II tura wyborów prezydenckich: A.Duda vs W.Kosiniak-Kamysz?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Taka walka w II turze jest jak najbardziej realna. Pani M. Kidawa-Błońska okazuje się żenującą kandydatką i część obecnych totalnych wyborców może przenieść swój głos właśnie na W. Kosiniaka-Kamysza widząc w nim realnego konkurenta wobec obecnego prezydenta Polski. Mogą też go poprzeć, bo swoją osobą zapewniłby powrót do władzy dużej części dzisiejszych totalnych, co wynika z przeszłości pana W. Kosiniaka-Kamysza i jego ośmioletniego współrządzenia z Platformą Obywatelską. Stare układy nie rdzewieją i o tym dobrze też wie sam kandydat PSL.

 

Osobiście nie mam za grosz zaufania do tego Pana. Cała ta partia jest niemal u władzy jako mniejszość począwszy od 1989 roku (a jako ZSL od początków komuny). Zawsze przyczepiali się do silniejszych, aby w swoich rejonach utrzymać własne koterie powiązań towarzyskich związanych z szeroko pojmowaną władzą. Jak trzeba było klaskać podczas sławetnego występu D. Tuska i jego antykościelnego Jażdżewskiego to W. Kosiniak-Kamysz klaskał jak mu kazali. Później się tłumaczył niezdarnie i głupio. Nie zapomnę mu też podwyższenia wieku emerytalnego, którego to był "twarzą". I w ogóle współrządzenia z PO.

 

Zresztą bardzo często w dowcipach zadaje się pytanie: "Kto rządzi Polską? No jak to kto: PSL + zwycięzca wyborów". Tym razem tak nie jest, bo przewagę do samodzielnego rządzenia po raz kolejny uzyskała ZP (PiS) i PSL przestał być już dawno częścią władzy. Ciekawie jakby wyglądała sytuacja, gdyby PiS potrzebował koalicjanta... pewnie znów PSL zadeklarowałoby chęć udziału w rządzeniu.

 

Jedno jest pewne: "Tygrysek" byłby groźniejszy w II turze niż pani M.K-B, choć uważam, że jego niecna przeszłość w oczach wyborców będzie go ostatecznie dyskwalifikować. To "pływak", który płynie tam, gdzie jest największe żarło, choćby były to tylko resztki zjedzone przez inne, większe i silniejsze drapieżniki, bo raczej tym "tygrysem" nie jest, ale zupełnie innym drapieżnikiem. Jest bezideowcem, ale nie ma problemów z przekazem werbalnym, jakie ma pani M. Kidawa-Błońska. Mówi "naokrągło" i to, co wyborca chce usłyszeć a co wcale nie musi i raczej by nie było realizowane, gdyby został prezydentem. Zbyt dużo ta partia ma powiązań z PO i Lewicą, aby wierzyć w to, iż prezydent W. Kosiniak-Kamysz robiłby coś dobrego dla Polski. Przecież cała ośmioletnia porażka rządzenia przez PO-PSL czyni z PSL partię współwinną zapaści Polski i współwinną za wszystkie afery towarzyszące tym rządom. Tego nie można zapomnieć patrząc dzisiaj na tegoż kandydata, który nagle chce scalać Polaków, wykreować siebie jako polityka centrowego i znów katolickego.

 

Może też dlatego pani M. Kidawa-Błońska boi się debaty z W. Kosiniakiem-Kamyszem, bo by się okazało, że nawet on ją przerasta a II tura bez kandydatki PO-KO oznaczałaby raczej przyspieszony upadek tej partii władzy jaką jest Platforma Obywatelska. Poza tym M. Kidawie-Błońskiej zależy dziś tylko na jednym: na bezpiecznym dostaniu się do drugiej tury, bo wtedy miałaby szanse zjednoczyć antypisowski elektorat na zasadzie - wszystkie ręce na pokład przeciwko PiS (A. Dudzie). I stąd także jej niechęć do tej debaty przed I turą z W. Kosiniakiem - Kamyszem.

 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)

]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/]]>

kjahog@gmail.com

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (9 głosów)

Komentarze

Od wczoraj opozycja wrzeszczy: Duda dawaj 2 miliardy!
Dzisiaj Duda: Dodatkowe blisko 3 mld zł na służbę zdrowia.
Co robi opozycja?
Komu zabierze? Skąd weźmie? Obiecanki cacanki!
No nieeee, większych debili świat nie widział

Vote up!
7
Vote down!
0

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1621029

podrzucanych tej hienie przez mafiozów z PO-PSL rabujących Polskę i Polaków...

A teraz jako wspólnik mafii PO-KO i lewackich degeneratów nienawidzących Polski - chce znacznie więcej...

Vote up!
5
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1621070

a już po casusie z Jażdżewskim,kompletnie nie ufam tygryskowi 

Vote up!
3
Vote down!
0

gość z drogi

#1621075

Nie wypowiedziałem o jakiego drapieżnika mi chodziło. Ano własnie o hienę :)))

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1621088

Porównując ostatnią kampanie parlamentarną z obecną i obserwując nastroje wśród ludzi wyraźnie widać że PAD ma duzo szersze poparcie społeczne niz sam PIS.Mam wiele takich przykładów wśród swoich znajomych. Część ma politykę gdzieś, część nawet nieszczególnie lubi PiS, niektórzy w życiu na wyborach nie byli. A na PAD w maju zagłosują wszyscy

To cieszy i dobrze wróży

Vote up!
3
Vote down!
0

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1621090

- tylko kameleon !!!!

https://telewizjarepublika.pl/mocne-slowa-mazurek-o-kosiniak-kamyszu-to-nie-tygrysek-ale-kameleon,92458.html

Vote up!
3
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1621215