„Każdy z przyszłych Polaków ojczyznę sobie obrać powinien”

Obrazek użytkownika Bielszym
Kraj

Poseł Palikot śmiało kontynuuje tradycje przywódców targowicy. I jak tu nie uczyć młodzieży historii, która uświadamia związek pomiędzy zaprzaństwem polityków i nieszczęściami, które sprowadzają na swój kraj?

Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości” - Janusz Palikot, poseł i przywódca partyjny, w prelekcji dla doborowego towarzystwa polityków i ekspertów lewicy na konwersatorium "Dialog i Przyszłość", luty 2012 r.

Każdy z przyszłych Polaków ojczyznę sobie obrać powinien (...) ja jestem już Rosjaninem na zawsze” - Szczęsny Potocki, kawaler Orderu Orła Białego, marszałek konfederacji targowickiej, w liście ze stycznia 1796 r. do Seweryna Rzewuskiego, jej dowódcy wojskowego i byłego hetmana polnego koronnego. Obydwaj zostali uznani za zdrajców i skazani w 1794 r. przez Sąd Najwyższy Kryminalny, zaocznie, na karę śmierci, wieczystą infamię, pozbawienie godności, konfiskatę majątku i utratę wszystkich urzędów.

Przyszedł czas, by powiedzieć Palikotowi, że nie ma czego szukać w Polsce” (Robert Winnicki, prezes Młodzieży Wszechpolskiej, luty 2012).

Co niniejszym czynię.

 

Dopisek:  Mój kolaż fragmentu obrazu Jana Piotra Norblina ze zdjęciem posła Palikota, w którym wypowiedziałem się w swój sposób na temat nakazania przez niego Polakom, a więc mnie w szczególności, wyrzeczenia się polskości – został błyskawicznie ocenzurowany w sieci zewnętrznej i zamiast niego wyświatlany był komunikat ImageShack (gdzie pierwotnie umieściłem kolaż) o naruszeniu zasad korzystania z ich serwisu, czego jednak nijak nie uzasadniono.

Bez wątpienia uczynił to zwolennik posła Palikota – tego samego, co to mydli młodzieży oczy swoim rzekomym sprzeciwem wobec cenzurowania internetu. Oto więc, jak wyobrażają sobie swobodę wypowiedzi w internecie na swój temat zwolennicy posła Palikota:

Korzystając tym razem z gościnności niepoprawnych.pl (czego, mam nadzieję, nie nadużywam), zamiast ImageShack’a, udało mi się opublikować po raz wtóry moją osobistą, autorską wypowiedź na temat podłych słów posła Palikota, szefa trzeciego co do wielkości klubu sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jak wstawiłeś taki duzy obrazek?!
Jak ja chcę cos wsadzić,to dostaje komunikat,że do 1Mb...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#229047

To nie jest duży obrazek - niecałe 50 kB - tylko na duży wygląda. I o to mi właśnie chodziło: by obrazek nie zamulał połączeń odbiorców notki, był jednak czytelny. Po niedoskonałościach obrazka widać kompresję (jpg), w zamian jednak można mu było nadać pożądane wymiary, tj. szerokość 480. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#229050

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#229054

Faktycznie, sami sobie wkładają głowę w pętlę...

PS. Mój obrazek, zbliżonej treści, nie powisiał na forach nawet godziny, bo został ocenzurowany przez ImageShack. Cekawe, ile powisi Twój?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#229056

Swietny obrazek.

Gratuluje pomyslu. Mam nadzieje, ze ten obrazek nie zostanie skasowany przez internetowego cenzora !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#229065

Obrazek jest Kapitana Nemo i znajduje się (jak wiele innych jego prac) w galerii obrazków nppl.
http://niepoprawni.pl/grafika/ostatnia-przymiarka-3

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#229152

Tytułem wyjaśnienia: usunięty po niewielu minutach przez mechanizmy cenzury w sieci (bynajmniej nie przez niepoprawnych) obrazek w moim poście był fragmentem dzieła Jana Piotra Norblina, przedstawiającego wieszanie na szubienicy 29.9.1794 r. portretu Franciszka Ksawerego Branickiego (i oczekujące w kolejce portrety Szczęsnego Potockiego i Seweryna Rzewuskiego, bohaterów mojego postu). W miejsce obrazu Branickiego wmontowałem fragment fotografii posła Palikota, wyszczerzającego język - wypowiadając się w ten symboliczny sposób na temat jego niedawnej wypowiedzi, w której kazał się Polakom, a więc i mnie osobiście, wyrzec mojej polskości.

Takiego wała, panie pośle! I precz z cenzurą w sieci, której jest Pan rzekomo przeciwny!

PS. Branickiemu powieszenie jego portretu na szubienicy bynajmniej nie zaszkodziło (czego i p. Palikotowi życzę), zmarł bowiem w 1819 roku - jako rosyjski generał - w 25 lat po scenie z Insurekcji Kościuszkowskiej, uwiecznionej przez Norblina - a także w licznych kopiach jego dzieła, stanowiących jedną z ikon naszej historii i kultury politycznej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#229068

http://historiezapomniane.blogspot.com/2012/01/haniebny-koniec-targowickiej-zdrady.html
nie ma kary śmierci zdrajcy czują się bezpieczni, ...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#229102

Gdy protestowaliśmy przeciwko Magdalence i okrąglemu stołowi, mówiono nam, żeśmy oszołomy, dążymy do przelewu krwi....
Po 22 latach nierządu w Polsce ilu ludzi zmarło z biedy z braku leków, ile młodych wyjechało?
Polska w likwidacji od 22 lat >
Nie chce być złym prorokiem ale politykierzy doprowadzili do tego, że nowy Kiliński już się narodził, a latarni w Warszawie dużo!
Palikoty, Tuski i Komoruskie przeginają!

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#229121

„Przyszedł czas, by powiedzieć Palikotowi, że nie ma czego szukać w Polsce” (Robert Winnicki)

Nie tylko Palikotowi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#229164