Na co czekają polscy rządzący?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Świat

 

Dzieją się rzeczy, które mogą zaważyć na przyszłości Polski i Europy a nawet świata.

 

Wyjście Brytyjczyków z UE stało się faktem i odpowiadają za to przywódcy unijni. Ich buta i nieodpowiedzialność połączona z umysłami  charakterystycznymi chyba dla ludzi z IQ poniżej 60 spowodowała, że Anglicy powiedzieli NIE takiej popapranej federacji.

 

I co robią dotychczasowi przywódcy UE? Zamiast podać się do dymisji walczą znów o więcej unii w unii. To jest naprawdę chore. Premier UK okazał się o kilka klas lepszy od nich i zapowiedział dymisję w związku z decyzją jego rodaków...

 

Dziś odbywa się też spotkanie sześciu krajów założycieli Unii. Niewiarygodne? Nie! To dzieje się naprawdę. Mają inne kraje za gorsze, więc my powinniśmy zwołać jak najszybciej spotkanie Grupy Wyszehradzkiej i zaprosić innych pominiętych przez Brukselę i Berlin.

 

Na co czeka więc polski rząd? Do dzieła! Mamy szansę na odbudowę polskiego znaczenia w Europie. Nie można tego zaprzepaścić!

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:13)

Komentarze

gratuluję! "Wiernota" Waszczykowski najwyraźniej czyta Pańskiego bloga :-D

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1038663,title,Brexit-Waszczykowski-organizuj...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Ewaryst Fedorowicz

#1515458

No cóż... Ta decyzja mnie cieszy, bardzo cieszy. Co z tym zrobimy i ile ministrów przyjedzie to inna sprawa, ale warto zawalczyć o nasze znaczenie. Jesteśmy jednym z największych krajów UE i musimy przyjąć rolę przywódczą w kontrze do Niemiec. Po prostu nie mamy innego wyjścia.

Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw (Krzysztof Jaworucki)

#1515468

Byłabym bardziej ostrożna z poniżającymi epitetami w stosunku do ministra Waszczykowskiego!

Znaliśmy go -  jako "jastrzębia", ale w obecnej polityce zagranicznej polskiej - minister musi "chodzić" jak po ogonie tygrysa. Aby nie przysparzać argumentów przeciw Polsce - na forum międzynarodowym! Wbrew różnym obiegowym opiniom - jest skuteczny! Schnepfa "wezwał na konsultacje" i już nie odesłał do Stanów (toteż nie będzie płacił odprawy - za przedterminowe zwolnienie, które "z automatu", musi nastąpić w lipcu). Porwanego Polaka w Afganistanie szybko udało się uwolnić - to tylko takie "pierwsze z brzegu" przykłady skuteczności działań ministra. I bez sensu będą wszelkie tłumaczenia "ambitnych blogerów", że to "urzędnicy" złego ministra dobrze działają. Urzędnicy mają obowiązek zawsze działać na rzecz Państwa, które reprezentują. Kierunek działań określa minister, on także zbiera pochwały, gdy działania są skuteczne, a również odbiera razy ("bierze na klatę") - jeśli brak oczekiwanej efektywności działań.

Daleka byłabym od tych negatywnych opinii o ministrze Waszczykowskim!

Pzdr

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1515501

....Kto nadal twierdzi, że „z Niemcami łączą nas przyjacielskie stosunki” (W. Waszczykowski), a w relacjach międzynarodowych - „jesteśmy przeciwni izolowaniu Rosji” (K.Szczerski), nie tylko nie zrozumiał niczego z polskiej historii i nie odrobił lekcji współczesnej polityki, ale za cenę naszego bezpieczeństwa uprawia kompromitującą demagogię.
Mamy otwartą drogę do zbudowania wspólnoty państw narodowych, lecz nie mamy polityków zdolnych podjąć takie wyzwanie.
http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18309&Itemid=119

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1515502

że w oficjalnych wystąpieniach politycznych należy mówić prawdę, samą prawdę i tylko prawdę)? O politycznej prawdzie można rozmawiać w kuluarach: np. między Orbanem i Kaczyńskim!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1515535

wyjscie brytyjczykow stalo sie faktem ???

Chyba nie do konca bo juz slychac glosy aby powtorzyc referendum .

Ja bede pewny jak brytyjczycy podpisza akt wyjscia z unii .

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1515461

Rzeczywiście polskie władze powinny jak najszybciej powinny udowodnic,że sa liderem tej częsci kontynentu. Nie ma po co jeździć do Berlina. A jazgotem rodzimej agentury nie ma co sie przejmować...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1515462

Ma Pan rację. Teraz się ważą losy Europy i musimy wywalczyć należne nam miejsce. A odpowiadając jeszcze innemu komentatorowi: nie ma szans na powtórzenie referendum w UK.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw (Krzysztof Jaworucki)

#1515470

Mnie dziwi tylko, że dorośli ludzie wierzą w "brexit" i w demokrację. W to, że "głos ludu" może mieć na coś wpływ. Teatr dla idiotów. Ewentualnie dla romantyków.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

              

#1515469