To już sześć lat...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

 

 

Mija szósta rocznica największej polskiej powojennej tragedii narodowej, która nie miała prawa się wydarzyć a my w dalszym ciągu nie znamy o niej prawdy. Tak jak w 1940 roku, tak w 2010 roku na rosyjskiej ziemi zginęli najlepsi przedstawiciele naszego narodu. Na oficjalną prawdę o wojennym ludobójstwie katyńskim polskich elit czekaliśmy kilkadziesiąt lat... Ile jeszcze przyjdzie nam czekać na prawdę o tragedii smoleńskiej?

 

Przez całe te lata wyrażaliśmy to, co cały czas w nas w nas tkwiło, czyli przypominaliśmy wszystkim o trwaniu naszej pamięci o jej ofiarach oraz zapewnialiśmy, że nie ustaniemy w dążeniach do jej wyjaśnienia.

 

Teraz pojawiła się nadzieja, nadzieja na prawdę o tym, co tak naprawdę się stało i kto jest temu winien. Wierzę, że już wkrótce dowiemy się tej prawdy a winni śmierci naszej elity, w tym pary prezydenckiej zostaną wskazani i odpowiednio ukarani.

 

Pisałem wiele razy na temat tej naszej tragedii narodowej. Dziś pozostaje mi tylko przypomnienie wiersza, który napisałem jakiś czas temu wraz z komentarzem. Jego wymowa nic nie straciła na aktualności i jest znakiem czasu, czasu smutku, bólu, łez, wściekłości, żalu, rozgoryczenia i bezradności... A w odniesieniu do dzisiejszych "targowiczan" wydaje się nad wyraz aktualna...

 

-------------------------------------------

 

Oj... nie ma słów...

Na gesty tych lat minione,

Na zaprzaństwo przez III Rzeczpospolitą zdradliwą czynione...

Na ogrom rozpaczy zadanej Ojczyźnie,

Na platformianą swołocz poddaną sowieckiej i germańskiej zgniliźnie...Oj... nie ma słów...

Na bezprawie owiane małością tysiącletnich wędrowców,

Na bałamutność niby wybrańców a odwiecznych bezpaństwowców,

Na cierpienia zadane ludzkości...

Na ośmieszanie Krzyża w oparach fałszywej hrabioskości...Oj... nie ma słów...

Na ból zadany Polakom w kraju i na dalekim uchodźstwie,

Na strach bijący z oczu tchórzy i zdrajców radośnie,

Na katyńskie mordy uczynione na rodakach najbliższych,

Na kłamstwo bijące z oczu sowieckich myśliwych...Oj... nie ma słów..

Zostaje o nich pamięć, na wieki ich trwałe wspominanie,

Już nie ma złości, chęci zemsty, pozostaje nasze dla nich zobowiązanie...

Zdrajców, pasożytów, bękartów naszej Ojczyzny,

Zlinczować politycznie, osądzić... dość już tej wszechobecnej antypolskiej zgnilizny!-----------------------

 

Polska wstaje z kolan. Jestem z Wami wszędzie, gdzie swoją obecnością oddajecie dziś hołd pomordowanym na obcej ziemi... gdzie tym samym walczycie o lepszą, prawą Polskę. Biało-czerwona flaga z kirem łopoce dumnie na moim balkonie. Jest - dzięki nam wszystkim - dla Polski nadzieja!

 

My wszyscy, dla których Polska jest i pozostanie najważniejsza musimy jednak cały czas pokazywać zaprzańcom, że nikt nie jest w stanie zabić w nas pamięci o ofiarach tragedii smoleńskiej, że nikt nie jest w stanie złamać naszego dążenia do prawdy i pełnego wyjaśnienia jej okoliczności. To nasze zobowiązanie, to nasza powinność! Nich ta tragiczna śmierć znamienitych Polaków nie pójdzie na marne i wyda owoce w postaci odzyskania przez Polskę prawdziwej narodowej wolności i suwerenności. Zresztą już wydaje...

 

I choć nieraz brakuje nam już słów, to niech zawsze towarzyszą  nam te już kiedyś wypowiedziane...

 

"Prawda jest niezmienna. Prawdy nie da się zniszczyć taką czy inną decyzją, taką czy inną ustawą"

 (Bł. Jerzy Popiełuszko)

 

"Nie sposób inaczej zrozumieć Człowieka, jak w tej wspólnocie jaką jest Naród"

 (Św. Jan Paweł II)

 

"Naród jest organiczną całością ukształtowaną przez przeszłość i tradycje"; "Aby zło zatriumfowało, wystarczy, by dobry człowiek niczego nie robił".

(Edmund Burke)

 

Łączę się w modlitwie i z nadzieją...

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

Niestety trudno taki naród scalić gdzie żyje jeszcze wielu potomków różnych konfidentów i zauszników dawnych zaborców.

Tego w naturalny sposób nie da się wyplemić,Polska nadal bedzie rozssadzana i skłucana przez tych zaprzańców ,dalej donoszących na nasz kraj do dzisiejszych juz  "zaborców".

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

zza winkla

#1510976

Nie tyle zabory implikują dzisiejszych zaprzańsców i chęć skłócenia wewnętrznego Polaków, ale chyba jednak czasy komunizmu, który niestety był wprowadzany przez sowiecką żydo-ubecję. I dzisiaj to trzecie pokolenie żydo-ubeków walczy z trzecim pokoleniem polskich patriotów. Ci ubecy i ich pociotkowie zawłaszczyli Polskę po 1989 roku i teraz robią wszystko, aby nas skłócić i obalić obecne4 rządy. Dla nich zdrada nie jest tak naprawdę zdradą, bo wewnętrznie nie czują się i nigdy nie czuli Polakami. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1510985

Pozwolę sobie dopisać, iż między 1940 a 2010 rokiem były jeszcze dwie katastrofy lotnicze samolotów wojskowych, a to:

- w lipcu 1943 r. w Gibraltarze nb. do dnia dzisiejszego tak naprawdę nic o sprawcach śmierci Premiera Rządu Polskiego na Uchodźctwie gen. W. Sikorskiego - nie wiemy (wszak akta sprawy utajnione zostały do roku?),

-  wypadek (?) CASY w styczniu 2008 r. koło Mirosławca i tu również nic nie zostało wyjaśnione w kwestii przyczyn tej tragedii.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Janina otęska

#1510977

Oczywiście, pominąłem te dwie tragedie ze względu na dzisiejszą rocznicę. Ale wielokrotnie też pisałem o Mirosławcu i też zamachu na gen. W. Sikorskiego. 

Niestety sądzę, że zarówno śmierć pod Mirosławcem, jak i katastrofa w Gibraltarze nie były przypadkiem a ta ostatnia (W. Sikorski) może mieć niemal tożsame źródła jak śmierć pod smoleńskiem...

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1510987

Dzisiejsze przemowienie Jaroslawa Kaczynskiego spowodowalo, że trzęsą sie portki pętakom.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1510984

Witam...

(: Niestety przeoczyłem owe przemówienie, ale znajdę w necie. Niemniej jak im się trzęsą portki to widać już od momentu zwycięstwa A. Dudy...

Pozdrawiam 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1510988

W ocenie Kaczyńskiego "bardzo wiele spraw nie zostało jeszcze załatwionych" w związku z tragedią smoleńską. - Tutaj na tej ulicy, na Krakowskim Przedmieściu musi stanąć pomnik smoleński. Na tej ulicy musi stanąć pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego - mówił podczas swojego wystąpienia przed Pałacem Prezydenckim szef PiS. - Naprawdę dość czekania. W najbliższych tygodniach zostanie powołany komitet budowy tych pomników - zapowiedział. - Zabierzemy się za to konkretnie - podkreślił. Przebaczenie jest potrzebne, ale przebaczenie po przyznaniu się do winy i po wymierzeniu odpowiedniej kary - powiedział Kaczyński. Kaczyński mówił, że sprawiedliwość może mieć miejsce tylko wtedy, gdy są odpowiednie przesłanki prawne, jeżeli śledztwa dot. katastrofy smoleńskiej "przyniosą odpowiednie wyniki". - Nie mogę rozstrzygać o tym, jakie te wyniki będą. Wiem, że zaczęły się prawdziwe śledztwa i wiem, że Polacy wielokrotnie mylili się, kiedy przebaczali zbyt łatwo - powiedział. - Tak, przebaczenie jest potrzebne, ale przebaczenie po przyznaniu się do winy i po wymierzeniu odpowiedniej kary. To jest nam potrzebne - dodał. - Jest też odpowiedzialność innego rodzaju. Jeśli chodzi o kodeks karny, to będą mijały lata przedawnienia, nie zawsze będzie można go zastosować, nawet jeżeli dojdziemy do wniosku, jeżeli władze wymiaru sprawiedliwości dojdą do wniosku, ze były jakieś przestępstwa. Ale jest odpowiedzialność moralna, jest moralne napiętnowanie i one musi być dokonane - mówił prezes PiS. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1510989

"Mija szósta rocznica największej polskiej powojennej tragedii narodowej, która nie miała prawa się wydarzyć a my w dalszym ciągu nie znamy o niej prawdy".
Np. zabójstwo FJK (w niewyjaśnionych okolicznościach zginęło wielu świadków) oraz liczba ofiar wybuchu w elektrowni w Czarnobylu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Mirosław Naleziński

#1528321

"Aby zło zatriumfowało, wystarczy, by dobry człowiek niczego nie robił".
(Edmund Burke)

I dlatego dobrzy ludzie wyszli na ulice. Pewnie znali ten cytat.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Mirosław Naleziński

#1528323