Pamiętajmy ostrzegające nas słowa ś.p. prezydenta L. Kaczyńskiego

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Już ponad 13 lat temu przemawiając w Gruzji, która została zaatakowana przez Rosję, ś.p. prezydent RP Lech Kaczyński powiedział w ich stolicy, że "I my też wiemy świetnie, że dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę (...) Wierzymy, że Europa zrozumie wasze prawo do wolności i zrozumie też swoje interesy. Zrozumie, że bez Gruzji Rosja przywróci swoje imperium, a to nie jest w niczyim interesie. Dlatego jesteśmy tutaj" [1].

 

Swoim przemówieniem i też zachęceniem do wspólnego protestu innych prezydentów z naszego regionu de facto uratował niepodległość Gruzji, ale m.in. i za to zapłacił  największą cenę, cenę życia. 

 

Wielu z nas zapewne traktowało te słowa jako jakąś intelektualną aberrację, niemożliwą do zrealizowania. No bo jak to? Polska może być - jak Gruzja - przedmiotem ataku Rosji? I nawet później, kiedy W. Putin zaanektował część Ukrainy i do dzisiaj na jej wschodnich granicach trwa wojna "zielonych, rosyjskich ludzików" z armią ukraińską, uważaliśmy, że jest to jeszcze daleko od naszych granic. Poczuliśmy się także bezpieczniej, dzięki stacjonowaniu wojsk amerykańskich na terytorium naszego kraju oraz dzięki zakupowi nowoczesnego uzbrojenia, w tym "tarczy antyrakietowej" i nowoczesnych amerykańskich myśliwców. Ponadto przecież jesteśmy w NATO i ta przynależność do NATO winna skutkować odparciem wojsk NATO w przypadku zaatakowania naszego kraju przez kogokolwiek. 

 

Ale... dziś wydaje się, że ś.p. prezydent L. Kaczyński miał dużo racji i okazał się być bardzo przewidującym politykiem. Świat zachodni nie zareagował na zaatakowanie Gruzji przez Rosję, podobnie zresztą pogodził się z atakiem Rosji na wschodnią Ukrainę i zaanektowaniu przez nią Krymu. 

 

Teraz zaś trwa wojna hybrydowa armii białoruskiej na granicy z Polską. Chyba nikt w miarę inteligentny nie jest w stanie zaprzeczyć, że tak naprawdę Alaksandr Ryhorawicz Łukaszenka robi to z własnej inicjatywy bez wiedzy i rozkazu Rosji. Ja za sytuację na naszej wschodniej granicy z Białorusią oskarżam właśnie W. Putina. 

 

Sytuacja jest coraz groźniejsza. Białoruscy wojskowi prowokują coraz bardziej. Ostrzały ze ślepej broni, przeładowywanie karabinów, przekraczanie polskiej granicy, wypychanie imigrantów na ogrodzenie graniczne, wykorzystywanie kobiet, kobiet w ciąży i dzieci jako "żywe tarcze"... to już codzienność. Wystarczy tylko iskra, by padły w końcu strzały z broni palnej i polała się krew. Imigranci są cały czas szkoleni przez białoruskie służby i są coraz bardziej agresywni. 

 

A przecież najpierw było ich około 40-tu a dziś to już tysiące. A wtedy, gdy była ich mała liczba nasza opozycja napierała na polski rząd, żeby ich wpuścić. I co teraz mają do powiedzenia? Polski rząd się nie ugiął i od samego początku postawił jasny "stop" jakiejkolwiek liczbie imigrantów. I miał rację. A krytyka rządów w tym obszarze połączona z atakiem na polskie służby wojskowe (w tym Straż Graniczną) uważam za zdradę Polski. Ten, który tego nie zauważa jest po prostu kretynem albo skrajnym antypolakiem. 

 

Rosyjsko-białoruski hybrydowy atak na naszą Ojczyznę jest faktem i wiele racji jest w tym, że stał się możliwy tylko dzięki temu, że zmieniła się administracja USA z prezydentem J. Bidenem na czele. To on dał wolną rękę Niemcom (a tym samym Rosji) na zagospodarowanie naszej części Europy. Mam nadzieję, że jednak przetrwamy tą prezydenturę J. Bidena, tym bardziej, że tak naprawdę Amerykanie zdecydowanie odwracają się od Demokratów i jest możliwy szybki powrót do władzy D. Trumpa. 

 

My tymczasem musimy robić swoje i strzec naszych granic, które przecież są jednocześnie granicami UE. I dlatego sądzę, że tak naprawdę poszczególne kraje UE powinny być nam wdzięczne za ochronę UE na granicy z Białorusią. 

 

[1] ]]>https://www.tvp.info/49379629/przemowienie-lecha-kaczynskiego-w-gruzji-1...]]>

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 

]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/ ]]>

kjahog@gmail.com

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (8 głosów)

Komentarze

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#1635017

       To co wyprawiają posłowie Targowicy, ma jaskrawe znamiona zdrady państwa Polskiego. Tak postępuje agent, a nie polski parlamentarzysta. Czas, aby Polski Trynunał Stanu odebrał im mandaty poselskie. To powinno ukrócić jawne antypolskie działania i bezkarność postkomuny w Polsce.

Vote up!
0
Vote down!
0

ronin

#1635018

Całkowita zgoda. Trybunał Stanu to i tak mało za zdradę naszej Ojczyzny. Wieczna banicja byłaby chyba nawet bardziej pożądana... albo po prostu zwykłe więzienie. 

Pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1635020

   Witaj! Pełna zgoda. Tylko szkoda...że TS nie może karać więzieniem, bo od tego są sądy. Ale, za to już zabrać mandat poselski może i to już byłby koniec polityczny "polityka".

Vote up!
0
Vote down!
0

ronin

#1635041

Czy wyglaszajac te slowa Lech Kaczynski zdawal sobie sprawe z tego ze zachod je zignoruje, zostanie sam a Putin go zamorduje?  Mozna zadac sobie pytanie co by bylo gdyby prezydent Kaczynski wykazal sie wiekszym rozsadkiem i zamiast grozic Rosji zachowywal sie w sprawach wiekich graczy bardziej rozsadnie? Mysle ze w takiej sytuacji Bronislaw Bul Komorowski nigdy nie zostalby prezydentem, Tusk stracilby swoja pozycje i PiS by rzadzil juz od poczatku dekady 2010. Mam nadzieje ze warto czasami wyciagac wnioski z historii. Na sprawy trzeba patrzec z perspektywy zimnej kalulacji nie ulegajac emocjom. Bilans strat zyskow w polityce jest najwazniejszy. Honor jest tani.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

JanStefanski

#1635019

- wnioski ale zdaje się że masz racje i mam wrażenie że nasi nic nie zmądrzeli.

Są rzeczy które mnie przerażają tak jak wołomiński PiS (prawdopodobnie założyła go żydowska mafia z WSI). Dziś na ich czele jest  minister J.Sasin który wie o wszystkich przekrętach w powiecie a mimo to nic się nie dzieje w żadnej sprawie. 

Ten powiat opanowany jest w 85% przez Żydów i zsiadają we wszystkich władzach. Kolaborują z nimi polskie szmalcowniki za intratne posady.

To zdjęcie wyżej z czasów kiedy afera SKOK wychodziła na jaw (około 2010 rok) . Po lewej stronie były Burmistrz Wołomina Ryszard Madziar który dawniej był szefem i pracodawcą ministra J.Sasina (dziś jest na odwrót) - a który razem z aferałami sztafirował się po mieście w paradach i pracował jako naganiacz klientów do kasy SKOK. Dziś pracuje w zarządzie TOTO-lotka. Mają kilka zaprzyjaźnionych knajp w których się spotykali (Falkon, Trylogia, U Pietrzaka) - i tak jak R.Madziar popijał z Prezesami ze SKOK-ów w Zielonce "U Pietrzaka" - gdzie na balangi przyleciał własnym helikopterem nawet bokser Diablo-Włodarczyk i wylądował na parkingu dla samochodów !!!

Przypominam że minister J,Sasin zachował się najdziwniej ze wszystkich po katastrofie Tupolewa bo zniknął i potem powiedział że "był wstrząśnięty i chodził samotnie po mieście". Oczywiście był na miejscu w Smoleńsku.

Vote up!
0
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".
Konto zawieszam do czasu zmiany lub zgonu admina.

#1635138

złodzieje grają ministrem Z. Ziobro na przedawnienie ?

Vote up!
0
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".
Konto zawieszam do czasu zmiany lub zgonu admina.

#1635143

       Niezależna.pl w tej chwili informuje, że z Mińska zniknęło dzisiaj nagle tysiące migrantów i są przewożeni na polską granicę. Są obawy, że może to grozić zbrojnym konfliktem. Nie znamy celów łukaszenki, ale psychopata Putina, może wywołać w nocy nawet zbrojne starcia.

Vote up!
0
Vote down!
0

ronin

#1635023

Banicja niegdyś była straszliwą karą, gorszą od śmierci. Kain został wygnany, ale z "piętnem Kaina" właśnie. Tak samo wygnańcem był Anaksymander. Sokrates nie godził się na to, wolał zaświadczyć prawdę i wybrał śmierć.

Dzisiaj banicja może być z egzystencjalnego punktu widzenia nawet wygodna (patrz, różne michniki, wolińskie etc.), ale byłaby aktem symbolicznym. No i taka jednostka nie mogłaby się szarogęsić w kraju jak nie przymierzając pewien rudy i wredny polityk, zwany ironicznie "królem europy" - świadomie małą literą, bo chodzi o unię), ale niesłusznie, bo król to w tradycji łacińskiej Europy persona namaszczona, boska instancja w doczesnym świecie.

Zatem Trybunał powinien pozbawić ich obywatelstwa i praw publicznych, a jeśli chcą tu mieszkać, to trudno, niech mieszkają, ale powinni się meldować na policji. To uniemożliwiłoby takim kreaturom sięganie po  funkcje publiczne i brylowanie w telewizyjnych salonach.

Wiem, wiem. Prawa człowieka etc. Jazgot byłby niebywały i kolejne sankcje jakiejś, powiedzmy,  Ursuli. A może i ją (i jej podobnych) należałoby uznać za wroga Polski niepodległej. I każde działanie takich osób uznawać za działania wrogiego państwa/organizacji wobec Państwa Polskiego.

Ma Pan, Panie Krzysztofie, zupełną rację.

Józef Piłsudski mówił: Skazuję Was na wielkość. Bez niej zewsząd zguba. 

Na słabego i bezbronnego wszyscy "huzia na Józia"... Więc trzeba zdecydowania wobec wrogich działań. Czy stać na takie naszych polityków, nie tylko Prawa i Sprawiedliwości?

Vote up!
0
Vote down!
0
#1635035

 - i może być zrealizowane pod jednym warunkiem - wtedy i tylko wtedy gdy Polską będą  rządzić Polacy i uczciwi ludzie a mam coraz więcej wątpliwości czy tak jest.

Uczciwe Państwo nie ukrywa afer i morderców.

Vote up!
0
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".
Konto zawieszam do czasu zmiany lub zgonu admina.

#1635141

Sytuacja na granicy zaostrza się. Emigranci popychani przez wojska białoruskie będą szturmować. Jeżeli w takich przypadkach "nie wolno strzelać", to stajemy się bezbronni.. Jednak nie możemy się poddawać "bez  wystrzału", tylko czym strzelać?  Mam propozycje dla "obrońców". Na płotach tam gdzie szykują się "watahy nielegalnych turystów" należy porozwieszać świńską padlinę oraz przygotować w cysternach z sikawkami świńską gnojowicę. Podobno w większości  ci turyści Łukaszenki to muzułmanie.. Dla tych co zaczną forsować ogrodzenie będzie to nie tylko "zimny prysznic"...

Vote up!
0
Vote down!
0

RAK

#1635061

jakie na nas wystawiano w czasach  wojny jaruzela i na dodatek niech to będzie woda zielona

pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#1635067

Coś w tym jest. Świńska krew lub świńska głowa w pochówku to dla islamistów najgorsze, co im się może zdarzyć. Zresztą to nie nowość. Tak samo świnię traktują Żydzi. I widać tu u nich semickie podobieństwo, bo Arabowie i Żydzi to są Semici. 

Pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1635075

Uważam, że Polskę mogą zaatakować PRZED krajami bałtyckimi (można je po prostu zostawić). Pierwszy atak na Polskę nastąpił 10 IV 2010. Jakiś czas temu w obwodzie kaliningradzkim wykarczowano pas lasu w kierunku granicy z Polską. Czy Rosjanie będą czekać na abramsy, drony tureckie i zwiększenie armii? Doprowadzili do izolacji Polski i jest sprzyjająca konfiguracja międzynarodowa.. Czeski atak na Turów był wymierzony w rozbicie Grupy Wyszehradzkiej (świadczą o tym parodie rokowań). Polska ma straszną "prasę" w światowych mediach, Polacy są powszechnie znienawidzeni - prześladują Żydów i homoseksualistów, torturują kobiety, niszczą klimat i zanieczyszczają atmosferę, rozbijają Unię Europejską, likwidują wolną prasę, zniszczyli praworządność i demokrację, wyrzucają małe dzieci do lasu pełnego wilków itp.  Nikt nie będzie żałować takiego państwa. Dla fachowców nie powinno być trudne sprowokowanie zbrojnych incydentów granicznych z ofiarami śmiertelnymi. Później ogłosi się, że nie mogli dłużej już tolerować "polskiej agresji wobec bezbronnych cywilów" i zmuszeni zostali by na "siłę odpowiedzieć siłą" itp.
W Polsce są odpowiedni generałowie i opozycja, ludność spontanicznie wybuduje ukwiecone bramy dla wyzwolicieli z "reżimu PiS", a świat "odetchnie z ulgą. Putin okazał się przecież rozsądnym konserwatystą...
Obym się mylił.

Vote up!
0
Vote down!
0

Leopold

#1635085

Plakat propagandowy z okresu wojny polsko - bolszewickiej (1920 r.).

Niektóre treści nadal są ponadczasowe!

Vote up!
0
Vote down!
0
#1635088

- i druga sprawa to Naród musi być uzbrojony a PiS zgodnie z zaleceniem Carycy Katarzyny, Stalina, Jaruzelskiego woli mieć Naród rozbrojony.  Dziś jesteśmy najbardziej rozbrojonym Narodem w Europie bo Kaczyński się boi żeby mu nikt kota nie zastrzelił.

Vote up!
0
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".
Konto zawieszam do czasu zmiany lub zgonu admina.

#1635142

Glosy rozsadku nie sa mile widziane na tym forum. Najwazniejsze jest prezenie muskulow ktorych nie ma. Kaczynski zapomnial o tym ze mowienie do zachodu o czychajacym niebezpieczenstwie ze wschodu jest jak mowienie do sciany. Malo tego. jak chcesz sobie narobic klopotu to probuj byc bohaterem w sytuacji gdzie dla bezwzglednego wroga bohaterstwo jest tylko oznaka wylacznie slabosci. Prawda jest ze Polska sobie sama swoja konfrontacyjna polityka nazbierala wrogow nawet tych ktorzy nimi wczesniej nie byli (czytaj Czechy). Wyjscie z tej sytuacji jest trudne, zwlaszcza ze Putin chce sprawy rozwiazac zanim wroci Trump. Biden pokazal ze nie stac go nawet na rozwiazywanie problemow wewnetrznych jego kraju. Dlatego sytuacja nie jest tak bliska wojny jak sie niektorym moze wydawac. Czy to mozna wszystko odwrocic? Malo prawdopodobne, bo caly czas jest ten sam kurs polityki.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

JanStefanski

#1635095

Mialo byc "sytuacja jest tak bliska wojny" przepraszam.

 

Vote up!
0
Vote down!
0

JanStefanski

#1635096

- kiedy ruskie napadli na jego kraj Ukraine on dalej z ruskimi handlował !!!

Polska powinna natychmiast zamknąć całkowicie granicę i nie tylko z Białorusią ale i z Kaliningradem a nawet przede wszystkim z Kaliningradem.

Vote up!
0
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".
Konto zawieszam do czasu zmiany lub zgonu admina.

#1635100

Ja tam się nie czepiam, ale chciałbym wiedzieć kto tak nas minusuje. Zauważyłem ostatnio, że patriotyczne teksty są niemal zawsze minusowane przez wrogów Polski. Ja sobie nie robię z tego problemu, bowiem jestem do tego przyzwyczajony. Faktycznie bywam kontrowersyjny, ale zawsze zależy mi na mojej Ojczyźnie. 

Pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1635106

- mam swoje podejrzenia bo jest tu na forum przynajmniej jeden Mściweusz ale jak by nie zwracam na to uwagi.

Taka jest formuła portalu że mamy prawo i możliwość do krytyki i oceny punktacją.

Może takiemu nic się nie podoba i dlatego wszystko minusuje ? :)

Vote up!
0
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".
Konto zawieszam do czasu zmiany lub zgonu admina.

#1635108

 

- jak ktoś o takiej facjacie  może nie minusować ?  :)

Vote up!
0
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".
Konto zawieszam do czasu zmiany lub zgonu admina.

#1635110

Z jednej strony mocrarstwo atomowe z 10 tysiacami glowic nuklearnych oraz conajmniej 10tysiacami czolgow gotowych sforsowac polska granice, a z drugiej strony potege gospodarcza w stanie wyprodukowac w jednym tylko roku tysiace leopardow. Hitler pokazal jak szybko Niemcy potrafia przejsc z panstwa zdemilitaryzowanego w swiatowa potege militarna. Takie sa nasze realia w tej chwili. Opowiesci o Abramsach mozna wstawic miedzy bajki. Polske moze uratowac tylko madra polityka, zadne militarne argumenty nie sa po naszej stronie.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

JanStefanski

#1635116

sam  siebie i osób mu towarzyszących nie potrafił  ustrzec? 

PAMIĘTAJMY OSTRZEGAJĄCE NAS SŁOWA Ś.P. PREZYDENTA L. KACZYŃSKIEGO

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Anna K.

#1635118

- przypominam że po wygranych wyborach w 2015 roku znowu prawie wszyscy najważniejsi z PiS-u pozostali przy życiu wsiedli do jednego samolotu i polecieli przez Morze Śródziemne do Izraela na rozmowy ch** wie o czym.

Czy widział ktoś większych ryzykantów i głupków na kuli ziemskiej ????????????????

Mnie irytuje coś innego a mianowicie to że z nieznanych powodów ukrywają organizatorów zamachu bo są znani w dużym stopniu jak i wykonawcy którzy zdalnie odpalili ładunki i byli w zasięgu wzroku Tupolewa aby we właściwym momencie nacisnąć przycisk.

Ukrywanie nic nam nie pomoże i tak jak napisałem około 1-mc wcześniej że PiS robi - ale wszystko za późno. Uważam że uwiąd starczy Kaczyńskiego ma na to duży wpływ choć sam zainteresowany wcale tak o sobie nie myśli ale to właśnie tak jest.
Coś jest w tle (jakaś umowa w ukrywaniu morderców?) - bo nawet opozycja wyjątkowo jego nie atakuje.

Jak na dziś wszystko kieruje się w stronę wojny a przynajmniej lokalnego konfliktu i ujawnienie teraz zamachowców to typowa "musztarda po obiedzie" - teraz świat nam nie uwierzy i uzna to za naszą grę. A jak wojna wybuchnie to już będzie to bez znaczenia i tak Kaczyński przes*ał czas dla Polski.

Mały gracz niby w swojej piaskownicy (Polsce) - dobrze poukładał grabki, łopatki, wiaderka ale nie widzi że idzie tornado bo uważa że ramy i 30-to centymetrowy murek to dobre zabezpieczenie piaskownicy i nie wie że nawet każdy kot tu może wejść i nas**ć do piaskownicy.

Wygląda że o zamachowcach dowie się pierwszy cały świat a my Polacy na końcu bo własny Rząd nas okłamuje i doskonale wiecie że mam rację.
Nawet nikt się z niczego nie tłumaczy i teraz już nie proszą o pomoc NATO ani w tamtej - katastrofy Tupolewa sprawie - ani w tej z imigrantami.

Te głupki "zakiwają" się samotnie na śmierć. Jeszcze dali się niektórzy z PiS-u wciągnąć w pułapkę darmowymi i bezzwrotnymi wielomilionowymi kredytami ze SKOK-ów i stali się w ten sposób wspólnikami morderców.

To ta straszna tajemnica jest w tle i to niezrozumiałe dla mnie i myślę że dla Was dziwne zachowanie Polskiego Rządu.

Pamiętajcie że tylko prawa Was i nas wyzwoli !!!!!!!!!!!!!!!!

Vote up!
0
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".
Konto zawieszam do czasu zmiany lub zgonu admina.

#1635136