Gen zdrady - czyli KOD dzisiejszą Targowicą.

Obrazek użytkownika Thomas Jefferson
Kraj

Stoją mi cały czas w głowie dwie rzeczy: widok posłów PO, którzy w wieczornej debacie sprzed kilkunastu dni siedzieli w Sejmie, wymachując chorągiewkami Unii Europejskiej, oraz wczorajsze słowa pana Schetyny, który rzekł o KODach: Cieszymy się, że ta niezależna [sic!] inicjatywa zyskuje nowych sympatyków; zyskuje wsparcie ludzi, którzy nie zgadzają się z tym, co się dzieje w parlamencie i budynkach rządowych, z tą próbą zawłaszczania niezależnych instytucji jak Trybunał Konstytucyjny, czy służba cywilna, a za chwilę, jak słyszymy, prokuratura i samorządy, czy inne sfery wolności. Siedzą mi te słowa, szczególnie, gdy przypomina się sytuacja w I RP, tuż po podpisaniu Konstytucji III Maja. Czy obecni „malkontenci” nie przypominają bowiem malkontentów zgrupowanych początkowo wokół pana z Tulczyna, czyli Stanisława Szczęsnego Potockiego, człowieka o, którym sami Rosjanie na dworze Katarzyny II mówili, że „głupi”, jako donosił poseł angielski Whitworth? Zwróćmy uwagę na kilka uderzających podobieństw. Pamiętajmy, iż ci malkontenci, którzy szukali pomocy u carycy Katarzyny, objęci byli pogardą na samym dworze rosyjskim. „Nikomu obficiej imienia zdrajców nie dawała jak tym ichmościom” – pisał poseł polski w Petersburgu A.A Deboli do króla S. Augusta.

Podkreśleniem wyróżnione argumenty[?] obecnej koalicji antyrządowej i ich akolitów:

 

- Postawa prezesa Trybunału Konstytucyjnego: (…)Tu o status sędziego i Trybunału Konstytucyjnego. W takich toksycznych, wrogich okolicznościach rezygnacja byłaby głupotą. Nie mówię tego z satysfakcją czy dumą, ale na mnie zwrócone są oczy wszystkich, ponad 10 tys. sędziów 
 

Seweryn Rzewuski w liście króla S.A Poniatowskiego z 1 I 1792 r.]  „Na jakąż konstytucje, która ułani, gwardie koronne i pospólstwo warszawskie, gminem do senatu naprowadzone, zatuliwszy głos wolny posła, zagroziwszy śmiercią tym, którzy by się opierać śmieli […] gwałtem niesłychanym narodowi polskiemu uczynili.

Ja, gdy ani zbłąkany, ani jestem zastraszony, przysięgi na konstytucje 3 maja wykonać nie mogę. Sukcesa tronu jest grobem polskiej wolności. Wiem, że nikt prawa nie ma wkładać na mnie kajdany; a jeśli komu włożyć na mnie udało się, zostaje mi zawsze prawo zrzucenia ich, ilekroć sposobność zrzucenia ich otworzy się. I tego prawa w tym momencie używając, protestuję listem moim, gdy w aktach protestować się przeciw czynnościom sejmu, chocby i najgwałtowniejszym, sejm zakazał; przeciwko konstytucji 3 maja jako rząd republikański w rząd monarchiczny zamieniającej; na koniec przeciwko wszystkim gwałtom, które narzuceniu tej konstytucji towarzyszyły.
 

- szukanie pomocy u obcych potencji, aby bronić rzekomo zagrożonej polskiej „wolności”.

S. Szczęsny Potocki [ list do Potiemkina z 20 IV 1790 r.]: „(…) Nie ma ma siły ludzkiej , która mogłaby nie pozbawić chęci czynienia dobra dla mojej ojczyzny. A skoro jestem przekonany, ze nie może sto się zrealizować  bez stałego poparcia Wielkiej Monarchini, której cały świat winien jest szacunek i ufność , której jesteś, książę, podpora i chwałą, (…) i jeśli okoliczności pozwolą wspaniałomyślnej Monarchini zatroszczyć się los zbłąkanego narodu.

 

- przekonanie, że szukanie pomocy w UE to wynik spontanicznej akcji większości narodu polskiego – UE zawsze staje po stronie praw demokracji i praworządności, szczególnie Niemcy obecnie:

 

Kossakowski – suplika do Katarzyny Wielkiej: „naród polski skonfederowany wzywa cię jak Boga przyjaznego wolności i błaga o jej ochronę. Przyjaźń, którą zawsze żywiłaś do Rzeczpospolitej, uświęcona traktatami uroczystymi, wkłada na ciebie obowiązek dokonania tego, co Tobie sławę, a nam zas zapewni szczęscie”.

 

- uznanie,  iż obecny kryzys wynika z działania antyeuropejskich fanatyków, narzucających despotyczne prawa, od dawna szkodzących Polsce. Prezydent PAD stał się marionetką w rękach prezesa Kaczyńskiego

 

[Akt Konfederacji Generalnej wolnej koronnej z 27 kwietnia 1792 r.]:

 

(…) knowany od dawna przez kilka osób  zbrodniczy na Rzeczpospolitą spisek [ zakończony Konstytucją III Maja], co przez czas długi drogę sobie słało uskutecznienia swoich zamysłów, dosięgać już zdawał się celu(…). Zamek Królewski, mieszkanie królów naszych, co niegdyś Rzeczpospolitej byli i głową, i twierdzą tłuszczą zwiedzioną oblężone.   Króla do przysięgi przywieść ważono się, która kruszyła świętość paktów narodowi poprzysiężonych

 

[ list Szczęsnego Potockiego do Potiemkina z 13 V 1791 r.]: (…)ten sam król, którego imperatorowa dała wolnemu narodowi, nie jest dłużej głową Rzeczpospolitej , lecz panem nowej monarchii.

 

- Narażenie Polski na konflikty z Europą Zachodnią i osłabienie pozycji międzynarodowej Polski

Tamże: (…) Sejm w wojnę szkodliwą przeciwko Rosji, sąsiadki naszej [sic!] najlepszej i najdawniejszej z przyjaciół i sprzymierzeńców naszych wplątać nas usiłował;

(…)Utraciliśmy wolność naszą [ PO też utraciła władzę], a sąsiedzi nasi rychło ją postradają.

 

- zarzut, iż posunięcia obecnego rządu PIS prowadzą w istocie do zacieśnienia aliansu z Orbanem, a w konsekwencji działania te służą na rzecz Putinowi. W debacie o Trybunale Konstytucyjnym krzyczał w Sejmie, że na Kremlu dziś otwierają szampana!

 

[ list Szczęsnego Potockiego do Potiemkina – jak wyżej]. (…)Uważam obecne związki Polski [ chodziło o zbliżenie się do tzw. Potrójnej Koalicji i przymierze z Prusami] za potworne, za skutek porozumienia sprzecznego z naturą, które czasem powstaje, ale nigdy nie trwa długo

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (13 głosów)

Komentarze

podpalają Polskę by obalić legalny rząd.

Rocznie mają tracić (na koszt Polaków) 40 mld.

Taniej dla nich będzie zrobić rękami zdrajców jakąś rewoltę by wrócił kolonijny status quo.

Te 40 mld ma być transferowane do "matek" w metropoliach z kolonii IIIRP a nie zasilać niewolników (500 zł na polskie dziecko).

Jak widzi się, o co chodzi targowiczanom - KOD, Petru, Lis i inni oraz banksterce. To w głowie kołacze się nieustannie  hasło naszyte na ramionach żołnierzy NZW.

ŚMIERĆ WROGOM OJCZYZNY...

 

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/soros-daje-150-mln-na-walke-o-demokracje-w-polsce-2015-12

 

 

Vote up!
12
Vote down!
-2

Jesteś Polakiem? Zastrzeliłbym się, gdyby w moich żyłach płynęła inna krew. W. Łysiak

#1502600

Tak, to są sługusy obcych interesów - pruskich i moskiewskich.

Którzy chcą utrzymać Polskę w stanie podległości i rządzić nią z nadania płatników.

Tak samo Szczęsny Potocki zamyślał, rojąc o koronie polskiej z nadania moskiewskiego.

Pozdrawiam!

TJ.

Vote up!
10
Vote down!
-1
#1502601

Członkowie KOD-u i te wszystkie media szkalujące polski, demokratycznie wybrany rząd, to tacy sami ludzie jak cytowany wyżej Szczęsny Potocki. Ich zamiarem jest destabilizacja prac rządu poprzez obronę trybunału konstytucyjnego, który został utworzony przez komunistów do bronienia ich interesów. Następnie co chcą osiągnąć, to nagłaśnianie na arenie międzynarodowej problemu z polską, rzekomo zagrożoną demokracją, a potem interwencję "przyjaciół" z zachodu, którzy z powrotem przyspawają ich do koryta tym razem na stałe. Tylko tym razem tak łatwo im nie pójdzie jak za czasów targowicy, bo teraz Polacy po tylu latach różnego typu niewoli, nie dadzą sobie znowu założyć kajdanów. Teraz znowu nastał czas w którym, my prawdziwi patrioci, będziemy musieli stanąć do walki o prawdziwie niepodległą Polskę. Już przy wyborach prezydenckich i parlamentarnych pokazaliśmy jakiej chcemy ojczyzny. Teraz musimy walczyć słowem, ale i czynem, jeśli będzie trzeba, o utrzymanie tej dobrej zmiany, która się dokonała i nadal trwa.

Vote up!
9
Vote down!
-1

Tomek N.

#1502608

Nie można ich jednak lekceważyć. Oni mają pieniądze, media, a ucha nadstawiają im lewacy w stylu Schulza. 

To sa naprawdę ludzie z genem zdrady i dla swoich interesów zrobią wszystko.

Pozdrawiam,

TJ.

Vote up!
7
Vote down!
0
#1502612

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1502624

To prawda, że oni są bezwzględni, a w dodatku idą za nimi wielkie pieniądze. Jednak nie możemy się załamywać i poddawać. Musimy brać czynny udział w obronie rządu i wolnej Polski. Teraz to co się dzieje wokół trybunału konstytucyjnego, to walka dobra ze złem. Wierzę jednak, że dobro na końcu zwycięży,bo uważam, że wygrane wybory przez prawicową partię, to również zasługa Boga,a jak Bóg z nami to któż przeciwko nam? Pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
0

Tomek N.

#1502744

trybunały

 

niech się szykują

ludowe już trybunały

co tych zdrajców

będą wnet wieszały!

Vote up!
7
Vote down!
0

jan patmo

#1502610

Ostro:)

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1502613

~lola : Kwiczą świnie rozpasane
Od koryta odrywane
Kiedy słucham ich narracji
O gwałceniu demokracji
Która w owej chwili ginie
Kiedy władzę tracą świnie
To mnie taka myśl nachodzi
Nie o WOLNOŚĆ tutaj chodzi
Pełen fałszu jest ten kwik
Bo to o koryto krzyk
Zawłaszczone, rozkradane
Słusznie świniom odbierane

Vote up!
6
Vote down!
0
#1502615

Otóż to.

Osobiście słowo "demokracja" zaczyna mnie mierzić, gdy wymawiają je takie tuzy komunistyczne i lewackie, jak Rzepliński.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1502641

Thomas Jefferson:)

A cóż ja się tu będę rozpisywać chociaż  nie ze wszystkim się zgadzam,  powiem tylko, ze .....lubię Cię jak cholera:))))

Piąteczka:))

Vote up!
2
Vote down!
-3

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1502621

Jakże miło to czytać:)

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1502639

KOD-y dzis to Targowica z XVIII wieku, tylko,że mocodawcy siedza w Brukseli i nie są monarchistani ale lewakami czyli zachodnimi komunistami...

Vote up!
4
Vote down!
0

Yagon 12

#1502632

Naturalnie, że pojęcia się pozmieniały.

Ale mentalnosć pozostała ta sama.

I działania!

Vote up!
4
Vote down!
0
#1502640

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Agata75 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Ja uważam, że dzsiejszą Targowicą jest PIS, bo już wcześniej skarżyli się do UE na Polskę. Nie spodziewałam się ze strony PIS aż takiego głodu wladzy, a tu zachowująsię jak świnie przy korycie, póki jest pelne to do 2 w nocy będą żarły... masakra. A jak już zrujnują Polskę to powiedzą, że to nie ich wina, mieli dobre intencje, ale opozycja im przeszkadzała...

Vote up!
1
Vote down!
-3
#1502889

Właśnie kończy się twoja Polska Ludowa, a powstaje wolna i niepodległa Rzeczypospolita Polska.

Tylko wycie wam POzostaje i wsPOmnienia.

Vote up!
1
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1502895