Ideowi spadkobiercy komuchów znów zrobili w konia kardynała Nycza,

Obrazek użytkownika Kajeka
Kraj

Ideowi spadkobiercy komuchów znów zrobili w konia kardynała Nycza, Episkopat i Naród.
Olbrzymia część, /lwia/ nie dokonuje odpisów podatkowych. Przy zarobkach i emeryturach rzędu 1800-2000 zł, pobieranych przez większość obywateli 1% odpis od podatku będzie wynosił poniżej do 20zł. Trzeba nie zapominać że odpis się liczy nie od całego podatku a od części podatku po odjęciu naszych ubezpieczeń zdrowotnych. Przy odpisie nie 1% jak postulował Episkopat a 0,5% ten odpis będzie niższy od 10zł.
Osoba która nie wypełniała PITA przeważnie machnie ręką na dokonanie tak niskiego odpisu,
Nie zechce ona płacić też minimum 5ozł by jej PIT wypełniło jakieś biuro.
Odpis osoby odpisującej np. ulgę na rehabilitację i internet przy ww. wielkości emerytury i przy 0,5% odpisie wyniesie ok. 3zł 40gr , Znów pamiętajmy że ten O,5% odpisuje się od podatku po wszystkich odliczeniach.
Przekazanie odpisu będzie coś kosztować urzędy podatkowe. Gdy zwiększy się ilość wypełniających PIT, trzeba będzie zwiększyć ilość etatów w tych urzędach itp.
W konsekwencji kościół dostanie mniej, Państwo i wszyscy stracą. O co więc chodzi??!! Poco ta nowela??! A no rządzący nami władcy o moralności moim zdaniem wielkości moralności władcy Syrii ,chętnie stracą państwową kasę na walkę z kościołem.
Rządzący reagują jak większość zareagowała by gdyby ktoś chciał zmniejszyć kasę najbliższym,
KOŚCIÓŁ musi piętnować okradanie najuboższych i bronić narodu, tak jak robił to przez tysiąclecia, a to zagraża wolności grabienia tego narodu, i robieniu przekrętów.
Spotykam starych komuchów z PRON, mówią nie możemy zrozumieć poco Pan pisze jak nikt nie płaci. Pytam dlaczego robiliście świństwa odpowiadają: -„to naturalne bo nam płacili”. Rządzący nie potrafią rządzić a rządzą nie tylko dla kasy, ale tłumaczą sobie jak wyrządzimy szkody, to i lepiej. Lepiej dla możliwości robienia przekrętów przez nasze dzieci jak, wygonimy myślącą młodzież za granicę, lepiej jak podatne na wpływy kościoła staruchy wyginą bez możliwości leczenia w pracy do zasranej śmierci. Wiadomo „Arbeit nach freei” Lepiej będzie jak przy ujemnym przyroście jedną trzecią Polaków rządzić będą napływowi azjaci.
Ciągle aktualna jest przestroga, nie można służyć mamonie i czcić złotego cielca, nie szkodząc ludziom

Brak głosów

Komentarze

Poważny błąd w obliczeniach. Odpis liczy się w skali roku, a nie miesiąca. Będzie nie 20, a 240 zł.

Vote up!
0
Vote down!
0
#343039

Cd. Tam, gdzie wychodzi, że można odliczyć od miesięcznego zarobku 2ooo zł, będzie to 12o zł.
Reszta analizy poprawna. Potwierdzam, że zwłaszcza ważny jest brak zainteresowania odpisami ludzi, którzy nie muszą wypełniać PIT.
Nadzieja w tym, że uzgodniony jest 3-letni okres przejściowy, w którym wiele się jeszcze może zmienić.

Vote up!
0
Vote down!
0
#343042

kajeka- w podanym przykładzie wyliczenia podano przypadek gdy obok odliczenia na kościół dokonano odliczenia z PIT o 4ooozł. Nie zwraca się uwagi że odliczenie na kościół będzie możliwe od sumy podatku PO INNYCH ODLICZENIACH.

Vote up!
0
Vote down!
0

kajeka

#343049

kajeka Proszę spróbować wypełnić jakiś PIT. W picie są zawarte skazówki: np.PIT-37 ,punkt 123 wnioskowana kwota nie może przekroczyć 1% pozycji w punkcie z pozycji 118. Poz 118 zawiera kwotę podatku po odpisie przy rocznych zarobkach 20.000 zł czyli 0,5% odpis w tym wypadku wyniesie 3zł. 48gr. Pozdrawiam takiemu złudzeniu jak Pan ulega wielu, i na to liczą zbrodniczy komuchy.

Vote up!
0
Vote down!
0

kajeka

#343046

Co wtedy???
**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#343051