S. Broniarz – komuch, karierowicz, już aberracyjny nienawistnik a może...?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Motto tekstu wyszczególnione pogrubieniem.

"– Egzaminy, które są prowadzone w szkołach, w niczym nie zaburzają naszej akcji strajkowej. Strajk, oprócz gimnazjów, trwa także w przedszkolach, szkołach podstawowych i liceach. Sam fakt, że nauczyciele w tych egzaminach wzięli udział, w niczym nie zaburza, nie łamie naszych działań strajkowych – zaznaczył Broniarz na środowej konferencji prasowej.

Przewodniczący ZNP wyjaśnił także, że żaden nauczyciel "nie odszedł od ucznia". – To, że ten egzamin odbywał się w tak emocjonalnej i nerwowej atmosferze, jest wyłącznie winą minister Zalewskiej. Od 10 stycznia informowaliśmy o tych wydarzeniach, z którymi mamy obecnie do czynienia. Rząd po raz kolejny dał dowód na to, że interes tego środowiska jest zepchnięty na margines. Niestety, mówię to z przykrością, oliwy do ognia dolało wczorajsze wystąpienie premiera Morawieckiego. Jeśli premier sądził, że w czymkolwiek uspokoi środowisko, to osiągnął skutek odwrotny od zamierzonego – uznał Broniarz.


Wiceprzewodniczący ZNP Krzysztof Baszczyński powiedział za to, że niedopuszczalną rzeczą jest, aby "osoby, które nie są nauczycielami, pracowały przy egzaminach". – W związku z tym to jest kolejne dolanie oliwy do ognia, jeśli chodzi o chaos w systemie oświaty. Zalewska rzeczywiście zrobiła tu swoje – mówił. – To nie chodzi o to, czy ktoś ma uprawnienia pedagogiczne – stwierdzał, kiedy w słowo wszedł mu przewodniczący ZNP. – Uprawnienia pedagogiczne może mieć pedofil – oznajmił przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz" [1] .

Powiem szczerze, że po słowach S. Broniarza o pedofilach jestem wstrząśnięty i skonfundowany jego wypowiedzią. Zresztą wiele innych było dla mnie szokujących jak np. groźba paraliżu systemu edukacji w Polsce i straszenie nie wystawianiem ocen końcowych przez nauczycieli. I wszystko to kosztem uczniów i zmanipulowanych lub bez etosu nauczycieli.

Tym niemniej mówiąc o tych pedofilach zaczął już kroczyć w jakimś tylko jemu znanym i dosłownie aberracyjnym kierunku. To, że jest komuchem i bez kośćca ideowo-etyczno-moralnego to już wszyscy wiemy. Jego zachowanie i wyrażanie swoich opinii aż nadto dają temu wyraz.

Tyle tylko, że po dzisiejszym fiasku jego - a może jego mocodawców - zamierzeń sprawia już wrażenie lekko nie orientującego się w zastanej i nowej dla niego sytuacji. Przegrał wszystko i sprawia wrażenie nienawistnika z niemal początkiem jego degrengolady w każdym obszarze. Dziwię się tylko nauczycielom, że tolerują takiego ich przedstawiciela, ale  tylko to potwierdza niektóre moje refleksje z poprzedniego postu [2].

Nie wiem co tam siedzi w jego głowie, ale chyba za dobrze tam się nie dzieje skoro zaczął obrażać w sposób ohydny i prymitywny ludzi, którzy pomogli jako wolontariusze w przeprowadzeniu egzaminów gimnazjalnych, pomogli dzieciom i nauczycielom z etosem i misją.

Ja już nie wiem jak było można wymyślić coś takiego jak to, że pedofile też byli dzisiejszymi wolontariuszami (takie było kontekstowe jego zamierzenie). Nie mieści mi się to w głowie i mam nadzieję, że sprawa trafi do sądu.

Kiedyś był taki facet, Andrzej Samson się nazywał... i mam nadzieję, że w głowie S. Broniarza nie ma czegoś takiego jak w głowie tegoż A.S.

P.S.

Dyrektorka szkoły dla dzieci niewidomych powinna z dniem dzisiejszym stracić stanowisko za dopuszczanie do sytuacji, w której dzieci niewidome były ofiarą jej - podobnej do nienawiści S. Broniarza - nienawiści.

 

[1] https://dorzeczy.pl/kraj/99362/Broniarz-Nawet-pedofil-moze-miec-uprawnienia-pedagogiczne.html

[2] http://krzysztofjaw.blogspot.com/2019/04/gdzie-sa-nauczyciele-z-tamtych-lat.html

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:20)

Komentarze

i niedowidzących był nauczyciel-pedofil. Rzecz działa się ok. 30 lat temu, ów nauczyciel miał "partnera" - kuratora, więc był nieusuwalny. Rzecz dziwna, dotychczas nikt nie zgłosił się po odszkodowanie za "molestowanie". A może p. Broniarz myślał właśnie o tamtym nauczycielu (etatowym)? Ten, kto ukrywa przestępstwo - sam staje się przestępcą. A p. Broniarz? Chyba już przegrał swoją karierę. Jedyna obawa, że "następca" będzie tej samej "maści". Cóż - szkolnictwo w Polsce wymaga gruntownej reformy. Organizacyjnej, kadrowej, programowej...

Takie będą rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie.

Serdecznie pozdrawiam, 

 

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1585982

jakie może być chowanie Katarzyno?

jak ci chowający TO broniarze dranie!

Ma gostek na facjacie wypisany iloraz. Wstrętny dosyć tak na pierwszy rzut oka. No a jak tak się pod uwagę weźmie te działania yntelekta, te wypowiedzi rynsztokowe, to ten iloraz jawi się jeszcze mniejszy, niż na ten rzut oka pierwszy. Czyli mniejszy jest niż zero. Na pamięć wraca tutaj staropolskie porzekadło - z g.....na bata nie ukręci! Nie pomogą nawet wszyscy święci......Chcą więcej kasy?  A za co się pytam panie zero? Za te "osiągnięcia" w edukacji za waścinej kadencji ??? 

Wspomnę może tylko dwie informacje w temacie "osiągnięć" broniarskiego ZNP.

Pierwsza - kiedyś, ładnych pewnie naście lat albo i więcej, jakiś starszej daty nauczyciel wyrzekł słowa:

- większą wiedzę mieli przed wojną maturzyści, niż dzisiejsi absolwenci Szkół Wyższych.....

- Druga infomacja, będąca potwierdzeniem tej pierwszej. Także dość dawno zasłyszana, a może raczej przeczytana, bo to zdaje się, że była w gazecie jakiejś. Nie pomnę tytułu tej gazety, no ale treści nie zapomnę nigdy. Rzecz działa się na Uniwersytecie Warszawskim:

Wydział Historii. Opowiada rzecz całą właśnie profesor UW, Historyk. Jest początek roku akademickiego. Pierwsze zajęcia, pierwszy wykład dla studentów pierwszego roku Wydziału Histori UW. Profesor Historyk (nazwiska nie pomnę),  postanowił sprawdzić wiedzę historyczną świeżo upieczonych studentów. Maturzystów szkół średnich w Polsce. Bo pewnie z wielu regionów naszego Kraju wywodzili się ci - jeszcze nie historycy. 

No i pada pytanie do zgromadzonych w auli studentów, pewnie ich było z pięćdziesiąt osób. Dokładnej liczby nie pamiętam, ale chyba była ona podana, ta liczba. Zdaje się koło pięćdziesięciu młodych ludzi tam było. A pytanie było  tylko jedno -  Z CZYM SIĘ WAM KOJARZY DATA 17 WRZEŚNIA ?

I proszę sobie wyobrazić, że na tak postawione pytanie, żaden z tej licznej grupy studentów pierwszego roku Historii UW, nie znał prawidłowej odpowiedzi! NIKT z przyszłych historyków, po maturze u pana Broniarza i jego z ZNP nauczycieli, nie potrafił odpowiedzieć na tak postawione, proste pytanie! Za takie osiągnięcia chcesz pan panie Broniarz podwyżki???! zasłużyłeś?! Wolne żarty!

Ja odpowiedź prawidłową znałem, zanim zacząłem uczęszczać do podstawówki...Był rok chyba 1958.....

Pozdrawia świeżo upieczony dziadek.......

 

 

 

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0
#1585986

Gratuluję dziadkowania. Piękny okres dla każdego niby seniora. 

A ad meritum to zgadzam się ze wszystkim, o czym Pan pisze. I lubię takie słownictwo... już zamierające niestety..

Pzdr

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1585991

Zbolszewizowame ZNP ma już Fundację ZNP SALUS w Warszawie (KRS: 0000153401, NIP: 5251564010, REGON: 010594799).

Wśród aktualnej ośmioosobowej Rady Fundacji jest prezes ZNP Wincenty Sławomir Broniarz (ur. 1958) oraz Jan Zaciura (ur. 1934 - zm. 2009) i Kazimierz Piłat (ur. 1935 - zm. 2007).

Dla bolszewi “Lenin wiecznie żywy”... Tak więc, ci dwaj komuniści z PZPR i PRON-cia są oczywistym dowodem na głęboką wiarę kierownictwa ZNP w życie pozagrobowe ich komunistycznych politruków.

Jan Zaciura od 1981 r. do 1990 pełnił funkcję wiceprezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego. Od 1990 do 1998 kierował ZNP, zgłaszając akces związku do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Z list SLD w latach 1993–2001 sprawował mandat posła na Sejm II i III kadencji. Brał udział w obradach Okrągłego Stołu po stronie rządowej.

Kazimierz Piłat latach 1985–1989 był posłem na Sejm PRL. Zasiadał w prezydium Krajowej Rady Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej, w Narodowej Radzie Kultury, w Krajowym Komitecie Dziecka, w Radzie Naczelnej Towarzystwa Łączności z Polonią Zagraniczną „Polonia” oraz Prezydium Kolegium Ministra Oświaty i Wychowania. Był członkiem Światowej Federacji Związków Nauczycielskich oraz wiceprezesem Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju.

Info za blogerem Humpty Dumpty w: ZNP – polityczna patogeneza  

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1586030

Podzielam Pani opinię. S. Broniarz już "odleciał" całkowicie. Pozostaje mu tylko nienawiść. Przy okazji okazało się, że mamy w dużej mierze nauczycieli o niskich kwalifikacjach, bez etosu i poczucia misji a system jest jeszcze z czasów komuny. S. Broniarz strzelił nie tylko w swoją stopę, ale też w system oświatowy, bo ludzie wreszcie zobaczyli część degeneratów jako nauczycieli. 

A i ta szkoła dla niewidomych... toż to było ukartowane i tyle!

Pzdrawiam

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1585989

Czy doszło po 1989 roku do lustracji nauczycieli?
Ilu byłych kapusiów uczyło w III RP dzieci?
Ilu upadłych moralnie tajnych współpracowników kształtowało młodzież?
To są pytania zadawane za późno ale bardzo ważne, bo to jeden z wielu błędów założycielskich III RP

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1585992

Witaj!

Znam trzech nauczycieli, którzy mieli procesy sądowe. Korupcja,defraudacja, czy sprzeniewierzenie mienia.

To nie jest grupa o wysokim morale i etyce. Przyczyna to długotrwała selekcja negatywna do zawodu.

Stara prawdziwa kadra nauczycielska skończyła się gdzieś w połowie dziewięćdziesiątych. Pozostała w większości miazga.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1586011

Cześć Krzysztofie!

Kopiuję z NB

Mam taki pogląd biorąc pod uwagę okres od stycznia do kwietnia. W styczniu Trzaskowski przygotował nauczycielom Warszawy podwyżkę. Po naradach z Broniarzem wycofał się z tej obietnicy. Natomiast zaczął przygotowywać komitet kryzysowy.
Mój wniosek - od dawna właśnie w okresie egzaminów miała być kolejna próba obalenia rządu. Próbowali puczu w sejmie, organizowali zamieszki uliczne, wykorzystywali niepełnosprawne dzieci, organizowali KODy, Obywateli i afery wokół Sądu Najwyższego. Nigdy nie udało im się uzyskać takiej masy krytycznej, by zapalić kraj. Nawet stworzyli nowego wiejskiego Bolka, by nękał stolicę padliną, oponami i jabłkami. Centrala naciskała na antypis, by nie przestawali i dalej destabilizowali,
Więc Broniarz jest w desperacji. Obiecał bombę atomową, a wyszedł jak zwykle kapiszon. A będzie miał jeszcze gorzej po orzeczeniu Izby Rozrachunkowej, iż strajkującym nauczycielom żadna pensja za okres strajku się nie należy. Mimo tego ten komuch w desperacji, po nieudanej akcji egzaminacyjnej, będzie wymyślał dalej. Będzie akcja na matury. Uspokoją się na wakacje, bo nikt mu urlopu nie przerwie. Uaktywnią się ponownie pierwszego września. Tak będzie do wyborów, jeżeli władze nie udowodniąmu złamania prawa. Najlepiej delegalizację zarządu ZNP.
Jest dynamicznie, lecz na razie chyba z komuchami wygrywamy.

Pozdrowienia

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1586007

Dokładnie tak jest jak piszesz. Podwyżkę w Warszawie wstrzymali żeby ją odpalić po wygraniu strajku, bo kasa już była i nic by nie stracili a Trzaskowski powiedziałby, że ta podwyżka jest zasługą strajku.  Napisałem w poprzednim poście, że akcja kwietniowa ZNP była przygotowywana przez wiele miesięcy. Na razie przegrywają od trzech lata, ale musimy być czujni, BARDZO CZUJNI!

I jeszcze jedno. Jednej z emerytowanych nauczycielek rząd powinien dać emeryturę specjalną... A dlaczego? Bo to Ona chyba wymyśliła akcję wolontariatu nauczycieli podczas egzaminów. Ten pomysł został wyartykułowany przez nią w rozmowie telefonicznej w programie TVP Info pt.: "W tyle wizji". Pamiętam, że już wtedy pomysł mi się spodobał... i potem dopiero zostało zmienione zarządzenie i akcja apelu do nauczycieli, z reguły emerytów. 
Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1586018

Jakoś czułem od początku,że w pewien sposób pokojowo sobie poradzą.

 

Przed chwilą Broniarz z apelem do Narodu:

Wspomóżcie! No nie pomyśleliśmy o funduszu strajkowym (istnieje na całym świecie - jk). Nauczyciele będą pokrzywdzeni. Więc organizujemy zbiórkę.

 

Może Owsiak mu coś podrzuci i żona Adamowicza z Kalifornii?

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1586025

na Niepokornych, to ja się też dołączam ;-)), jako dziadek 4-krotny. Ale do rzeczy: pisałem już na Niepokornych, że moim zdaniem "strajk" nauczycieli to próba wywołania kolejnego chaosu, aby rząd się już nie podniósł. Jako kolejny pucz, miał wprowadzić zamęt i niepewność, bazując tym razem na tak łatwej do obróbki psychice dzieci. Tak, powiedzmy sobie jasno i dużymi literami DZIECI! Typy broniarzopodobne ( a jest ich wielu!) , pieczołowicie hołubione przez nie naprawiony pobolszewicki system, konserwowany pieczołowicie przez ostatnie 70 lat przez "wadzę" ludową, pod płaszczykiem ( jak zawsze!) słusznych haseł i pogaduszek, uderzyły w najczulszy punkt - DZIECI.Stacje telewizyjne wysłały hordy " dziennikarzy" na zwiady - aby wynajdywali niezadowolonych i sfrustrowanych wszystkim wokół. I nadają, i podrzucają, i sączą z miłymi uśmieszkami panienek prowadzących wieści porządane przez broniarzopodobnych. A myśmy tyle kałamarzy z atramentem rzucali na zestaw ( marks-engels-lenin-stalin, nie poprawiać!), wiszący w każdej klasie podstawówki.

Fajnie być Dziadkiem, pozdrowienia

Krzysztof

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

yenom

#1586028

Właśnie w polsacie nadają reportaż z zakłócania egzaminów przez k o d. Mimo próśb osób postronnych, jako tło dzwiękowe puszczają ryki  oborowe różnych swoich podopiecznych chyba. Tak chcą pomóc swoim? Czy to jest poziom, czy pion tych "ludzi"??

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

yenom

#1586031

Widziałem te "świnie i krowy" ale jedynych postronnych to widziałem tam skundlonych strajkujących, którzy wyszli ze szkoły i bili brawo KODerastom.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1586040

Ja przepraszam, a gdzie są ojcowie tych zdających?!

Gdybym pod ręką nie miał bejsbola, to z kluczem do kół załatwiłbym hołotę w 3 minuty.

Na długo by nie wychodzili na ulice.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1586047

Przez szereg (17!) lat pracowałam jako lekarz wiejski. Jedna z poznanych wtedy historii - to "o kałamarzu". Wyjaśnieniem rzuconego "w Stralina") kałamarza była bijatyka uczniów. Ale "uprzejmy" dyrektor szkoły (może jeszcze wówczas "kierownik") doniósł "komu trzeba", który z uczniów rzucił kałamarz. Trudno było wsadzać ucznia do więzienia. No to - na dwa lata - wsadzono ojca. Historia prawdziwa, dla mnie tragiczna! Wyobrażacie sobie - gospodarz wsadzony do kryminału - za dziecko! Żona i rodzina - przetrwali. A nauczyciel? Może jeszcze żyje, a może już "się w piekle poniewiera". Nie mnie sądzić, ale tak właśnie myślę.

Pozdrawiam serdecznie,

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1586036

Kierownik szkoły wiedział kto rzucał ( i trafił!). Wytrwaliśmy razem szczekanie ubeków i straszenie. Nikt nie sypnął. My dzisiaj po świecie, a w Krakowie Borku Fałęckim, jest ulica jego imienia. Miał na imię Karol. Cześć Jego Pamięci na wieki !

PS. Dopiero potem, po latach, dowiedziałem się, że podobne "apele" były w Auschwitz.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

yenom

#1586041

Mimo, ze autorowi i wielu przedmowcom przyznaje racje, chce powiedziec, ze jest to dla porzadnych nauczycieli paskudna sytuacja. Maja uczyc idealizmu, a zachowuja sie niezbyt idealistycznie. Tym bardziej, ze 15% to jest bardzo duzo.

w kazdym normalnym spoleczenstwie podczas strajkow, strajkujacy wysuwaja wysokie zadanie, strona rzadowa zanizone obietnice i na koniec spotykaja sie gdzies po srodku. Dlatego zachowanie pana Broniarza i calego ZNP mozna uznac rzeczywiscie za probe destabilizacji panstwa.

Przykladowo -ostatnio w Niemczech ogloszono podwyzki dla pielegniarek o 2-3% i jednorazowo 120 Euro. Bardzo sie ucieszylismy. Niestety w moim szpitalu polowa udzialow nalezy do sektora prywatnego . wiec my dostajemy tylko 0,4 %.

Wiem, ze takie porownywanie roznych krajow, roznych zawodow nie jest miarodajne. Ja chce tylko powiedziec, ze podwyzki 15% to jest super .osiagniecie.

A z drugiej strony przy tych wielu zadaniach wszystkich grup zawodowych, przy wszystkich dobrych programach socjalnych Polska naprawde upadnie na kolana. Nikt tego nie powiedzial wprost, ale " z pustego to i Salomon nie naleje"

Zycze strajkujacym, zeby przejrzeli na oczy i zmadrzeli.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Gosia

#1586043

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Astra - Anna Słupianek

#1586061

Trzeba pozwolić Broniarzowi spełnić jego marzenia a nie tylko rodzice dzieci ale i nauczyciele(przynajmniej część mnie zaczadzonych)( wystawią mu rachunek.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1586087

Rząd co mógł to postawił na stół. Negocjacyjnie poszedł na pewne ustępstwa. Tych ustępstw nie ma w ogóle po stronie ZNP FZF. Zaporowe warunki brzegowe i też mi się wydaje, iż rząd powinien na tym się zatrzymać i po prostu czekać i robić swoje. Niemcy i Francja dostają biegunki jak pomyślą o wzrastającej roli Polski i ogólnie krajów dawnego bloku wschodniego. Mamy też drugiego albo i trzeciego wroga, Kreml, która jak zwykle kombinuje z kondominium niemiecko-sowieckim. 

Pan pisze o tym stale i bardzo logicznie: mamy dwa wyjścia. Albo poddajemy się roli poddanego wobec Niemiec i Rosji, albo stawiamy na USA/Izrael. Na razie nie ma innej opcji.

Ale to już geopolityka a my róbmy soje i nie ulegajmy też filosemityzmowi. 

Pozdrawim 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1586116

Rząd co mógł to postawił na stół. Negocjacyjnie poszedł na pewne ustępstwa. Tych ustępstw nie ma w ogóle po stronie ZNP FZF. Zaporowe warunki brzegowe i też mi się wydaje, iż rząd powinien na tym się zatrzymać i po prostu czekać i robić swoje. Niemcy i Francja dostają biegunki jak pomyślą o wzrastającej roli Polski i ogólnie krajów dawnego bloku wschodniego. Mamy też drugiego albo i trzeciego wroga, Kreml, która jak zwykle kombinuje z kondominium niemiecko-sowieckim. 

Pan pisze o tym stale i bardzo logicznie: mamy dwa wyjścia. Albo poddajemy się roli poddanego wobec Niemiec i Rosji, albo stawiamy na USA/Izrael. Na razie nie ma innej opcji.

Ale to już geopolityka a my róbmy soje i nie ulegajmy też filosemityzmowi. 

Pozdrawim 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1586117

Rząd co mógł to postawił na stół. Negocjacyjnie poszedł na pewne ustępstwa. Tych ustępstw nie ma w ogóle po stronie ZNP FZF. Zaporowe warunki brzegowe i też mi się wydaje, iż rząd powinien na tym się zatrzymać i po prostu czekać i robić swoje. Niemcy i Francja dostają biegunki jak pomyślą o wzrastającej roli Polski i ogólnie krajów dawnego bloku wschodniego. Mamy też drugiego albo i trzeciego wroga, Kreml, która jak zwykle kombinuje z kondominium niemiecko-sowieckim. 

Pan pisze o tym stale i bardzo logicznie: mamy dwa wyjścia. Albo poddajemy się roli poddanego wobec Niemiec i Rosji, albo stawiamy na USA/Izrael. Na razie nie ma innej opcji.

Ale to już geopolityka a my róbmy soje i nie ulegajmy też filosemityzmowi. 

Pozdrawim 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1586118

Na koniec nauczyciele zaśpiewają Broniarzowi "Żałuję, że Cię znałam".

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1586315