Raport z działalności ABW w 2014 roku o rosyjskiej agenturze wpływu w Polsce na przykładzie NeOnu24.ru

Obrazek użytkownika Mind Service
Kraj

Nie jest zaskoczeniem, że wojna informacyjna prowadzona przez Federację Rosyjską przeciwko Polsce nasila się. Nie jest też tajemnicą, że coraz więcej Polaków angażuje się odpłatnie po stronie Rosji.

Takim przykładem jest portal NeOn24.ru, którego właścicielem jest Ryszard Opara. Oczywiście forma własności jest zakamuflowana; np. rok temu prezesem fundacji Nowy Ekran, (de facto) słupem będącej jakoby właścicielem portalu został Jarek Ruszkiewicz. Niedawno Opara oświadczył, że przekazuje część uprawnień bliżej nieokreślonej "spółdzielni blogerskiej". Oczywiście te poczynania są tylko pozorne i niczego nie zmieniają. Powinna nim zresztą przyjrzeć się ABW.

Istotna jest jednak forma i zakres działalności Neonu. A jest on wyraźnie pro-rosyjski i anty-polski. Prawo pisania i komentowania na tym medium mają jedynie osoby o wyraźnie pro-rosyjskich poglądach.Istotą NeOnu24.ru jest działalność podważająca polską rację stanu, jej politykę zagraniczną, lobbowanie na rzecz Rosji, przedrukowywanie materiałów propagandowych z rosyjskich mediów (np. Sputnik i Russia Today), dyskredytowanie Ukrainy w jej wojnie obronnej przeciwko rosyjskiemu najeźdźcy, zniechęcanie Polaków do pomocy Ukrainie, a także tłumaczenia rosyjskich artykułów ukazujących się w zachodnich mediach. Również wyraźny antysemityzm i anty-katolickość, w tym głoszenie herezji i ataki na hierarchię KRK.

Panująca tam cenzura i zamordyzm to temat na osobny artykuł.

Zastrzeżenia budzi finansowanie portalu, który oficjalnie jest nierentowny i przynosi straty, jednak w jakiś sposób są wynagradzane osoby funkcyjne, moderatorzy, cenzorzy i redaktor naczelny, który ma oprócz uposażenia opłacane służbowe mieszkanie w Warszawie (sam pochodzi z Gdańska). Jak najbardziej źródłom finansowania i wysokości środków powinny przyjrzeć się odpowiednie służby, w tym "skarbówka" i ABW.

Portal Ryszarda Opary jest jednym z wielu przejawów jego pro-rosyjskiej działalności. Uczestniczył na przykład w zjeździe założycielskim pro-rosyjskiej partii Zgoda.

NeOn24.ru prowadzi bardzo rozległą działalność, a trzon stanowią stali funkcjonariusze - dziennikarze; ich rodowód tkwi w zamierzchłych czasach PRL i związkach z WSI, których zazwyczaj byli szeregowymi członkami. Przyglądając się ich "twórczości" można wyodrębnić takie cechy jak stronnicza informacja, manipulacja, agresja emocjonalna, zastraszanie, banowanie, cenzurowanie wypowiedzi, kształtowanie postaw i nastrojów, sianie dezinformacji, kreowanie rzeczywistości zgodne z wytycznymi, urabianie opinii prowadzące nawet do "prania mózgu", organizowanie prowokacji.

Poszczególne akcje są doskonale skoordynowane; widać, że są prowadzone z jednego miejsca. A także zsynchronizowane z działalnością Rosji. Na arenie międzynarodowej i w Polsce.

Np. planowane wtargnięcie na terytorium Polski przez nacjonalistyczny gang Nocnych Wilków spotkało się z akcją usprawiedliwiania i lekceważenia jej wymiaru, oraz z organizowaniem przyjęcia po stronie polskiej "chlebem i solą"; a także wspólnemu odwiedzania miejsc pamięci żołnierzy radzieckich, którzy zginęli w najeździe na Polskę.

Innym przykładem takiego zgrania jest wojna Rosji przeciwko Ukrainie. Każda ofensywa lądowa wojsk rosyjskich spotyka się natychmiast z wysypem artykułów na temat Bandery i Zbrodni Wołyńskiej. Celem jest neutralizacja odruchów współczucia dla Ukraińców broniących się przed rosyjską agresją oraz zniechęcenie Polaków do pomocy Ukrainie. Nagminnie stosuje się tam pogardliwe określenie "ukry" wobec Ukraińców. Osoby próbujące bronić Ukrainy w jej wojnie obronnej zyskują przypinanie łatki o nazwie "banderowiec".

Sianie nienawiści na tle rasowym i narodowościowym bardzo często przybiera też maskę antysemityzmu. Określenie "Żyd" jest używane w celu dyskredytacji przeciwnika politycznego. Podobne określenia to "usrael", "żydo-komuna", "goj".

W walce religijnej po myśli rosyjskich założeń ideologicznych promuje się "Cywilizację Polską", opartą na negacji wartości cywilizacji łacińskiej. Walka z Kościołem polega na podważaniu hierarchii i posłuszeństwa w Kościele Katolickim, dążeniu do rozłamów poprzez głoszenie herezji, np. lansowaniu odrzuconej przez KRK intronizacji. Oraz propagowaniu guseł i wierzeń słowiańskich mających być jakoby lepszymi od zasad i wartości chrześcijańskich.

Na polu filozofii i etyki jest to głównie podważanie filozofii klasycznej i przekonywanie do relatywizmu.

Niegodne wykorzystywanie symboli religijnych przybiera także formę bezczeszczenia Krzyża.

W przeprowadzaniu prowokacji są wykorzystywani zewnętrzni prowokatorzy, czego doskonałym przykładem jest osoba Andrzeja Hadacza, najprawdopodobniej chorego psychicznie.

Przytoczona powyżej krótka charakterystyka portalu NeOn24.ru jest doskonałą ilustracją szeroko zakrojonej wojny informacyjnej prowadzonej przez Rosję wobec Polski.

To dobrze, że tego typu wrogie działania nie uchodzą uwadze takim instytucjom jak Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.Rosyjski wywiad po raz pierwszy na tak dużą skalę podjął działania o charakterze konsolidacyjnym w odniesieniu do środowisk prorosyjskich w Polsce - pisze Maciej Sankowski w swojej analizie dotyczącej raportu ABW za 2014 rok.

 

- czytaj dalej: ]]>http://1do10.blogspot.com/2015/05/raport-z-dziaalnosci-abw-w-2014-roku-o...]]>

Twoja ocena: Brak Średnia: 3.7 (10 głosów)

Komentarze

Temat wpisu jest zbyt "wrażliwy" stad też przewiduje rychłe ..........lochy :-))))
do wieczora nikt tego juz nie znajdzie

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1480044

Nikomu nie trzeba chyba wyjaśniać dlaczego?

Vote up!
4
Vote down!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1480045

fragment z wywiadu z Onetu
Tylko jedno pragnienie "Masy" [WYWIAD]
http://www.onet.pl/Tylko jedno pragnienie "Masy" [WYWIAD]

//
Cenił Pan też Lecha Kaczyńskiego? Zaraz po tym, gdy został Pan świadkiem koronnym, "Pruszków" szykował jeden z zamachów, o których mówiliśmy wcześniej. Kaczyński, wówczas minister sprawiedliwości, odegrał w tej historii jedną z kluczowych ról.

Policjanci, którzy mnie eskortowali, dostali jasny przekaz. Wystawić mnie na trasie pod Nadarzynem i oddać w ręce "pruszkowskich". Nie wiem, kto był zleceniodawcą, ale było wiadomo, że "starzy" szukali na mnie zemsty. Dowódca chroniącej mnie grupy nie wykonał jednak ich polecenia. O całej sprawie dowiedział się prokurator Jerzy Mierzewski (to on nadał "Masie" status świadka koronnego – przyp.red.). Natychmiast poleciał do ministra Kaczyńskiego i razem zaczęli robić zadymę.

Pamięta Pan, jak zareagował Kaczyński?

Mierzewski opowiedział mu o mnie. Wyjaśnił, jaką wiedzę posiadam i jak wiele pożytku może mieć ze mnie aparat sprawiedliwości. Kaczyński się wk.... Złapał za telefony, poszło parę zjeb... i już wszyscy byli pod miotłami. Rapacki, Mierzewski, Kaczyński. Cenię ich wszystkich.

W czasie rządów Lecha Kaczyńskiego doszło do likwidacji WSI. Służb, do których "Pruszkowa" nawet nie chciał Pan porównywać. Mówił Pan: "przy nich to my byliśmy mafia trzepakowa".

Cała ta esbecja, ludzie z WSI...

Jakie mają dziś wpływy?

Nieograniczone. Tylko dziś nie latają jako wywiad, tylko jako biznesmeni. Kliki układowe, kolesiostwa, przyjaźnie zawarte w wojsku, na szkoleniach, wyjazdach. Z pełnym dostępem do służb, CBŚ, CBA. Dziś mówimy o nich "szara strefa", a w następnym dziesięcioleciu powiemy wprost: mafia.

Na czym polega ich siła?

Mają haki na wszystkich. Ta cała stara esbecja, WSI, może roztoczyć przed każdym czerwony dywan do gigantycznej kariery. Haki na polityków, którzy przecież są upier... w tym gównie od karku po pięty. Czemu oni nie chcieli weryfikacji? Rozliczeń komuny? Wchodzimy już w politykę, ale przynajmniej wiem, dlaczego krzyczano o Okrągłym Stole, że to zdrajcy.
Grupa pruszkowska robiła niezłe interesy z WSI. Dlaczego nie zgodził się Pan zeznawać na ten temat?

Powiedziałem Mierzewskiemu wprost, że nie powiem ani słowa. Nie chcę z nimi zadzierać. Uwierzcie mi, żaden program świadka koronnego by mi nie pomógł. Pewnie komuś się kiedyś wszystko znudzi i powie, jak to wyglądało. Zanim go upier..., to będzie sensacja na całą Polskę. Wspomnicie moje słowa.

*

Powiedzmy jeszcze o kulisach naszego spotkania. Zadzwonił Pan do nas, bo chciał zweryfikować słowa, które wypowiedzieliśmy w trakcie wywiadu z nadinsp. Igorem Parfieniukiem, szefem CBŚP. Chodzi o sprawę policjanta Piotra W. – człowieka, któremu udało się przekonać Pana do współpracy z policją.

Błędnie napisaliście, że pomówiłem Piotra W. (Historia relacji "Masa" – Wróbel stała się kanwą filmu "Odwróceni". W postać policjanta wcielił się Artur Żmijewski, gangstera zagrał Robert Więckiewicz – przyp.red.).//

Vote up!
5
Vote down!
0
#1480128

Zmuszasz mnie do zalogowania !

Trzeba wyjaśnić że "spółdzielnia blogerska" nie oznacza spółdzielni założonej przez blogerów ! Jest to organizacja, najczęściej przykrywkowa ZATRUDNIAJĄCA wyrobników występujących pod nickami blogerów. Taki "operator awatara" pracuje dwa dni po 12 godzin, dwa dni przerwy. Norma na zmianę : 135 komentów po min 200 znaków.

Stenotypistki w gazecie miały normę 30.000 znaków na 8 godzin. Miały czas na pogaduchy i śniadanka. Zawodowe stenotypistki na zawodach dochodziły do 400 znaków na maszynie mechanicznej i trochę wolniej na elektrycznej. Bez zawodów pisały pomiędzy 100 a 200 znaków, swoim tempem.

Ciekawym aspektem jest praca grupowa, symulująca dyskusję. Na slonie24 grupa awatarów potrafiła "wkleić" dyskusję w interwale 15 sekund (!) pytanie/odpowiedź (200+ znaków). Pozwala to na wyparcie innych komentatorów.

Kolega mojego syna robi doktorat z analizy manipulowania portalami społecznościowymi, a za ich pomocą manipulowaniu opinią społeczną.  

Vote up!
3
Vote down!
0

#1480134

To mówi wiele o metodach działania tej neonowej hucpy.  

Vote up!
2
Vote down!
0

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1480152

i nikt nie wmówi mi że nie sa to ofiary przemarszu sowietów przez Polskę w te i nazat, niestety są ,to widać 

Vote up!
1
Vote down!
0
#1480154

dlaczego mogą bezkarnie działać w Polsce ludzie, którzy ewidentnie łamią prawo...

Vote up!
1
Vote down!
0

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1480155

to wszystko jest do czasu, do czasu, nadejdzie taki czas że i z takimi zrobi sie porzadek, ostateczny porzadek

Vote up!
1
Vote down!
0
#1480157

Jak nie możemy zrobić porządku we własnym domu? 

Takim przykładem jest NP. To właściwie Polska w pigułce. Czują się jak u siebie.  Prowokują, rozgrywają i dzielą nas. Kłamią w żywe oczy i manipulują.  A Administracja myli tą anarchię z wolnością słowa. 

Vote up!
1
Vote down!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1480166

absurdu?

Vote up!
0
Vote down!
0

Prawda jest cenniejsza od życia

#1482506