A jednak podpisał!

Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Świat

Wiele wskazuje, że krzysztofjaw miał rację i nowy kanclerz Niemiec nie uniknął podpisania lojalki zwanej Der Kanzlerakt, wiernopoddańczego listu, który z mocy tajnego traktatu państwowego z 1949 roku winien podpisać Stanom Zjednoczonym każdy kanclerz Niemiec aż do roku 2099. (https://niepoprawni.pl/blog/rafal-brzeski/kanclerska-lojalka)

Olaf Scholz kręcił, odrzucił w styczniu propozycję osobistego spotkania w Waszyngtonie z prezydentem USA Joe Bidenem, ale w końcu poleciał i po wyjściu z Białego Domu stwierdził z cienką miną “mówię wszystkim amerykańskim przyjaciołom, będziemy zjednoczeni. Będziemy działać razem i podejmiemy razem wszelkie konieczne kroki i te wszelkie konieczne kroki zostaną wprowadzone wspólnie przez nas wszystkich.” 

Jeszcze dobitniej Scholz obiecał jedność w wywiadzie dla CNN mówiąc prowadzącemu: “możecie być absolutnie pewni, że Niemcy będą razem ze swymi sojusznikami, a zwłaszcza ze Stanami Zjednoczonymi, że będziemy podejmować te same kroki. Nie będzie żadnych różnic…” 

Przed Białym Domem niemiecki kanclerz słowem nie wspomniał o Nord Stream 2. Zapytany wprost przez dziennikarza, czy “zakorkuje” gazociąg odparł przewracając jak się wydawało oczami: “Tak jak powiedziałem, działamy wspólnie. Jesteśmy absolutnie zjednoczeni, nie będziemy czynić żadnych odmiennych kroków. Zrobimy takie same kroki i będą one bardzo, bardzo dotkliwe dla Rosji i oni to powinni zrozumieć.” 

Nie była to wprawdzie twarda deklaracja jakiej oczekiwano, ale Joe Biden zwrócił uwagę, że Scholz: “nie ma potrzeby odzyskiwać zaufania. Cieszy się kompletnym zaufaniem Stanów Zjednoczonych…Nie ma żadnych wątpliwości w partnerstwo Niemiec ze Stanami Zjednoczonymi. Żadnych.”  Po podpisaniu lojalki takie słowa nie dziwią.

A jeśli chodzi o Nord Stream 2, to Biden również odpowiedział za Scholza: “jeśli Rosja dokona inwazji, to znaczy jeśli czołgi i żołnierze ponownie przekroczą granicę Ukrainy, to nie będzie Nord Stream 2. Zamkniemy go.”

Biden nie ujawnił jak to zrobi bez udziału Niemiec. Pytany przez dziennikarzy odparł krótko: “Przyrzekam wam. Damy radę.”

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (16 głosów)

Komentarze

To chyba Pan jako pierwszy opisał tą dziwną procedurę poddaństwa Niemiec (każdego ich Kanclerza) wobec aliantów. Niemcy - mimo niechęci wielu Kanclerzy - dalej muszą to robić, bo są zaszachowani przez USA np. w postaci armii amerykańskiej obecnej w Niemczech. USA mają na pewno więcej takich argumentów i dobrze, bo nad nimi trzeba panować. 

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1641023

Nie ja byłem pierwszy. Profesor, germanista, z Wrocławia, nazwiska nie pomnę, napisał iż rzekomo coś takiego istnieje. Skłonił  mnie tym do poszukania w internecie i w archiwach z lat 1940-tych. I wyszło to co wyszło. Przy okazji dorzucę, że wiele baz amerykańskich w Niemczech nie zostało zlikwidowanych tylko je zamknięto. Oznacza to, że jak będzie trzeba to chłopcy np. 82 dywizji mogą przylecieć, zdjąć kłódkę i rozpocząć okupację de facto od nowa.  

Vote up!
6
Vote down!
-1

Rafał Brzeski

#1641026

"Przy okazji dorzucę, że wiele baz amerykańskich w Niemczech nie zostało zlikwidowanych tylko je zamknięto."

To samo z bazami wojsk brytyjskich.

W 2010 roku w ramach Strategicznego Przeglądu Obrony i Bezpieczeństwa (Strategic Defence and Security Review) w Wielkiej Brytanii zdecydowano o całkowitym wycofaniu wojsk z Republiki Federalnej.

W 2013 roku w Niemczech stacjonowało około 16 tys. brytyjskich żołnierzy(czas po apogeum polityki resetu USA-Rosja, po decyzji Obamy o rezygnacji z tarczy antyrakietowej w Polsce z 17.09.2009 roku, zawarciu traktatu START w Pradze 8.04.2010 roku, likwidacji polskiej elity państwowej i wojskowej z 10.04.2010 roku i ustaleń szczytu NATO i NATO-Rosja z listopada 2010 roku) i Londyn zapowiedział, że do 2015 pozostanie ich tylko 5 tys. a do końca 2019 roku Wielka Brytania zlikwiduje swoje bazy wojskowe w Niemczech.

W 2021 roku Wielka Brytania zdecydowała, że rozmieści w Niemczech wyposażenie dla jednostki pancernej, by  być lepiej przygotowaną do działania na Starym Kontynencie i nie potrzebowała na to zgody Niemiec.

 

Vote up!
5
Vote down!
0
#1641028

Kanclerz Scholz spotka się też niebawem z prezydentem Putinem w Moskwie, co już jest zapowiedziane i dokładnie zreferuje mu co ustalił z nim Biden.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1641027

Ostrzeżony - uzbrojony!

Vote up!
4
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1641029

   Dopóki wojska USA będą stacjonowały w Niemczech, to będziemy mieli militarny "święty spokój" ze strony Niemiec. Nawet nie trudno popuścić wodze wyobrażni, gdyby USA wycofały swoje wojska z Niemiec. Bez tego kagańca, byłby powrót do ekspansji militarnej Niemiec.

Vote up!
4
Vote down!
0

ronin

#1641043

Kiedyś w programie dokumentalnym powiedziano że niemieckie rezerwy w złocie są przechowywane w US. Być może jest to najlepszy "argument" aby przywołać wahającego się do porządku.

Vote up!
3
Vote down!
0

jonasz

#1641045

Do 2020 roku przewieziono do Frankfurtu 374 tony złota z Francji oraz 300 ton z USA. Zostało w USA 1200 ton. Niemieckie rezerwy złota to prawie 3360 ton.

 

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Rafał Brzeski

#1641055