Kto pomoże narodowi polskiemu?

Obrazek użytkownika Thomas Jefferson
Kraj

Polska pod rządami Platformy Obywatelskiej stała się krajem porozumienia i łączności. Prezydent Komorowski u uwagi na swoje doświadczenia życiowe i rodzinne łączy Polaków zarówno tych odwołujących się do AK jak tych odwołujących się do rywalizującej z nią kiedyś innej armii.
Premier Tusk od dawna daje do zrozumienia, iż jego rząd stanowi nieodzowny łącznik dla porozumienia krajów członkowskich Unii Europejskiej. Stał się wręcz jednym z sześciu krajów, z którym bezwzględnie muszą się liczyć inne państwa w Europie. Podpisanie Paktu fiskalnego praktycznie uratowało przed ekonomicznym podziałem na lepszą i gorszą Europę. Obecnie zaś wszystko zostało podporządkowane Naczelnemu Zadaniu; Euro 2012 - powstają nowe wieżowce, autostrady i stadiony. Premier Tusk niedawno stwierdził radośnie, iż jego rząd jest jak Stadion Narodowy – mimo pewnych niedoróbek okazał się w pełni funkcjonujący. Potwierdzili to zgodnie, w jego opinii, ci, którzy uznali, iż zdjęcie Stadionu najlepiej nadaje się na tapetę do telefonów komórkowych.
I nagle przychodzi ogromny cios. Katastrofa pod Szczekocinami. Zabrzmi to może brutalnie, ale z punktu widzenia rządu, operującego wyłączenie w kategoriach piłkarskich, nie jest tragedią śmierć ludzi, ale fakt, iż w świat poszła wiadomość: system kolejowy w Polsce grozi podobnymi wypadkami. Co gorsza katastrofa wydarzyła się na niedawno remontowanym odcinku, co fatalnie wpłynie na morale kibiców, którzy zamierzają przybyć do Polski pociągami i tym samym środkiem transportu kierować się na Ukrainę. Nagle cały mit o modernizacji pada; znów widać , iż cała gospodarcza transformacja postkomunistyczna okazuje się chybotliwa, skoro państwo nie potrafi się uporać z jedną z najbardziej podstawowych kwestii: bezpieczeństwa podróży.
Co robi rząd i prezydent? Dziękują służbom porządkowym za ogrom pracy. Prezydent Komorowski, który doczłapał się z gen. Koziejem, stwierdza, iż w każdej katastrofie można znaleźć coś dobrego. Tak powiedział Prezydent RP, widząc posrękcane tonu metalu i ludzkie szczątki. Nie, nie mógł się odnosić do katastrofy. Mógł jedynie odnosić się do wizerunku rządu na świecie. Tak, zdarzyła się katastrofa; tak może się jeszcze niejedna zdarzy, ale niech świat wie, że my umiemy sobie z nią radzić. A Pan Koziej popatrzy ze swej kurduplowatej postaci, pokiwa głową z generalskim zrozumiem; a Pan minister cyfryzacji porozmyśla, czy może nie dac dodatkowych odszkodowań dla rodzin. Warunkowo.
Z trudem budowany mit nowoczesności traci swój lukier. Wielu ludzi poza granicami kraju może zacząć zadawać niewygodne pytania związane z bezpieczeństwem innych rejonów życia w Polsce.
Prezydent Obama oświadcza, ze może pomóc narodowi polskiemu. Nie wiadomo, co miał na myśli, że fakt, iż interesujący jest fakt, iż zwraca się do narodu, nie do rządu. Do narodu polskiego.
Panie Obama, jeżeli Pan chce rzeczywiście pomóc – niech Pan ujawni, co USA wie o Katastrofie Smoleńskiej. W kwestii Szczekocin nie da się już wiele zrobić.
Niech Pan nam pomoże uwolnić się od tych watah. Zanim nie jest za późno. My sami możemy nie dac rady.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

nie liczę. Cieszy, że dobrej karty to on tam raczej nie ma więc i druga kadencja niepewna. A republikanie się szykują. I tutaj upatrywałbym jakiejś nadziei dla nas...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#232721

Ja też nie bardzo liczę, wiedząc kim on jest.
Najgorsze, że na republikanów też nie bardzo. Stali się zbyt neo-konserwatywni.

pozdrawiam,

TJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#232728

po przeczytaniu Twoich słów:

"Ja też nie bardzo liczę, wiedząc kim on jest".

Czy tak na prawdę wiemy kim Barak jest?:) Przecież nawet akt urodzenia okazał się sfałszowany. Ale jakaś dziwna cisza w temacie.

A ci republikanie to faktycznie. Jacyś tacy nijacy...

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#232736

 Czy przypadkiem to nie piękna mucha jest odpowiedzialna za całokształt bezpieczeństwa.

Jakąś podobnie nazwaną "fuchę" jej przecież przydzielono. /Może jestem w błędzie, a jeśli tak, to proszę mnie z niego wyprowadzić./

Podziwiam niesamowite talenty tych PlatfOrmianych cyborgów. Toż to ewenementy na skalę światową.

WSZYSCY NA WSZYSTKIM SIĘ ZNAJĄ.

Mam jeszcze jeden dylemat. Może ktoś mi pomoże go rozwiązać.

Czy jest możliwe, aby ktoś zatrudniony na stanowisku ministra za jedno wynagrodzenie i pracując na jednym etacie - pełnił jednocześnie kilka funkcji i należycie się ze swoich obowiązków wywiązywał......??????

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#232723

Niestety masz rację.

Pani Mucha już chyba się zaczęła wycofywać ze spraw bezpieczeństwa.

Najgorsze, że już koło Muchy lata i Drzewko- Drzewiecki oraz Listkiewicz. Pieknie to rokuje na przyszłosc.

Ależ bagno.
Pozdrawiam,

TJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#232735

W całej naszej historii nigdy nie mieliśmy prawdziwych przyjaciół i sojuszników,więc dlaczego teraz ma być inaczej.
My sami jesteśmy bierni,tyle naszego co sobie popiszemy.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#232811