Antypolska kampania defamacyjna : prezenter radia BBC1 obraża Polaków

Obrazek użytkownika Joanna Mieszko-Wiórkiewicz
Świat

 

 

Najpierw “The Times” teraz radio BBC1

W porannym programie “Chris Moyles Show" w BBC Radio 1 prowadzący, bardzo popularny dj' radiowy Chris Moyles obraził Polaków. 

 

 

 

 

 

 

Chris Moyles na tle logo Radia BBC 1 (ur.22.02.1974, Leeds, Yorkshire, England, UK, matka -Irlandka)

 

W audycji z 19.11.2008 możemy dowiedzieć się , że Polacy są dobrzy jedynie w prasowaniu, prostytucji i naprawie samochodów. -”O ile prasowanie i naprawa samochodów uszłaby pewnie bez echa, pomimo że utrwala stereotypy Polaka jako robotnika fizycznego i utrudnia, i tak ciężki proces zmiany pracy, przez co wielu Polaków pracuje poniżej swoich kwalifikacji, to dodatkowo obraźliwie sugeruje, że prostytucja i sutenerstwo to nasza specjalność – powiedział Przemysław Kawski, Polak, który usłyszał obraźliwą wypowiedź Anglika.


- ”Co ciekawe, żadna inna mniejszość nie jest w programie piętnowana i darzona niechęcią. Być może producentom programu wydaje się, że nas można bezkarnie obrażać, czy może przyjmuje się za pewnik, iż Polak i tak nie zrozumie angielskiego, co sprawia, że już nawet w publicznym radiu się nas szkaluje? Czegoś takiego spodziewałbym się po brukowych gazetach, które pod publikę napiszą wszystko, aby sprzedać nakład, ale BBC to coś nowego”- dodaje.

Przemysław Kawski wraz ze swoimi przyjaciółmi wystosował protest do Radia BBC, pod którym moga podpisać się Polacy na stronie internetowej www.infolinia.org 

źródło:www.infolinia.org

Londyn

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów