PR skończy się z Tuskiem

Obrazek użytkownika Thomas Jefferson
Kraj

Gdy dochodzą nas kolejne informacje z obozu władzy, których symbolem graficznym stają się wystraszone oczy Umiłowanego Premiera lub jego wściekła mina, zaczynam się zastanawiać, czy zbliżamy się do końca Złotej Ery Pijaru Rządowego. Jakkolwiek nie potoczą się losy coraz bardziej osamotnionego w polityce chłopca z Kaszub, jedno chyba pozostanie niezmienne w głowach znacznej części wspierającego go audytorium: nie da już wcisnąć najbardziej bezczelnego kłamstwa, podsyconego umiejętnie nienawiścią do opozycjonistów, i polukrowanego idylliczna wizją „zielonej wyspy” – namacalnego odpowiednika Elizjum na tym padole łez. Rząd Platformy Obywatelskiej zagrał na najbardziej odpychającej nucie politycznej: pogardzie, z której narodził się autentyczny biznes przeradzający się w swoisty malleus maleficarum na wszystkich tych, dla których odpowiedzialność za słowa, czyny stanowiły jedno z najcenniejszych mott politycznych.

PR- czyli zwykłą chamska propaganda komunistyczna doprowadziła naród Polski, lub to co z narodu zostało, do skrajnej rozpaczy. Co przyniósł wiec ze soba Tusk i Ostachowcz? Oto kilka przykładów. Proszę ewentualnie dopisywać. Stworzymy wspólnie Listę Hańby.

Podstawowej rzeczy, która nie mogę ścierpieć podczas rządów Tuska, to fakt, iż Platforma Obywatelska dała ludziom przekonanie, iż tylko przez fakt, że bez jakiejkolwiek refleksji odda się na nią głos, to już automatycznie zostanie się zaliczonym w poczet „elity elit”, która dumnym okiem spogląda na moherskich parweniuszy. Odnowili i doprowadzili to perfekcji to starą zasadę adherentów Unii Wolności, która wbijała ludziom do głów, iż jest ona „partią ludzi inteligentnych”. Czymże więc różniła się UW i PO od nieboszczki PZPR, która nadawała ludziom punkty za pochodzenie?

Druga rzecz, której nigdy nie wybaczę PO, to fakt, iż ten rząd, cały czas odwołując się do dialogu publicznego i interesu narodowego”, czynił wyłącznie wszystko, aby realizować wyłącznie własne lub interesy wąskiej grupy tzw. establishmentu, często złożonego z największych komunistycznych degeneratów. Nie jestem aż naiwny, by sądzić, że którykolwiek rząd nie dokonuje pewnych zabiegów „dla siebie”, ale PO czyniła to i czyni w sposób jaskrawo bezczelny, ogałacając naród z majątku narodowego.

Oskarżam PO, iż pod maską Pijaru, sprowadziła Polskę na samo dno międzynarodowego ośmieszenia, tak iż znowu staliśmy się już nawet nie pawiem i papugą, ale w istocie państwem klientelnym, który, mimo wskazań historii przedwojennej, stał się wasalem, pozbywając się dobrowolnie praktycznie podstawowych aspektów suwerenności.

Najgorsze cześcią Tuskowego PIjaru jest to wszędobylskie kłamstwo, które otacza nas zewsząd. Społeczeństwo karmi się mirażem prezydencji i charyzmą prof. Buzka, 300 miliardami z kasy unijnej. Jako sukces rządu przedstawia się wzrost gospodarczy, który nie jest zależny od działań partii rządzącej – nie zrobiła ona nic, aby ten wzrost pobudzić. W kraju mamy tymczasem blisko 10 mln ludzi żyje w biedzie, rząd nie robi nic, aby pomóc stwarzać nowe miejsca pracy. I jeszcze na dodatek teraz wydłuża wiek emerytalny, co zaskutkuje tym, że na emeryturę częsć ludzi, jeżeli dożyje, nie pójdzie i będzie blokować te miejsca młodym ludziom.

Oskarżam te rząd o to, iż w ramach dbania o PR, pozwolił dojść do głosu takim elementom społecznym, które dotąd wstydliwe chowały się w zaciszach swych domostw, lub, w erze Internetu, jedynie sączyły jad na forach. Ten rząd pozwolił iść wyjść na ulicę i w ramach demokracji, lżyć wszystko, co dla innych stanowi sferę sacrum.

Oskarżam ten rząd, iż pod elokwnentym PRem podjął celową próbę wynarodowienia Polaków, poprzez niszczenie tożsamości, likwidacje szkół, redukcję przedmiotów szkolnych stanowiących podstawę dla przetrwania jednostki w Ojczyźnie : historii i języka polskiego.

Na koniec dodajmy permanentną chęć inwigilacji, zakazu prowadzenia naprawdę niezależnych badań historycznych w pewnych dziedzinach;

Ostateczny Kres PIjaru dla następców Pana Tuska, lub dla jego kolejnych wcieleń, a także, opcjonalnie, dla sił opozycyjnych nie jest w sumie dobra wiadomość. Każdy następny rząd będzie zmuszony albo wpaść na zupełnie nowy sposób mydlenia oczu wyborcom, albo też, co najtrudniejsze, rządzić uczciwie. Mimo sporych zastrzeżeń, jakie miałem do rządu PIS, a mam prawo je mieć, jako ich wyborca, nadal twierdzę, że pod względem intencji , przekonań, celów w polityce wewnętrznej i zagranicznej, Jarosław Kaczyński i jego św. p. brat Lech, próbowali nagiąć nasze społeczeństwo do zasad, które sami nosili w sercach. Nie sprostali temu, gdyż ogromna część naszego społeczeństwa weszła w XXI w. genetycznie upośledzona spuścizną najgorszych mentalnych zachowań wyniesionych z Ancien Regime’u. Pytanie zawsze pozostaje mi głowie: na ile to Kaczyńscy „nie dorośli” do „ideałów” zdegenerowanego społeczeństwa, dla znacznej cześci którego pomnik Małego Powstańca jest widokiem wypalającym ich europejskie oczęta, a na ile to nowoczesne społeczeństwo zaprzedało swe dusze zakompleksionemu Baalowi w wersji PR , który mamił ich „wyzwoleniem się z okowów polskości” i zaprowadzeniem na salony nawet najbardziej miernego intelektualnie gada. Byle tylko krzyczał w odpowiednim czasie: „Jeszcze jeden, Jeszcze jeden”.

Brak głosów

Komentarze

micha micha aby jeszcze jeden dzen chocby jeden a oddam za to wszystko niewolnicy urodzeni genetycznie niewolnicy z ich wiecznym powidzonkiem a mnie to wali gdzie taki niewolnik skory bedzie do pswiecen dla ojczyzny a oddac za nia zycie to powie tak a mnie to wali mich apelna jest zabawa

Vote up!
0
Vote down!
0
#225594

Niestety. Najlepiej nam było przed wojną, jak śpiewali kiedys w TEY-u. Kiedyś cześć tego "naród" obudzi się pewnego dnia i zobaczą napisy w obcym języku. A może im o to chodzi?

pzdr,

TJ.

Vote up!
1
Vote down!
0
#225599

Chciałbym odnieść się tylko do optymistycznego tytułu, a nie treści komentarza.

Niestety, nie skończy się. Fala prop-agitu narasta. Nawet, gdy zmywa kolejnych bohaterów, to dosiadają jej nowi. Pamiętasz niesławne odejście Millera, który jako pierwszy tak arogancko ogłaszał swą wolę "gruszek na wierzbie"? I co? Nic. "Nasz drogi Kazio był sympatyczniejszy i mniej arogancki, ale o swój image dbał jak nikt. Prezydentura śp. LK i premierowskie  interludium JK przyniosło już tsunami, tyle że woda była czarna. Tusk złapał falę życia i usiłuje płynąć, choć fala złamała się już na kolejnych mieliznach. Jeśli - co daj Boże - do władzy dojdą przyzwoici, "staroświeccy"  ludzie myślący i działający w interesie narodu i państwa, to czeka nas kolejne tsunami.

Przykro mi, ale przeczytawszy Twój tekst, dorównujący temperamentem "J`accuse" Zoli [no, tu troszkę z Ciebie zażartowałem - wybacz ;-)!], muszę powiedzieć: "wishfull thinking". Są ludzie "genetycznie" odporni na prop-agit, są tacy, którzy uodparniają się nań "zwiekiem", ale przeważają nieodporni. Trzeba ich szczepić, co czynisz, choć dla większości jest już za póżno.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#225606

zdaję sobie sprawę, że wyrażam jedynie zyczenia. Bardziej wbrew sobie. Co wiecej = mam wrazenie, że Pan T. moze sie podniesc z niedawnych ciosów.

Pozdrawiam serdecznie.

PS. Dreyfus nie byl taki niewinny

Vote up!
1
Vote down!
0
#225631

Proszę pamiętać, PR - owcy to sztab dobrze wyszkolonych gnid.Bez względu kto stanie na czele rządu, "oni" staną gotowi do nowych wyzwań (zaprzedali się dla pieniędzy bo tylko je kochają). Dla  pracodawców założą kolejną maskę, taką jaka w danej chwili będzie potrzebna.I do dzieła!

Zdecydowanie lepiej zapamiętać nazwiska tych osób, bo zasłużą sobie na krótką wzmiankę na kartach historii III RP, o której sami zainteresowani będą starać się szybko zapomnieć.

Drogie panie i panowie nie liczyłbym na to.

My nie pozwolimy zapomnieć!      __________________________________________________________           Sukces nigdy nie jest ostateczny,porażka nigdy nie jest totalna.Liczy się tylko odwaga.   /Churchill/

Vote up!
0
Vote down!
0
#225609

Racja! Ale zostawmy sobie odrobine nadziei. W obliczu BUlu.

pozdrawiam!

Vote up!
0
Vote down!
0
#225632

Google od 1 marca 2012 zmienia politykę ochrony prywatności. Tutaj można przeczytać więcej:

http://www.google.com/intl/pl/policies/privacy/preview/

Vote up!
0
Vote down!
0
#225612

  Jeszcze będąc w opozycji, Tusk rozpoczął proces, który rozwinął pełniąc  funkcję premiera.

 Każde złe słowo, każda zjadliwość i wredne działanie pozostały w pamięci wszystkich, którzy obserwowali te dokonania. Ci, którzy wówczas wpadali w euforię z powodu kolejnych celnych , bo bolesnych "trafień" w przeciwnika politycznego, uczyli się tych zachowań mimo woli.

 Geniusz PR nie przewidział jednak, że raz uwolniony demon, nie pozwoli sie okiełznać i wczesniej, czy później uderzy w swoich protektorów.

 Na ogładę, obycie i moralne bariery pracowały całe pokolenia, a wystarczyła jedna dekada, by zniszczyć dorobek.

 Efekty są takie, że poseł Biedroń, opluwany przez kibiców nie znajduje pomocy u przyglądających sie incydentowi policjantów. Kto wie, czy nie tych samych, którym zakazano interwencji przeciwko pijanym wszetecznikom spod Pałacu Prezydenckiego, kiedy poszturchując modlących się starców, demonstrowali swoją pogardę dla ich wiary.

 A przecież to dopiero początek tego, co nastapi...kto sieje wiatr, ten zbiera burze...

Vote up!
0
Vote down!
0
#225620

Matko trzech córek!

dziekuje za te słowa!

pozdrawiam ciepło,

Vote up!
0
Vote down!
0
#225633

Jak ktoś już wcześniej napisał, wystarczyła jwdna dekada, żeby ze społeczeństwa w miarę kulturalnego zrobić zwykłą hołotę. Bak szacunku dla Głowy Państwa wpajała przez prawie 5 lat PO i jej "honorowi" poplecznicy. Lżenie Prezydenta Kaczyńskiego wprowadzało do "elity narodu". Potem Sikirski żalił sie na chamstwo w internecie, kiedy uderzyło w niego. Sam tego chamstwa uczył. To samo dotyczy Komorowskiego. Jego prostacko chamskie wypowiedzi w stosunku do Lecha Kaczyńskiego uwolniły bariery pokazując ludziom, że wszystko można powiedzieć i napisać. Arogancja władzy zawsze obracała sie przeciw niej. Na szacunek trzeba zasłużyć przede wszystkim swiom zachowaniem i szacunkiem dla innych. Platforma z Tuskiem na czele pokazała, że na szacunek nie zasługuje.

Vote up!
0
Vote down!
0

Anka1

 

#225643

to wszystko prymitywy są!

pozdr ciepło,

TJ.

Vote up!
0
Vote down!
0
#225868

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Ta swolocz zwiaca sie dziennikarzami to agenci obcych panstw badz tez polskiego UKLADU ktory jest wrogi Polsce za klamstwa i spowodowanie celowego wprowadzenia spoleczenstwa w nieswiadomosc powinni odpowiedziec za zdrade stanu.

Vote up!
0
Vote down!
-2
#225656

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Ta swolocz zwiaca sie dziennikarzami to agenci obcych panstw badz tez polskiego UKLADU ktory jest wrogi Polsce za klamstwa i spowodowanie celowego wprowadzenia spoleczenstwa w nieswiadomosc powinni odpowiedziec za zdrade stanu.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#225657

 Same oskarżenia nic tu nie pomogą.Nie mamy możliwości osądzenia i skazania morderców.

Dlatego w PRL i w 2 znacznie groźniejszej wersji tego ustroju, mordercy mogą bezkarnie

mordować każdego (Smoleńsk). Nasz naród jest słaby,niszczony i upadlany,przez wrogich

naszych sąsiadów.Nawoływanie do przebudzenia nigdy nie przyniesie oczekiwanych

rezultatów,jeżeli będziemy chcieli osiągnąć zamierzony cel tylko przy pomocy siły.Prośby

i modlitwy nie są w stanie nikogo pokonać.To tylko strata czasu i zdrowia.Potrzebne są

 siła i rozum.(dobry przykład pokonania i ośmieszenia przeciwnika pokazał nam STARUCH-

 5 manifestantów i tysiące POlicjantów).Przyszłość pokaże co się będzie działo, bo Rosja

nigdy nie zrezygnuje ze swoich bandyckich grabiezy w Europie.

Pozdrawiam 

Vote up!
1
Vote down!
0
#225708

Ma Pan rację, że same oskarzenia niewiele pomoga, ale trzeba sie formułować. Formulowanie ich może pomóc w o[racowaniu strategii obronnej. Siła i rozum są potrzebne, naturalnie, ale za siła i rozumem musi stać potencjał ludzki, który sie z zjednoczy w celach.

Trzeba ludziom wskazywać z kim i czym mają walczyć. Oskarżenia moje mają też taki "pedagogiczne znaczenie", które staram się upowszechniać w życiu codziennym. Na moje malutkie, co prawda, mozliwości.

Pozdrawiam,
TJ.

Vote up!
0
Vote down!
0
#225711

Ma Pan rację, że same oskarzenia niewiele pomoga, ale trzeba je formułować. Formułowanie ich może pomóc w opracowaniu strategii obronnej. Siła i rozum są potrzebne, naturalnie, ale za siła i rozumem musi stać potencjał ludzki, który się z zjednoczy w celach.

Trzeba ludziom wskazywać z kim i czym mają walczyć. Oskarżenia moje mają też taki "pedagogiczne znaczenie", które staram się upowszechniać w życiu codziennym. Na moje malutkie, co prawda, mozliwości.

Pozdrawiam,
TJ.

Vote up!
0
Vote down!
0
#225712

 Jest PROPAGANDA . Co to znaczy określenie "specjaliści od marketingu politycznego"? Według mnie to nikt  inny, jak sztab fachowców od ogłupiania Narodu. Dlatego otrzymują tak ogromne wynagrodzenia. Politycy są cyborgami. Mają wszystko zaplanowane; uśmiech, spojrzenie, ułożenie rąk, gesty i mimikę twarzy. LUDZIE ! TO JEST CHORE. Okazuje się, że jedyni, naturalni i prawdziwi politycy są w Prawie i Sprawiedliwości. Oni nie zatrudniają i nie korzystają z  pomocy i rad ogłupiaczy narodowych.Ci, którzy nami teraz rządzą to nie politycy, a MARIONETKI sterowane przez innych.

Vote up!
0
Vote down!
0
#225717

Toć napisałem, iż to zwykła komunistyczna chamówa orwellowska.

pzdr,

TJ.

Vote up!
0
Vote down!
0
#225727

 Bardzo sluszna opinia,jednak w odniesieniu do Prawa i Sprawiedliwości mam nieco

inne zdanie.Ostatnie lata dowiodly,ze czlonkowie tej partii to nie same "aniolki".

Moim zdaniem przydalo by się im więcej odwagi,dynamiki no i trochę więcej ikry.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#225802

 Na szczęście w ostatnich dniach Pan Antoni Macierewicz podjął decyzję o wstąpieniu w szeregi  Prawa i Sprawiedliwości. Ma być zastępcą Pana Jarosława. Pewnie "hamulcowym" już gorąco w pięty i tym, którzy podkładali pod nogi PiS-u wyborcze "skórki od banana". Wiadomo, że Pan Antoni zdrajców wyczuwa na duuuuuużą odległość.

Pozdrawiam Cię, ALI bardzo serdecznie.

 

"limba"

Vote up!
0
Vote down!
0
#225805

Jak mówi przysłowie ;kto pod kim dołki kopie ,sam do nich wpada.Donald Tusk ,swoje rządy zaczął od podzielenia społeczeństwa na "mocherów "i na "młodych,wykształconych z dużych miast",postępowych europejczyków.Teraz młodzi zaczynają zadawac sami sobie pytania ;kim jest Donald Tusk?Powolutku dociera do nich  dlaczego kazano im "wziąsc babci dowód".Ci młodzi od "babcinego dowodu" pokończyli  szkoły i zaczynają szukac pracy na "Zielonej Wyspie".Czy ją znajdą? Zobaczymy wkrótce.Ten znakomity artykuł powinni przeczytac młodzi ludzie ,żeby mogli oddzielic plewy od ziarna .

Vote up!
0
Vote down!
-1

jagoda

#225851

Jeżeli moje niepokorne słowa komuś pozostaną w pamięci, to uznam, że moja misja została wykonana.

Pozdrawiam serdecznie,

TJ.

Vote up!
0
Vote down!
0
#225853