Kraków,

Obrazek użytkownika Tomalun
Blog
Kraków- stolica Polski do 1795.
4 marca 1794 na rynku krakowskim przysięgę Narodowi złożył naczelnik Tadeusz Kościuszko rozpoczynając tym samym powstanie a 15 czerwca 1794 r. do Krakowa wkroczyły wojska pruskie. Prusacy obsadzili Wawel i założyli tam składy wojskowe. Wtedy to dokonał się rabunek polskich klejnotów i insygniów koronacyjnych ze skarbca koronnego, które zostały przewiezione do Berlina, a następnie częściowo włączone do skarbca pruskiego oraz przetopione lub spieniężone na potrzeby wojenne. Prusacy opuścili Kraków w 1795 r.
 
Krótki przypomnienie z wybitną postacią Tadeusza Kościuszki. 
 
O Krakowie mówić wiele nie trzeba,samo mówi o sobie.
 
 
 Majchrowski dysponuje majątkiem blisko 7 mln zł. Do tej pory podobnym mogła pochwalić się jedynie Hanna Gronkiewicz-Waltz
 
 
 
 
To miasto królewskie. Miasto potęgi Polski. Jak kiedyś było stolicą tak musi przejąć tę rolę.
Panie Jezu, ale i Krakowem rządzi taki (nawet nie chcę wymieniać nazwiska by nie kazić Krakowa w tym zestawieniu).
Tak dziecko, nie ma miast w Polsce bez win i głupoty ludzi. Polacy głosują na swoich wrogów. Kto się prosi o takie kłopoty ten je ma.
Ja nie gwałcę ludzkiej woli lecz potrzeba by Polacy się obudzili. Jeszcze może zostać cofnięty wyrok i odbyć się to może bez przelania krwi. Ale to bardzo trudne.
Dziecko moje. Gdyby była gorąca modlitwa w tej intencji, w krótkim czasie usunąłbym go z prezydentury, a prezydentem Krakowa zostałby Polak, człowiek mądry i wykształcony, prawy, kochający ojczyznę i swoje miasto. Lecz trzeba chcieć.
To samo mogłoby stać się z Gdańskiem?
Tak.
 
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)