Trzaskowski, kard. Nycz i rabin Schudrich napisali wspólny list!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Jak podaje portal wpolityce.pl "prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wraz z metropolitą warszawskim Kazimierzem Nyczem, naczelnym rabinem Polski Michaelem Schudrichem i z przedstawicielami innych Kościołów i wspólnot religijnych (biskupa Kościoła ewangelicko-augsburskiego Jerzego Samca, biskupa naczelnego Kościoła starokatolickiego Marka Marię Karola Babiego, ks. Bogdana Krubę z Kościoła greckokatolickiego i ks. Doroteusza Sawickiego z Kościoła prawosławnego) wystosował list z apelem o „wsparcie dla potrzebujących” na granicy polsko-białoruskiej. Sygnatariusze listu zainicjowali też wspólną zbiórkę na rzecz migrantów" [1].

 

Ów portal w tejże samej swojej informacji cytuje z tego listu, iż jego sygnatariusze pochylili się nad losem migrantów pisząc: "W ostatnich tygodniach wszyscy ze smutkiem i niepokojem patrzymy na Wschód, gdzie na granicy polsko-białoruskiej migranci i uchodźcy, w tym kobiety, dzieci i osoby starsze, doświadczają bólu, głodu i zimna, pozbawieni są opieki prawnej oraz medycznej (...) W ostatnich tygodniach wszyscy ze smutkiem i niepokojem patrzymy na Wschód, gdzie na granicy polsko-białoruskiej migranci i uchodźcy, w tym kobiety, dzieci i osoby starsze, doświadczają bólu, głodu i zimna, pozbawieni są opieki prawnej oraz medycznej (...) (Kryzys ten - dop: k.j.) wywołuje dawno niespotykany odruch solidarności wobec potrzebujących i skrzywdzonych, z drugiej zaś budzi dyskusję o statusie uchodźców, i że ta skomplikowana i wielowątkowa sytuacja nie powinna przesłonić najważniejszego – człowieka, któremu trzeba pomóc tu i teraz” (...) Dlatego my – przedstawiciele Kościołów i wspólnot wyznaniowych Warszawy, razem z prezydentem Miasta Stołecznego Warszawy, chcemy dziś wspólnie ze wszystkimi ludźmi dobrej woli, zarówno wierzącymi, jak i niewyznającymi żadnej religii, w sposób zdecydowany okazać współczucie i solidarność wobec potrzebujących migrantów i uchodźców". 

 

Ponadto w tym liście napisano, iż "Jesteśmy przekonani, że ponad wszystkimi argumentami w dyskusji na temat politycznych aspektów kryzysu migracyjnego musi zatriumfować szacunek dla każdej osoby ludzkiej, a wszystkie nasze działania powinny być oparte na uznaniu jej niezbywalnej godności i motywowane potrzebą szybkiej pomocy (...) Sygnatariusze listu zaapelowali o wspieranie organizacji pomocowych zarówno religijnych, jak i świeckich, które już wcześniej rozpoczęły swoje działania w przygranicznej strefie.".

 

Portal wplityce.pl zauważył, że: "W apelu ani słowem nie wspomniano o tym, że migranci są narzędziem w rękach Łukaszenki, a tym bardziej, że dochodzi do agresywnych prób sforsowania polskiej granicy. Zabrało też wyrazów wsparcia dla polskich służb".

 

Nie obchodzi mnie, że ten list podpisał nienawistnik Polski i polskości oraz skrajny lewacki demoliberał R. Trzaskowski. Podobnie nie mam zamiaru rozpisywać się o naczelnym rabinie Polski, bo jest to osoba, którą traktuję jako żydowskiego namiestnika na Polskę niepotrzebnie zaogniającego stosunki polsko-żydowskie (patrz: m.in. kłamstwa o mordzie w Jedwabnym). 

 

Natomiast - jako katolik - jestem po raz nie wiem już który zszokowany postawą metropolity warszawskiego Kazimierza Nycza. 

 

Oj nazbierało mu się... Czy pamiętacie jego postawę wobec Krzyża Świętego w Warszawie, który został postawiony przez harcerzy po tragedii smoleńskiej? To właśnie on wraz z B. Komorowskim doprowadził do jego usunięcia. Ileż to też napisano na temat jego przyjacielskich kontaktach i bycia po imieniu z tymże prezydentem Polski. On też najprawdopodobniej i w porozumieniu z innymi zdecydował, że szef IPN - który stracił życie w czasie tragedii smoleńskiej - Janusz Kurtyka nie został pochowany w warszawskiej Świątyni Opatrzności Bożej. Wielu mu też zarzuca, że wszedł w skład Komitetu Wspierania Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie i wskazuje, iż żydowska religia nie uznaje Jezusa Chrystusa za Mesjasza i Syna Bożego a tak naprawdę zwalcza na różnych poziomach religię katolicką. Kardynał Kazimierz Nycz zabronił też w 2019 roku odprawienia Mszy Świętej w Kościele Św. Zbawiciela przed ówczesnym Marszem Niepodległości. Kontrowersyjny ksiądz Piotr Natanek mówi też o herezji jaką prezentuje w swoich wypowiedziach kardynał K. Nycz.  

 

Ja osobiście tak ostro jak ksiądz P. Natanek nie oceniam kardynała K. Nycza, ale widać, że on sam miota się pomiędzy kanonami wiary katolickiej a obecnym nauczaniem papieża Franciszka, który dla wielu katolików jest bardzo kontrowersyjny o czym pisałem m.in. w poście: "Papież Franciszek. Czy prowadzi KK w dobrą stronę?" [2]. 

 

Żebym był dobrze zrozumiany. Trzeba pomagać ludziom potrzebującym pomocy, ale o ile to możliwe na miejscu, w krajach ich zamieszkania. Nie można tolerować agresji na nasze wschodnie granice młodych i w sile wieku niby uchodźców a tak naprawdę pasożytów socjalnych, którzy nigdy się nie asymilują z lokalną społecznością, nie chcą pracować a dodatkowo są źródłem terroryzmu, którego od 2015 roku Stara Europa doświadczyła aż nadto. Tego nie chcę w naszym kraju. 

 

Brak wspomnienia w omawianym liście o trudnej sytuacji i poświęceniu na granicy naszych służb mundurowych bardzo zastanawia. Wszak Kościół Katolicki w Polsce od zawsze wspierał naszą państwowość. Więc cóż się takiego stało, że ważny przedstawiciel tego kościoła lekceważy obronę Polski przed agresją? Tego nie jestem w stanie do końca zrozumieć, tak jak i podpisania takiego listu firmowanego przez jawnego ateistę, antykatolickiego rabina i przedstawicieli innych kościołów. Wszak modlimy się słowami: „Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół" [3] a naszym celem nie jest ekumeniczność a ewangelizacja. I chyba właśnie ten cel jakoś został ostatnio rozmyty, co powoduje zamieszanie w doktrynie nauczania współczesnego Kościoła Katolickiego i chaos wśród kapłanów i wiernych. 

 

[1] ]]>https://wpolityce.pl/polityka/574618-migranci-trzaskowski-kard-nycz-i-sc...]]>

[2] ]]>https://krzysztofjaw.blogspot.com/2021/11/papiez-franciszek-czy-prowadzi...]]>

[3] ]]>https://www.przymierzezmaryja.pl/wierze-w-jeden-swiety-powszechny-i-apos...]]>

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 

]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/ ]]>

kjahog@gmail.com

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

Nycz, jeżeli jest Polakiem, to siedziałby cicho, jeżeli nie wie, o co chodzi. Dotyczy to też niektórych innych biskupów i księży, którzy odzywają się nie w porę. Po prostu zajmijcie się innymi sprawami. Milczcie o rzeczach, na których się nie znacie.

Vote up!
7
Vote down!
0

ppłk

#1636143

- "ten krzyż to nie jest sprawa kościoła" - chodziło o bitwę o krzyż na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie przed Pałacem Prezydenckim wkrótce po zamachu Smoleńskim. 

Przypomnę inne zdarzenie z historii chrześcijaństwa opisane w Ewangeliach i słowa: "trzy razy zaprze się Jezusa, zanim zapieje następnego ranka kogut". 

Vote up!
7
Vote down!
-1

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1636144

biskupi powinni nakazać, we wszystkich parafiach w Polsce, odprawianie Mszy św. za Ojczyznę. A co czynią? Piszą jakieś ckliwe liściki wespół z ateistami i wrogami Kościoła Katolickiego i ogłaszają zbiórkę środków na pomoc  uchodźcom. Jakieś odwrócenie pojęć. Obcy chcą zniszczyć naszą Ojczyznę i jeszcze mamy im w tym pomóc. Miłosierdzie czy samozagłada?  

Vote up!
6
Vote down!
0
#1636160

Biskup Nych (ciekawe, że komputer sam poprawił Nycz na Nych? Czy to ukraińskie nazwisko?) nigdy nie zwrócił się do naczelnego rabina o solidarność z katolikami, gdy miały (i mają) miejsce profanacje świątyń, chrześcijańskich cmentarzy, pobicia o niesprawiedliwe oskarżenia wobec księży. Ale skwapliwie jest poprawny politycznie i wespół w zespół z wyżej wskazanymi osobami prosi o datki dla agresywnych migrantów. Udawane, fałszywe miłosierdzie. Kościół, Matka nasza to zniesie, także takiego przewodniczącego KEP-u. Bo, jak mówią, dłużej klasztora jak przeora.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1636195

- w owczej skórze, ale wewnątrz są drapieżnymi wilkami".

Ewangelia według św. Mateusza 7:15-20 - to jest ten czas.

"Po ich owocach poznacie ich. Czy zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi? "

Vote up!
3
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1636202

Trochę to wszystko dziwne. Co ci ojcowie duchowni mają wspólnego z panem Trzaskowskim? A co on z nimi? Zwlaszcza z kard. Nyczem? Zamiast zbierać dla polskich żołnierzy, zbierają na rzecz najemników posylanych, by siać zamęt na polskiej grancy nie wiadomo przez  Putina czy Łulaszenko. Porównać można ten apel do  dostarczania amunicji Niemcom przez prominentów polskich w 1939 r. Oczywiście wówczas takich prominent ow nie było. Można dostać pląsowicy obserwując te wygłupy. Patriotyzm Trzaskowskiego, wiadomo jaki jest. Szudrich nie jest polskim Żydem, zatem, choć w Polsce żyje nie musi być lojalny, ale kard. Nycz? Hard to understand. 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1636266