Lot nad kukułczym gniazdem

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Lot nad kukułczym gniazdem

 

Co my biedni i naiwni Polacy zrobilibyśmy bez działających w Polsce niemieckich mediów? Kto troszczyłby się o nasz publiczny grosz? Jest na całe szczęście Onet, który wielką tłustą czcionką alarmuje: „Ministerstwo kultury da Tadeuszowi Rydzykowi 70 mln zł na muzeum”. Mało tego, bo jak informuje wspomniany portal, już wcześniej z pieniędzy polskiego podatnika ufundowano teren, na którym to muzeum stanie. Chodzi o plan budowy w Toruniu muzeum historii chrześcijaństwa, „Pamięć i tożsamość”, które będzie nosić imię Św. Jana Pawła II. Resort kultury nie da oczywiście pieniędzy ojcu Tadeuszowi Rydzykowi, ale wspólnie z założoną przez ojców redemptorystów fundacją „Lux Veritatis” poprowadzi muzeum sfinansowane rzeczywiście ze środków publicznych. Cóż takiego sensacyjnego jest w tym, że Polska, której początek państwowości liczy się od chrztu księcia Polan, Mieszka I chce właśnie chrześcijaństwu poświęcić muzeum? Prawdziwym skandalem jest to, że do tej pory takie muzeum nie powstało. Czy na terenie Polski mają istnieć tylko muzea judaizmu? Czy aby zwiedzić muzeum chrześcijaństwa musimy wyjeżdżać do położonego na Dunajem Ostrzyhomia nazywanego węgierskim Watykanem? Zanim przejdę dalej dodam, że ostateczny głos w sprawie obsady dyrektora powstającego w Toruniu muzeum będzie należał do ministra kultury zaś fundacja będzie mogła jedynie opiniować kandydaturę.

 

Bardzo ciekawy jestem, dlaczego portal Onet nigdy nie opublikował artykułu pod tytułem: Ministerstwo kultury i miasto Warszawa dały Żydom 180 mln zł na muzeum. Dlaczego nie pisał o podarowanej im działce w centrum Warszawy na Muranowie? Dlaczego media nie piszą o skandalu jakim jest coroczne dofinansowanie działalności Muzeum Historii Żydów Polin z kieszeni polskiego podatnika kwotą niemal 9 milionów złotych w sytuacji, kiedy minister kultury nie ma wpływu na obsadę stanowiska dyrektora placówki? Dodajmy, że placówki, która uprawia antypolska propagandę i szkaluje naród polski. To jest prawdziwy skandal i podrzucone Polakom kukułcze jajo.

 

Przejdę teraz do części ornitologicznej mojego felietonu, ponieważ w przypadku muzeum Polin porównanie do kukułczego jaja wydaje się być niezwykle celne. Otóż przez długi czas przyrodnicy sądzili, że będąca pasożytem lęgowym kukułka podrzuca do cudzego gniazda swoje jajko, po czym wyrzuca te prawowite, które się w nim znajdują. Okazuje się jednak, że kukułka usuwa lub zjada tylko jedno jajo gospodarzy. Resztę spustoszenia czyni po wykluciu jeszcze ślepe kukułcze pisklę. To ono instynktownie wyrzuca pozostałe jaja lub dopiero co wyklute pisklęta, po czym naśladując ich głos w żebrzący sposób i nieustannie domaga się pokarmu. Nieświadomi niczego rodzice uśmierconych piskląt pochodzący najczęściej z gatunku ptaków wróblowatych, czyli dużo mniejszych od kukułki, zmuszani są do dokarmiania pasożyta przez kilkanaście godzin dziennie tracąc całkowicie cały sezon lęgowy. A jaka wdzięczność za to ich spotyka? Otóż wykarmiona kukułka już niedługo i niemal ze stuprocentową pewnością podrzuci swoje jajko temu samemu gatunkowi ptaków i nie jest wykluczone, że będzie to ta sama para przybranych rodziców, która podrzutka wykarmiła.

 

Jedyne, co się w tym porównaniu nie zgadza to fakt, że my Polacy już wiemy, że podrzucono nam do gniazda to kukułcze jajo w postaci muzeum Polin, ale mimo to dalej obficie dokarmiamy intruza i pasożyta z własnych portfeli odbierając coraz częściej te typowo kukułcze wyrazy wdzięczności. Wygląda na to, że jesteśmy głupsi od ptasich ofiar kukułek. Te, jeżeli tylko uda im się rozpoznać jajo podrzutka po prostu wyrzucają je z gniazda i jak przystało na porządnych rodziców zajmują się troskliwie wychowaniem własnego potomstwa.

 

Felieton ukazał się w „Warszawskiej Gazecie”                                

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (36 głosów)

Komentarze

... bo to też stworzenia Boże . A temat kukułczego gniazda jest śmiertelnie poważny , bo te ptaki chyba także gniazdują ,ale coż to za gniazda ... bez jaj :-) .

Chyba będzie trzeba kiedyś założyć bloga na niepoprawnych.pl ,że tak autoironicznie zauważę :-) . Bo z takimi aluzjami zaczynam się czuć nieswojo :-) .

Vote up!
11
Vote down!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1569013

na to, jakie wróblowate są te nasze władze.
Toż kukułka orłom jaj nie podrzuci, prawda? No, chyba że takim z czekolady.

Piękna analogia Kokos.
A patrząc na sabaty jakie się w tym muzeum odbywają, to jest to dosłowne cuckoo's nest z prawdziwymi pacjentami.

Vote up!
14
Vote down!
0
#1569018

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Równa Babka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

"placówka...uprawia antypolska propagandę i szkaluje naród polski."

Cóż, takie mają hobby.

Vote up!
2
Vote down!
-4

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1569024

Polin to skandal dla Polski...

Vote up!
15
Vote down!
0

Yagon 12

#1569025

Kompletna cisza, bo ta idąca, żeby nie powiedzieć ziejąca, od TVP też daje do myślenia. Nie żebym czuł się zaskoczony... Złamanego pytania na konferencjach prasowych z tym niedoszłym (na szczęście) premierem. I wiem co będzie dalej! Dalej będzie tak samo, albo jeszcze bardziej. I tylko pytanie wydaje się być nadal retoryczne: Kiedy w końcu zaczniemy z kolan wstawać? Chyba nie doczekam.

Vote up!
11
Vote down!
0
#1569028

doczekasz sie

spoko

Vote up!
12
Vote down!
0
#1569030

Wówczas, gdy z tych kolan Naród nasz upadnie na twarz...jednak przykrym jest, że nie zauważył ,iż to właśnie  się dokonało ..., to znaczy naturalnie nie samoczynnie...w pewnym sensie przy jego aprobacie i to jest tragiczne samo w sobie.

 

Vote up!
8
Vote down!
-7

chris

#1569043

Minusoidalne  kretyni , powtarzam - koło dupy latają mi te wasze minusy, a nawet przeciwnie :-) to pochwała. 

Od was plus, to jak za karę...

Czuję się wśród was niczym Jack Nicolson w filmie Lot nad kukułczym gniazdem i to szczególnie obrazuje scena w ktore j wyprowadza " kuracjuszy " na spacer na statek pasażerski...

Jemu się udało z tym spacerem, Was natomiast wyciągnąć na jakiś intelektualny spacer nie sposób,  skończenia kretyni :-)))))

Vote up!
9
Vote down!
-4

chris

#1569074

"Od was plus, to jak za karę..."

 

no to ładne manto dostałeś

szok

Vote up!
6
Vote down!
0
#1569101

Nadal nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, może dlatego te niesnaski...

Brak zrozumienia i upartość prowokują również pozostałe problemy...

Parafraza dziecinna i płaska... 

Minusy i plusy są obrazem podziału...na strony...

Ja minusów nikomu nie stawiam, gdy potrzeba to zwyczajnie opierad...m

Bowiem od dawna nie odnoszą się do meritum, a jedynie do własnych przekonań i innych antygonizmów ...poza tym są nijako anonimowe... , a to już dla mnie płaszczyzna, która mi nie odpowiada...

Przejrzyj na oczy , to pogadamy i przestań obrażać kobiety...

" Pojedynkować " ( w taki czy inny sposób) można się tylko z mężczyznami... kobiety są z tego wyłączone...

Wszystko inne, to proletariat...

 

Vote up!
6
Vote down!
-4

chris

#1569105

szala przechyliła się całkowicie na żydowską stronę i wydaje się, że to oni u nas, w Polsce rządzą! Oni nam piszą przepisy i mówią nam na co mamy dawać nasze pieniądze!

Te gigantyczne dotacje, a to na Muzeum Polin, a to polski LOT na marsz Żydów w Nowym Jorku, a to znów PZU na Chabat Lubawicz! Ile naszych pieniędzy pójdzie jeszcze na Żydów, na ich niezaspokojoną pazerność?

Dlaczego rząd dystrybuuje nasze pieniądze na inny, obcy naród, na jego potrzeby, a pomija nasze?

Zarobki w Polsce są na żenująco niskim poziomie, zarabiamy średnio do 5 do 10 razy mniej niż w starej unii i to się nie zmienia - dlaczego, skoro podobno jesteśmy w czołówce Europy! Gdzie są korzyści dla obywatela - nie tego żyjącego z zapomogi i 500+, ale tych co ciężko pracują, płacą wysokie podatki i prawie na nic ich nie stać?

Zamiast obcych kulturowo pracowników potrzeba sprowadzić tu Polaków, którzy wyjechali, tyle że im trzeba by uczciwie zapłacić - a tu działa się dla dobra firm i przedsiębiorców, a nie pracowników! I nie mówię o jałmużnie, bo ta już spełniła swoją rolę, ale jeśli Polska ma się rozwijać, to nie wystarczą tylko wyrobnicy, potrzeba też kreatorów, wizjonerów i wynalazców, a takim ludziom się dobrze płaci!

A do tego to sprowadzanie pracowników, w tym muzułmanów, wbrew woli wyborców, w brew obietnicom składanym w czasie kampanii wyborczej, sprowadzanie nachodźców z Pakistanu, Indii, Bangladeszu, Filipin i oczywiście Ukrainy?

Dlaczego ostatnio większość parlamentarna próbowała w sejmie przeforsować projekt ustawy dopuszczający prywatyzację Lasów Państwowych - resztek majątku narodowego, którego na szczęście do tej pory nie udało się ukraść bonzom III RP, a potem rzeczniczka rządu kłamała, że to nieprawda?

Niestety, tak jak wielu zaufałam, wybrałam i czekałam, a teraz czuję się oszukana!

I nic nie pomoże blablanie niektórych, że tam w jakiejś dziedzinie coś tam poprawiono, że gdzieś są dobre perspektywy, że krytyka to dowód na zdradę, albo że zapewne popieram zaprzańców kodziarskich (widziałam tu takie infantylne opinie), ponieważ ostatnie półrocze to równia pochyła po której stacza się Polska i nie widzą tego tylko niewidomi, albo zapatrzeni w swój własny cel!

Vote up!
15
Vote down!
-5
#1569029

Żaden pesymista nie może wieść życia szczęśliwego...........

Vote up!
11
Vote down!
-1
#1569031

raczej realizmu i chociaż nie do mnie ten komentarz, to wtrącę się, bo uważam, że prawda i uczciwość jest bardzo ważna.

Jak wynika z sytuacji polscy politycy przyzwyczaili się traktować swoich wyborców jak głupców i wyrażać się o nas pogardliwie, jak również okłamywać nas! Prawda - nie wszyscy, ale ... ci drudzy, odnoszący się z szacunkiem do ludzi, to zdecydowana mniejszość, a szkoda, bo żyłoby się nam lepiej!

Vote up!
12
Vote down!
-1

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1569034

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.
Lepiej, żeby się do mnie nie odzywał bo po co ma mi załatwiać następnego bana?...

#1569033

do siebie gadasz...

 

do siebie gadasz

kacapski debilu

żeś z putinowego

jest demobilu!

Vote up!
10
Vote down!
-1

jan patmo

#1569035

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.
Lepiej, żeby się do mnie nie odzywał bo po co ma mi załatwiać następnego bana?...

#1569037

z kacapskiej fabryki...

 

z kacapskiej fabryki

troll wygłasza mowy

ton jego głosu

ma być narodowy!

 

Vote up!
11
Vote down!
0

jan patmo

#1569040

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.
Lepiej, żeby się do mnie nie odzywał bo po co ma mi załatwiać następnego bana?...

#1569041

"Bardzo ciekawy jestem, dlaczego portal Onet nigdy nie opublikował artykułu pod tytułem: Ministerstwo kultury i miasto Warszawa dały Żydom 180 mln zł na muzeum". 

 

Pytanie, nieco złośliwe, przyznaję, to czy na pewno dotacje dla muzeum Polin-srolin zależą od "Polaków". 

 

;)

Vote up!
12
Vote down!
0

Romuald Kałwa

#1569055

kacapskie drogi

 

nie jest z perskiej 

a z kacapskiej odnogi

zawsze wybiera

matiuszki Rasji drogi!

 

PS To tak w przypadku Persa wygląda chodzenie "własnymi drogami"! 

Vote up!
7
Vote down!
-1

jan patmo

#1569061

"Bardzo ciekawy jestem, dlaczego portal Onet nigdy nie opublikował artykułu pod tytułem: Ministerstwo kultury i miasto Warszawa dały Żydom 180 mln zł na muzeum". 

 

Pytanie, nieco złośliwe, przyznaję, to czy na pewno dotacje dla muzeum Polin-srolin zależą od "Polaków". 

 

;)

Vote up!
11
Vote down!
0

Romuald Kałwa

#1569056

Fundowanie muzeum dla kolejnego zaborcy, jakim jest w w moim rozumieniu KK.

Nie mam nic przeciwko Bogu, chrześcijaństwu ani innym wiarom, tylko przeciw obcemu państwu, Watykanowi, które nas gnębi od wieków, gdyż od wieków jest opanowane przez Niemców.

 

Vote up!
5
Vote down!
-3

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1569071

Ciekawym jest również,  że wielu tłumaczy iż w Polsce jest mało żydów. Więc jeżeli jest ich procentualnie tak mało,  to jednak z wielkim zaskoczeniem i "podziwem" można przyjąć , że wydatki związane z ich " bytnoscią " w Polsce są ogroooomne !

Jak również wszelakie udogodnienia...np.taśmowe  wydawanie polskiego paszportu...i nie tylko to...

Jeżeli jest ich " garstka" , to bardzo dziwne, że są wszędzie tam, gdzie być nie powinni...np.w rządzie,  np. Prezydentura, gospodarka, " kultura i sztuka" i pozostałe miejsca,  do których nie można " się dopchać"...

Dziwna ta DemoSracja,  w której absolutna mniejszość dryguje  większością i to niestety nie tylko u nas..., cała Europa jest tą dżumą zafajdaczona,  a nawet o dalej...

 

Vote up!
10
Vote down!
-1

chris

#1569073

marzenie o Polin

 

czyż marzenie o Polin

już się nie ziściło

są tam gdzie trzeba

a jakby ich nie było?!

Vote up!
7
Vote down!
0

jan patmo

#1569078

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika SL-Team został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Członek wielkiej drużyny SL-Team (Security Level Team of Escobar)
Będę się przyglądał i czasami komentował.

#1569083

odzyskania niepodleglosci przez Polske. 100 lat istnienia "benkarta wersalskiego" ktory wedlug kacapow zyl z wyzysku innych narodowsici jest nadal sola w oku tych ze wschodu zachodu i swiatowego zydostwa ,ktore bylo przeciwne odrodzeniu sie Polski, gdyz mialo swoj plan, a mianowicie stworzenie swojego panstwa na bylych polskich  terenach przed rozbiorowych.

Te ataki na Polske maja na celu zagluszenie tak waznej rocznicy,ale nie tylko wrogowie zewnetrzni "umilaja" nam ta rocznice mamy tu w Polsce Vkolumne i nie tylko jest nim RAS, ale cala antypolska swolocz, ktora stracila wladze, ale tez jest jej duzo w obecneym rzadzie i stojace za nimi  polskojezyczne media i ostatnio tez media polskie.

Jakos malo sie slyszy o o uroczystosciach zwiazanych z tym swietem calkowicie pomija sie co Polonia robi na swiecie .

Tu podam link aby Polakom w Polsce pokazc jak polscy patryjoci w USA czy Kandzie dzialaja.

http://bejsment.com/2018/07/22/bialo-czerwona-niagara/

 

Vote up!
11
Vote down!
0
#1569088

Po lewej IKONA PATRONA co to ją planował pewien premier rozebrać na stulecie. A tu bęc:
Bez zgody starszych i mądrzejszych to premier se może - nowe muzeum planować.

Vote up!
8
Vote down!
0
#1569096

Robienie amalgamy miedzy Rydzykiem, Polin i niemieckimi mediami jest porabaniem typu :

- zielone, stalowe i piasek pustyni.

Vote up!
8
Vote down!
-1

H44

#1569097

Witam,

Polska musi zaprzestac wydawania polskie  paszporty zydom.

Nienawisc do Polski i Polakow przez zydoskie media jest ciagle podsycana i podtrzymywana.

Plus i do gory!

Syjonistyczna propaganda

 

Pozdrawiam :-)

Vote up!
5
Vote down!
0
#1569132