Od Iwana do Urbana

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

No i się narobiło. Władze TV Polsat urlopowały niezbyt lotną umysłowo dziennikarską funkcjonariuszkę Systemu III RP, Agnieszkę Gozdyrę i zawiesiły w obowiązkach Romana Kukielaka, zastępcę dyrektora Polsat News. Wszystko to za zaproszenie do programu „Skandaliści”, Jerzego Urbana, który wystąpił w stroju biskupa, na dodatek paląc na antenie papierosa. Natychmiast pojawiły się po prawej stronie sceny politycznej głosy mówiące, że nawet w reżimowych mediach zwyciężyło poczucie przyzwoitości i zrozumienie, iż są granice, których nie wolno przekraczać. Ja jednak nie podzielam tych optymistycznych opinii i nie widzę w decyzji władz Polsatu nawet iskierki nadziei na jakąkolwiek zmianę. Przecież widziały gały co brały, a Urban nie dostał się do telewizyjnego studia kanałami ucharakteryzowany na normalnego i przyzwoitego człowieka. Po pierwsze przy jego nikczemnej posturze i fizjonomii nie byłoby to możliwe, a po drugie takie programy nie są organizowane z łapanki i wszystko musi być doskonale zaplanowane i dograne.
 
Cóż zatem takiego się stało, że reakcja Polsatu była tak jednoznaczna i niemal natychmiastowa? Mam na to swoją własną hipotezę, ale najpierw mała dygresja. Jak pamiętamy w ubiegłym roku odbyły się w Polsce Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej, podczas których prawa do transmisji miał Polsat i żądny kasy mecze zakodował. Oburzenie kibiców było ogromne i tu postanowił wylansować się Bronek Komorowski. Spotkał się osobiście z właścicielem stacji, Zygmuntem Solorzem, po czym ogłoszono, że mecz finałowy będą mogli obejrzeć wszyscy, czyli nawet ci, którzy nie posiadają dekoderów Polsatu. Po finałowym zwycięstwie polskich siatkarzy doszło do kolejnej z całej już serii freudowskich pomyłek Bronka, który powiedział: - Dziękuję i pozdrawiam najserdeczniej, przede wszystkim, naszych piłkarzy. Ale dziękuję i pozdrawiam wszystkich wspaniałych polskich kibiców. (…) Korzystając z okazji, chciałem podziękować telewizji Polsat i Panu Piotrowi Solorzowi za to, że umożliwili to, że tyle milionów polskich kibiców mogło dzisiaj oglądać zwycięstwo Polski w piłce siatkowej .
 
Skąd wziął się ten Piotr zamiast Zygmunta? Otóż w dawnych czasach Zygmunt Solorz, tajny współpracownik SB o pseudonimach „Zeg” i „Zegarek” występował, jako Piotr Podgórski, a Komorowski zdradził tym samym, że panowie już wtedy się znali. No i teraz wracam do swojej hipotezy, czyli powodów zdjęcia z anteny „Skandalistów” oraz urlopowania i zawieszenia odpowiedzialnych za program.
 
A więc sprawa mogła wyglądać następująco. Dzwoni Bronek Komorowski do Zygmunta Solorza i mówi: Piotrze k…a, co ty wyrabiasz? Jest kampania wyborcza. Ja tu zasuwam bronkobusem po kraju, zdzieram gardło wygadując te kłamliwe bzdury o suwerenności, demokracji, państwie prawa, zwycięstwie nad komunizmem, a ty gościsz Jurka, który jest żywym dowodem na to, że nie było żadnej transformacji, ale zwykła Targowica, a tacy jak ty, on, ja, czyli my wszyscy jesteśmy ludźmi sukcesu i beneficjentami tego systemu? Po co podtykać ludziom przed oczy w takim momencie najbardziej znienawidzoną postać? Po co im przypominać, że on oficjalnie popierał nie tylko PO ale i mnie jako kandydata na prezydenta? A co, jeżeli ludzie zaczną myśleć i pojmą w końcu, że polska droga do demokracji to tak naprawdę podróż od Iwana do Urbana?
 
Z Urbanem jest jeszcze inny problem. Co prawda bardzo powoli, ale podobnie jak ja coraz więcej osób zaczyna kojarzyć jego osobę ze smoleńskim zamachem. Pamiętajmy, że przed zbrodnią, do jakiej doszło 10 kwietnia 2010 roku zastosowano identyczną propagandową akcję, jak przed zamordowaniem przez szwadrony śmierci Kiszczaka, ks. Jerzego Popiełuszki. Bojąc się wybuchu społecznego buntu i masowych demonstracji, do których mogłoby dojść po zamordowaniu kapłana, już dużo wcześniej rozpoczęto akcję szkalowania i niszczenia wizerunku przyszłej ofiary. To Urban stał na czele tej akcji pisząc pod pseudonimem Jan Rem kłamliwe paszkwile o księdzu Jerzym. Chodziło o to, aby tą mniej wyrobioną i łatwiej poddającą się propagandowej obróbce część opinii publicznej nastawić negatywnie do przyszłej ofiary i wywołać u niej, jeżeli już nie niechęć i nienawiść to, chociaż stan obojętności. Palikot przed smoleńską zbrodnią wcale nie wymyślił prochu, lecz sukcesywnie podążał metodami komunistycznych służb. Jeżeli przypomnimy sobie również ówczesne wypowiedzi Komorowskiego kierowane w stronę śp. Lecha Kaczyńskiego, to ujrzymy już zgrany duet złożony z dwóch starych kumpli poruszający się koleinami wytyczonymi dawno temu przez Urbana. Bardzo prawdopodobne, że to właśnie Goebbels stanu wojennego był głównym konsultantem akcji podkopywania wizerunku zamordowanego prezydenta tuż po wydaniu na niego wyroku.
 
Dlatego zalecam wszystkim dużą wstrzemięźliwość w dopatrywaniu się ludzkich cech u targowiczan i służącej im dziennikarskiej psiarni. Oni nie nadają się do żadnej resocjalizacji czy recyklingu. Trzymając się ekologicznej terminologii to wszystko są toksyczne odpady, które dla dobra Polski należy zutylizować.  
 
Artykuł opublikowany w Warszawskiej Gazecie
]]>www.warszawskagazeta.pl]]>

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (28 głosów)

Komentarze

Żadnych złudzeń Panie i Panowie!

 

PS A jakież są zmyślne te zabawy pionierów w hasła i odzewy w merdiach!

Vote up!
6
Vote down!
-5

jan patmo

#1470724

Dokładnie tak jak pan napisał.

Vote up!
6
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1470736

Tu nie chodzi o ulude! Wszystko zalezy od nas jako prawych Polakow! Nie pozwolimy jako spoleszenstwo Polskie na rzady Obcych,jak slusznie powiedzial przy expoze Tuska  Pan prof. Krzysztof Szczerski! Razem ,nawet sila wywalimy to bagno wstydu! Koniec rzadow bandytow uwlaszczonych na Polskim narodzie!

Vote up!
3
Vote down!
0

ronin

#1470787

Stara bolszewicko-masonska swolocz, ktora starannie wychowala Armie Lemingow .

Vote up!
6
Vote down!
0
#1470740

To racja,że Komorowski musiał znac Solorza od dawna, pewnie tez popis Urbana na wizji troche mu odebrał. Dlatego możliwe,że obaj panowie się dogadali, Komorowski robi za katolika teraz,a Solorz mu pomaga w kampanii.

Vote up!
7
Vote down!
0

Yagon 12

#1470760

Bo są nie reformowalnymi

Ich głowy nasączone papką

Stały się głupoty pułapką

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1470774

W ferworze zapomnialem drogi Panie podziekowac za wspaniala wypowiedz! Tysiace patriotow bedzie chcialo zejsc do podziemia w reaktywowanej AK z bronia w reku,jezeli Obcy sfalszuja kolejne wybory Nie dopuscimy aby kilkanascie % Obcych nie pozwolilo godnie zyc spoleczenstwu Polskiemu! A oni wreszcie zaczna sie bac ! Pozdrawiam!!

Vote up!
3
Vote down!
0

ronin

#1470794

Najbardziej przeraża mnie ta uległość, natychmiastowa wręcz gotowość niektórych prawicowców do zawarcia jakiegoś nowego zgniłego kompromisu, który znów Polaków wystawi do wiatru. 

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
-3

jan patmo

#1470801

A słowa: żadnych złudzeń Panie i Panowie, to oczywiście parodia słów cara Aleksandra II, które wypowiedział on do witającej go w Warszawie delegacji w 1856 roku: żadnych marzeń panowie!

Vote up!
2
Vote down!
-4

jan patmo

#1470803

Widziałem tylko fragment tego "spotkania" i wystarczyła mi odpowiedź Urbana na pytanie o strój podobny do biskupiego. Urban powiedział, że przebrał się za pedofila.
Znam ludzi z przeróżnych opcji politycznych i wiem, że stare komuchy, antyklerykały i kryptokomuchy "zacierały ręce" z radości widząc wspaniały żart Urbana.
Pamiętajcie, że resortowe dzieci są wśród nas i jest ich spora grupa. Dlatego tez sceptycznie oceniam możliwość pokonania Bronka w wyborach. Ogromna liczba Polaków jest zdemoralizowana.

Vote up!
2
Vote down!
0

szczurek

#1470833