Czy w końcu W. Pawlak i D. Tusk odpowiedzą za umowę z Gazpromem!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Muszę zareagować impulsywnie!

 

Krew mnie zalała jak przeczytałem dziś, że W. Pawlak raczył był w nowej już sorosowej gazecie Rzeczpospolita udzielić wywiadu, w którym stwierdzić raczył: "Moim zdaniem dodatkowy gazociąg do Polski nie jest potrzebny. W 2010 r. podpisaliśmy aneks do umowy z Rosjanami, który pozwolił na rewers wirtualny na gazociągu jamalskim. Następnie zaczął działać także rewers fizyczny. Mamy możliwość importu gazu z kierunku zachodniego (sic! - gazu z Nord Stream'ów - dop -kj). Budowa nowego gazociągu jest bezzasadna. Zapłacą za to odbiorcy, bo trzeba będzie go spłacić" [1]. 

 

A ja jeszcze całkiem niedawno w tekście "Budowa Baltic Pipe szczęśliwie trwa w najlepsze!" cieszyłem się się, że Baltic Pipe jest realizowany zgodnie z planem [2].

 

A tu ten, który swego czasu (2010 roku) podpisał skrajnie niekorzystny kontrakt z Gazpromem na dostawy gazu do Polski dziś znów powraca do swojej rosyjskiej narracji, kolejny raz tylko utwierdzając nas w hipotetycznym przypuszczeniu, że "jest on jednym z rosyjskich ludzi w Polsce" obok oczywiście D. Tuska, który na taki kontrakt się zgodził a warto przypomnieć, że został podpisany na 27 lat (do roku 2037) i tylko brak zgody UE doprowadziło do korzystnych dla Polski zmian w kontrakcie i skrócenie jego trwania do roku 2022!!!

 

Jakże on teraz ma czelność mówić publicznie takie rzeczy! W głowie mi się to nie mieści!

 

Bo jakże inaczej można to wszystko interpretować, jak nie przypuszczać, że W. Pawlak jest rzeczywiście jednym z tych moskiewskich ludzi w Polsce, na których hipotetycznie Rosja może mieć  "pierwszorzędne kwity"! On znów przecież chce powrócić do dawnego modelu rozliczeń z Gazpromem (cena gazu indeksowana do kursu ropy, a nie do giełd gazu) i według niego Polska nie potrzebuje Baltic Pipe, bo ma już gazociąg jamalski! "Wypisz -wymaluj" - stanowisko rosyjskie!

 

Widać, że Gazprom - wobec zakończenia już w roku 2022 kontraktu z Polską - znów wkracza do akcji i uruchamia ponownie tego samego, zapewne "swojego człowieka w Polsce", aby po raz kolejny zdradliwie działał wobec Polski a na korzyść Rosji! 

 

Tym bardziej, że właśnie w tym roku (czyli roku końcu kontraktu z Gazpromem) Baltic Pipe ma zostać uruchomiony, co spowoduje, że rosyjski gaz już nie będzie zaspakajał 90% (jak było dawniej) czy jak ostatnio 70% krajowego zapotrzebowania na gaz, ale tylko około 1/3. A to Moskwę musi boleć, oj boleć...

 

Kiedyś napisałem tekst "Rząd PO-PSL rządem zdrady narodowej?!" [3], gdzie w odniesieniu do podpisanego w roku 2010 kontraktu gazowego z Rosją stwierdziłem: 

 

"Zwracam się więc do organów nadzorczych zarządu RP a więc do Parlamentu RP i Prezydenta RP o podjęcie kroków zmierzających do dymisji (odwołania) rządu PO-PSL a do organów prokuratorsko-sądowych o wszczęcie postępowań i wyjaśnienie sprawy oraz ewentualne postawienie potencjalnych zdrajców przed Trybunałem Stanu".  

 

Apel - jak widać - pozostaje aktualny w odniesieniu do Trybunału Stanu...

 

[1] ]]>https://wpolityce.pl/gospodarka/581993-pawlak-twierdzi-ze-nie-trzeba-bal...]]>

[2] ]]>https://krzysztofjaw.blogspot.com/2021/11/budowa-baltic-pipe-szczesliwie...]]>

[3] ]]>https://krzysztofjaw.blogspot.com/2011/12/rzad-po-rzadem-zdrady-narodowe...]]>

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 

]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/ ]]>

kjahog@gmail.com 

 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 

Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 814. Paypal: paypal.me/kjahog

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (10 głosów)

Komentarze

która. Największa rafineria poza granicami b. ZSRS, która może ją przerabiać jest w Płocku.Nie wiem, jak teraz, ale jeszcze na początku XXI wieku braliśmy do 40% ich całkowitego eksportu. Zaplecze surowcowe świata, czyli Rosja, nie za bardzo może podskakiwać nawet nam. I taka jest prawda o tym "mocarstwie".

Vote up!
5
Vote down!
0
#1640317

Gdyby mieli odpowiadać za to co ZROBILI już dawno wisieli by na latarniach. Nie muszę pisać dlaczego nie zostali ukarani, bo każdy kto chce ten wie. Dopóki nie zaczniemy likwidować wrogów tak długo zdrajcy i agentura będą sobie hasać bezkarnie. I szczerzyć swoje kły w szyderczym uśmiechu. Jesteśmy wszyscy miękiszonami którzy nie potrafią WŁAŚCIWIE zatroszczyć się o swój interes. I wszyscy to widzimy codziennie. I codziennie niemal kolejne kpiny są urządzane z nas naszym kosztem. Który dojrzały i dumny naród na to pozwala? Chełpimy się że u nas nie dochodzi do krwawych zamachów i rozrób. Mam inne zdanie. 

Vote up!
1
Vote down!
0
#1640331

Wspomnijmy tzw. noc teczek 4 Czerwca, gdy agenci TW na czele z TW Bolkiem, obalali, i obalili Rząd Prawego Polaka i Patrioty - Rząd Premiera Jana Olszewskiego

:

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C884932%2C29-lat-temu-odwolano-rzad-jana-olszewskiego.html

 

Powołali w zamian swojego człowieka niejakiego Pawlaka. Do dziś widzę jak był ciężko przestraszony tym co się wtedy zadziało, i co go wywindowało na ten SBcki stołek wówczas.

No a później ten kontrakt z ruskimi na 20 lat dostaw gazu do Polski. Ten sam ciężko przestraszony wtedy podpisywał. Ciekawe czym go ruskie przestraszały. Na intelekta ten polski ludowy kmiotek nigdy nie wyglądał.

 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1640340