Co by tu jeszcze spieprzyć, Panowie?

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Słaby to dowódca, który po wygraniu walnej bitwy rozpuszcza wojsko do domów widząc, że wróg co prawda rozbity, ale jego luźne watahy grasują na terenie całego kraju. Od ubiegłego roku upajamy się podwójnym wyborczym zwycięstwem i kpimy sobie z bardziej lub mniej licznych protestów, marszów i manifestacji opozycji. Problem w tym, że one cały czas trwają i bardzo źle wpływają na morale zwycięskiej armii. Co przez okna swoich domów widzą rozpuszczeni do cywila zwycięscy żołnierze? Oni nieustannie obserwują maszerującego wroga i zastanawiają czy naprawdę zwyciężyli? Pytają na razie tylko samych siebie, dlaczego nikt jeszcze nie ogłasza mobilizacji?
 
Kiedy na Węgrzech Viktor Orban i jego Fidesz odsunęli od władzy złodziejską klikę Ferenca Gyurcsanyego od razu rozpoczęto wielką reformę kraju. Reformę rzeczywistą, a nie propagandową. Przez opozycję i Brukselę Orban oskarżany był o wszystko co możliwe, począwszy od nacjonalizmu i niszczenie demokracji po zamach na wolność słowa, autorytaryzm i gospodarczy protekcjonizm. Oczywiście nie obyło się bez protestów, marszów i manifestacji tak zwanych obrońców demokracji wspieranych przez pochodzącego z Węgier żydowskiego geszefciarza Sorosa. Tu jednak w porównaniu z naszą dzisiejszą sytuacją dowódca Orban zachował się jak prawdziwy i mądry wódz. On nie odesłał wojska do domów i nie rozpuścił koni na popas. On na każdy mini wiecyk opozycji odpowiadał wielkim wiecem swoich patriotycznych zwolenników. Nic tak nie deprymuje wroga, jak widok jego własnej małości i słabości na tle wspierającego zmiany i popierającego władzę narodu.
 
Aby wyrazić swoje dzisiejsze obawy przypomnę Czytelnikowi ku przestrodze swoje własne gorzkie refleksje sprzed ośmiu lat, kiedy to PiS utracił władzę na rzecz koalicji PO-PSL. Pisałem wtedy: "Przez dwa lata Polska i cała światła Europa cierpiały z powodu upadku obyczajów oraz panującego w kraju nad Wisłą  języka nienawiści i chamstwa, jakie na scenę polityczną rzekomo wprowadziły znienawidzone pisowskie rządy. Cierpiały wrażliwe dusze dziennikarzy od Gazety Wyborczej po TVN. Trząsł się ze zgorszenia Władysław Bartoszewski, a arcybiskupi Gocłowski i Życiński od rana do wieczora pozostawali w blokach startowych, gotowi w każdej chwili ruszyć przed kamery i wyrazić swój niepokój związany z upadkiem demokracji. Ci nastawieni jeszcze bardziej patriotycznie ruszali do Niemiec, Francji, Hiszpanii by nagłaśniać dziejący się w Polsce dramat i zapobiec rodzącej się dyktaturze. W auli Uniwersytetu Warszawskiego zaprotestowała cała plejada intelektualistów od Hołdysa i Wałęsy po Kwaśniewskiego, Olechowskiego i Wajdę. Olbrychski z Kondradem ruszyli do boju, Ewelina Flinta koncertowała w „Białym miasteczku”, do którego Najsztub dowoził rosół. Teren przed siedzibą „dyktatora” Kaczyńskiego stał się w tamtych dniach polskim Placem Niebiańskiego Spokoju, gdzie „krwawa junta” rozprawiała się z bezbronnymi pielęgniarkami. W końcu, po dwóch latach „elity” odetchnęły z ulgą, a wraz z nimi „młodzi i dobrze wykształceni z dużych miast”. Reszta prymitywnego plebsu, co to według Michnika oraz jego autorytetów nie ma szkół, obycia i za grosz inteligencji przeciera dziś ze zdumieniem oczy. To tak ma wyglądać ta normalność? Dlaczego nikt się nie oburza na wszechobecne chamstwo? Gdzie się podziali ci wszyscy intelektualiści i wrażliwcy? Niedawni nosiciele standardów etycznych lżą głowę państwa, a na ich czele stoi król żołądkowej, wyjątkowo perfidna szuja i cham Palikot. Wtóruje mu pierwszy elektryk RP, a wicemarszałek sejmu Niesiołowski staje się bożyszczem mediów, gotowym w każdej chwili opluć, kogo trzeba. To mają być te standardy, miłość i zaufanie, które obiecano przywrócić? Nie dziękuję. Ja wysiadam. Wolę dołączyć do tych rzekomo słabo wykształconych, już niemłodych z małych miasteczek i wsi. Tam prędzej odnajdę moją Polskę i ucieknę od chamstwa, zakłamania, obłudy i „niekwestionowanych autorytetów”, które zawsze, kiedy utrudniany jest im dostęp do koryta wydają dziki kwik niczym wygłodzone świnie. To chóralne kwiczenie wydobywające się z setek wygłodniałych ryjów nigdy nie mówi o ich ogromnym nienasyconym apetycie i pogoni za wielkim żarciem. Oni zawsze kwiczą o zagrożeniach dla demokracji".
 
Jak widzimy nie tylko metody odsuwania prawicy od władzy te same, ale i ludzie do tego najęci niemal w komplecie. No może z wyjątkiem kilku już zmarłych. Nie ma nic gorszego niż powtarzanie starych błędów. Niektórzy politycy PiS zapomnieli, że graniem na fujarce smętnych melodyjek nie zahipnotyzują sorosowo-michnikowej jadowitej kobry. Bez mobilizacji społeczeństwa i demonstracji jego siły poparcia sytuacja może się powtórzyć i nie pomoże tu żaden program „500+”, czy „Mieszkanie+”. Po wygraniu ligi nie rozwiązuje się klubu kibica. Partia polityczna cały czas powinna zabiegać o aktywność swoich zwolenników. Armia bez ciągłych ćwiczeń i udziału w  manewrach kapcanieje. Orban wiedział, że nieustannie trzeba mobilizować społeczeństwo i od czasu do czasu pokazywać wrogowi z jaką wielką siłą ma on do czynienia.
 
Panowie politycy z Prawa i Sprawiedliwości jeżeli wam się wydaje, że Polaków zaczniecie skrzykiwać dopiero przed kolejnymi wyborami to przegracie z kretesem i już nigdy nie powrócicie do władzy. Jeżeli nie poprawicie polityki wizerunkowej to na zawsze zepchnięci zostaniecie do defensywy. To nie jest czas na rzeczników rządu typu Bochenek i grzecznościowe wizyty w TVN i Polsacie. Wydaje wam się, że macie dużo czasu przed sobą i że można sobie spokojnie pójść teraz w dyrektory, ministry i prezesury. Sądzicie, że nadszedł wreszcie czas zapełniania gabinetów, a nie ulic własnymi zwolennikami. Ja zaś twierdzę, że już czas ponownie się policzyć zorganizować i zademonstrować własną się.  Czas mija nieubłagalnie i pamiętajcie, że inaczej biegnie on dzisiejszym pisowskim dygnitarzom, a inaczej nam, waszym wyborcom. Trwanie nawet jednej minuty zależy w dużej mierze od tego, po której stronie drzwi toalety stoimy. Coś mi się wydaje, że to nam Polakom bardziej się dzisiaj spieszy do wolnej Polski niż wam.  
 
Skruszon szalenie o przebaczenie pokornie proszę,
że troszkę pieprzna będzie balladka, którą wygłoszę,
lecz mam nadzieję, że choć się w słowie tutaj nie pieszczę,
to wybaczycie mi to, Panowie, raz jeden jeszcze.
A więc: faceci wokół się snują co są już tacy,
że czego dotkną, zaraz zepsują. W domu czy w pracy
gapią się w sufit, wodzą po gzymsie wzrokiem niemiłym.
Na niskich czołach maluje im się straszny wysiłek,
bo jedna myśl im chodzi po głowie, którą tak streszczę:
"Co by tu jeszcze spieprzyć, Panowie? Co by tu jeszcze?

 
Wojciech Młynarski – „Co by tu jeszcze?”
 
Artykuł opublikowany w ]]>„Warszawskiej Gazecie”  ]]> 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (28 głosów)

Komentarze

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika pacyna został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Prblm plg n tym, ż Węgrzy rbnw zfl pszl z nm, by zmnć Węgry. W Plsc zgłswn przcw Kmrwskm n Ddę przcw P n PS. "Przcw" n "z".
Vote up!
3
Vote down!
-11

              

#1522706

Kokos ma rację.Sam mam gotowy podobny tekst na ten temat. Do tej pory twierdziłem,że potrzebne jest nam dzialanie w formie tradycyjnej konfereracji, ale konfederacje zawiązuje się w trybie ogólnokrajowym a to jest zabieg niewystarczający. Moim zdaniem trzeba dokonać, w obliczu tej wojny hybrydowej, pewnego resetu politycznego i zacząć od zera zwołując wiece lokalne, bo prawdziwa oddolna działalność obywatelska zaczyna się na poziomie lokalnym. 

Czyli najpierw wiec, a potem konfederacja.Nie ma innych mechanizmów regeneracji normalnej polityki. Po  prawie siedmiu latach blogowania to jedyna realna mozliwość jaką widzę.

Proszę o rozpropagowanie mojej koncepcji.

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1522716

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Kilka dni temu napisałem w jednym z komentarzy:
"Prawo powinno płynąć oddolnie. Przykładem takiego schematu były m.in Konfederacje, instytucja prawna I RP, dziś zapomniana i celowo odrzucona bo zapewniała podmiotowość obywateli. Udawanie, że Prawo jest stanowione przez "przedstawicieli narodu" w interesie tego narodu jest czystą fikcją sankcjonującą niewolniczy charakter obecnego porządku społecznego."
http://niepoprawni.pl/comment/1522284#comment-1522284

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
-9

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1522724

Bo ja głosowałem na PIS z przekonania a nie z musu, i nikt nie jest doskonały.

Vote up!
11
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1522719

Mylisz się !  Przeciw PO głosowano na Kukiza.

Vote up!
11
Vote down!
0

#1522720

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1522715

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Dzwn, ż jszcz Cę n "spłwn"( pdbn jk tr), b"lyt" tg prtl n tlrj (jk t nktrzy z tych "ntlktlstów" mwją) "kcpskch nc". Sjc zmęt w tj z prwdy :).
Vote up!
4
Vote down!
-11
#1522726

A za co miałby oberwać jak pisze z glową ?

Vote up!
7
Vote down!
0

#1522728

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Jż brwł, b t płją dl zsdy :). Kt n kch bzkrytyczn PS, tn jst płwny.
Vote up!
4
Vote down!
-10
#1522735

Oberwał za całokształt, ale nie poglądów ! Oberwał, bo jest prowokatorem, bo poprawny logicznie wpis jaet tylko wstępem do personalnych ataków.

Zastanów się raczej nad swoją działalnością.

Vote up!
5
Vote down!
0

#1522958

"jak to niekturzy "
 
niektórzy !!!
no to pała nieuku
Vote up!
9
Vote down!
-3
#1522742

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

To była tylko literówka, której nie zdążyłem poprawić, ale skoro tak cię to rozbawiło, to życzę dobrej zabawy :). Szkoda tylko, że nie jesteś tak skrupulatny wobec siebie...

Vote up!
3
Vote down!
-8
#1522802

To była tylko literówka

co ????

do szkoły

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1522836

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Twój styl psn, t dpr fnzj... ż język n wspmnę. W kżdym swm tkśc zdrdzsz swj "grntwn" wyksztłcn...
Vote up!
1
Vote down!
-7
#1522850

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1522893

bezsprzecznie masz  racje ze to był przeciw a nie poparcie,ale o poparcie partia musi walczyc co dzien,czego niestety jak dotąd nie bardzo widzę.Jakies tam ble,ble ble o aresztowanuiach za nadurzycie czy przekrety nie jest odbierane jako motywacja do poparcia PiS.Tu faktycznie jest totalny brak działan w celu zdobywania jak najwiekszej ilosci zwolenników.Program 500+ czy mieszkania na wynajem po cenach niezbyt atrakcyjnych przy obecnej sytuacji na rynku pracy niczego nie gwarantuje.Pan Orban naprawdę ma jaja jak mawiają  amerykanie,czego nie można powiedziec o naszych decydentach.Oni w większosci  uzywają wytartych jak scierka sloganów typu:prularizm,demokracja,wolnosc słowa i takie tam bzdety.Nie tylko Ty zle oceniasz ten zespół,ale  ja tez jestem takiego zdania i myslę ze czeka nas powtórka z rozrywki w dosc niedługim czasie o ile nie wezmą sie do roboty i nie zaczną pracowac.Jesli Kurski bedzie transmitował bełkot jakiegos rzeplinskiego i pokazywał innych pajacy typu swetru czy kolczykowanego alimenciarza,lub rozchisteryzowane stare baby wołające o zapłodnienie i takie tam brednie to  napewno któregoś dnia Kaczynskiego zastąpi kapus bolek.

Vote up!
8
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1522718

Uważam, że PiS byłby idealną partią do rządzenia ale w państwie ustabilizowanym a nie w takim, w którym trzeba robić porządki i to szybko. Rozmienianie złotówki na drobne daje czas opozycji na zwarcie szeregów dla maksymalnego zdestabilizowania funkcjonowania państwa i obciążenia tym rządu. Czasami odnosi się wrażenie, że rząd nie ma pojęcia co robić, jakie decyzje podjąć szybko, jak wykorzystać istniejące prawo do naprawy państwa. Dziwi mnie zapowiedź powołania komisji weryfikacyjnej d/s prywatyzacji w stolicy. Pytam po co? To na podstawie istniejących przepisów nie można zrobić porządku, to tylko w stolicy jest ten problem a w innych miastach go nie ma? A może to tylko niewłaściwi ludzie na stanowiskach, którzy nie potrafią działać skutecznie i szybko? Myślę, że najwyższy czas skończyć z tym nieustającym "Wersalem" bo obecna opozycja w Polsce nie rozumie, co to słowo oznacza we wzajemnych stosunkach. To są ludzie hodowani na zupełnie odmiennych ideach. I wcale się nie zdziwię jak PiS nie dotrwa nawet do następnych wyborów ciągle rozdeptywany przez wewnętrznych wrogów Polski. W dodatku na tzw. własne życzenie.

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
0

Szpilka

#1522722

 Witam! Już o tym trochę pisałem.Chcieć,a móc to dwie różne sprawy.Mamy podobno demokrację i jesteśmy w UE,więc PIS musi działać w białych rękawiczkach,bo bedzie wrzask UE. Polska w odbudowie. Totalna opozycja kolaborantów na usługach obcych..W samorządach PZPR-bis. W TK stare komuchy. W Sądownictwie Byli UBole i dzieci resortowe,oraz cała masa gefekciarzy.Właśnie dzięki próbie lustracji,upadł rząd PISu  J.Olszewskiego. Więc odzyskując TK, bedzie można szybko zreformować Sądownictwo dogłębnie,nawet z opcją zerową. Wreszcie dopiero będzie można rozliczyć karnie mafijny układ Sitwy,a przy okazji stworzyć mocne podwaliny suwerennej ,praworządnej Polski.Wolno idzie? Nie,bo to musi być zapięte na ostatni guzik,aby bylo skuteczne! Zresztą naocznie widzimy,że stworzenie każdej ustawy wywołuje wściekłą obstrukcje Totalnych.Jednak naprawa państwa postępuje nieodwołalnie sukcesywnie Mieliśmy niedawno wiarę w zwycięstwo,które odnieśliśmy,więc trzymajmy się twardo tej niezłomnej wiary. Być może drugiej szansy nie doczekają nawet nasze dzieci Nie dajmy się manipulować maluczkim prowokatorom,którym obce jest dobro kraju. Pozdrawiam!

Vote up!
9
Vote down!
-2

ronin

#1522760

i podzielam też Twoje zdanie.Mnie chodzi natomiast o stosowanie istniejącego prawa. Czy ono jest aż tak ułomne, że nie pozwala zbadać sprawy tejże dzikiej reprywatyzacji, postawić zarzuty odpowiednim osobom i zabezpieczyć ich majątki na poczet ewentualnych roszczeń? Powołanie speckomisji weryfikacyjnej tylko przedłuży i to znacznie, proces dochodzeniowy i będzie się wlokło dłużej niż dochodzenie prowadzone ściśle według paragrafów. Nie jestem prawnikiem ale tak mi się wydaje. Poza tym prowadzenie wyjaśniania takich spraw w świetle kamer sprzyja tylko zainteresowanym tym procederem i będzie pozwalało na bieżąco dokonywać "przegrupowania sił" czy podejmowania innych ruchów przeciwko PiSowi. A stronę społeczną równie dobrze może przesłuchać prokurator. Chyba min. Ziobro dysponuje prokuratorami nieuwikłanymi w działalność partyjną?

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

Szpilka

#1522771

 Witam ponownie! Uprzedni mój wywód nie był skierowany specjalnie do Pani. Tak gwoli przypomnienia na forum z czym zmaga się obecny rząd. Ogromu zadań i klód pod nogami przez które przedziera się PIS.Myślę,że taka narracja rządu pozwoli na ukazanie działalności Ośmiornicy w skali całego kraju, a jednocześnie pozwoli w czasie zająć się niezbedną pilną reformą sądownictwa. Wszak wymiar sprawiedliwości jest kręgosłupem państwa.Dodam ,że służby działają intensywnie, więc pole  i wpływy działamia Sitwy z dnia na dzień się kurczą. Pozdrawiam! 

Vote up!
8
Vote down!
-2

ronin

#1522782

Logika procesów społeczno-politycznych nakazuje działania dwutorowe - odgórne poprzez rządowe organa PIS oraz oddolne wsparcie ze strony ruchów obywatelskich o jakich wspomniałem

Polska nie jest krajem w pełni demokratycznym bo tylko władza ustawodawcza i część władzy wykonawczej jest w ręku PIS. Władza sądownicza i władza medialna oraz samorządowa są w innych rękach - w rękach układu postkomunistycznego.

Należy kwestię analizować realistycznie. 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1522806

PiS rzeczywiście osiadl na laurach i nie dopuszcza myśli,że kiedyś będa jakieś wybory...to może się źle skończyć...

Vote up!
3
Vote down!
0

Yagon 12

#1522754

Błęna ocena, bo niepełna.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1522807

Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam?

Ojczyźnie wszystko, prócz miłości Boga najwyższego i Honoru!

Vote up!
4
Vote down!
0

casium

#1522779

Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam?

Ojczyźnie wszystko, prócz miłości Boga najwyższego i Honoru!

Vote up!
3
Vote down!
0

casium

#1522780

Wspaniala analiza ale czy ospale misie uzyja kokosowego oleju zagadka - od miesiecy ze zdumieniem z za wielkiej wody przygladam sie tym DZIWNYM KROKOM w wykonaniu nowej wladzy jak to jest ,ze przez ostatnie lata po I psl oaszukiwalo,oklamywalo okradalo
ta banda mafijna bez zadnych zachamowan dazyla do doprowadzenia polski I polakow do totalnego bankructwa I oto teraz po zdobyciu wladzy przez doprowadzona do ostatecznosci biede polska zagladam do niby juz ,,odbitej"tv I republiki itp a tam
znowu te wsciekle klamliweczerwone podgardla pluja kalmia matacza I tak jak dawniej
sacza polakom te same klamstwa no przeciez to zgroza ,,ONI " powinni gnic w najgorszych celach miec poodbierane ukradzione ,,pierwsze miliony I wszystkie nastepne " ale
nie przecieram oczy a tu wypezly ,,z piekla duchy "przeciez juz dawno powinny byc odebrane
licencie tym wszystkim obcojezycznym wichrzycielom gazecianym tym zaprzanskim stacjom
a tych PROWODYROW " ZMIERZAJACYCH DO REWOLTY nalezalo dawno juz odseparowac od wszystkich mozliwych srodkow propagandy !! przeciez to jawna wojna a jak wojna to nalezy ,,ODBEZPIECZYC -NALADOWAC -WYCELOWAC I NIE MARNOWAC AMUNICJI " PRZECIEZ WSZYSCY WIEDZA ZE OD LAT KRADLI,OSZUKIWALI OKLAMYWALI wiec poskrobac po kodeksach oddac w rece nierozgrzanych sedziow I zamykac,zamykac nie zapominajac o odbieraniu pierwszego I nastepnych ukardzionych milionow !! jest tylu bylych ksiegowych obecnie na skromnych emeryturach jaki problem dac im male zajecie w postaci niewielkich pomieszczen przy urzedach skarbowych zaopatrzyc w zeszyciki pszsznurowane I opieczentowane I niech grzecznie zaczna zapraszac tych milionerow co to ten pierwszy million zeby udowodnili kwitami skad te nagle majatki a ktory nie potrafi wykazac sie to ,,automatycznie " nalezy go uwolnic od tego problem wlaczajac te miliony do skarbu panstwa ale tak jak w weselu wyspianskiego jakies dymy jakies mgly sen jakis ospalosc jakowas ogarnia tych co to mieli sie ROZPRAWIAC ZE ZLODZIEJAMI no co jest zagadka

Vote up!
8
Vote down!
0

yrazec

#1522792

- to nie jest (niestety) specjalnosc dzisiejszej opozycji.  Duza czesc politykow PiS zachowuje sie dzisiaj bardzo podobnie - jak PO-PSL w czasie sprawowania wladzy. Wyraznie widac , ze "lawka jest krotka...

Szkoda, ze politycy PiS-u nie staraja sie "zaprzac" do przeprowadzania reform ludzi apolitycznych... przed samymi wyborami bedzie za pozno.... co podkresla wyraznie Autor.

Vote up!
2
Vote down!
-3

mikolaj

#1522793

W komentarzach, generalnie, widzę emocje bez próby rzetelnej analizy i propozycji dalszych dzialań. 

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1522808