Rosyjscy "narodowcy" z Neon24 sterowani przez rosyjską agenturę wpływu

Obrazek użytkownika Andy-aandy
Kraj
Putin-lis jako rozjemca w kurniku

 

 

 

 

 

]]>Przez ten jeden prosty trik znienawidzą cię ruscy agenci]]>

 

Agenta wpływu trudno złapać za rękę, czyli za pokwitowanie. Trudno również odróżnić od poputczika – pożytecznego idioty, który z głupoty, sparanoizowanej mędrkowatości, czy po prostu ambicji bycia „oryginalnym”, staje się mimowolnym kolaborantem propagandy wroga. Niezależnie od tego czy ma się do czynienia z tym czy z tamtym, świadomym czy ogłupionym, na wszelkie agentury jedynym lekarstwem jest jawność.

Szczęśliwie, przy lekkim wysiłku, inseminację myśli rozpoznać można. To komunikat pozornie logiczny, pozornie w powszechnym interesie, ale gdy skonfrontować go z faktami – widać jasno, że zgodny jest wyłącznie z interesem mocarstwa sąsiedniego. Parafrazując rady Sun Tzu dla nieprzyjaznych sąsiadów: „siej wątpliwości”, „podważaj sojusze”. Mamy wysyp treści przerysowujących zagrożenia choćby z postawienia na sojusz ze Stanami Zjednoczonymi, a przemilczających bezpośrednio nam zagrażające interesy sąsiadów, przed realizacją których, by się móc obronić, należy im przeciwstawić bardzo konkretną siłę.

Siłę, którą muszą zniwelować, zdelegitymizować, usunąć. To co jest szansą i realnym zabezpieczeniem, staje się we wrażej propagandzie zagrożeniem śmiertelnym. A to, co w istocie jest zagrożeniem bliskim i bezpośrednim, staje się naraz niewinną błahostką. Garstka wojsk sojuszniczych na własnym terytorium jest na milionowe sposoby tłumaczoną grozą, a agresywana Rosja, czy ciągnięcie gazrurek pod Bałtykiem – mają nam być całkiem obojętne. Jeżeli ktoś sprzedaje nam piramidalną bzdurę opakowaną choćby najciekawiej – winna się nam zapalic czerwona lampka.

Jako, że nawała obcego spinu zalewająca widomą mi część internetu, przekracza już wszelkie granice tolerancji, przepisuję ważny artykuł Doroty Kani „Polskie macki Putina” opublikowany w 14. numerze Gazety Polskiej z 4/4/2018. W skrócie: czarną listę, już bez uwag i zastrzeżeń. Niech zawyją syreny alarmowe w twej głowie, Czytelniku, gdy trafiasz na strony i osoby z listy niniejszej. Zasada ograniczonego zaufania niech się bynajmniej nie kończy na drodze! Na totalnej wojnie informacyjnej łatwo z zderzyć się z TIR-em.

„Eksperci zwracają uwagę, że oprócz „twardej” agentury Rosja zainwestowała potężne pieniądze w działające w Polsce media internetowe i blogosferę. Głównym celem wojny informacyjnej są USA, NATO oraz Ukraina. (…)
„Pierwsza intensyfikacja rosyjskich działań w Polsce nastąpiła po katastrofie smoleńskiej, kolejna – po dojściu PiS do władzy, a następna – po szczycie NATO w Warszawie. Kto w blogosferze sprzyja Rosji?

W 2011 r. uruchomiono portal Nowy Ekran, gormadzący blogerów, którzy odeszli lub zostali wyrzuceni z Salonu24.pl przez Igora Janke. (…) Po rozpadzie w 2013 r. Nowego Ekranu powstały trzy portale: NEon24.pl, będący własnością Ryszarda Opary, 3obieg.pl założony przez Tomasza Parola i Pawła Pietkuna (dziennikarza „Gazety Wyborczej”, następnie „Życia” i „Gazety Bankowej”) oraz stworzony przez grupę blogerów Legion św. Ekspedyta.

Czołowym ideologiem Neon24.pl jest Bogusław Jeznach, którego głównym celem ataków są Stany Zjednoczone, NATO, Unia, Ukraina. Propaguje sojusz z Rosją i jej interesy, zwłaszcza w Syrii. Na Neon24.pl zamieszcza bardzo często przedruki ze Sputnika i portali rosyjskiej agentury na Zachodzie (Thierry Meyssan, „Politics First” Marcus Papadopoulos, fort-russ.com). W odróżnieniu od reszty grupy nie jest wyraźnie antysemicki. (…)

10 grudnia 2015 r. pojawił się nowy bloger występujący jako Jarosław Narymunt Różyński, publikujący również na własnym portalu prezydent.org.pl. Celem jego dezinformacji i manipulacji jest NATO, (…) obecność baz amerykańskich oraz obrona terytorialna, (…).

Spośród blogerów portalu Neon24.pl należy wymienić jeszcze kilka charakterystycznych postaci. Eugeniusz Sendecki, skrajny antysemita i wielbiciel Rosji, dręczonej przez USA i NATO, założył „Telewizję Narodową” i od 2006 r. jest prezesem Fundacji Sławpol. Jego współpracownikiem jest Czerwony Korsarz z Gdańska, który od sierpnia 2014 r. prowadzi redakcję Pomorskiej Telewizji Narodowej. (…) Bloger McGregor zasłynął obroną gen. Iwana Czerniachowskiego* (…).

Kolejny wysyp prorosyjskich blogerów nastąpił przed szczytem NATO w Warszawie. Jednym z nich jest Fischer von Treuenfel, (…). Bloger negował zwłaszcza sens rozmieszczenia Amerykanów na granicy z okręgiem kaliningradzkim (…). Podobnie jak reżyser Grzegorz Braun czy występujący na YouTube w mundurze Aleksander Jabłonowski [jest to Wojciech Olszański], Fischer von Treuenfel twierdzi, że Amerykanie są w Polsce po to, aby strzelać do Polaków (…). Ignacy Nowopolski prowadzi blog ignacynowopolskiblog na Salonie24.pl i drnowopolskiblog na neon24.pl. Opiera się na takich źródłach jak Katehon.ru Aleksandra Dugina. Nowopolski należy do skrajnych antysemitów i wielbicieli Rosji. Jego wpisy są publikowane na portalu „Wolna Polska”.

(…) Stowarzyszenie Klub Inteligencji Polskiej to po prostu prof. Włodzimierz Bojarski, który zamieszcza artykuły własne i tłumaczenia Aleksandra Dugina czy artykuły Zygmunta Wrzodaka w obronie Mateusza Piskorskiego. W KIP pojawia się Lech Jęczmyk, głoszący, że Rosja Putina odrodzi chrześcijaństwo w Europie, a Polsce grozi masowa kolonizacja żydowska. Bojarski broniteż Polski przed „inwazją banderyzmu” i publikuje tekst Jerzego Truchlewskiego o końcu amerykańskiego imperium zła stworzonego przez Żydów. (...)

Kurnik Polityczny prowadzi Trybeus, który na neon24.pl firmuje się jako Klub Niepoprawnych i Niezależnych. Trybeus zwalcza utworzenie baz ameryńskich w Polsce (…).

Ad Novum regularnie relacjonuje wydarzenia w Donbasie, które określa jako „wojnę domową na Ukrainie”, w której Rosja nie bierze żadnego udziału. Portal atakuje ministra Macierewicza za sojusz z USA i utworzenie WOT. Relacjonuje też wojnę w Syrii, gdzie Rosja i Baszszar al-Assad są bohaterami, (…).

Zygmunt Białas blog propaguje zachodnie media rosyjskiej agentury, (…) prowadzi dziennik „Co się dzieje w świecie”, (…) przedstawia Putina ajko ofiarę Zachodu itp. (…).

Kolejny antysemicki blog to Wierni Polsce Suwerennej. Jest on prowadzony przez Pawła Ziemińskiego, członka Prezydium Międzynarodowego Ruchu Słowiańskiego „Wsiesłowianskij Sojuz”. Do WPS należą: Dariusz Kosiur (wyjechał na Krym w styczniu 2016 roku z Mateuszem Piskorskim, który aktualnie przebywa w areszcie pod zarzutem szpiegostwa), Andrzej Skorski, Adam Śmiech i Zbigniew Sekulski.

Na portalu SpiritoLibero swój blog prowadzi Jarosław Ruszkiewicz. (…) należy do skrajnych antysemitów, wrogów Ukrainy i USA. (…) pisał również na zamkniętej już witrynie „Stop syjonizmowi”, negującej Holocaust i rozpowszechniającej „Protokoły Mędrców Syjonu”.

Wśród portali serwujących prorosyjskie treści warto wymienić także Zmiany na Ziemi, Autonom.pl – portal niezależnych nacjonalistów, oraz Kresy.pl, które proponują porozumienie z Rosją przeciwko Ukrainie i Litwie. Do tej grupy zalicza się także Portal Myśli Konserwatywnej, gdzie publikuje m.in. Konrad Rękas, wiceprezes Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych Mateusza Piskorskiego, także wiceprezes partii Zmiana, a od kwietnia 2014 r. prezes Powiernictwa Kresowego, (…)

Podobne treści ukazują się na portalu Jednodniówka Narodowa, gdzie publikują też Zygmunt Wrzodak i Adam Śmiech, któy jest członkiem komitetu założycielskiego oraz członkiem komisji rewizyjnej Instytutu Kresów Rzeczypospolitej, założonego przez płk Ministerstwa Bezpieczeństwa publicznego Jana Niewińskiego, i należy do Wiernych Polsce Suwerennej”.

Całość na: ]]>"Przez ten jeden prosty trik znienawidzą cię ruscy agenci"]]>

[Nadtytuł mój - Andy]

* Przy likwidacji AK gen. Iwan Czerniachowski współpracował ze stalinowskim zbrodniarzem gen. Iwanem Sierowem z NKWD. Jest on katem odpowiedzialnym za likwidację Armii Krajowej na Wileńszczyźnie oraz podstępne aresztowanie jej dowództwa z płk. Aleksandrem Krzyżanowskim „Wilkiem” na czele. A także zesłania kilku tysięcy polskich żołnierzy z AK na Syberię.

Twoja ocena: Brak Średnia: 3.9 (21 głosów)

Komentarze

to akurat są szurowskie środowiska ale poza nimi są i inny: narodowce, część nacjonalistów, konserwatyści z monarchistami...

dla każdego coś milego, czy wariat czy poważniejszy, każdy znajdzie coś dla siebie,

mechanizm jest prosty.

rosja inspiruje, inni się lansują pod gusta swej publiki- ktora wraz z nimi chce być na przekor "antysystemowa" a do tego przecież najlepiej pasują bajki o spiskach i represjach.

a to nie jedyne pole, na którym działają ruscy, przeciez nie chodzi o wychwalanie wprost putinizmu tylko ogólny zamęt i podważanie zaufania. ruskie inspiracje napotkamy więc nawet wśród antyszczepków, ezoteryków, miłośników UFO i innych.

warto wspomnieć też, jak silnie osadzone jest to w tzw. środowiskahc kresowych. udają, że chodzi o upamiętnianie, wspólnotę kresową itp. a dziwnym trafem znajdą się tam nie tylko krytyki po mysli moskwy ale wprost proruskie agitki- i nikomu nie przeszkadzają, nikt nie krzyczy. a przeciez to ruskie zagarnęły Kresy dwa razy, wywiozły i wymordowały obrońców a następnie wysiedliły obrabowaną ludność zaś mordowały już na pełną skalę i przed wojną

Vote up!
7
Vote down!
-5

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1588945

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika SolidarnyX został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

"10 grudnia 2015 r. pojawił się nowy bloger" - tylko patrzeć jak kiedyś gdzieś napiszą o Niepoprawnych jako rusofilskim portalu i napiszą "w 2019 r. pojawił siętam nowy bloger SolidarnyX" :P buhhaahaa

Ps. w sumie to mnie zaciekawiłeś, nigdy nie byłem na neon24 i widocznie najwyższy czas sprawdzić ten portal :)

Vote up!
4
Vote down!
-8

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1588972

Mam nadzieję, że raczej tak nie napiszą. Bowiem, by do tego doszło to sporo by się musiało zmienić na tym portalu...

Na szczęście jest tu wielu blogerów kierujących się rozumem, myślących racjonalnie oraz potrafiących myśleć kategoriami polskiej racji stanu.

A myślenie racjonalne wyklucza totalną polityczną głupotę wykazywaną przez paru fircyków uważających się za przywódców "narodowców", którzy kierują się myśleniem życzeniowym, czyli "wishful thinking". Im się wydaje, że jak czegoś chcą, to tak się stanie. Jednak w realnej polityce rządzą zupełnie inne prawa i zasady...

W gruncie rzeczy tacy polityczni ignoranci służą nienawidzącym polskiego patriotyzmu postbolszewickim mafiozom z PO i lewackim degeneratom - dla których polscy patrioci i hierarchowie polskiego Kościoła to są tarzające się w błocie "świnie"...

Ostatni najazd Tuska na Polskę i bolszewickie wystąpienie jego gazrurki Jażdżewskiego znakomicie udowodniło tę lewacką nienawiść. Warto zauważyć, że sowiecki zbrodniarz z NKWD Gomułka też miał swojego "gen. gazrurkę"...

 

Vote up!
6
Vote down!
-6

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1588987

Armia rośnie w siłę !!!!

Vote up!
5
Vote down!
-1

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1589114

Raz sierpem, raz młotem – a ruscy zapłacą potem, czyli Neon24

Dziś okazało się, że tzw. czerwona, nowoczesna, genderowo-pederastyczna lewajka nie jest już rusko-bolszewicka. Ustąpiła miejsca rodzimym panslawistom od tuzina kanapowych partii, (w nazwie) trzyczłonowych, z których dwa człony to “Polska” i “Narodowa”, trzeci człon zmienny.

Jest zatem: Polska Partia Narodowa, Narodowa Partia Polski, Polska Organizacja Narodowa, Narodowe Odrodzenie Polski, Polski Ruch Narodowy… itp. Itd. Jedni tylko pozostali oryginalni – Samoobrona! Ci to potrafią!

Żyją sobie wszyscy w pozornej symbiozie i blogują, chwaląc Putina oraz noworosyjski ład.

Nowy Ekran, niegdysiejsze dzieło blogera Łażącego Łazarza, skutecznie podebrane mu przez grupę tzw. “patriotyczną i jedynie słuszną” skupioną wokół Ryszarda Opary (nazwisko mi znajome, gdyż był kiedyś w KC PZPR działacz o takim nazwisku, a imieniu Stefan), stało się obecnie – “Neon-em24” i świeci mocno na czerwono.

A co za postaci świetliste i piękne tam blogują!

Jako wytrawny prowokator, badacz i dwudniowy członek ”społeczeństwa” NEon24, miałem możliwość zapoznania się z najlepszymi blogerami o poglądach prorusko-sowieckimi. I nawet przeprowadziłem z nimi kilka polemik.

Najwybitniejszą postacią, choć niewiele blogującą, jest na Neon24 – Bogusław Jeznach. To wielce zasłużona postać. Lider (bodajże Polskiej Partii Narodowej), wychowawca, literat – kolaborant komunistyczny, zarejestrowany jeszcze w 1971 roku, oraz drugi raz w 1987. Ta ostatnia rejestracja może stanowić o niezwykłej zaciekłości Jeznacha i nieustępliwości. Nawet upadająca komuna nie była w stanie ostudzić zapału w donoszeniu. Tu chyba wchodzą w grę tylko pobudki ideowe. Dziś Jeznach wspiera Putina i panslawizm darwinowski zwrotny – tzn. bezmyślny. Nie wiem tylko, czy tak, jak wielu “panslawistów-darwinistów” jest również wyznawcą Światowida, czy tez innej świętej huby.

Skoro już jesteśmy przy “świętej hubie”, to wielką postacią czczącą coś takiego był obecny na Neon24 (do śmierci własnej) reżyser Bohdan Poręba, twórca komunistycznego, jaruzelskiego Towarzystwa Patriotycznego “Grunwald”.

Są tam jeszcze pomniejsi blogerzy poganie, czy też panslawiści kałmucko-ruscy, o których nie warto wspominać.
Osobna grupa, to głosiciele nieśmiertelnej myśli Andrzeja Leppera – członkowie “Samoobrony”. Prominentów jest tu dwóch. Mateusz “Marchlewski” Piskorski oraz Konrad Rękas – młody niczym Janek Krasicki – piewca bolszewizmu putinowskiego.
Rękaz wykazuje większą aktywność blogerską od swojego fuhrera, bo jeszcze jest na dorobku w partii. To ponoć “docent” ale może być to tylko “ksywa z podziemia”, bo po tekstach tego nie widać.

Jest jeszcze pokrewny “Samoobrońcom” niejaki Eugeniusz Sendecki – postać znana w środowisku z tego, że jest znana. Ten znów należy/wspiera/jego popiera* (niepotrzebne skreślić) ugrupowanie Polska Narodowa (inna kanapa)!
Jak sie zwał i kim był – nieważne. Ważne, że Sendecki też wspiera Putina oraz sowiecki, kagiebowski styl władzy, stąd znajduje wspólny język i z kolaborantami i “ajkiusami Lepperowymi” oraz hubami od światowida. Wspólny front na rzecz sowietyzacji wszechruskiej!

Reszta, to domorośli historycy, kształceni jeszce w PRL, bądź już dziś, ale z tamtych szkolnych książek. Aby nie było im przykro wspomnę tu o Stanislsie Balceracu, stanislavie, sosenkowskim, AdNovum, Nathanelu, czy w końcu o SpirtitioLibero czyli Jarosławie Ruszkiewiczu – piewcach wszechrusi, bolszewickiego tworu kierowanego przez zbrodniarza kagiebowskiego Putina.

I to chyba tyle… Zabawne, że ta, tak zwana “prawica narodowa” sprytnie podkradła bolszewikom ich dawnego guru i teraz gra nosie komunistom. (...)

Mam wrażenie, że wpisuje się to w ogólną, na NEon24 tendencję, która udowadnia m.in., że w Katyniu zbrodni na polskich oficerach dokonali właśnie Żydzi, a rosjanie nie mieli z tym nic wspólnego.

Tak więc bolszewia, komunizm, sowietyzm – to żydowskie dzieło. Ruskich tylko przez przypadek w tym 1917 roku w to wplątano i wplątuje się do dziś.

Bo ruski, to dobry człowiek, tylko naiwny. Przyjazny, jak podczas zaborów, uczynny jak w 1920 roku, opiekuńczy jak 17. września 1939 roku i po 1945 roku, czy wreszcie zaradny jak własowiec w 1944 roku… (...)

yarrok’s blog

na 

Cały tekst notki TU

[W czasie okupacji niemieckiej agent sowieckiego zbrodniczego NKWD na rozkaz sowieckiego zbrodniarza Stalina stworzył Polską Partię Robotniczą - która nie była ani "polska", ani "robotnicza". Typowe dla komunistów jest ukrywanie się pod fałszywymi nazwami. - Andy]

Vote up!
4
Vote down!
-3

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1589393

Światowid i modły do tego pogańskiego bożka są tylko dla zmylenia, a tak naprawdę to padają codziennie plackiem przed i modlą się do ikon z wizerunkami Stalina i Putina. A to dlatego, że mają poważne problemy z czystością nie tylko klasową czy rasową, lecz także z czystością swojej satanistycznej religii. Stąd to łączenie okultyzmu-satanizmu, podobnego do tego, jaki wyznawali ich hitlerowscy bracia w Niemczech, z małpowaniem chrześcijaństwa.

Określenie stalinowskie małpy sprawdza się świetnie i w tym przypadku! 

Pozdrawiam   

Vote up!
3
Vote down!
-4

jan patmo

#1589426

Nie tylko modlą się.

Jak widać tu na portalu, to także bardzo aktywnie działają przeciwko Polsce oraz polskiej racji stanu.

Wcześniej towarzysz z sowieckiego Archiwum X straszył nawet notką "Czy będzie wojna Polski z Rosją?"

A w komentarzu stwierdził, że "Polin musi uwazac Ameryka to zlo tego swiata i najwiekszy terroryzm."

Jak widać, to ten cieżko myślący agent sam nie może się zdecydować -- czy straszyć nas Rosją, czy może Ameryką!

Vote up!
4
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1589934

Rosja manipuluje przed wyborami do europarlamentu. Na czym polegają kampanie dezinformacyjne?

- Zorganizowane kampanie dezinformacyjne z zagranicy mają na celu pogłębienie polaryzacji w społeczeństwie. To sprawia, że trudno je rozpoznać, doświadczamy cyfrowego wyścigu zbrojeń. Europa musi się na to przygotować - ostrzega unijna komisarz sprawiedliwości Vera Jourová.

Unijna komisarz przestrzegła zwłaszcza przed zagrożeniami ze strony Rosji. 

"Nie możemy dopuścić, by chociaż w jednym państwie doszło do sfałszowania wyników wyborów przez manipulacje. Nie tylko dlatego, że są to wybory, w których waży się los Europy" - mówiła.

Vera Jurova podkreśliła, że "w Europejskiej Służbie Działań Zewnętrznych istnieje specjalna jednostka, która śledzi działania dezinformacyjne z Rosji".

Zaznaczyła, że grupa robocza „East StratCom Task Force” ma analizować rosyjskie media i identyfikować manipulowane wiadomości również w innych publikacjach.

"Walka z kampaniami dezinformacyjnymi będzie kluczową kwestią także po wyborach europejskich" - wskazała.

Cytat za: niezalezna.pl

Vote up!
4
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1590230

  Jedyną szansą dla Polaków i Słowian – aby przeżyć, zachować tożsamość, czy nam się to podoba czy też nie - jest schować się pod parasol Rosji. Tym bardziej, że wbrew pozorom ideologii i historii - Rosja potrzebuje silnej Polski - jako partnera w rozgrywce o hegemonię światową. O inny NWO.

Proponuję: 

Stworzyć organizację i struktury – wspierające działania Rosji, w walce o nowy (ale inny) porządek świata – w którym Słowianie (w tym Polacy) mieliby czynny, partnerski udział.

Ryszard Opara

Źródło: https://niepoprawni.pl/blog/patria/gadopodobni

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

Vote up!
2
Vote down!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1603030

gnoju opary

 

znów kawał kacapski stary

moskiewskiego gnoju opary

Vote up!
2
Vote down!
0

jan patmo

#1603034