No i kto się okazał pętakiem?

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Król Europy Donald Tusk po ujawnieniu przez  wdowę po Kiszczaku teczki „Bolka” Wałęsy: „Dziwi wielka emocja związana z wykopaliskiem z domu zmarłego Czesława Kiszczaka, bo tak naprawdę Lech Wałęsa nigdy nie ukrywał, że pewne kontakty i problemy w latach 70 miał. […]  Mnie się wydaje, że potwierdzamy coś, o czym tak naprawdę może nie zawsze udolnie, nie zawsze przekonująco, ale de facto Lech Wałęsa mówił”. 
 
Przypomnijmy zatem, co w marcu 2009 roku mówił nie król, ale jeszcze premier, Donald Tusk po opublikowaniu przez historyków IPN faktów dotyczących współpracy TW „Bolka” z SB: „Ja osobiście i moi partnerzy w polityce teraz i zawsze wspieramy Lecha Wałęsę, wtedy kiedy jest dotkliwie, w sposób bardzo niesprawiedliwy oskarżany czy kiedy podaje się w wątpliwość jego biografię. […] Nie dziwię się, że dziś w Polsce narastają coraz większe emocje wokół IPN. Ci, którzy nadużywają cierpliwości Polaków i pieniędzy publicznych, sami stanowią dla tej instytucji największe zagrożenie. Jeśli to się nie zmieni, to takie zagrożenie może stać się faktem”.
 
Ta wypowiedź ówczesnego szefa rządu była czymś w rodzaju strzału startera – sygnałem do ataku na uczciwych badaczy z IPN. Natychmiast zareagowała sfora, ale trzeba pamiętać, że już wcześniej, bo w 2008 roku Michnik tak pisał po opublikowaniu książki Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka, „SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii”: „Oni uparcie - wbrew logice, wbrew faktom - będą powtarzać swoje oskarżenia, pomówienia, insynuacje. Znam ten typ ludzi, znam ich mentalność i język. To język psów gończych, które ścigają ofiarę, by ją rozszarpać na strzępy. Pamiętam, co psy gończe mówiły i pisały o Lechu Wałęsie w latach stanu wojennego. […] Pętak pojmuje demokrację jako wolność plucia na ludzi. Wolno mu tak sądzić, głupota i nikczemność nie są ścigane w państwie demokratycznym. […] Ale Lech Wałęsa, przywódca "Solidarności", nie był pętakiem. Nie był też agentem SB. Dlatego trzeba mierzyć go inną miarą. Pętak nie zna jednak innej miary. Wobec nikogo”.
 
Tak o książce Cenckiewicza i Gontarczyka pisał w 2008 roku na łamach „Gazety Wyborczej” naczelny historyk czerskich, Andrzej Friszke: „Książka nie jest obiektywna. Ma udowodnić słuszność oskarżeń stawianych Wałęsie przez lobby lustracyjne od 1992 r. Już widzę rozgorączkowanych działaczy skrajnie prawicowych gazet i partii, którzy posługując się jej tezami, ruszą do walki przeciw Wałęsie, ale także przeciw "Solidarności", Okrągłemu Stołowi i przeciw Trzeciej Rzeczypospolitej, jedynej wolnej Polsce, jaka istnieje”.

A teraz szofer intelektualista Władysław Fracsyniuk w 2008 roku oczywiście na łamach „Gazety Wyborczej”: „Dlaczego mam czytać książkę, która opluwa moją biografię i oczernia legendę „Solidarności”? Takie książki nie powinny się ukazywać pod patronatem państwowej instytucji, jaką jest Instytut Pamięci Narodowej. Wydano ją za pieniądze podatników, za moje pieniądze, a ja na to się nie zgadzam. Niech sobie panowie Cenckiewicz i Gontarczyk publikują, co chcą, ale na własną odpowiedzialność i za własne środki. Dziś mam ochotę przeprosić wszystkich, że kiedyś zagłosowałem za ustawą o powołaniu IPN. Nie dlatego, że ta ustawa jest zła. Dlatego, że źli są ludzie, którzy kierują tą instytucją”.
Dzisiaj Frasyniuk mówi: „Informacje z IPN nie dają nowej wiedzy o Wałęsie”. To znaczy, że to wszystko, co mówił Frasyniuk w 2008 roku było udawanym oburzeniem mimo wiedzy, że Wałęsa to TW „Bolek”? To dlatego szczuliście Polaków na IPN? 
 
 
Z kolei w 2009 roku Jerzy Owsiak po ujawnieniu historycznej prawdy o „Bolku” Wałęsie” przez  historyków z IPN straszył: „Jestem pacyfistą, ale mogę teraz z "baśki" przyłożyć. Niech tylko Wałęsa wskaże komu”.
Śmiało Jurku. Dziś wiadomo już komu. Przyłóż z „baśki” Maryśce Kiszczakowej nie bacząc, że to wdowa po najwyższym przełożonym twojego ojca. Mam nadzieję, że odwaga cię nie opuściła.
 
Zabrakło by miejsca w „Warszawskiej Gazecie” na opublikowanie wszystkich opinii i wypowiedzi w obronie płatnego kapusia SB, „Bolka” Wałęsy. Czyżby tymi obrońcami komunistycznej agentury kierowała wspólnota interesów i życiorysów?
Aby wszystko było jasne przytoczmy jeszcze te słowa Frasyniuka wypowiedziane w 2009 roku:„We Wrocławiu jest wielkie rondo Reagana i malutka ulica Kuronia, a proporcje powinny być odwrotne. Pomniki powinniśmy, więc stawiać Wałęsie i Jaruzelskiemu - specjalnie powiem to mocno - a nie Reaganowi”. Frasyniuk wiedziony jakimś dodatkowym zmysłem ugryzł się wtedy w język i nie proponował wpychać na cokół Kiszczaka. Dziś rozumiemy dlaczego. Czesiek zza grobu właśnie zlustrował im idola.
 
Na koniec muszę pojechać wieszczem z Czerskiej, bo chyba nie bardzo świadomie opisał samego siebie.
Znam ten typ ludzi, znam ich mentalność i język. To język psów gończych, które ścigają ofiarę, by ją rozszarpać na strzępy. Pętak pojmuje demokrację jako wolność plucia na ludzi. Wolno mu tak sądzić, głupota i nikczemność nie są ścigane w państwie demokratycznym.  Właśnie dlatego, że znam ten typ ludzi sięgnąłem do klasyka i  przypomniałem Czytelnikom zakłamanie, hipokryzję i obłudę wszystkich „rycerzy okrągłego stołu”. Kto tu jest pętakiem oceńcie Państwo sami.
 
Artykuł opublikowany w ]]>„Polsce Niepodległej”]]>
Nowy numer ]]>„Warszawskiej Gazety”]]> już w kioskach

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (16 głosów)

Komentarze

Vote up!
11
Vote down!
0
#1507904

i zdrajcami przez ostatnie dziesięciolecia byli Ci, których wymieniłeś w swoim artykule oraz wielu, wielu innych, tyle że większość z Polaków o tym nie wiedziała.

Byliśmy jak "dzieci we mgle" - daliśmy się tym cwanym ścimniaczom zmanipulować. Cóż, nauka kosztuje i to była bardzo droga nauka, ale odrobiliśmy lekcje i teraz już jest inaczej. Wiemy, kto był i jest kim, a różni "KOD'owi demokraci" zdemaskowali się sami.

Vote up!
5
Vote down!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1507906

a ciemniaki senatorzy z USA próbują teraz swoje skrwawione krwią 70 milionów wymordowanych Indian łapy, wtykać w nasze Polskie Sprawy.

Uczyć chcą nas demokracji głupki !  Nie myślałem, że Mc Cain jest taki porębany. A jest. Jak to nigdy nie wiadomo do końca co w "trawie" piszczy.

PISZMY ! 

Bracia Polacy. 

http://m.niezalezna.pl/76337-riposta-klubu-gazety-polskiej-w-nowym-jorku-na-list-senatorow-i-wezwanie-polonii-do-protestow

PISZMY !

coraz bardziej mam dość tego amerykańskiego burdelu. 

A Niżej, tak jakby Wielki Fryderyk, Dał nam znak, Polakom, co czynić należy, gdy zagrożone IMPONDERABILIA.

Podobnie jak tutaj Krystian Zimmerman, uczynił po wojnie Artur Rubinstein, w reakcji na brak Polskiego Delegata i Polskiej Flagi, tam, na sesji ONZ, gdy fetowano zwycięstwo nad Hitlerem, zapominając o wkładzie w ten bój  Polskich ŻOŁNIERZY, KTÓRZY WALCZYLI OD PIERWSZEGO DNIA WOJNY, BRONIĄC WPIERW SWEGO DOMU, a później bijąc Niemców na wszystkich frontach wojny światowej. Zagrał tam Nasz Pianista Hymn Polski, podrywając z krzeseł dupy wszystkich obecnych.

dupy wielkiej trójki zdrajców z Teheranu i Jałty także.........

 http://www.zaporczycy.pl/publikacje/czytaj/dzien-zwyciestwa-dzien-kleski


TOKU
  •  
 

Polski pianista Krystian Zimerman wywołał skandal podczas koncertu w Los Angeles, zapowiadając, że jest to jego ostatni występ w USA z powodu polityki zagranicznej tego kraju - pisze dziennik "Los Angeles Times". Krystian Zimerman to jeden z najlepszych polskich pianistów, zwycięzca Konkursu Chopinowskiego i znany oryginał.

 
 
 

ht

https://youtu.be/xO237JbLOLE

Vote up!
10
Vote down!
0
#1507912

Wszyscy ci tzw. lewicowi demokraci to rzeczywista szczujnia, antypolscy kłamcy, którzy do perfekcji opanowali "odwracania kota ogonem"...tam gdzie chodzi o prawdę mówią o "psach gończych", tam gdzie łżą - i jeszcze zostaną na kłamstwie złapani - wrzeszczą o faszyzacji i łamaniu praw...

Vote up!
4
Vote down!
0

Yagon 12

#1507916

Likwidacja WSI? Oj, niedobrze, jak tak można i w ogóle Macierewicz ty bandyto... Likwidacja IPN? Czerwona banda i jej liberalni bracia i siostry przyjęli projekt z entuzjazmem... Trzeba przypomnieć zawirowania wokół IPN, zwłaszcza po 2010 r. - jak nie tarapaty lokalowe  z powodu pilnej sprzedaży (bo towarzystwu pewnie zaczęło brakować na ośmiorniczki), to pętanie rąk i nóg jak np. znane aresztowanie szczątków Zołnierzy Wyklętych i wymyślane utrudnienia dla ekipy dra Szwagrzyka... Grudzień 2014 - o czym z niemniejszym entuzjazmem informował czerski ściek - prokurator generalny, rada IPN, prezes IPN domagają się reformy pionu prokuratorskiego IPN - że po co aż 86 prokuratorów, niech zajmują się lustracją lub śledztwami kryminalnymi, a genprok Seremet to w ogóle domagał się likwidacji pionu śledczego IPN (Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu) bo liczba "ewentualnych podejrzanych o zbrodnie komunistyczne  maleje z przyczyn naturalnych"... 

Ot, zamiast się spieszyć by zbrodniarzy dosięgło ramię sprawiedliwości za życia,  to towarzystwo kombinowało co tu zrobić żeby dożywali dni swoich w komforcie świętego spokoju, konsumując tłuste emeryturki. 

A Wałęsa? No cóż... Spokojnie publikuje w necie papiery, które powinny być w IPN, nikt mu nalotu na chatę nie robi w celu ich odbioru z miejsca, w którym nie powinny być ani nie pociągnie do odpowiedzialności za nielegalne ich posiadanie. I - tak jak okłamywał Polaków przez lata, tak ich dalej okłamuje mnożąc wersje Bolka.

I.... nie ma q****a  nikogo żeby mu dał po mordzie gdy wysiądzie z samolotu z Majamy...

 

Pozdrawiam.

 

 

Vote up!
7
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1507925

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jestem jakim jestem nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Bolek to już starszy człowiek i choć kanalia, to już nie wypada go lać w te kapusiową czerwoną mordę.

Historia go spałuje, a smród kaPO POzostanie w rodzinie, że tata i dziadek kaPOwał i brał za to mamonę.

Vote up!
3
Vote down!
-4

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1507931

nie "po mordzie", tylko "z baśki"?

I Owsik mógłby się ostatecznie wykazać ;) !

Vote up!
4
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1507958

Contesso, Ty jego odpowiednio Ubrałaś, a ja podstawiam odPOwiedni środek lokomocji dla niego i jemu POdobnych.....

Kierunek pooponuję - NNE 

albo Wenezuela, Madagaskar, czy inne bambusowo,

Niech tam dalej M(I)AMIgdzie mógłby zostać wymarzonym królem.

wszak POdobno POchodzenie ma.......

w linii PrOstej.

Aj !   Waj !

Vote up!
3
Vote down!
0
#1507968

ile jeszcze podobnie brzmiących ksywek oddających istotę rzeczy zaposiada to, ta.... cóż, 

człekopodobna istota.

wyznanie prawdy przed laty, z pełną gębą :

 https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1162907447060415&id=100001678252681&notif_t=share_wall_create&ref=m_notif

i ze znanym, wrednym uśmiechem

Vote up!
4
Vote down!
0
#1507948

gdyby nie to że służy ochronie przestępców. Dokładnie według tej samej logiki odwracania prawdy ogonem i bagatelizowania faktów. O każdym mordercy można powiedzieć że ofiara go prowokowała a każde morderstwo nazwać problemem z przestrzeganiem prawa i dobrych obyczajów. A co do złodzieji i oszustów to już w ogóle nie warto takimi drobiazgami głowy sobie zaprzątać. 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1508002