Tusk a wojna z Kościołem Katolickim w Polsce

Obrazek użytkownika Thomas Jefferson
Kraj

Można mieć uzasadnione podejrzenia, że, obejmując władzę 5 lat temu w 2007 r. Premier Tusk nie miał absolutnie żadnych skonkretyzowanych wizji ekonomiczno-politycznych, poza jednym głównym zamierzeniem: całkowita izolacja i doprowadzenie do upadku Prawa I Sprawiedliwości lub, w planie minimum, wyłączenie „braci Kaczyńskich” z politycznego obiegu. Tylko to gwarantowało długotrwały sukces buty nazwanego szumnie Obywatelskim. Poza Kaczyńskimi pozostawał jednak jeszcze jeden potężny przeciwnik: Kościół Katolicki w Polsce.

Stosunek doń Donalda Tuska był i jest – mówiąc oględnie – ambiwalentny. Jego podejście determinował panujący w danej sytuacji trend społeczno- polityczny i się doń dostosowywał: albo pokazywał bardziej konserwatywną twarz albo liberalną. Jednak u praźródeł Tusk był religijnie indyferentny - wszak wywodził się z otwarcie laickiego KLD, powiązanego później z Unią Wolności. UW nie wiązałaby się z partią silnie deklarująca katolicyzm. Ognia i Wody złączyć nie można, no chyba że jest się jedynie katolikiem dla pozorów; dla PRu, co tłumaczyloby zgrupowanie ich rozsypanych sił wokół prezydenta Komorowskiego.

Tusk nie bardzo przekonujący był jego ślub po wielu latach z małżonką. Formalnie rzecz ujmując PO odwołuje się do wartości chrześcijańskich, jednak kolejne posunięcia szefa rządu stoją w jaskrawym kontraście z oficjalną wykładnią. Tusk, budując swoją pozycję, musiał siłą rzeczy ostrożnie ważyć słowa wobec KK, także z uwagi na dość silne skrzydło związane z Kościołem i osoby otwarcie przyznające się do wiary katolickiej, m.in. Jan Rokita. Rokita został jednak delikatnie wyproszony z formacji obywatelskiej; pozostali „katolicy” – jak np. Gowin, Hanna Gronkiewicz Waltz czy Tomasz Arabski ( odznaczony papieskim Pro Ecclesia et Pontifice!!) zostali spacyfikowani i całkowicie stanęli po stronie Tuska, przez co ich (wątpliwa?) proweniencja katolicka została wybaczona. Zostali nawet nagrodzeni. Tusk pozyskiwał także polityków wywodzących się partii mających w nazwie przymiotnik „chrześcijański”, których jednak zachowanie wzbudziłoby chyba zainteresowanie egzorcystów watykańskich. Nie mniej umiejętnym zagraniem było pozyskanie Sikorskiego, a następnie przechwycenie Romana Giertycha, obu deklarujących się jako prawowierni katolicy. Sikorski rozegrał świetne przedstawienie przy grobie ks. Popiełuszki, gdy stwierdził: „A ja sądzę, że ksiądz Jerzy, gdyby żył, to byłby dumny z tego, że wolna Polska ma dzisiaj silną pozycję w jednoczącej się Europie”.Wiadomość poszła w świat: Szef MSZ zadumany na grobie polskiego świętego, który dziś patronuje poczynaniom Platformy Obywatelskiej. Tradycja i nowoczesność w jednym. PIS traci praktycznie ostatni bastion swojej politycznej egzystencji. Nie do końca jednak. Elektorat PISu tak łatwo na to nie dał się nabrać, a zeświecczona Europa wzruszyła ramionami.

Gowin wydawał się najtrudniejszym orzechem do zgryzienia dla Tuska, jednak i z tego wyszedł Premier w sposób godny podziwu. Z chwilą gdy Gowin został oficjalnie namaszczony jako „człowiek z pozytywną szajbą” , nie zajmuje się już z równą energią drażniącymi kwestiami in vitro, ani nie trapi się stosunkiem swoje Partii do małżeństw jednopłciowych. Samochód, status ministerialny , o pardon- Deregulacja, Deregulacja – to jest obecnie jego absolutne hobby. Przestał także krzywo patrzeć na pana Premiera i stał się jednym z jego największych adherentów, wyznając publicznie, iż błądził w sprawie ACTA i biorąc na siebie wszystkie przewiny Premiera w groźnym dla niego okresie styczniowym. Stał się obecnie nieformalnym rzecznikiem rządu, szczególnie gdy Polacy dość jasno dali do zrozumienia panu Grasiowi, iż jego dalsza obecność na stanowisku jest dość niepożądana.

W ramach budowy antykaczystowskiego frontu kościelnego nawiązano kontakty z częścią episkopatu, z którego wyłonił się „Kościół łagiewnicki”. Nie było to o tyle trudne, iż skaza moralna części „księży patriotów” do dziś wywołuje u nich antypisowskie i antylustracyjne obsesje, co skłania część z nich do stawiania zarzutów o „zaczadzenie Pisem” . Część z nich od dawna zadeklarowała swoje sympatie polityczne, łamiąc się opłatkiem z całkowicie apolitycznymi dziennikarzami z ul. Czerskiej, którzy całą mocą popierają Nowoczesny Kościół, pozbawiony naleciałości XIX wiecznych i narodowych. Ważnym osiągnięciem było również pozyskanie takich osobistości jak kardynał Stanisław Dziwisz, który automatycznie stawał się łącznikiem między PO a Janem Pawłem II. Z punktu widzenia PRu to doskonałe posunięcie, przy patronacie Ireneusza Rasia oraz Andrzeja I Barbary Dziwisz. Nie wolno również zapominać o arcybiskupie Kazimierzu Nyczu – warszawskiego metropolity z 2007 r., wielce się z prezydentem Komorowskim przyjaźniącym. Ważnym ogniwem był też Tygidnik Powszechny i jego sztandarowa postać ks. Boniecki .

Wydaje się, że w takiej sytuacji, mając za sobą programowo nienawistny KK Koncern Medialny oraz resztę wiernych zastępów, Donald Tusk stopniowo będzie odrywał kościelna cegiełkę po cegiełce od Prawa i Sprawiedliwości. Jednak Tusk zaczął w swojej ziemskiej pysze popełniać błędy. Jednym z pierwszych było rozwiązanie Komisji Majątkowej.Nie przysporzył sobie także popularości wśród ludzi, obniżając o blisko polowę zasiłek pogrzebowy.
Innym strategicznym błędem było niedocenienie siły Kościoła Toruńskiego, a w szczególności takich osobistości jak abp Józef Michalik. Nie udało się, mimo permanentnej nagonki na Radio Maryja i monitów do Watykanu, spacyfikować tego medium. MSZ się skompromitował, a plama rozlała się także po Premierze. Premier nie należy do tej kategorii ludzi, którzy łatwo wybaczają. Ojciec Rydzyk jasno daje do zrozumienia, iż rząd Tuska nie jest rządem polskim, tak jak kiedyś niedwuznacznie dawał to zrozumienia św. p. włodarz kościoła św. Brygidy, wywołując nieskoordynowane ataki nienawiści w Koncernie Medialnym. Można zakładać, iż pozorna obojętność Tuska w sprawie platformy RM jest jego zwykłą wendettą. Udawanie, jak czyni to Tusk, że nie ona żadnego wpływu na decyzje Ray Radiofonii i Telewizji w sprawie Radia Maryja, co jest oczywistym kłamstwem, o którym dość subtelnie zresztą przypomniała panu Premierowi Pani Kempa, dziś już zauroczona Tuskiem bardziej niż Kaczyńskim.

Wydaje się, iż gdyby Tusk nie doznawał od pewnego czasu dotkliwych porażek na froncie krajowym i zagranicznym, wojna z KK toczyłaby się w nieco bardziej subtelny sposób. Strach przez pozostałym przy życiu Kaczyńskim nieco osłabł, więc - przy spadających słupkach poparcia należało postawić otwarcie na antyklerykalizm. Nic tak lepiej nie cementuje platformerskich „antymoherów” jak szpile w KK, a casus Palikota wskazał jasno jak” zwyciężać mamy”. Można się zastanawiać, na ile niedawne enuncjacje Palikota o stosunku Tuska do Kościoła ( "Tusk od zawsze nienawidzi kleru"!) są uzgodnione miedzy nimi, a na ile jest to niezależna zagrywka lidera ze świńskim ryjem. Czy otwarte wypowiedzenie wojny KK choćby w postaci redukcji etatów kapelanów w wojsku to zagrywka mająca odebrać Palikotowi jego wyborców, czy też wynik porozumienia między nimi. Palikot, który obleciał towarzysko kilku liderów politycznych- od Millera do Kwaśniewskiego – wrócił na łono Tuska i obecnie dzielne wspiera go w emerytalnej batalii. Czy więc Tusk poczuł wsparcie Palikota i uznał, ze warto poświęcić przyjaciół w Kosciele łagiewnickim i pójść na wojnę na wyniszczenie? Tego nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że dał sygnał pani Szumilas, aby religię ewentualnie ze szkół rugować, dając wolną rękę w tej mierze samorządom. Naturalnie - by uniknąć zarzutów – wraz z religią może zniknąć etyka i inne przedmioty, w tym nauczanie języka etnicznego. O ile religię może się wywali, to tak łatwo nie pójdzie jednak z likwidacją Funduszu Kościelnego, wobec tej idei wątpliwości wyrażają i przewodniczący gminy żydowskiej w Polsce i Kościół Luterański. Czy Tusk ma taką siłę aby się Piotrowi Kadlcikowi? Nie wiadomo. Wiadomo tylko, że "czarnym" kłaniać się nie zamierza.

Brak głosów

Komentarze

Atak na kosciol katolicki w Polsce jest zaplanowany ze szczegolami. Pamietamy kiedy Papiez Benedykt XVI po smierci Jana Pawla II mowil ze katolicy w Polsce beda przykladem wielkiej wiary i walki o prawde chrzescijanska w Europie, dlatego wszelkie sily zla podjely taki zaciekly atak na kosciol w Polsce. Nie jest to tylko walka z ludzmi, ale otwarta walka z Bogiem. Masoni, libertyni i wszelkiej masci satanisci z ogromna nienawiscia atakuja wszytsko co Boze, ale

"JESLI BOG Z NAMI, TO KTOZ PRZECIWKO NAM?"

Biada tym pasterzom ktorzy swoje owce prowadza na zatracenie. To do was ksieza i biskupi Nycz, Dziwisz, Pieronek, Goclowski i inni biada wam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#234445

Piękne słowa.

pozdrawiam,

TJ.

Vote up!
0
Vote down!
0
#234473

 Problem istnieje nie od dzisiaj. Biskupi obudzili się z "ręką w nocniku", bo do tej pory flirtowali z UD - UW- PO (w każdym razie wielu z nich), lekceważąc katolickie Radio "Maryja" i Telewizję "Trwam". Kiedy wreszcie lewica liberalna przeszła do frontalnego ataku, to teraz będą krzyczeć: "non possumus". Kto? Kto ma taki głos jak ś.p. Ksiądz Prymas Wyszyński ? Może jeden bp Głódź albo bp świdnicki prof.Dec miałby siłę, przy wsparciu całego Episkopatu.

Do tego - co wyżej już moi Przedmówcy piszą - księża i katecheci świeccy często byli/są słabo przygotowani do pracy z młodzieżą. Lekceważą swoje obowiązki. Często też pracują tacy "ukąszeni przez Hegla"czy innego Nadredaktora albo chociaż przez Sowę np. (ojca Sowę znaczy się).

Sama młodzież "olewa" często te zajęcia, bo to taki sznyt, albo woli się rzeczywiście uczyć jakiejś fizyki czy chemii w tym czasie.

Mimo to staję po stronie obrońców nauczania religii w polskiej szkole. Do salek katechetycznych (praktycznie pozamienianych na np. punkty handlowe czy inne) mało dzieci będzie chodzić.

Trzeba wspomnieć też o takiej wymiernej dla księży czy sióstr zakonnych sprawie jak pobory i ZUS. Będzie to - w razie odsunięcia nauczania religii od szkoły - dla Kościoła in corpore problem i spore wyzwanie. I strata. Przecież parafie nie będą zatrudniać płatnych katechetów świeckich, bo coraz mniej mają środków na utrzymanie.

Ta hucpa teraźniejsza to też jest MEMENTO od Boga dla duchownych. Za ich  l e t n i o ś ć. "Jeżeli do ludzi jest ta rzecz, rozpadnie się, ale jeżeli od Boga, niech baczą, że zBogiem wojują".

Pycha kroczy przed upadkiem. Tusk zaczyna widzieć, że jego rola się kończy i przygotowuje ewakuację. Na następcę hodowany jest Palikot. Oby zawiedli się prestigitatorzy politycznej sceny.

 

Jeśli naród będzie mądry, to nie zginie, a przepadna wrogowie jego. 

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#234456

Pełna zgoda Jantarze!

Pozdrawiam serdecznie,

AH

Vote up!
0
Vote down!
0
#234474

Obecnie nic się nie dzieje w temacie rozliczeń z przeszłości.Afera goni aferę.Kiedy nadejdzie DZIEŃ SPRAWIEDLIWOŚCI? Czy mamy odrobinę godności dla siebie ,czy jest już za późno?...Wracajmy do tzw. III RP która z wielkim praniem mózgów przez polskojęzyczne media została okrzyknięta państwem demokratycznym, państwem prawa ( czytaj : wymiaru sprawiedliwości w dużej mierze z przestępcami w togach jeszcze po PRLowskich).
Tajemnicą Poliszynela były pokątne pijackie układy w Magdalence oficjalnie okrągły stuł doprowadził do przemian, fakty.
Wypowiedz sekretarza KW PZPR Tadeusza Fiszbacha stwierdził na 57 uczestników Okrągłego Stołu, aż 47 było Żydami!
Zacznijmy od gospodarki: z artykułu „Ważniejsze żydowskie afery w Polsce”
Ograbienie półtoramiliona Polaków z tytułu przedpłat mieszkaniowych.
Straty astronomiczne 100 bilionów złotych.
Afera rublowa, transfer z byłego ZSRR. Straty skarbu państwa 8 bilionów złotych.
Afera rublowa, transfer z b. NRD. Straty Skarbu państwa 12 bilionów złotych.
Afera Art-B w tym zniszczenie Ursusa. Straty 20 bilionów złotych.
Afera z zakupem śmigłowca Bella. Machloja amerykańskich żydów z polskimi żydami,
targowiczanie pobrali 5 milionów dolarów łapówki, 70 tyś bezrobotnych w Polsce.
Machloje z przekształceniem 1600 największych fabryk polskich, straty 100 bilionów zł.
Polska otrzymała rzekomą pomoc dla bezrobotnych z banku “Złoty Cielec” w wysokości 100 milionów dolarów na lichwiarskie procenty. Z tej sumy aż 30 milionów (USD) wypłacono doradcom zachodnim. Polscy bezrobotni z tych pieniędzy nie otrzymali ani centa.
Fakty te omówił w “Listach o gospodarce” red. Bober w styczniu 1994 roku. Straty Skarbu Państwa wynoszą 100 milionów USD kredytu plus odsetki (lichwa) = 100 milionów USD.
. Afera banku śląskiego. Dwaj żydzi Kowalec i Borowski rąbnęli z banku śląskiego 10 bilionów złotych.
Są to dane w bardzo małym skrócie, fakt straty Skarbu Państwa wynoszą:
954 bilionów złotych, 6 ton 200 kg złota, 18 tysięcy dukatów, 500 miliardów DM, 95 miliardów 20 milionów USDolarów.
Najbardziej budujący fragment artykułu: Na koszta kampanii wyborczej w wyborach 27 października 1991 roku – Komitety Wyborcze (te wtajemniczone) pobrały pożyczki w NBP w wysokości 6 bilionów złotych. Pieniędzy tych nie zwrócono do banków do dnia dzisiejszego. Za te pieniądze wybraliśmy 70% żydowski “Knesetu” a nie polski Sejm.
Co małe to piękne krzyczał Aaron Bucholtz wtórowały mu w tym Targowickie media.
Kim jest Aaron Bucholtz, spolszczone nazwisko Leszek Balcerowicz - , świnia Orwell'owska, polakożerca, fanatycznie i zajadle nienawidzi polskości, Polaków i Polski, członek PZPR od 1969 , globalista, agent Sachsa i Sorrosa, główny "rabin" żydolichwy w Polsce; http://www.polonica.net/Balcerowicz.htm
Balcerowicz wykładał ekonomię Marksa i Engelsa
W latach 80-89 pracownik naukowy Instytutu Podstawowych Problemów Marksizmu i Leninizmu przy KC PZPR. ( ciekawostką może być rzekome odejście z PZPR w 81r bajki dla motłochu z wypranym mózgiem przez żydoniemieckie rzekomo media) oni potrafią spreparować życiorysy przechrztów.
Do dzisiaj nie jest "pełnym" profesorem nominowanym przez prezydenta RP…..,
Dużym jego sukcesem była hiperinflacja 685,8% także zaciągnął kredy i ulokował w obligach USA – 30 mld. Dolarów!! Przy kursie dolara ponad 4 zł. Na ten cel wyemitowano obligacje – większość na długi okres o stałym procencie – 15% i więcej. Obligacje USA były na 1-2%, Polska na tym strąciła na przestrzeni lat ponad 100 mld USD – ukrywanych jako straty NBP. itd, itd, itd…
Za marne grosze sprzedano polskie rzekomo molochy.
Ja zacytuję tylko co kupili Niemcy którzy de facto III wojnę światową wygrali bez jednego wystrzału: Kto przejął polską gospodarkę
Poniedzialek, 03.14.2011, 12:21am (GMT)
Niemcy-Największy udział w prywatyzacji polskich przedsiębiorstw miał kapitał niemiecki. Już od początku tego procesu, czyli od roku 1991, firmy zza Odry przejmowały kolejne państwowe zakłady z następujących branż:
chemicznej („Pollena-Nowy Dwór Mazowiecki” – październik 1991 r., „Pollena-Racibórz” – grudzień 1991 r., „Pollena-Lechia” w Poznaniu – październik 1997 r., Zakłady Chemiczne „Rokita” w Brzegu Dolnym – kwiecień 2004 r.);
meblarskiej (Pomorska Fabryka Mebli – marzec 1992 r., Bydgoskie Fabryki Mebli – listopad 1992 r., Czerska Fabryka Mebli – sierpień 1993 r., Gościcińska Fabryka Mebli – grudzień 1993 r., Słupskie Fabryki Mebli – maj 1994 r., Zakłady Płyt Wiórowych w Grajewie – sierpień 1999 r., Olsztyńskie Fabryki Mebli w Działdowie – maj 2000 r., Goleniowskie Fabryki Mebli – styczeń 2002 r.);
piwowarskiej (Koszalińskie Zakłady Piwowarskie „Brok” – lipiec 1991 r., Browary „Warka” – listopad 1994 r., Browary Dolnośląskie „Piast” we Wrocławiu – styczeń 1996 r.);
papierniczej (Fabryka Papieru „Malta” w Poznaniu – lipiec 1992 r.);
tekstylnej („Romeo” w Zbąszyniu – sierpień 1992 r., Zakłady Przemysłu Odzieżowego „Bobo” w Piławie Górnej – maj 1993 r.);
farmaceutycznej i medycznej („Chifa” w Nowym Tomyślu – październik 1992 r., Bolesławicka Fabryka Materiałów Medycznych „Polfa” – czerwiec 1998 r., „Byk-Mazovia” w Łyszkowicach – wrzesień 2002 r.);
spożywczej (Zakłady Koncentratów Spożywczych w Skawinie – czerwiec 1993 r., Cukrownia Środa w Środzie Wielkopolskiej – marzec 1998 r., „Drobimex” w Szczecinie – czerwiec 2001 r.);
budowlanej (Cementownia „Odra” w Opolu – lipiec 1993 r., Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Budowlane „Prefabet-Rakowice” – listopad 1993 r., Kombinat Cementowo-Wapienniczy „Warta” w Działoszynie – kwiecień 1994 r., „Hydrobudowa-6” w Warszawie – wrzesień 1994 r., Zakład Wapienniczy „Wojcieszów” – listopad 1994 r., „Prefabet Kluczbork” – lipiec 1999 r., Cementownia „Nowiny” – grudzień 1999 r., Cementownia „Warszawa” – luty 2002 r., Cementownia „Wejherowo” – grudzień 2003 r.);
elektronicznej i elektrycznej (Zakłady Elektroniczne „Elwro” we Wrocławiu i ZWUT w Warszawie – wrzesień 1993 r., ZWAR w Warszawie – styczeń 1997 r., Kujawska Fabryka Manometrów we Włocławku – maj 2001 r.);
metalowej i mechanicznej (Mikołowska Fabryka Transformatorów „Mefta” – grudzień 1992 r., Pleszewska Fabryka Obrabiarek „Ponar-Pleszew” – październik 1993 r., Fabryka Wagonów „Pafawag” we Wrocławiu – wrzesień 1996 r., „Agromet” w Ostrzeszowie – maj 2000 r., Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego „Gorzyce” – sierpień 2001 r., Przedsiębiorstwo Topienia Bazaltu w Starachowicach – grudzień 2003 r., Dolnośląska Fabryka Maszyn Włókienniczych „Dofama” w Kamiennej Górze – sierpień 2006 r.);
wydobywczej i hutniczej (Huta Szkła Okiennego „Kunice” w Żarach – październik 1994 r., Kopalnia i Zakład Przeróbczy Piasków Szklarskich „Osiecznica” – luty 1995 r., Kopalnia Surowców Mineralnych „Surmin Kaolin” w Nowogrodźcu – czerwiec 1999 r., Kopalnia Melafiru w Czarnym Borze – luty 2001 r., Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy – lipiec 2001 r., PCC RAIL Szczakowa w Jaworznie – listopad 2004 r., „Heye” Fabryka Form Szklarskich w Pieńsku – kwiecień 2009 r., Kopalnia i Zakład Wzbogacania Kwarcytu „Bukowa Góra” w Zagórzu – wrzesień 2009 r.);
tytoniowej (Przedsiębiorstwo Wyrobów Tytoniowych w Augustowie – listopad 1995 r., Wytwórnia Wyrobów Tytoniowych w Poznaniu – luty 1996 r.);
energetycznej (Elektrociepłownia „Będzin” – lipiec 2000 r., „Stoen” w Warszawie – październik 2002 r.). Warto dodać, że ogromna większość tych przedsiębiorstw znajduje się na ziemiach zachodnich i północnych, które przed 1945 r. należały do Niemiec.
To ma być artykuł a nie praca o przestępcach gospodarczych, przypomnę jeszcze przejęcie przez PC
Kaczyńskich majątku RUHU inne tzw. partie także nie gardziły łupieniem.
Al Capowe to mały kieszonkowiec wobec mafii rządowych po dzień dzisiejszy.
Polecam http://markd.pl/afery-po/, http://www.aferyprawa.eu/, http://www.bezprawie.dl.pl/.
Tzw. III RP ma sukcesy na płaszczyźnie „ państwa prawa” o nich możemy przeczytać w podanych linkach.
Ja pozwolę sobie na parę fragmentów- Sąd rejonowy potem okręgowy w Łodzi prowadzi postępowanie przeciw emerytce o 2 gr, wielka szkodliwość społeczna, z autopsji- burmistrz ograniczył mi prawa obywatelskie, dzieci straciły dotację 3200 zł.
Finał, sąd Ostródzki ,prokurator Świderski dyżurny od umarzania robi przekręt, wykazał się w postępowaniu przeciwko komornikowi.
Tzw. Instancje wyższe bawią się w karalną spychologie nic się nie stało widocznie mała szkodliwość społeczna, a może przestępcza ochrona korporacyjna.
Skróty- Adwokat PO usłyszy wyrok TVN24
Z jakich usług korzysta Tusk- Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście ma wydać w poniedziałek wyrok w sprawie znanego warszawskiego adwokata Jacka Dubois (zgadza się na podawanie nazwiska), byłego pełnomocnika m.in. premiera Donalda Tusk i prezydenta Bronisława Komorowskiego…………….
-Za jednym z głównych wątków afery kościelnej komisji majątkowej stoi człowiek uznawany za finansistę gangu pruszkowskiego
- Policja złamała mu kręgosłup przez pomyłkę- "Policja, otwierać" - usłyszał nad ranem Piotr D., do którego wkroczyli antyterroryści.
Mafia, przestępcy, politycy III RP siedzi przy jednym stole jakże często także chronieni przez niektórych w togach, tak prokuratorów jak i sędziów.
Sukces POpapraniców- Polska gorsza od Namibii. "Kompromitacja" 18 mar, 18:21 PG / PAP
Gdzie w konicu jest ten trzeci świat, świat biedoty. Ja uważam że w centrum europy.
Za granicą pracuje już około 2 mln Polaków a może i więcej, tak III RP dba szczególnie o wykształconą młodzież za pieniądze podatników.
Europejska mapa płac- Polska 349 euro miesięcznie rzekomo zacofana Turcja (385 euro)
w Słowenii (748 euro) Belgii – 1415
Analitycy Eurostatu mają trochę zboczony punkt widzenia w Polsce 349 euro a co z rodzinami gdzie dochód na osobę nie przekracza 100zł

Vote up!
0
Vote down!
0
#234530

dziekuję ci za te słowa.

pozdrawiam ciepło,

TJ.

Vote up!
0
Vote down!
0
#234600


Remek
"Pieniądz jest nerwem wojny"
Vote up!
0
Vote down!
0

Remek

#234598

wypowiedzianych 7 VI 1991 we Włocławku? Oto one:

"Kulturę europejską tworzyli męczennicy trzech pierwszych stuleci, tworzyli ją także męczennicy na wschód od nas w ostatnich dziesięcioleciach - i u nas w ostatnich dziesięcioleciach. Tak, tworzył ją ksiądz Jerzy. On jest patronem naszej obecności w Europie za cenę ofiary z życia, tak jak Chrystus. Tak jak Chrystus, jak Chrystus ma prawo obywatelstwa w świecie, ma prawo obywatelstwa w Europie, dlatego, że dał swoje życie za nas wszystkich. Ma prawo obywatelstwa wśród nas i wśród wszystkich narodów tego kontynentu i całego świata, przez swój krzyż".

Pozwolę sobie jeszcze zauważyć, że Warszawa miałaby niezłomnego pasterza, gdyby nie to, że dziś biskupów zatwierdzają nam media. Dawniej czyniła to wiadoma partia.

I trzecia uwaga: Nie zapominajmy, że to dzięki kard. Dziwiszowi nasz śp. Prezydent i jego Małżonka spoczywają na Wawelu. Blisko Marszałka. Tego właśnie wiadome siły nie mogą mu darować. Nie dajmy się wpuścić w kolejną nagonkę na pasterza KK!

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#234615

w latach 80-tych mialem kilku starszych kolegow oficerow LWP ktorzy mieli nieochrzczone dzieci jeden z nich byl nawet w stopniu pplk.jako tzw. politruk pochodzil on z tej samej miejscowosci co ja i pamietam ochrzcil on swoje corki kiedy mialy po9-10 lat a byl to rok 1989 dlaczego to pisze? ano dlatego ze walka z kosciolem a w szczegolnosci z wiara zadnej wladzy na dobre nie wyszla jak pamietamy z historii dlatego tez niech herr tusk dalej to czyni (oczywiscie i tak nie wygra)lecz to przyspieszy jego i jego kolesi upadek pozdrawiam wszystkich POLAKOW

Vote up!
0
Vote down!
0
#234691

Jest źle, będzie gorzej; możemy protestować i dawać przykłady przywiązania do Kościoła - oraz wrzucać więcej "na tacę"; ale najważniejsze jest, by Katolicy jednoczyli się - czy to we wspólnoty kościelne (różne charyzmaty), czy grupy, które dają wsparcie w trudnym czasie. Nie takich palikotów Kościół przeżył, nie takich.

Vote up!
0
Vote down!
0
#234724