Żar się leje z nieba

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
KawiarNIA

Uff jak gorąco. Żar się leje z nieba. Nie ma czym oddychać i nawet przeciągi w domu nic nie dają. Jest gorąco, mimo, że jesteśmy w naszym mieszkaniu.

 

Tym bardziej nie winniśmy w taki żar wychodzić z domu między godziną 10 a 18-tą. Ale nie zawsze tak można.

 

Przecież większość z nas pracuje i spędza długie godziny w pracy. I tam też jest gorąco i tak naprawdę trudno się skupić na swoich pracowniczych obowiązkach. Oczywiście w takie dni pracodawca ma obowiązek dostarczania napojów, ale one też są ciepłe, bo trudno wymagać, aby w pracy była duża lodówka mieszcząca kilkaset butelek napojów.

 

Najlepiej wziąć swój napój, najlepiej zwykłą (nie gazowaną) wodę, która przeleżała cały dzień w lodówce. Wtedy będzie chłodna przez długi czas. Wodę należy pochłaniać w ilości nawet 3 litrów dziennie.

 

Ale to nie wystarczy. Uzupełnienie wody w organizmie jest tylko jedną z metod wytrzymania takich upałów.

 

Inną jest chłodny prysznic, który winniśmy wykonywać nawet trzy razy dziennie, by ochłodzić organizm. Byłoby idealnie jakby taki prysznic można wykonać w swoim miejscu pracy, ale nie zawsze jest to możliwe, choć coraz więcej firm umożliwia pracownikom możliwość korzystania z prysznica. I dobrze.

 

Jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości to raz na jakiś czas winniśmy schłodzić twarz i głowę zwykłą i zimną wodą z kranu. To też pomaga. Ponadto w pracy niezbędny jest wiatrak chłodzący powietrze.

 

I zawsze, gdy wychodzimy na pełne słońce obowiązkowo trzeba nakryć głowę jakimś kapeluszem lub cienką i nie czarną czapeczkę. Nie czarną, bo czerń kumuluje energię słoneczną i wtedy będzie nam jeszcze bardziej gorąco.

 

Wczesne lato zaskoczyło nas afrykańskimi upałami. I podobno ma tak być cały czas z wahnięciami kilku stopni, więc jeżeli będzie już 25 stopni w cieniu, to przybliżymy się do średniej w naszym kraju. I to ma być ochłodzenie? 

 

Jeżeli - tak jak teraz - i przy tym żarze mamy około 30 stopni w cieniu to w słońcu może być nawet i 40 kilka stopni więcej. Uważajmy więc.

 

Szczególnie dotyczy to ludzi w podeszłym wieku i chorych na serce. Oni szczególnie winni uważać, bo przebywanie na takim słońcu może zakończyć się udarem lub nawet atakiem serca, nie mówiąc już o udarze słonecznym, który jest bardzo niebezpieczny i może zakończyć się nawet śmiercią a co najmniej pobytem w szpitalu.

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com

 

Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła na bloggerze: https://krzysztofjaw.blogspot.com/ i e-mailową informacją o tym fakcie. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)

Komentarze

...i  nie z lodówki. ..bo stanowi szok dla organizmu...jak lody, których należy unikać , nie tylko ze względu na mleko i cukier.

Wodę przegotowaną lub naturalnie mineralną należy "humanizować " przez dodanie do niej kilku kropel wina lub zanurzenie

w niej kawałka chleba. Wskazane jest picie herbaty z kopru włoskiego lub dzikiej róży.

(wg medycyny św. Hildegardy z Bingen.)

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1595698

Na upały najlepszy jest rower

Wiatr na twarzy i muchy w zębach .

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1595716

Żona Farala:

- Kochanie chciałabym założyć na plażę coś takiego, żeby nikt nie mógł oderwać ode mnie wzroku

 - Łyżwy załóż.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1595718