Pan życia i śmierci

Obrazek użytkownika Tomalun
Blog

Cały świat jest otoczony mgiełką pozoru w której z bliskiej odległości można dostrzec co w niej naprawdę się znajduje.

W życiu osobistym chodzi o to aby być poważanym prze innych,w środowiskach rodzinnych i w każdym środowisku być kimś,żeby nie wyróżniać się od innych,robić to co jest aktualnie modne.

Na rodzinnych imprezach pokazywać się ponad standard swojej rodziny-mieć dzieci,żonę/męża(ideał wywodzący się z prania mózgów przy oglądaniu telewizji-serialów).

 

"Złoto i panowanie – to dwie strony zwierciadła przyciągającego kobiety i przyczyna nieszczęść świata."

 

W filmie "Pan życia i śmierci"w ostatnich scenach filmu jest taka scena w której przemytnik broni zostaje złapany przez agenta który w końcu go złapał i ma dowody(rozmowa w celi). Po czym przemytnik mówi:

"zaraz przyjdzie Starszy Oficer (czy generał,nie pamiętam dokładnie) i pogratuluje CI sukcesu jaki osiągnołeś  aresztowaniem mnie i uściska Ci dłoń po czym wypuści mnie abym dalej handlował bronią i zarabiał pieniądze"

W Światowej Organizacji pokoju zasiadają najwięksi producenci broni na świecie (USA.Chiny,Rosja)

 Tam gdzie jest ONZ i Amerykańscy i Polscy żołnierze nie ma żadnego prawdziwego pokoju a tylko sterowany,gazociąg który z Rosji pod morzem idzie do Niemiec a przecież na Rosji ciążą sankcje z powodu Ukrainy,nikt już o wojnie na Ukrainie nie pamięta,gdzie są pieniądze z odszkodowania od Niemców za wojnę o których w mediach była mowa? też już to wyciszyło się.

Nauczyciele chcą strajkować a moim zdaniem nie spełniają swoich obowiązków takich jak:walki z LGBT,zmiany systemu nauczania bo jest nie udolny nawet jak już zlikwidowali gimnazja nadal potrzebuje reformy,o prawdziwą historie Polskie nie walczą,walczą tylko o to żeby im TYLKO lepiej było,byle mieli więcej pieniędzy.

Dlaczego ludzie nie widzą że takie programy jak 500+ wspomaga Polską patologię rodzinną,polityce są tak głupi i tak kłamliwi a ludzie i tak za nimi idą.

Ludzie rozumieją tylko jedynie,czym są pieniądze,jedzenie i uciechy.

Telewizja to tylko udawanie za mgły,główne akcje charytatywne są po to żeby pomagać jedno lub wiele razy nie pomagając zgasić problemu i rozwiązać przyczyn które w pierwszej kolejności powinny być rozwiązane przykład:maszyny z WOŚP-u nie w jednym szpitalu stoją nie używane bo papierkowa robota została źle zrobiona przez złe przyporządkowanie urządzeń do odpowiednich sal w Ameryce jest ogromny problem z nadwagą i wszyscy to wiedzą i nikt nie chce rozwiązać go radykalnie prze ograniczenia "fastfoodów" ale oni robią jakieś akcje,preferując zdrową żywność tym samym popyt na fastfoody.

 

To nie ma sensu.Całe koncerny farmaceutyczne zarabiają tylko pieniądze na lekach a trzy mocarstwa świata na sprzedaży broni tam gdzie przecież dyplomaci tych krajów uczestniczą w posiedzeniach pokojowych.

Większość ludzi te paradoksy zna a i tak karmi się papką z telewizji,stając się niewolnikami swojego umysłu.

Ludzie widzą że systemy polityczne,społeczne i gospodarcze są nieudolne z samych założeń i muszą wiedzieć że kiedyś upadną mimo to nic nie robią puki ich to nie dotyczy...

A co będzie jak jakiś powód dosięgnie Ciebie?kto ci pomoże?Do kogo z się zwrócisz?Kogo to będzie interesowało?

 

Ks. prof. Chrostowski: "Kto nie wierzy w Boga, uwierzy we wszystko."

 

 

 

źródła;Poemat boga człowieka i ]]>www.google.pl,film]]> "Pan życia i śmierci".

 

 

 

 

 

Brak głosów

Komentarze

Witaj Toma.

Masz wiele pozytywnych spostrzeżeń do przekazania, ale...

Chciałabym Ci życzliwie zwrócić uwagę na kilka ważnych technicznie kwestii związanych z pisaniem notki tej i kolejnych.

1. Zrób plan notki/eseju/dzieła.

2. Unikaj powtórzeń i skakania z tematu na temat.

3. Zwróć uwagę na gramatykę.

4. Zawsze najpierw napisz treść w Microsoft Office Word.To pozwoli ci wyeliminować błędy ortograficzne. Następnie po korekcie wklej tekst na NP.

5. Unikaj błędów logicznych np. : "Tam gdzie jest ONZ i Amerykańscy i Polscy żołnierze nie ma żadnego prawdziwego pokoju a tylko sterowany,gazociąg (...)". Jacy żołnierze? Należy napisać małą literą: żołnierze amerykańscy, żołnierze polscy. I wyszło jak wyszło z tym sterowanym gazociągiem. Czytelnik nie powinien się domyślać co chcesz wyartykułować. To powinno być w miarę klarowne. 

5. Autora podawaj po cytacie.

6. etc., ect., ect.

PS

Bardzo cenną jest Twoja odwaga, że TU jesteś i piszesz, i komentujesz! Pozyskałeś od Niepopków, w tym ode mnie, wiele dodatnich  punktów. Próbuj dalej! Życzę Tobie powodzenia, wytrwałości i sukcesów, które będą tym większe, im więcej uwagi poświęcisz życzliwym podpowiedziom.

Z wyrazami szacunku

 

Vote up!
3
Vote down!
0

casium

#1584219