Sami swoi stawiają na Bronka Barana

Obrazek użytkownika prawymsierpowym.pl
Humor i satyra

Gajos, Olbrychski, Wajda, Grabowski … Sami swoi, chciałoby się napisać. Wszyscy oni tworzą klan dzięki czemu świat według kiepskich zasad trwa w najlepsze. Są ze sobą na dobre i na złe i ani myślą wypisać się z tej ekipy. Mają za sobą (i pewnie przed sobą) miodowe lata, ale by zabezpieczyć się przed ekstradycją uznali, że to nie czas honoru, bo stawka większa niż życie. Póki co, czarne chmury nie wiszą nad ich głowami, ale nie chcąc być wpuszczonymi w maliny, muszą się mieć stale na baczności. Czują się jednak bezpiecznie, bo służby specjalne czuwają, żeby włos z głów im nie spadł. Taki to już paradoks, że są posłuszni władzy, bo wiedzą, że zmiennicy tylko czekają na ich nielojalność. Oni są jednak lojalni.

I co z tego, że pogranicze w ogniu, co z tego, że wróg u bram. Oni tym bardziej popierają Bronka, bo przecież są na wspólnej ścieżce. Lewe przetargi im nie przeszkadzają i potrafią wmówić, że gdyby polska armia wybrała ofertę Świdnika lub Mielca, to z pewnością byłby helikopter w ogniu. Jednym głosem mówią, że rządy PiS oznaczać będą wojnę domową. Mówią, że polskie drogi są takie jak w Niemczech, ale są chyba bardzo daleko od szosy, żeby nie napisać, że są na krawędzi prawdy. Powtarzają tylko Europa, Europa, ciągle tylko w niej pokładając nadzieję.

Nawet ustawę emerytalną potrafią wytłumaczyć, mówiąc że to przecież samo życie i że to nie jest kraj dla starych ludzi dlatego też pora umierać, bo nawet sanatorium pod klepsydrą im nie przysługuje. Sami czują się jak bogowie i za wszelką cenę próbują narzucić nam swoje zdanie.

]]>http://prawymsierpowym.pl/index.php/2015/04/sami-swoi-stawiaja-na-bronka-barana/]]>

Daniel O. dorobił się nawet pseudonimu – łowca jeleni. Jako jedyny zna już przyczyny katastrofy smoleńskiej, twierdząc że to wina jednego pasażera. I co z tego, że jest to amator w tych kwestiach. Potop kłamstw dalej leje się z jego ust.

Wajda tak uwierzył w zieloną wyspę Donalda T., że lansuje teorię, w której zwycięstwo Bronka oznaczać będzie ziemię obiecaną. Pokłosiem tego wszystkiego ma być ogłoszony raj na ziemi. I nic to, że wpuszcza nas w kanał.

Gajos wraz z kumplami tworzy układ zamknięty. Kiedyś były jeszcze alternatywy 4, dziś uznał, że jednak piłkarski poker nie był taki zły. Gajos znajduje się obok prawdy.

Grabowski chętnie pluje na wszystkich, którzy nie podzielają jego poglądów. Sam jest kiepski, dlatego wyznaje zasadę wal i duś (walduś). Istny dzień świstaka w jego wykonaniu, choć pewnie bardziej pasuje tu określenie dnia świra.

Ktoś powie, że na nich nie ma mocnych, że mamy 300 mil do nieba, że pokonanie ich to mission impossible. Ale to po naszej stronie jest pasja, dlatego drogi Czytelniku podaj dalej to przesłanie.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (15 głosów)

Komentarze

Sami swoi - bardzo łagodne określenie poprzez nawiązanie do dorobku filmowego PRL.  Obecny układ , łatwiej porównać z kultową powieścią Mario Puzo : " Ojciec Chrzestny" Nasuwają się wszakże wątpliwości , czy Bronek nie udaje ojca , a tak naprawdę jest Kiepskim 

Vote up!
9
Vote down!
0

kanon24.pl

#1476087

Witam

 

Nie widze w tym nic dziwnego. Mimo, że niektórzy to świetni aktorzy (Gajos) to wszyscy, jak jedne mąż, to miernody intelektualne, koniunkturalisci, hipokryci i ludzie bez kręgosłupa.

Zobaczymy, co bedą głośno mowić, jak PiS dojdzie do władzy.

Pozdrawiam

 

Ps. Pominął pan wybitną posrać tej kliki, jaką jest Marek Kondrat.

Vote up!
11
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1476089

Pominąłem sporo aktorów, bo przecież Barciś też nie kryje się z popieraniem Bronka. Nehrebecka też. I podejrzewam, że Opania i inni. O wszystkich nie da się napisać. Bardziej chodziło mi o utrzymanie konwencji serialowo-filmowej.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1476103

W filmie "Układ Zamknięty" użyto, prawdopodobnie nieświadomie, urządzeń budowanych przez zamordowanego w 2004 roku przez układ zamknięty technika i inżyniera dźwięku zespołów m.in. SBB, Soyka, Pat Metheny Group, Tomasz Szukalski, Tomasz Stańko, Donovan... - Zbigniewa Wiatra.

Chodzi o wysokiej klasy wzmacniacze renomowanej niemieckiej firmy RESTEK użyte w jednej ze scen, przedstawiającej luksusowe mieszkanie poszkodowanego. 

Podobny zestaw odsłuchowy został w obecności Zbyszka w roku 1989 w manufakturze firmy RESTEK w Kassel wręczony przez kanclerza Helmuta Kohla Michałowi Gorbaczowi (www.restek.de). Więcej o Zbyszku i jego kolegach oraz NA TEMAT (jest nawet film do pobrania)

http://sbb-music.jimdo.com

 

Niestety nie wiem nic na temat innego aktora, Jana Englerta, którego spotkałem na alkoholowo-kokainowej libacji pijanego Józefa Oleksego i SB odbywającej się przy udziale nieletnich rządowych prostytutek (!!!) w mokotowskiej restauracji "Belwedere" w połowie grudnia 2003 roku.

Do wykonania kulis dźwiękowych zostali zmuszeni (wywłaszczony i zamordowany w 2012) Tomasz Szukalski, Wojciech Karolak i Andrzej Dąbrowski a na zapleczu odbywały się rozmowy z arabami (dla których były przeznaczone prostytutki) dotyczące t.zw. "bezpieczeństwa energetycznego" i dostaw paliw - rozliczenia miały się odbywać przez podstawione przez stronę "Polską" (czytaj: sowiecką) na Karaibach "prywatne" firmy pośredniczące. 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1476192

Bo ojcowie założyciele i twórcy "transformacji" wywodzą się z tych samych mafijno-służbowych sitw - czy to SB czy WSW...potem to były rzecz jasna UOP i WSI ale konfidenci są nadal ci sami i polecenia dostają jak zwykle...

Vote up!
6
Vote down!
0

Yagon 12

#1476096

Witam! Na scenie graja, a w zyciu chca ugrac! Przykre,ze tancza na pasku wilczej sfory! pozdrawiam!

Vote up!
6
Vote down!
0

ronin

#1476098

na przemiane lewym i prawym  sierpowym do czasu az sie rozpadna.

Rozaniec, karabin, Bog, Honor i Ojczyzna.

 

Vote up!
3
Vote down!
0

casey

#1476126

ŚLĄZAKU 

BIJ 

BOLSZEWIKA !!!

Vote up!
1
Vote down!
0
#1476191

Władza, majątek, Anaconda, Bilderberg, NWO - tutaj historia i szczegóły, na przykładzie spacyfikowanej przez sowieckich okupantów z Ukrainy "niemieckiej" wsi: 
 
http://sbb-music.interia.pl
 
 
 
i dla leniwych: 
 
 
 
Jako sąsiad Pana Stanisława Lema miałem zaszczyt doprowadzić, krótko przed jego śmiercią, do amerykańskiego wznowienia filmowej wersji "Solaris". 
 
W niepamięć popada jednak "Szpital przemienienia" - Pan Stanisław wiedział o czym pisze - zaledwie kilkaset metrów od jego domu znajduje się jeden z kilkudziesięciu Polsko-sowieckich obozów koncentracyjnych t.zw. Kobierzyn.  
 
http://en.wikipedia.org/wiki/Psikhushka
 
utrzymywanych przez sowieckiego okupanta z przymusowych składek na t.zw. NFZ
 
Te miejsca SOWIECKIEGO TERRORU, gdzie bezpowrotnie gładzona jest
 
POLSKA INTELIGENCJA, należy natychmiastowo zlikwidować !!! 
 
We wspomnianym obozie w podkrakowskim Kobierzynie rolę dr Josefa Mengele pełni, kształcona w sowieckich psikhushkach dr Teresa Kumela
 
 
 
Po szczegóły zapraszam na: 
 
http://niepoprawni.pl/blog/2218/psychiatryczny-archipelag-gulag
 
http://sbb.w.interia.pl
 
http://sbb-music.jimdo.com
 
 
 
A teraz sprawy wciąż aktualne t.zn. Stolzman, Szczynukowicz & Co. z o.o.
Działalność klubu Bilderberg i NWO (Giesche, Silesian-American Corporation, Anaconda...) w okupowanej przez Niemców, Żydów i sowietów Polsce ma już ok. 100-letnią tradycję. 
 
Po szczegóły dotyczące finansowania I i II Wojny Światowej (rok 1623 i 1910 na sbb-music), powstania NWO i aktualnej sytuacji m.in. w okupowanej Polsce i Ukrainie zapraszam na: 
 
http://pl.wikipedia.org/wiki/Georg_von_Giesches_Erben
 
http://pl.wikipedia.org/wiki/Giesche
 
http://en.wikipedia.org/wiki/Eduard_Schulte
 
http://pl.wikipedia.org/wiki/Silesian-American_Corporation
 
http://en.wikipedia.org/wiki/Anaconda_Copper
 
http://www.osoby-krs.pl/Kuczyński/Konrad.html
 
http://www.kto-kogo.pl/Konrad_Kuczyński
 
(ponieważ generator linków NIEpoprawni.pl nie rozpoznaje polskich znaków "ń" proszę "wklepać" lub uzupełnić powyższe dwa linki ręcznie)
 
http://www.osoby-krs.pl/Kucharek/Jerzy.html
 
http://www.kto-kogo.pl/Jerzy_Kucharek
 
http://www.burisma.com/ru/index.html
 
http://sbb-music.jimdo.com 
 
 
 
a dla podkreślenia aktualności tematu: 
 
http://bytom.naszemiasto.pl/artykul/bytom-rozbark-historia-dzielnicy-i-parafii-sw-jacka,2681806,artgal,t,id,tm.html
 
http://bytom.naszemiasto.pl/artykul/prezydent-bronislaw-komorowski-w-bytomiu-zdjecia-wideo,1870963,artgal,t,id,tm.html
 
gdzie widać naszych "ukochanych przywódców" ingerujących w "oficjalną" wersję historii - z pozoru nic nie znaczących przedmieść Bytomia - a w rzeczywistości najbogatszej wsi w okupowanej Polsce, stanowiącej przez stulecia ostoję Polskości - i to mimo jej strategicznego charakteru (Rozbark stanowił podstawę niemieckiego przemysłu i jedno z głównych źródeł surowców)
 
Na zdjęciach aktualne sowieckie "władze" Górnego Śląska pochodzące głównie z terenów obecnej Ukrainy oraz ich (nieliczni) miejscowi kolaboranci. 
 
Autor niniejszego tekstu, wywodzący się z autentycznej Śląskiej szlachty, której zrabowano ten kluczowy dla Polskiej i światowej historii obszar (wieś Rozbark) i którego bezpośrednio dotyczy ta zilustrowana ingerencja "prezydenta" tradycyjnie (dotyczy również przodków oraz wcześniejszych tortur i okaleczeń) TORTUROWANY jest w tym czasie zaledwie kilkaset metrów dalej a wyżej wspomniany obóz w Kobierzynie (gdzie został trwale okaleczony) zna z autopsji !!!  
 
 
 
A tutaj:  
 
https://www.google.de/maps/place/Martigues,+France
 
posiadłości zakupione, ze zrabowanych na Śląsku - głównie z majątków rodu Spyra, pieniędzy bandy Kuczyńskich, występujących m.in. pod nazwiskami Gryczynski i Chariton.
 
 
 
Vote up!
1
Vote down!
0
#1476190

..... dzisiaj w III RP też nie brakuje. W wodzie mętnej wystarczy chwila spokoju i męty zawsze wypłyną  na powierzchnię. Liczy się dla nich przede wszystkim szmal, i ...święty spokój. Niestety przyzwoitość, honor, to pojęcia dla takich osobników już dawno zapomniane i .... nieopłacalne. Trzeba płynąć z prądem - choćby taka podróż wiodła do szamba, ale przynajmniej  płynie się bez ponoszenia kosztów , a perspektywy wprawdzie gówniane ale po drodze można się "nachapać"

Vote up!
3
Vote down!
0
#1476201