Kupujemy LNG z USA ale czemu płacimy prowizję brytyjskiemu pośrednikowi?

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Amerykański gaz kupujemy od angielskiego pośrednika - to znaczy że robią nas w konia gdyż znowu płacimy więcej niż powinniśmy.

Pamiętacie skecz z kabaretu Dudek dotyczący kupna drewna? Kuba, potencjalny inwestor od razu zapytał o tartak gdyż mając drewno nie chciał komuś innemu płacić za przerób drewna na deski. PGNIG robi dokładnie odwrotnie a nawet gorzej. Oni otworzyli biuro w Londynie, co daje dodatkowe koszty, po to tylko aby zapłacić prowizję brytyjskiej firmie za organizacje dwóch dostaw gazu rocznie. To wyjątkowa lekkomyslność.

PGNiG S.A.(PGNiG) i Centica LNG Company Limited (Centrica) 21 listopada 2017 r. podpisały pierwszy średnioterminowy kontrakt na import amerykańskiego skroplonego gazu ziemnego (LNG).

Gaz do Polski nie trafia ani od producenta ani od amerykańskiego eksportera.

Pilne: PGNiG podpisało historyczny kontrakt z amerykańskim dostawcą LNG

Stwierdzenie o "amerykańskim dostawcy" jest wierutnym kłamstwem. Gaz jest amerykański, dostawca nie!

Kontrakt został zawarty przez biuro tradingowe  PGNIG w Londynie utworzone w marcu 2017r. A cóż to? Nie mogliśmy tej firmy zlokalizować w Polsce i nie mogła ona wyczarterować specjalistycznych tankowców do transportu ciekłego gazu i zamiast płacić angolom sama zarobić?

Ile nas ma kosztować pośrednictwo firmy Centrica?

Pierwsza dostawa LNG dotarła do Polski tym statkiem. Pływa pod banderą Marshall Island. My też możemy taki statek wynająć. Bez łaski Brytyjczyków.

Czemu nie kupujemy LNG na przykład z firmy G2 z Luizjany, która posiada licencję rządową na eksport gazu płynnego i własny terminal.

G2 filed an FTA/non-FTA license application with the U.S. Department of Energy in March, 2015 and on July 17, 2015 was granted a license to transport LNG to FTA countries.


 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)

Komentarze

Znajdźmy zdjęcia lub nazwiska tych pośredników a być może wszystko stanie się jasne

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1553451

Nawet kartofle kupujemy od pośrednika. Zwłaszcza przy pierwszych transakcjach. Zaczynasz biznes od zera to nie znasz nawet numerów telefonów. Nikt za darmo ci ich nie poda. Po za tym jest ważny również czynnik czasu z którego istnienia i ważności nasi "profesorowie" z nie zdają sobie sprawy. Nasi profesorowie, tak zwani profesorowie specjalnej troski.

Ciągle żyje u nas przeświadczenie, o nikłej wartości wiedzy. Nawet takiej kto bierze łapówki i warto mu dać.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#1553453