Cykl: Odkryj co zakryte - bądź świadomy. Głosuj świadomie.


Komentarze

Lisiewicz: Marcin Rola pomija niewygodne fakty

(...) Długa lista pytań, których bał się Marcin Rola

Na jakie pytania nie chciał odpowiedzieć Rola? Mówiliśmy w „Kulisach manipulacji” o tym, że polityk tak dla Konfederacji ważny, iż umieściła go w nazwie swojego komitetu, czyli Liroy, był kilka lat temu palikociarzem. I to w czasie, gdy Palikot dopuszczał się swoich najgorszych lewackich wybryków. Palikot wystąpił wtedy w teledysku piosenki Liroya „Kampania”.  Głosił wówczas w „Newsweeku” lewackie poglądy w wersji skrajnej: „z zażenowaniem patrzę na ten cały polski katolicyzm. Moja matka, którą bardzo kocham, w kwestii religii mnie po prostu oszukała. Mówiła, że religia jest bezinteresowna, a teraz w szkołach księża dostają kasę za nauczanie religii. Zresztą, jak tego można uczyć”.

Jakoś nie doczekaliśmy się odpowiedzi na pytanie,  co Pan myśli o tych słowach Liroya, panie Marcinie. Dlaczego je głosił? Czy zmienił poglądy? Czy może jest skrajnym koniunkturalistą i karierowiczem? Czy w takim razie Liroy powinien zastąpić u władzy Kaczyńskiego i Morawieckiego?

Inny fakt, którego Rola bał się przytoczyć: Krzysztof Bosak, gdy należał wraz z Robertem Winnickim do najbliższych współpracowników Romana Giertycha, gwiazdorzył w „Tańcu z gwiazdami” w TVN. Stacja ta była wówczas zachwycona faktem, że Giertych rozwalał poprzedni rząd PiS.

I znowu nie dowiedzieliśmy się, co Pan o tym sądzi, panie Marcinie. Czy to świadczy o ideowości i braku koniunkturalizmu polityka, którego zachwala nam Pan jako tego, co będzie robił w Polsce bardziej radykalne zmiany, niż PiS? (...)

Jednocześnie wykorzystamy słabości tych młodych ludzi. Należy do nich to, że nie są oni – bo skąd by mieli niby być - znawcami polityki międzynarodowej. No to tłumaczymy im, że jak ktoś jest w polityce międzynarodowej umiarkowanym patriotą, to przeciwstawia się wpływom Rosji i Niemiec w Polsce. Też dobrze, zawsze coś. Ale prawdziwy zarąbisty radykał przeciwstawia się Żydom i Ameryce.

Do boju! A tego, że ich radykalizm został użyty właśnie w interesie Moskwy i Berlina, dowiedzą się za parę lat, gdy trochę więcej zrozumieją z polityki.

Piotr Lisiewicz

Całość TU

 

Vote up!
6
Vote down!
-4

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1591855

Jeśli spotkanie doszło do skutku, to skandal!

Vote up!
2
Vote down!
-3

Maciek

#1591885