Koronawirus - Unia Europejska i Nowy Porządek Świata

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Jeżeli jeszcze ktoś się łudził, że obecny kierunek "rozwoju" UE jest słuszny to chyba musiał u niego nastąpić zmierzch tych nierealnych marzeń o Jednym Państwie Europa. Koronawirus pokazał, że ten jeden bełkotliwy język elit unijnych, które uzurpowały sobie prawo do zarządzania w poszczególnych państwach należących do UE jest po prostu nic nie znaczącym frazesem i czymś nierealnym, absurdalnym.

 

Okazało się bowiem, że UE nie potrafiła skutecznie i w odpowiednim czasie scementować się na wspólnej walce z koronowirusem i znów zajmują się tym poszczególne państwa narodowe i to od tych państw zależy bezpieczeństwo zdrowotne własnych obywateli. UE jest w tej walce zupełnie niepotrzebna a do tego niemrawo nieskuteczna: wracają granice międzypaństwowe, pomoc obywatelom finansowana jest przez budżety narodowe, od poszczególnych narodowych systemów ochrony zdrowia zależy ich efektywność, wszelkie decyzje podejmują lokalne rządy nie oglądając się na jakąś sztuczną formę abstrakcyjnej sztuki jaką jest współczesna UE.

 

I nawet gdy teraz w końcu UE zrozumiała co się dzieje i przeznaczyła dodatkowo na walkę z koronawirusem 37,3 mld euro to i tak mleko się już rozlało (Polska ma otrzymać w dwóch transzach ponad 7,4 mld euro, najwięcej w Europie, co też jest wyrazem aprobaty władz unijnych dla polskich sposobów walki i zapobiegania zakażeniom koronawirusem). Do tej pory niemalże biernie przyglądano się pandemii, by dopiero teraz wdrażać środki na pomoc w walce z jego skutkami. Tym niemniej dystrybucją tych środków zajmować się będą państwa narodowe a nie jakieś niepotrzebne biurokratyczne molochy unijne. Czyli jednak potrzebne są konkretne państwa, które są zdolne do natychmiastowej reakcji a nie unijnej inercji decyzyjnej.

 

Idea Szkoły Frankfurckiej, A. Gramsciego, A. Spinellego i innych komunistów kulturowych właśnie ukazała swą irracjonalność i upadek. W Europie nie jest możliwe zbudowanie sztucznego świata podobnego do ZSRR, który ja nazywam Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. Odejście od pierwotnych założeń ojców założycieli UE (np. R. Schumana); stopniowe wykorzenianie w Europie wartości chrześcijańskich, które były fundamentem rozwoju Europy; gender; lewacko-liberalna politpoprawność i fałszywie pojmowana tolerancja; odchodzenie od narodowych granic; multikulturowość; itd. spowodowały obecnie powstanie napompowanej do granic wydmuszki zwanej UE, która - mim zdaniem - pęknie z wielkim hukiem. Zrozumieli to już Brytyjczycy i powoli takie zrozumienie będzie w kolejnych krajach. Im dłużej ten balon będzie nadmuchiwany, tym większa będzie siła rażenia jego pęknięcia. Oby więc pękł jak najszybciej a Unia Europejska powróciła do swoich korzeni i zasad współpracy jaka była w czasach EWG (swoboda przepływu kapitału, towarów i ludzi). Te wszystkie instytucje obecnej unii w stylu PE, KE i inne są zupełnie niepotrzebne i tyle. To tylko balast, który powoduje stopniowe zatapianie naszego europejskiego kontynentu.

 

Są też głosy mówiące, że ów wirus miał wywołać odpowiednią reakcję ludzi i być na tyle zauważalny, aby można było - niby ze względów bezpieczeństwa - w sposób narastający zniewalać ludzi "dla ich dobra". Miałoby to na celu doprowadzenie ludzi do stanu ciągłego zagrożenia, strachu i paniki a tym samym ich zgody na ograniczanie ich praw i wolności, np. obowiązek kolejnych szczepień, likwidacja w obiegu gotówki, czipy RIF, GMO, ograniczanie poruszania się, itd. Pojawiają się ponadto zarzuty, że owa pandemia koronowirusa jest przedsięwzięciem zwolenników budowy Jednego Państwa Światowego (NWO) i też testuje ludzkość dążąc tak naprawdę do jej depopulacji i całkowitego zniewolenia. Takiego zniewolenia, które pozwoliłoby wreszcie globalistom na zapanowanie nad światem.

 

Szczerze powiedziawszy sam nie wiem co o tym specyficznym patrzeniu na obecną pandemię mam sądzić. Z jednej strony wydaje się tzw. "teorią spiskową" i to skrajną, ale z drugiej strony nie mamy prawie żadnych publicznych informacji o rzeczywistym źródle pojawienia się koronawirusa u ludzi. Skąd on się wziął? Jest odzwierzęcy (nietoperze, łuskowce) czy jest mutacją innych wirusów? A może został wytworzony w laboratoriach naukowców pracujących nad bronią biologiczną? A jeżeli tak to w jakich laboratoriach? I czy był "wyswobodzony" celowo czy też był to błąd przy pracy chemików? Na razie tylko wiemy, że potocznie mówi się o chińskim Wuhan jako źródle koronowirusa, ale tzw. "zerowy pacjent" jest nadal poszukiwany.

 

O rzekomym wyprodukowaniu koronawirusa przez laboratoria wojskowe mówi też m.in. znany "spiskowiec" Alex Jones, np. w tym filmie:

 

https://www.youtube.com/watch?v=7aZQgP0j7ic&feature=youtu.be

 

Sądzę, że sama UE już zauważyła, że walka z koronawirusem jest dla niej testem konieczności jej istnienia. Stąd dodatkowe środki unijne, które mają udowodnić, że jednak tak jest.

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:13)

Komentarze

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1621757

Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy...doświadczył już najgorszego...

Pozdrawiam serdecznie 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1621876

Cała narracja opozycji o UE padła na zbity ryj ! UE wobliczu największego kryzysu od czasów ll Wojny Światowej decyzyjnie sparaliżowana padła na kolana solidarność znikneła. Państwa zostały samotne w walce z chorobą ! Nie chce nawet myśleć co by się działo gdyby wybuchła wojna. Tam jest tylko czerwona zaraza która chce rządzić całą Europą.
Teraz mamy przykład .
To nieudolni karierowicze.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1621758

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Jedynie mogli teraz dać jakiś ochłap finansowy a co z resztą? Gzie wspólnotowość, solidarność europejska, gdzie empatia, gdzie zwykli ludzie. Elity unijne przypominają naszą totalną opozycję. W tym całym nieszczęściu widzimy, że nie może być jednej Europy, scentralizowanej w Jedno Państwo. To jest niewykonalne i w okowach marzeń tępogłowych. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1621767

Jak się pojawił problem z koronawirusem to zapadli się pod ziemię komisarze i komisarki.
Gdzie jest Vera Jurowa, gdzie jest Timmermans.
Gdzie jest komisarz odpowiedzialny za służbę zdrowia, czy w ogóle jest ktoś taki w Komisji Europejskiej?Nie może tak być, by UE, by KE mówiły Polsce jakie drzewo można wyciąć, gdzie można zrobić drogę czy nam wolno przekopać kanał. A gdy zaczyna się zaraza, gdy się zaczynają prawdziwe problemy to komisarze unijni czy inni nasi dręczyciele znikli, zapadli się pod ziemię

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1621769

A z jakich konkretnie zapisów traktatowych wynika, by UE zajęła się walką z wirusem i jego skutkami w miejsce poszczególnych państw? Gdzie konkrety.

Czy to aby nie jakieś chore pitolenie, obwinianie dla obwiniania, inspirowane ruską propagandą?

W necie masa takiego powtarzania po innych niesprecyzowanych gawęd, na ile są manipulanckie a i tak łykane przez gawiedź, niech świadczy przykład- Chiny są zarówno obwiniane i krytykowane, jak i chwalone, stawiane za wzór, nawet im się dziękuję za pomoc innym. Obie narracje przeplatają się i są niesprzeczne dla ogółu, podczas gdy są tak wielkim uproszczeniem, że aż fałszem, i naturalnie używane również politycznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1622103

Wirus zaczyna sobie szalec po jewropie a komusze komisarze jewropejscy zbaranieli do tego stopnia ze zaden nawet rudy tusk nie probuja zadnej walki w postaci zalecen nakazow czy tez zakazow dla poszczegolnych panstw wprowadzac bo nie maja o tym zielonego pojecia.Jak nic sie nie dzialo to szczekali jak rosjanie po wypiciu 1 litra samogonu na glowe.Jak jest ciezko i wirus lata nie zwracajac uwagi na granice to wszystkie skundlone towarzyszo-komisarze pochowali sie gdzies gleboko i nie daja o sobie zadnego znaku czy dotknela ich zaraza czy dopiero puka do ich drzwi.Wsrod tych komisarzy ludowych jewropy jest troszke w wieku o podwyzszonym ryzyku zalapania sie na wirusa w koronie,wiec moze jak szczesliwie ominie ich ta przypadlosc to mysle ze ujadanie zacznie sie ze zdwojona energia,ale te typy tak maja w genach i nikt ani nic nie jest w stanie tego zmienic.Najwiecej zachorowan jest w Italii,a skad wiadomo czy tego wlasnie nie przywlekli ze soba Ci tzw emigranci czy tam uchodzcy zwani dalej w moim rozumieniu przestepcami granicznymi.Przeciez wejscie na terytorium obcego panstwa bez posiadanego paszportu i wizy jest przestepstwem.Moze makrela moglaby to wyjasnic,ale frau siedzi cicho 

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1621772

Dlatego też apeluję o powrót do systemu EWG, czyli swobodnego przepływu towarów i usług, kapitału oraz ludzi. Granice muszą wrócić a obecne UE się po prostu rozpaść. Zrozumieli to już Brytole i zrozumiją inne kraje. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1621776

EWG to kwintesencja europy jako takiej.Wszystkie panstwa ze swoja waluta narodowa a nie wyimaginowanym euro/ojro jak powiadaja niemiaszki.Swobodny przeplyw kapitalu,towarow i uslug tak ale pod kontrola panstwa,bo w przeciwnym razie powrocimy do systemy mafii milicyjno-ubeckiej z lat poprzednich.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1621779

a rzad Chin Ludowych ukrywal to zjawisko przez dlugi czas. Dla mnie jest to wystarczajacy dowod, ze wymknal sie z laboratorium w Wuhan, pracujacym nad bronia bakteriologiczna.

Na temat korzysci z UE, ktora poslusznemu  "polskiemu rzadowi" wciska wszystkie zboczenia i nakazuje uczyc dzieci przeroznych odmian seksu, nie bede sie wypowiadal.

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1621795

  Ruski wirus, wymknął się Kacapom w Chinach...Tak, jak Nowiczok w Anglii...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1621814

Będę szczery nie przepadam za Konfederacją czy Razem ale przyznaję, że zachowują się przyzwoicie w sprawie koronawirusa. Nie podkręcaja nastrojów nie rozsiewają fejków.
Rolę hien odgrywa PO i ZSL oni dla koryta sprzedadzą własną matkę i własnego ojca. To jest zwyczajna patologia.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1621839

Oni wyciągną z tego doświadczenia tylko jeden możliwy dla nich do przyjęcia wniosek, należy jeszcze bardziej zjednoczyć państwa europejskie. Czyli jeszcze więcej tego samego, albo jeszcze inaczej - ucieczka do przodu! Korona wirus będzie dla nich deską ratunku, pozwalającą na zakwestionowanie dotychczasowych uprawnień poszczególnych państw i na siłę będą forsować ideę regulacji dla całej Unii. Jestem tego niemal pewien.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1621939

Też jestem tego pewien, niestety. Ale już Włosi czy np. Hiszpanie będą mieli inne zdanie i w tym nadzieja. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1621953