Bardzo obrazowo

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz
Kraj

 

Gdybyśmy dziś zorganizowali referendum i postawili w nim pytanie: „czy chcesz żyć w Niemczech, czy w Polsce Kaczyńskiego? (lub pisowskiej), to z dużym prawdopodobieństwem „dzień po” nie mielibyśmy ziem zachodnich i Wielkopolski. Pozostałe tereny utworzyłyby mapę z osadnictwem wyspowym, jak dawniej na Kresach. Na tym planie oczywiście brylowałyby takie miasta jak: Poznań, Gdańsk i prawdopodobnie Warszawa.

Takie referendum, oczywiście, jeszcze nie jest możliwe, ale jego symulacja już pokazuje zacietrzewienie i stan umysłu dużej części współczesnych Polaków. I nie jest to efekt rządów PiS-u, lecz niestety kierunku i poziomu polskiej polityki po 1989 r. Resztę jeszcze jest milczeniem.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)

Komentarze

Nie wywołujmy "wilka z lasu" :) Fakt, że aktualna mapa wyborcza Polski i wskutek tego aktualna sytuacja w kraju to pośmiertny triumf Stalina, ale myślę, że "pomimo" to "jednak"  Wielkopolska do Niemiec by nie chciała. Bo to jakoś głupio, w nazwie jest "polska". Wielkopolska  z niemiecka lubi być "przodująca", z wyższością patrzeć na "wschód" Polski, / uboższy ekonomicznie,  ale kulturalną i kulturową tradycją ostatnich kilkuset lat wyżej stojący, o tym nie wiedzą jedni i drudzy :)/, ale na kogo patrzyło by się wtedy " z góry"  i wyższościowo? Na Berlin? :). Pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1653617

Witam!

Nie mam jednak pewności, gdyby pytanie postawiono, jak wyżej, to niektórzy z zemsty gotowi sa nie tylko zagłosować za samym belzebubem, ale równiez odgryźć sobie palec. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Ryszard Surmacz

#1653635

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1653717