III RP i przypadek Myszkiewicza, Niesiołowskiego zwanego Stefanem...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

 

Od lat obserwuję coraz większy człowieczy i umysłowy upadek  etyczno-moralny Stefana Myszkiewicza vel. Niesiołowskiego i vel... coś tam jeszcze.

 

Ostatnie jego wypowiedzi trącą już jakimś niemalże opętaniem nienawiścią do wszystkiego co związane jest z polską rządzącą prawicą, z prezydentem A. Dudą i w ogóle z polskością. Od lat zresztą z jego paszczy wydobywa się śmierdzący jad, którego fetor - po przegranej B. Komorowskiego i PO - jakby się jeszcze wzmógł.

 

Ostatnio sugerował, że antyrządowe demonstracje przed siedzibą PiS, czyli - wedle niego - nowym Komitetem Centralnym mogą skończyć się jej podpaleniem:

 

"Kaczyński pełni dziś w Polsce mniej więcej taką funkcję, jak Jaruzelski w Polsce Ludowej. Jest faktycznie człowiekiem, który decyduje o wielu obszarach. A te, których nie kontroluje, zapowiedział, że chciałby kontrolować. W tej chwili porwał się na Trybunał Konstytucyjny, ale chyba go przegra dzięki Unii. Polsku z Unii nie wyprowadzi, bo to byłby koniec jego rządów. W związku z tym demonstracja będzie taka, jak pod domem Jaruzelskiego, bo tam jest władza. Demonstracje będą też przed tym nowym Komitetem Centralnym na Nowogrodzkiej [siedziba PiS - red.]. Być może to się skończy spaleniem tej siedziby, tak jak palono komitety PZPR, tak być może zapłonie komitet PiS-u. To zależy oczywiście od tego, co PiS będzie robiło" [1].

 

W innym miejscu znów daje o sobie znać jego "pisowskie zafiksowanie" i jakieś odmęty jego wspomnień o Stanie Wojennym oraz często stosowanej przez ZSRR  "bratniej pomocy", o którą dziś zwraca się do UE:

 

"Andrzej Duda jest pisowskim funkcjonariuszem i wykonuje dyrektywy PiS. Mam nadzieję, ze sędziowie - nielegalnie wybrani, pisowscy - nie będą orzekać, że stowarzyszenie Iustitia pozbawi tych ludzi - za sprzeniewierzenie się - prawa orzekania (...) Nasza broń, ludzi walczących o demokrację, jest jak w stanie wojennym - ulica! Demonstracje uliczne! I pomoc zagraniczna. Nie rozumiem naszej reprezentacji w PE - na co oni czekają? Co jeszcze musi się stać, żeby Unia Europejska w to wkroczyła?!" [2]


Nie omieszka też - niczym jakiś opętaniec i z jakimś szaleństwem w oczach - oburzać się na Krzyż zawieszony w kancelarii Premiera:

 

"Nie ma potrzeby demonstracyjnie wieszać tam krzyża. Krzyż jest w wystarczająco wielu miejscach w Polsce i wykorzystywanie krzyża w momencie, kiedy jest łamanie demokracji, kiedy jest polska wolność zagrożona, wyciąganie krzyża i pokazywanie jacy my jesteśmy katolicy, jacy my jesteśmy wspaniali, bronimy krzyża. Jeszcze raz mówię obrzydliwe [3]".


Kiedyś zaś raczył powiedzieć też takie coś:


"PiS chce kazać kobietom rodzić dzieci, o których wiadomo, że są kalekie? To coś nieprawdopodobnego! Miałem wujka inwalidę, wiem, jak wyglądają takie sytuacje w życiu".


Trudno oceniać S. Niesiołowskiego. Jedni widzą u niego cynizm, pogardę dla innych i zwykłe karierowiczostwo. Inni upatrują oznak jakiejś choroby natury psychicznej. Jeszcze inni nawet symptomy opętania, które wymaga egzorcyzmów.

 

Ja widzę po prostu w S. Niesiołowskim człowieka upadłego, upadłego totalnie i ten upadek nastąpił już dawno temu, kiedy donosił UB-kom na swoich kolegów z opozycji, na swoją narzeczoną, na swój niepodległościowy "Ruch", np. na temat swojej narzeczonej donosił:

 

"Pragnę jeszcze wyjaśnić, że pozyskałem, wiosną l969 roku jako członka naszej nielegalnej organizacji również Elżbietę Nagrodzką, zam. w Łodzi przy ul. Bydgoskiej 30 m.39. Nagrodzką zorientowałem kto jest członkiem organizacji na terenie Łodzi oraz poznałem z Andrzejem Czumą z Warszawy. Wiadomym mi jest, że Nagrodzka miała wziąć udział w akcji podpalenia muzeum Lenina w Poroninie" [4].


Naprawdę. Nie oburzają mnie już słowa z jego ust płynące. Żadne! Powtórzę: patrzę jeno na tego człowieka jako na kwintesencję upadku, którego fundamentem jest kłamstwo... Jedno niemalże kłamstwo, które z tego człowieka zrobiło moralne, etyczne, ludzkie dno... Kłamstwo, które skończyło się powstaniem czegoś na kształt kanalii. Nie obchodzi mnie też, czy owe coś "na kształt kanalii" ma jakieś zaburzenia psychiczne, czy jest opętane, czy tylko stało się cynicznym i pozbawionym wnętrza konformistycznym oraz konsumpcjonistycznym a'la robotem.

 

I patrzę ze smutkiem na ten upadek... Na dosłowne nurzanie się w coraz większych odmętach zatrutej i chorej z nienawiści oraz złej duszy ludzkiej...

 

I mam też pytania do wszystkich tych, którzy tak przeciwni byli i są dalej lustracji...

 

Przez jej brak, przez to kłamstwo założycielskie III RP ileż takich Niesiołowskich przestaje być dosłownie już godnych nazywania człowiekiem?

 

Ileż takich Niesiołowskich ze strachu przed odkryciem tego kłamstwa, które zrodziło później gąszcz innych kłamstw jest gotowych nawet zabijać lub odmawiać godności życia innym... byleby taka postawa była akceptowana przez tych, którzy znają o nich prawdę, mają kopie ich teczek, wiedzą, że skłamali, itd...?

 

Czyż taki właśnie był cel nadrzędny przeciwników lustracji: posiadać "haki" i wiedzę na temat nieujawnionego kłamstwa innych... do końca ich dni... aż do ich upodlenia?

 

Czyż dlatego namówiono Wałęsę, aby wycofał po 5 minutach swoje oświadczenie z PAP-u w 1992 roku, w którym stwierdzał, że faktycznie podpisywał pewne dokumenty i rozmawiał często z UB. I Wałęsa wcale dziś mową nienawiści nie odbiega daleko od pana S.M.N.

 

Czy dlatego też taka władzę ma lub miała przez 26 lat Agora, GW i jej szef, który jako jedyny z tzw. "opozycji" miał wzgląd jako jeden z pierwszych do całości archiwum MSW w okresie zmiany rządów i transformacji ustrojowej?

 

Ludzie, którzy skłamali, których de facto nie zmuszono do ujawnienia prawdy a tym samym perfidnie upodlono... bywają gorsi niż kiedyś ich a dzisiaj nasi wrogowie posiadający wiedzę o ich kłamstwie... To taki syndrom np. kapo w obozie koncentracyjnym: z reguły bywał bardziej nikczemny niż jego Pan – niemiecki Hitlerowiec, bowiem musiał udowodnić swoje przywiązanie i przydatność oraz zasłużyć na jego łaskę.... a coraz większe okrucieństwo często też miało na celu wyzbywanie się własnego głosu sumienia.

 

Nie będę poszukiwał więcej porównań...

 

 

Dla mnie historia upadku i degrengolady Pana Stefana Myszkiewicza Niesiołowskiego jest historią upadku III Rzeczpospolitej... powstałej na fundamencie kłamstwa...

 

 

[1] ]]>http://wpolityce.pl/polityka/274379-to-przestaje-byc-zabawne-niesiolowski-nawoluje-do-demonstracji-przed-domem-kaczynskiego-i-siedziba-pis-i-sugeruje-byc-moze-sie-to-skonczy-spaleniem]]>

[2] ]]>http://wpolityce.pl/polityka/274504-szewska-pasja-niesiolowskiego-nasza-bron-to-ulica-jak-w-stanie-wojennym-co-jeszcze-musi-sie-stac-zeby-unia-europejska-w-to-wkroczyla]]>

[3] ]]>http://niezalezna.pl/73752-co-tak-przerazilo-stefana-niesiolowskiego-wpadl-w-szal-przez-krzyz]]>

[4] Fragment protokołu z przesłuchania Niesiołowskiego z 29 czerwca 1970 r. [przesłuchujący: kpt. mgr Leonard Rybacki]. Z protokołów z przesłuchań, znajdujących się w Instytucie Pamięci Narodowej (nr sprawy II 3 Ds. 25/70, tom VI, strona 11 — 11) dowiadujemy się też np., że por. Dariusz Borowczyk z KM MO w Łodzi zanotował 20 czerwca 1970 r. o, godz.15.10, iż Stefan Myszkiewicz Niesiołowski przyznaje się do tego że istniał ,,Ruch”, że był organizacją konspiracyjną. Twierdzi, że nie było przywódców. Z protokołów z przesłuchań, znajdujących się w Instytucie Pamięci Narodowej (nr sprawy II 3 Ds. 25/70, tom VI, strona 11 -76) wynika już, zdradzał niemal wszystkich naokoło. Więcej też: ]]>http://www.scribd.com/doc/58939179/niesiolowski]]>

 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... ]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/]]> kjahog@gmail.com

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)

Komentarze

1) Ciągle trudno określić, komu poza Unią Wolności odbiera głosy Platforma Obywatelska. Ugrupowanie nowe, programowo nieokreślone, udające, że nie jest partią polityczną i celowo unikające zabierania głosu we wszystkich ważnych kwestiach społecznych, ekonomicznych i politycznych – lecz za to dające popisy hipokryzji i cynizmu, dość skutecznie żerujące na znanych fobiach, ignorancji i naiwnej wierze ludzi zniechęconych do polityki. Liderzy PO już zaczynają napotykać trudności z przekonaniem wyborców do szczerości intencji swych polityków – dobrze przecież znanych, i to nie zawsze z najlepszej strony. Teraz owi politycy nagle zapewniają, że stali się inni, uczciwsi, bardziej autentyczni i bardziej prawdomówni niż wszyscy pozostali. Przy okazji nasuwa się pytanie, jak to możliwe, by ktoś z takim życiorysem jak Andrzej Olechowski – płytki intelektualnie i pod wieloma względami po prostu niewiarygodny – mógł zdobyć kilka milionów głosów w wyborach prezydenckich. PO najprawdopodobniej skończy tak jak wszystkie ruchy, które spaja jedynie cynizm, hipokryzja i konformizm. Ciekawe tylko, czy nastąpi to jeszcze przed wyborami, czy zaraz po.

2) Platforma jest przede wszystkim wielką mistyfikacją.(...) W istocie jest takim świecącym pudełkiem. Mamy do czynienia z elegancko opakowaną recydywą tymińszczyzny lub nowym wydaniem Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, której kilku liderów znakomicie się odnalazło w PO.

3) Uważam, że PO to twór sztuczny i pełen hipokryzji. Oni nie mają właściwie żadnego programu. Nie wyrażają w żadnej trudnej sprawie zdania. Nie występują pod własnym szyldem, bo to ich zwalnia z potrzeby zajmowania stanowiska w trudnych sprawach. To jest oczywiście gra na bardzo krótką metę. Udają, że nie są partią, a nią są. Udają, że wprowadzają nową jakość, że są tam nowi ludzie.

4) Liberałowie udowodnili, że nie mają żadnych, najmniejszych kwalifikacji ekonomicznych, i nigdy w żadnej koalicji – gdyby do takiej kiedykolwiek doszło – nie mogą obejmować resortów ekonomicznych, bo zrujnują kraj.

5) Dla mnie typowym fanatykiem nienawiści i agresji jest Adam Michnik, aczkolwiek niewątpliwie inteligentny. Reprezentuje rodzaj fanatyzmu, którym się najbardziej brzydzę, ponieważ pod pozorami troski o człowieka, o wolność, o demokrację, lansuje twardą antykościelną i antypolską opcję polityczną.

http://kontrowersje.net/tresc/stefan_daj_glos

 

 

Vote up!
5
Vote down!
0
#1501365

Dzięjuę za cytaty! Uśmiałem się niemiłosiernie :))))

I jak tu go nie kochać. Jaki kameleonik i jaki żenujący hipokryta, ale wtedy był w UW i ona broniła interesów donosicieli...

Ale chyba w dyskusjach wykorzystam te fragmenty... O Olechowskim i Michniku ale też i o PO... bezcenne...

Jakiż on musi być pokręcony w tej swojej łepetynie... niemal mu współczuję.

 

Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
5
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1501375

Nie powinniśmy zapominać także o początkach politycznej działalności S. Niesiołowskiego w IIIRP.
W latach 1989 - 2001 on był współzałożycielem Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego (ZChN) a więc partii prawicowej, do której należeli między innymi Ryszard Czarnecki i Antoni Macierewicz. W tamtych latach S. Niesiołowski głosił poglądy prawicowe i był zwolennikiem lustracji.
Pisałem już o tym jakiś czas temu.
Powstaje pytanie, która jego twarz jest prawdziwa?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Politycy_Zjednoczenia_Chrze%C5%9Bcija%C5%84sko-Narodowego
http://niepoprawni.pl/comment/1493389#comment-1493389

Vote up!
4
Vote down!
0

Grzest

#1501387

Oczywiście, że nie mozna zapomnieć...

Przy czym jak sie okazało, że jego kwity się ostały ze zniszczeń dokonywanych w pierwszych miesiącach roku 90-tego... to zmienił sie i do dzisiaj już pozostał kanalią.

Pozdrawiamn

Vote up!
1
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1501410

Stefek nie ma żadnej prawdziwej twrzy ,,, to psychol,zieje nienawiścią jak smok wawelski ogniem,,

Vote up!
2
Vote down!
0

rikardo

#1501455

Krzysztofie. W końcu ta łepetyna mu wysiadkę zrobi. Tutaj nie ma "mocnych". Głupość ujście swoje znaleźć musi. Jak on tak już w tych odmentach szaleństwa od tak długiego czasu, przyjmijmy umownie od tego sypania narzeczonej Nagrodzkiej i reszty swoich kolegów wówczas, to jaki już tam mu się porobił bigos w tym czerepie. Tam już nic nie ma tylko syf, co widać w tym wścieku, gdy się ślini ujadając na rzeczywistość i co widać w tych przekrwionych ślepiach. Moment wybuchu tego balona jest bliżej niż dalej. Radziłbym wszystkim trzymać dystans od czubka, bo jak będzie wybuchał to krzywdę może robić dookoła każdemu kto się nawinie. To będzie wtedy taki cybabis, tylko jak sądzę bardziej niebezpieczny.

Wnimanije !  Danger !  Taka beczka prochu..........

lepiej go zwinąć i unieszkodliwić przed, niż po....

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1501419

Właśnie z takim "wianem" z takim "urobkiem" Stefan zgłosił się do PiS ! Fighter! Został pogoniony na cztery wiatry.

Vote up!
3
Vote down!
0

#1501386

znowu B'nai B'rith rzadzi Polska? Menora pod prezydenckim zyrandolem. Panie Duda a ja myslalem ze glos oddalem na polskiego prezydenta?

Vote up!
3
Vote down!
-3

przypadkiem

#1501394

Z tą Menorą u prezydenta jest dość duży kłopot. Duda nie miał jednak mycki na głowie a więc już coś...

Ale... sytuacja jest bardzo kłopotliwa i też jeśli chodzi o sytuacje miedzynarodową. Oczywiście osobiście zawsze byłem i jestem przeciw odpalaniu Menory w Pałacu Prezydenckim bo tu jest łacińska, chrześcijańska Polska i Menora niech się pali w synagogach i tyle. 

Problem jest w tym, że od lata jednak była w tym Pałacu i teraz jej brak byłby być może niezręczny z punktu widzenia sytuacji miedzynarodowej. Odchodzimy od opcji niemiecko-rosyjskiej. Stawiamy tym samym na opcję amerykańską a ona jest ściśle związana z Izraelaem. 

W ogóle sytuacja dziś jest skomplikowana i trzeba manewrować na różnych polach. USA i Izrael sa wściekłe na wizytę przywódców Europy Środkowo-Wschodniej w Chinach. Wbrew mediom to jak dotąd chyba najwazniejsza wizyta Dudy. Tam spotkał sie m.in z Orbanem, który też za bardzo nie jest lubiany w USA i Izraelu, ale u nas Orban jest sojusznikiem, itd, itp.

Krytycznie odnoszę się do tego odpalania, ale poczekajmy jeszcze i nie wyciagajmy pochopnych wniosków. Zobaczymy za rok... choć trzeba uwaznie obserwować zachowania prezydenta wobec środowisk syjonistycznych...

Pozdraiwam

Vote up!
1
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1501411

dziwi mnie to, że znalazło się tylu idiotów, którzy pozwolili mu nadal wegetować w poselskiej ławie. Ten fakt jest o wiele poważniejszy od cuchnącego jadu wspomnianego osobnika .

Vote up!
4
Vote down!
0
#1501395

A mnie nie dziwi ze ponownie został wybrany do cyrku sejmowego  niesiolowski czy jak tam sie nazywa  gdyż w każdym ugrupowaniu musi byc jakis klaun do rozśmieszania gawiedzi , lecz ów klaun nie rozśmiesza tylko obraza i pokazuje jaka kulturę maja niektórzy profesorowie .

Vote up!
1
Vote down!
0
#1501397

i normalni wyborcy powinni sobie zdawać z tego faktu sprawę.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1501400

Mnie Stefan już od dawna nie dziwi, dziwi mnie to, że znalazło się tylu idiotów, którzy pozwolili mu nadal wegetować w poselskiej ławie.

To nie jest wina idiotów, których nigdy nie brakuje ale złej ordynacji wyborczej. Po otrzymaniu jedynki od szefa partii, do sejmu dostanie się nawet największy imbecyl. W przypadku partii wiodących biorące są i niższe miejsca. Wybór niewiele zależy od tego co dany kandydat sobą reprezentuje. Dlatego przy obecnej ordynacji Niesiołowski jest o swoje miejsce spokojny.

Mam nadzieję, że PIS zajmnie się zmianą ordynacji wyborczej przed najbliższymi wyborami. Nowa ordynacja musi być tak skonstruowana aby takie przypadki nie mogły mieć miejsca.

Vote up!
5
Vote down!
0

Grzest

#1501403

No tak... Przez 26 lat zostało wychowane (wykreowane) stado bezmyślnych i zmanipulowanych totalnie lemingów. To ludzie nie do odratowania. Sam mam takich w rodzinie... to przypadki beznadziejne: na słowo PiS lub Kaczyński piana im spływa z ust i koniec. Nic nie dociera.

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1501412

Witam! S.Niesiolowski, to nie karzel psychopatyczny, to swiadomy byly wspolpracownik bezpieki Mysle,ze niedlugo za swoja dzialalnosc,ta szczujnia stanie przed nowym Polskim sadem! Sa ludzie ,ktorzy mu nigdy nie odpuszcza! Pozdrawiam!

Vote up!
6
Vote down!
0

ronin

#1501396

Niesiołowski to paskudna postać. Ale dlaczego nikt z PiS nie zgłosił go do prokuratury za podżeganie do podpalenie siedziby PiS? Czy ma on może wariackie papiery? Jeśli tak, to społeczeństwo powinno o tym wiedzieć.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1501402

Tak też jestem w pewnym wachaniu...

Z jednej strony PiS idzie jak burza, ale z drugiej strony w niektórych sprawach idzie to slamazarnie, jak w przypadku mediów. Jak juz walczyc na poczatku to od razu z grubej rury wszędzie, by póxniej mieć spokój i powoli odrabiać straty w sondażach... 

Z tym Niesiołowskim i jego gatka tez jest kłopot. On prowokuje więc reakcja na niego musi byc wywazona. Zresztą spodziewam sie jeszcze wielu prowokacji i to w najblizszych dniach. Coś może dziś po południu o tym napiszę...

Pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1501413

U tego, tośmy żarli "foie gras"..i zacny Medoc w kieliszkach się purpurowił..

Tak , tak..przywiozłem, te dary Boże..do znajomego.od którego zależało spraw parę i podatki -też..

U innego na imieninach , obgadywaliśmy -autostrady , prywatyzacje.. i jak zarobić na Orlikach ..

Coś tam było o Smoleńsku i Mirosławcu..wiadomo - durnie, w jednym samolocie i błąd pilota , pod presją , takiego jednego - małego..

Błąd pilota..i naciski.. jak zresztą; napisali nam w sms-sie , rozesłanym dnia 10.04.2010

Błąd pilota i naciski..

Mam: produkcję, kontrakty, mam odbiorców..  któremu partyjnemu ..

i jakie gazety ma czytać i jaka telewizja jest słuszna..

Mam ten mój POukładany świat.. 

żonę, z trochę , przyznam- rozbudowanymi apetytami na gwiazdorstwo..A to kosztuje ..i ty, też, to wiesz..

Dziatwa, też dostaje ciuchy markowe i takież laptopy...a sportowy ford, najmłodszemu bardzo do gustu przypadł..

Mam ten swój POukładany Świat..i jakoś leci..

Dzisiaj na ulicy minąłem Zenka, znajomego, z młodości..

  Słyszałem, że w schronisku dla bezdomnych mieszka, Rozpił się , jak mu żona na raka..

A taki fajny chłop był, za naszej młodości..

a tu -ten wózek dziecięcy pełen złomu

Innym kumplom , z ulicy , też po grudzie idzie ,Klepią biedę, emigrują..

Ja wiem , z kim trzymać , do kogo się uśmiechnąć.. I moje dzieci - będą miały POsady.. POstęp mi się podoba.

.właśnie dziś wyrzuciłem książki Sienkiewicza i Hłaski.. Kto teraz książki czyta?

POukładany mam świat i rasowego pieska -pełen wypas..

I ja wiem ; komu się ukłonić..a kogo zignorować.. w tym moim POukładanym świecie..

Co prawda trochę mnie dziwi..

Pomniki krasnoarmieńca burzą.. ale, jego kolaborantów na stanowiskach -trzymają..

Pomniki -widoczne..w oczy włażą .. a takie; łajno zdradzieckie , przebrane w skórę człowieczą , wygląda jak każdy.. Choć, robi rzeczy gorsze od skamieniałego pomnika..

No ,cóż tam, ważne że się kręci na okrętkę..

I gdyby nie ta wygrana PiS-u.. wiedziałbym -dalej , bo -przez lat 8 z kawałkiem..wiedziałem -przed kim się ugiąć..

Komu podarek ..i kto był kim..A na gębach tego nie ma napisane..

A teraz? Komu w łapę..? Komu się kłaniać..?

Tym co przez lata , tak skrzętnie omijałem? Jak się przestawić? jak POukładać sobie -na nowo...?... Chyba do Petru się zapiszę..Czy - co?

Karolinę mają wywalać..z TV.. Cóz pozostanie jeszcze TVN..

Komu sie teraz kłaniać?  Może w prasie dla elit - napiszą..?

Wywiady porobią..

Musze na nowo POukładać sobie świat..

Tylko ; jak z tymi wariatami ..takim Kamińskim Mariuszem , czy Ziobro..

Vote up!
2
Vote down!
0

poko

#1501414

Przeczytałem... i naszła mnie smutna refleksja...

Jak wielu ja takich ludzi znam, do dzisiaj. To jest naprawdę smutne... 

W swojej karierze i byłem dyrektorem spólki Skarbu Państawa i menedżerem w firmie niemieckiej i doktorantem na Wydziale Ekonomii i miałem firmę prywatną... więc obracałem się w tych kręgach. 

Nigdy - mimo wszystko - nie poznałem ich myślenia. To zadziwiające. Zawsze ich świat był dla mnie jakimś innym światem. Obcym. 

Mam już swoje lata, choć to jeszcze nie emyrutura (47) :), ale często zastanawiam się nad mysleniem ludzi i wychodzi mi, że tak naprawdę wszystko zależy od wychowania w domu rodzinnym, w rodzinie. 

Mając 10 lat czytałem Orwella, mając 12 lat rzucałem kamieniami w posterunki milicji, mając 13-15 lat bywałem u Ojca Świetego w Polsce... i zawsze z poparciem rodziny...

Wychowanie rodzi patriotów... dlatego obecne zmiany muszą przywrócić znaczenie wychowania i nauki... Taka jest potrzeba i konieczność. 

 

Pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1501435

Akurat ja zostałam wychowana w duchu socjalistycznym, jakkolwiek  patriotycznym i w  poczuciu sprawiedliwości.  Ojciec powiedział mi kiedyś, że żeby ocenić jakąś sytyuację (polityczną) trzeba poznać zdanie obydwu stron. Tę zasadę stosuję do dzisiaj.

Ale nawet nauka w szkole socjalistycznej pozwalała zachować dumę z narodowości polskiej. Faktycznie dzisiejsza szkoła całkowicie z tego zrezygnowała, zreszta to pewnie działanie celowe, jak likwidacja historii w liceum.

Dla mnie przełomem były czasy solidarności i studia administracyjne, na których zobaczyłam w pelni rozziew między praktyką a teorią.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1501448

Wiesz...

Nawet w tamtym okresie... w socjalizmie można było wychowywac się w duchu polskości. Mimo narracji komunistycznej Polacy  - nawet mieniący się komunistani - byli nieraz patriotami. Stalin i inni przywódcy nigdy nie ufali Polakom, nawet gdy oznajmiali, że są komunistami. 

To pokłosie tzw. chamów i innych. Wielu ludzi w komuniźmie było patriotami polskimi. To nasza cecha narodowa, możer skrzywiona, ale nasza. 

Napisałem, że ja byłem opozycjonistą od zarania, ale mój ojcieć był absolwentem szkoły wyższej marksistowskiej. Kłociłem się z nim, że aż wióry leciały i jestem mu wdzięczny za te dyskusje... Ukształtowałem się propolsko... I sądzę, że mój ojcieć - mimo iż lewicowy - też wiele zrozumiał i mogliśmy znaleźć wszpólny język, język polski... 

To ważne, aby niezleżnie od systemu i nawet wychowania dziś być Polakiem...

Polaków wyeliminowano prawie w całości. Rządzą nie-Polacy w naszym kraju. Ja osobiście wolę Polaka niż syjonistycznyego anty-Polaka, nawet gdy jest socjalistą...

Pozdrawiam 

Vote up!
1
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1501456