„Polska jest jedna” i „Nie dla PiS” - dwie wizje Polski

Obrazek użytkownika MoherJ
Kraj

"Na kongresie PiS i radzie krajowej PO przedstawiono nam dwie wizje państwa: jedną według człowieka do granic uczciwego i ideowego, drugą zaś według uczestnika spotkań biznesowych na cmentarzu, który potrafi wyłącznie odgrażać się politycznym adwersarzom. Mamy dwie filozofie: Chcemy, żeby Polska była piękna, a my chcemy władzy, żeby cwaniakować i lekko żyć na koszt budżetu".

Trudno mi zrozumieć, po co było Platformie Obywatelskiej zwołanie rady krajowej dokładnie w tym samym terminie kiedy Prawo i Sprawiedliwość naznaczyło swój kongres. Zamiast programowych pomysłów - krytyka partii rządzącej i straszenie Prawem i Sprawiedliwością. Kiedy zobaczyłem w telewizji rozbiegane oczy Schetyny, pełne bezsilnej nienawiści które więcej mówiły niż słowa. A jego słowa to czysta propaganda, wypracowana gdzieś w okolicy gazety, której tytułu nie godzi się wymieniać i w otoczeniu Sorosa. Nie wyciągnęli najmniejszych wniosków z dwóch kolejnych przegranych i aż trudno uwierzyć, że było nie było ta największa partia opozycyjna ciągle funkcjonuje w tak nieuleczalnej aberracji i co najdziwniejsze nadal popiera ich całkiem spora część społeczeństwa. Nadal mają w pogardzie i lekceważą zwykłych Polaków. Uważają nas za głupców, którzy nie dorośli do „ich demokracji”. „Plebs” - mówi pewien znany profesor o wyborcach PiS. Ignoranci, aroganci i plebs rządzą dziś w Polsce. Nadal uważają, że „Polskość to murzyńskość”, mają nas tylko za swoich pańszczyźnianych niewolników, dziadów, których jedynych przeznaczeniem jest służba im, i łożenie na nich, po to by ci mieli wszystko czego sobie tylko zapragną. Kiedy za ich czasów były ujawniane statystyki, że ok. 800 tys dzieci może w Polsce nie dojadać, prominentny ówcześnie polityk PO doradzał by się posilały szczawiem i mirabelkami. Czy ktoś z jego ugrupowania zareagował? Nawet nie zająknęli się słowem! Jakże absurdalnie dziś brzmią słowa Ewy Kopacz, która na radzie mówiła: „Tam gdzie potrzebna jest współpraca, PiS niesie destrukcje. Tam gdzie potrzebne jest dobro, PiS sieje zło. Dlatego przegracie kolejne wybory, a Polki i Polacy pokażą wam wasze miejsce”. Te słowa mają dokładnie tak samą wartość, jak te wygłoszone w Sejmie po katastrofie Smoleńskiej: „[…] Gdy znaleziono najmniejszy szczątek na miejscu katastrofy, wtedy przekopywano z całą starannością ziemię na głębokości ponad 1 m i przesiewano ją w sposób szczególnie staranny [...]”. Tacy są ludzie PO, to notoryczni kłamcy! Dzisiaj widzimy dziwną i niepokojącą sytuację, że PO bardziej troszczy się o imigrantów niż troszczyła się o własnych obywateli. Ich kretyński plan przyjmowania uchodźców często wyłącznie zarobkowych to jest jedyny pomysł programowy. Wyraźnie widać, że nie mają, dla Polaków żadnej propozycji programowej, poza jedną "dorżnąć watahę". To znaczy: odsuńmy PiS od władzy, rozliczmy i powsadzajmy do wiezienia za jakieś enigmatyczne łamanie konstytucji i ograniczanie wolności. Ostre słowa i groźby skierował Schetyna pod adresem telewizji publicznej mówiąc min.: „Telewizja jest jednym z narzędzi siania nienawiści. Jest narzędziem propagandy w stylu Goebbelsowskim. Ta telewizja to hańba dla tych którzy występują w tych programach. To element przemysłu nienawiści. Odpowiecie za to wszystko co dziś robicie”.

Przekonują mnie słowa Jarosława Kaczyńskiego, który na kongresie mówił: Hasło „Polska jest jedna” oznacza, że Polacy są wspólnotą w wymiarze duchowym i naturalnym. (…) Wymiar materialny to równość szans, sprawiedliwość i solidarność. Właśnie w tym kierunku idziemy, szliśmy i chcemy iść. Chcemy, by Polacy mieli równe szanse - wszystko jedno, czy są ze wsi, czy z miasta, z Przysuchy czy z Warszawy. Dziś do tego daleko, ale to nasz kierunek działania. Tymi słowami prezes utwierdził mnie, że jesteśmy na dobrej drodze do zrealizowania Dobrej Zmiany.

Będąc w opozycji i po wygranych wyborach PiS zbudował swój przekaz na wiarygodności i co do głównych kierunków działań nie musi się z niczego tłumaczyć. Tezy polityczne i społeczne PiS, które były podstawą kampanii, obecnie są programem rządu. Przez niecałe 2. lata rządzenia wprowadzono do realizacji programy: Rodzina 500+, Mieszkanie+, podniesiono płacę minimalną, przywrócono niższy wiek emerytalny, wprowadzono darmowe leki dla seniorów oraz zapowiedziano „500+” (czyli 500 zł) raz w roku dla każdego emeryta i inne. Trwa reforma edukacji i służby zdrowia, efekty tych reform zobaczymy po kliku latach. Niebawem wpłynie do Sejmu projekt ustawy reformującej system sądowniczy, reforma niezbędna jest do dobrego zgodnego z oczekiwaniami społeczeństwa, funkcjonowania państwa. Od jakości sądownictwa zależy jakość życia społecznego.
Owszem nie wszystko jest wcielone w życie i chyba najbardziej dosadnie PAD i PiS wykolegował „frankowiczów”, ale tutaj zadziałał racjonalizm. Otwarta wojna z bankami i lichwiarzami to zbyt wielkie ryzyko i pierwsze „rejtingi” były niczym innym tylko ostrzeżeniem. Muszę niestety wytknąć PiS brak realizacji, jednej ze sztandarowych obietnic w kampanii wyborczej, podwyższenia kwoty wolnej od podatku dla wszystkich podatników. Andrzej Duda zapowiadał, że zaraz po objęciu urzędu doprowadzi do uchwalenia ustawy, która ustanowi kwotę wolną na poziomie 8 tys. zł dla wszystkich od początku 2016 r. (wówczas obowiązywała kwota 3091 zł). Beata Szydło twierdziła, że takie przepisy wprowadzi w ciągu pierwszych 100 dni prac rządu. Oboje złamali dane wyborcom obietnice. Myślę jednak, że i ta obietnica zostanie wkrótce realizowana.

W pełni zgadzam się z poglądem Kaczyńskiego, który powiedział że: Nikt nie narzuci nam z tego powodu, że bierzemy środki z UE, takiej sytuacji, która doprowadzi do katastrofy społecznej. Chodzi mi o imigrantów, którzy zalewają Europę. Nie ma żadnego powodu, żebyśmy radykalnie obniżyli standard jakości życia Polaków. My nie wzywaliśmy ich do Europy. Mamy pełne moralne prawo powiedzieć "nie". Dodał, że Polska jest gotowa partycypować w unijnym programie pomocy uchodźcom na miejscu.

Przekonują mnie zapowiedzi wdrożenia do realizacji programów infrastrukturalnych zapowiedziane na kongresie przez Mateusza Morawieckiego: "Kręgosłupem Polski" ma być droga via Carpatia, dzięki której szybciej dojedziemy na Bałkany. - Infrastruktura, to również infrastruktura drogowa i o jednej szczególnej drodze chciałbym powiedzieć, o kręgosłupie Polski wschodniej, o Via Carpatia, to jest droga, co do której mogę się zobowiązać, że przystąpimy do jej budowy - powiedział Mateusz Morawiecki. Kluczową inwestycją dla polskiego rządu będzie Centralny Port Komunikacyjny. - To jest dla nas kluczowy projekt infrastrukturalny, bijące serce komunikacyjne Polski, porównywalne z Gdynią dla II Rzeczpospolitej. Będzie wybudowany i będzie szybciej wybudowany niż się wielu przeciwnikom tej inwestycji wydaje. Przełamiemy ten imposybilizm, który królował w Polsce przez wiele lat - tłumaczył Morawiecki. Kolej szybkiej prędkości, nowe mosty i ścieżki rowerowe - to kolejne plany resortu rozwoju na najbliższe lata. Wybudujemy w ciągu najbliższych kilku lat 5 tys. zintegrowanych, bezkolizyjnych nowych ścieżek rowerowych - stwierdził wicepremier.

W dużym skrócie przedstawiłem propozycje dwóch wizji rozwoju Polski. Za którą opowiedzą się Polacy dowiemy się w najbliższych wyborach samorządowych i parlamentarnych, zobaczymy. Ja będę głosował za kontynuacją Dobrej Zmiany.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)

Komentarze

Grzegorz Schetyna dziwnym trafem raz powiedział prawdę! Możliwe, że przez pomyłkę. Zacytuję: "Bo w Polsce ciągle jest normalna demokracja. Bo w Polsce ciągle mamy obowiązującą konstytucję, niezależne sądy i niezależny samorząd. I z tego musimy się cieszyć, i o to dbać." 

Czyli zaprzeczył potrzebie manifestacji KOD, do których dotąd przyczepiał się wraz ze swoim PO. Możliwe, że dla Schetyny demokracja jest prawdziwa, a nie normalna jedynie wtedy, gdy konstytucja, sądy i samorządy stoją po stronie Platformy. No, bo jak by wytłumaczyć celowość KOD-ziarskich akcji protestacyjnych wobec słów Schetyny, że demokracja w Polsce jest normalna? Chyba jedynie tym, że uważa on, że trzeba protestować przeciwko owej normalności, bo normalna demokracja zagraża ciemnym interesom i interesikom klientów, a może patronów Platformy...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1543492

Mój poprzedni komentarz wgrał się przypadkiem dwa razy. Ponieważ nie da się go już usunąć, postanowiłem go przeedytować. Przepraszam za podwójny wpis. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1543493