Zapłaciliśmy za sznur, na którym nas wieszają  

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Nie jest rzeczą przyjemną pełnienie roli Kasandry. Żadnej satysfakcji nie przynosi mi dzisiaj stwierdzenie – a nie mówiłem! Jeżeli jacyś wyjątkowi naiwniacy wierzyli jeszcze do niedawna, że Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN będzie uczciwą placówka historyczną to ostatnie dni powinny być dla takich osób kubłem lodowatej wody wylanej na ich prostoduszne łatwowierne głowy.

 

I tak debata w muzeum POLIN p.t. Obcy w domu. Wokół Marca 68’ zorganizowana przez polski oddział żydowskiej loży B'nai B'rith z udziałem Adama Michnika, Jana Lityńskiego, i Piotra Osęki okazała się jednym wielki antypisowskim oraz antyrządowym spektaklem i atakiem na rzekomy polski antysemityzm. Kilka dni później jej uczestnik, prof. Osęka z PAN popędził do niemieckiej telewizji „MDR” by powiedzieć: „Razi przede wszystkim potrzeba udowodnienia światu, że cierpienia Polaków w czasie wojny nie były w żaden sposób mniejsze od cierpień Żydów. A były nawet jeszcze większe, ponieważ w czasie okupacji Polacy wykazali się ogromnym heroizmem, w przeciwieństwie do Żydów. […] Są narody, które maja ropę, takie, które mają przemysł, a my Polacy mamy nasze cudowne cierpienie! I nie pozwolimy na to by ktoś nam to cierpienie odebrał albo próbował umniejszyć, bo jest ono częścią nas jak terytorium państwowe! Takie rozważania się za tym kryją. To takie „jesteśmy kimś”. Polska nie jest w końcu ani potęga gospodarczą, ani nie ma silnej armii. Nie może tez wykazać szczególnie wysokiego poziomu życia. Wręcz przeciwnie: Polscy chętnie emigrują na Zachód w poszukiwaniu lepszego życia. Stąd potrzeba kompensacji poprzez mit o bohaterstwie, cierpieniu i odwadze polskiego narodu. To te braki wyrównuje. W tej optyce polska historia ma tylko jedną wersję: chwalebną”.

 

Kolejnym skandalem był zorganizowany w muzeum POLIN wykład prof. Uniwersytetu Warszawskiego, Michała Bilewicza zatytułowany „Epidemie mowy nienawiści, Jak blisko Marca 68’ jesteśmy?”, podczas którego stwierdzono, że polski antysemityzm zbudowany jest na „narcystycznej tożsamości narodowej” zaś „potencjał antyjudaizmu tkwi w katolicyzmie”, czego najlepszym przykładem ma być oczywiście o. Tadeusz Rydzyk. Oberwało się całej „antysemickiej prawicy”, a przytaczane i na siłę naciągane pseudo dowody antysemickiej myślozbrodni dotknęły nie tylko Jarosława Kaczyńskiego, ale nawet Magdalenę Ogórek i Rafała Ziemkiewicza. Oczywiście tylko dla porządku dodam, że na indeksie muzeum POLIN znalazła się również „Warszawska Gazeta” i „Polska Niepodległa”. I w ten oto sposób mamy usadowioną w centrum stolicy Polski pseudo historyczna placówkę, która tak naprawdę zajmuje się działalnością polityczną i propagandową wymierzoną w naszą ojczyznę. Dlatego przecierałem oczy i uszy ze zdziwienia, kiedy dwa tygodnie temu wiceminister kultury Jarosław Selin mówił: „Dotacja podmiotowa na Muzeum POLIN ze strony ministerstwa w wysokości 8,9 mln zł rocznie, stabilna, umożliwiająca funkcjonowanie tego muzeum, również liczne dotacje celowe na różne zadania, które muzeum planuje w każdym konkretnym roku, także to jest współpraca dobra, merytoryczna po prostu”. Jakież to typowe dla dorobku III RP. Najpierw wyobrażamy sobie i zapewniamy wszystkich wokoło jak to będzie pięknie, a kiedy czar pryska pocieszamy się, że nie jest tak źle, bo przecież mogło być gorzej. Jak śpiewał zespół „Tilt”: „Jeszcze będzie wspaniale / Jeszcze będzie normalnie” – ale póki co i jak przystało na wyjątkowych frajerów opłacajmy hojnie tych, którzy nas nienawidzą i bezczelnie plują nam w twarz z samego centrum naszej stolicy.   

 

Lenin mówił: „Kapitaliści sprzedadzą nam sznurek, na którym ich powiesimy”. Tymczasem kolejne polskie rządy zadbały o to, aby sznur, na którym nas właśnie wieszają został ufundowany z naszych polskich portfeli oczywiście nie pytając się nas o zdanie. Ile zapłaciliśmy za tę kosztowna pętlę, którą dzisiaj z sadystyczną uciechą zaciska się na naszej szyi? Ile wydaliśmy na tę okazałą szubienicę, na którą nas wyprowadzają przy akompaniamencie światowych medialnych fanfar? Oprócz tych corocznych dotacji, o których mówił wiceminister Selin polski podatnik wyłożył na Muzeum Historii Żydów Polskich – bagatela – 180 milionów złotych i to w sytuacji, gdy do dzisiaj w Warszawie nie powstało Muzeum Historii Polski. Jakie podziękowanie spotkało nas za ten piękny i jak się okazuje politycznie infantylny gest? Oto przykłady.

 

„Aż 6 mln zł przyznało Ministerstwo Kultury na Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Świątyni Opatrzności. To prawie połowa kwoty, jaką dostały pozostałe instytucje razem wzięte” – alarmowała cztery lata temu „Gazeta Wyborcza”. Ze wsparciem dla czerskich natychmiast pospieszył publicysta „Więzi”, Konrad Sawicki pisząc: „Przyznanie Świątyni Opatrzności Bożej dotacji w wysokości 6 mln zł z kasy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budzi sprzeciw. Jest to decyzja szkodliwa i dla kultury, i dla Kościoła”. Oczywiście natychmiast odmeldował się na Onecie hołubiony przez michnikowszczyznę, literat, Andrzej Stasiuk mówiąc: „Daliśmy 6 milionów. To znaczy minister kultury wyjął nam z kieszeni i bez pytania dał, jako dotację, na Centrum Opatrzności Bożej. Ważne, że dał bez pytania (…) Postać papieża nie ma już nic wspólnego z kulturą (…) wspólnym narodowym wysiłkiem uczyniliśmy z niej świątka, postać plemiennych z jasełek i przydomowego krasnala”. Pamiętajmy, że mówimy tu o 6 milionach przeznaczonych na upamiętnienie dwóch wielkich i wybitnych Polaków. Czym była ta kwota w porównaniu ze 180 milionami wydanymi z naszych podatków na uczczenie polskich Żydów? Oczywiście wystarczyła jedna doba, aby „gazeta Wyborcza” mogła już nazajutrz napisać: „Posłowie SLD domagają się dymisji ministra kultury, a redaktor naczelny portalu „Liberté!” składa zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu przekroczenia uprawnień przez urzędników ministerstwa. To pokłosie wczorajszego tekstu w „Gazecie Wyborczej” o dotacji na muzeum w Świątyni Opatrzności”.  

 

A teraz przejdźmy do skromnego Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej.  Wybudowano je za 8 milionów złotych.  Z jakim przyjęciem się ono spotkało? „Mówienie – jak to uczynił prezydent Duda w dzień otwarcia placówki – o setkach tysięcy Polaków, którzy pomogli Żydom, może wzbudzić w Jerozolimie podejrzenie o wykorzystanie owego tragicznego, ale i nietypowego przypadku rodziny Ulmów do przedstawienia w lepszym świetle zachowania Polaków w czasie Holokaustu” – pisał niemieckim dziennik, Frankfurter Allgemeine Zeitung. A komentująca tekst FAZ, stacja Deutsche Welle dodawała: „Dyrektorka przyznającego ten tytuł instytutu Jad Waszem Irena Steinfeldt zaznacza bowiem, że choć liczba Polaków w porównaniu z innymi krajami jest najwyższa, to jednak w obliczu trzech milionów polsko-żydowskich ofiar jest raczej niska”.

 

Głupota kolejnych polskich rządów, a mówiąc wprost dokonana z premedytacją zdrada pamięci o naszych bohaterskich przodkach poraża. Z jaką bowiem sytuacją mieliśmy do czynienia zanim uroczyście otwarto muzeum w Markowej? Oto liczni odwiedzający Kraków turyści, w tym także niemieccy i żydowscy, mogli zwiedzać tamtejsze Muzeum Fabryki Emalii Oscara Schindlera i dowiadywać się, że najważniejszym i niestety już historycznym bohaterem ratującym Żydów w okupowanej Polsce był ten niemiecki przedsiębiorca. Dlaczego niemieckie szmatławce wspierane przez środowiska żydowskie nie pisały przy okazji otwarcia muzeum Schindlera o celowym nagłaśnianiu zupełnie „nietypowego przypadku”? Dlaczego Irena Steinfeldt z Jad Waszem nie zaprotestowała mówiąc, że nie godzi się, aby w państwie setek tysięcy bezimiennych bohaterów niosących z narażeniem życia pomoc Żydom honorować akurat Niemca? Dlaczego nie mówi się, że Schindler nie ryzykował niczym, a jedynie dzięki pozycji okupanta oraz bliskiej znajomości z katem i sadystycznym oprawcą Żydów w obozie w Płaszowie, Amonem Franzem Göthem mógł dłużej niż inni niemieccy przedsiębiorcy korzystać z darmowej żydowskiej siły roboczej? Dlaczego podobnego muzeum nie wybudowano najpierw Polakowi, Henrykowi Sławikowi, który ocalił życie, co najmniej 5000 tysiącom Żydów, czyli wielokrotnie większej liczbie niż Schindler? Dlaczego swojego muzeum i pomnika nie ma ksiądz Marceli Godlewski, który uratował 3000 Żydów z warszawskiego getta?

 

Aby dopełnić tę czarę goryczy wypełnioną żydowską niewdzięcznością i wściekłym antypolonizmem przypomnę jeszcze reakcję środowisk żydowskich na nieśmiałe polskie propozycje, aby w pobliżu Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN ufundowanego w lwiej części z kieszeni Polaków powstało jakieś upamiętnienie tych naszych rodaków, którzy oddali życie ratując Żydów. Oto odpowiedź Centrum Badań nad Zagładą Żydów przy Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk: „Tych kilka ulic i skwerów stanowi jedyną w swoim rodzaju strefę pamięci, na której terenie powinno się przede wszystkim oddać cześć żydowskiemu cierpieniu, a nie polskiemu heroizmowi. Tym bardziej, że Sprawiedliwi toczyli swoją własną walkę w wielkim osamotnieniu: z jednej strony groziły im najsurowsze kary ze strony okupanta, z drugiej – spotykali się z brakiem zrozumienia i wrogością ze strony antysemicko nastawionych rodaków”.  I w ten oto sposób środowiska żydowskie wspierane przez miejscowych szabes gojów udowodniły, że to one decydują, co może, a co nie może znajdować się na terenie stolicy Rzeczpospolitej. Po historii z usuwaniem oświęcimskiego krzyża taka sytuacja nie powinna już nikogo dziwić.      

 

Na początku wspomniałem, że czuję się dzisiaj trochę w roli Kasandry przewidując dawno temu taki rozwój wydarzeń. Na dowód pragnę przypomnieć  dłuższy fragment mojego artykułu opublikowanego na łamach „Warszawskiej Gazety” w 2014 roku i zatytułowanego: Króle Srule i koszerna husaria.

 

Nie mam złudzeń, jakie przesłanie pójdzie w Polskę i świat oraz czemu owo muzeum będzie służyło. Wystarczyło wsłuchać się w przemówienie, jakie wygłosił prezydent Izraela Reuwen Riwlin, za które na dodatek został wyściskany i nagrodzony rzęsistymi oklaskami. W skrócie można je streścić następująco. Na polskich ziemiach przed wiekami osiedlił się naród nieskazitelny, szlachetny, pozbawiony wad, bohaterski, mężny i sprawiedliwy. Niestety przyszło mu tu żyć w otoczeniu tubylców, których jedyną zaletą jest to, że po wielu stuleciach dzięki książce „Jedwabne” autorstwa kłamcy i pseudo historyka Tomasza Grossa zdecydowali się w końcu zgłębić w swoją mroczną i haniebną przeszłość. Przytoczmy słowa prezydenta Riwlina: „Szanowni państwo, przed piętnastoma laty książka Jana Tomasza Grossa „Sąsiedzi” głęboko poruszyła polską świadomość historyczną. Książka ta ukazała w najbardziej bolesny sposób zbrodnię w Jedwabnem, obudziła polską społeczność powodując, że zagłębiła się w swą przeszłość. Podczas jednej z ówczesnych debat profesor Leon Kieres, prezes Instytutu Pamięci Narodowej powiedział, że zbrodnia w Jedwabnem stanowi wielką szansę dla polskiego społeczeństwa, „Jest to nadzieja na dialog z nami samymi na temat naszej wspólnej biografii, jest to nadzieja pokazania całemu światu, że jesteśmy wystarczająco odważni, żeby nie obawiać się debaty w tej sprawie”.

A teraz przyjrzyjmy się jego słowom mówiącym o polskich Żydach: „Nasza rodzinna legenda, podawana z ust do ust, opowiada o wyjątkowej historii jednego z moich praojców. Na jednym z sejmików polska szlachta nie mogła się zgodzić co do wyboru nowego polskiego króla. Jako czasowe rozwiązanie wybrano protoplastę naszego rodu, Szaula Karmelema Bogena, na jednodniowego króla. […] Tutaj w końcu walczyli Żydzi służący z bronią w ręku, w królewskich wojskach zyskując miano bohaterów polskiego oręża”. Natychmiast sięgam po Poczet królów i książąt polskich z reprodukcjami portretów autorstwa Jana Matejki i wertuję w poszukiwaniu jakiegoś króla Szaula, Szmula bądź Srula, a tu nic? Ale może się mylę i to właśnie na trop żydowskiego króla Polski wpadł kiedyś Julian Tuwim pisząc: „Srulki z uśmiechem lubym, kłaniają się Srulom grubym / A w głębi – w ciszy – wielki jak król, duma sam wielki Srul”. Jakoś trudno mi sobie też wyobrazić całą armię żydowskich rycerzy pod polskimi znakami. Wypowiedź prezydenta Izraela jednak wyraźnie sugeruje, że to właśnie dzięki Żydom sława i bohaterstwo polskiego oręża obiegły świat.
 

Czyżby to chorągwie żydowskiej jazdy rozgromiły wojska krzyżackie na polach Grunwaldu, a Zawisza Czarny herbu Sulima był również śniady? Czy pod Wiedniem do definitywnego rozbicia tureckiej armii doprowadziła brawurowa szarża żydowskiej husarii dowodzonej przez hetmanów, Stanisława Jabłonowskiego i Mikołaja Sieniawskiego? Czy pod Chocimiem hetman Jan Karol Chodkiewicz uniósł buławę i ruszył do brawurowego kontrataku na czele tej samej żydowskiej skrzydlatej jazdy? Czy rzeczywiście polscy Żydzi najbardziej kojarzą się dzisiaj z chwałą polskiego oręża, czy może bardziej ze spontanicznym i radosnym witaniem na polskich ziemiach najeźdźców i okupantów naszej ojczyzny? Czy przez pokolenia utrwalił się w powszechnej świadomości obraz Żyda husarza, lisowczyka i ułana czy może raczej przedsiębiorcy, bankiera, prawnika, karczmarza, kramarza, handlarza sklepikarza i lichwiarza, a po ostatniej wojnie komunistycznego oprawcy oskarżającego, skazującego i mordującego polskich patriotów?

 

Tekst ukazał się w „Warszawskiej Gazecie”

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (24 głosy)

Komentarze

Nowy konkurs w PiS-ie trwa, kto dla żydów więcej da.

A to 100 milionów na renowacje cmentarze, a to na teatry i muzea.

A już Gliński szuka 320 milionów na dwa nowe muzea dla żydów.

Tak panie Kaczyński dobra zmiana dla żydów, a ja bym powiedział że nawet bardzo dobra zmiana i finansowo i politycznie dla żydów, po prostu manna z nieba

Vote up!
14
Vote down!
-3

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1561484

Konkurs w sposób spektakularny wygrywa na półmetku namiestnik Juda. Kto nie widział niech googluje (uwaga! mieć przygotowane na boku naczynie na wymioty).
Przyjęty pod koniec lutego na audiencji w krakowskim przedszkolu żydowskim "Frajda" przez jego Ekcelenncję Schudricha zrobił Naczelnemu Rabinowi Polaków frajdę w postaci "trnsfuzji" krwi żydowskiej najwyższej próby prosto w żyły całego Narodu. Co prawda nikt na razie nie wie ile tej krwi w sobie ma, ale pan Juda musi już mieć sporo bo się przyznał, że go serce boli. Natychmist po frajdzie Ekscelencja z amerykańskiego importu zabrała głos i przemówła: "Ja tu jestem u siebie w domu. Media won!". Po czym zaszczyciła namiestnika Jude rozmową na stronie o $$$miliardowych$$$ interesach.

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1561493

dość dobrze.
Polecił mi kiedyś, a nawet pożyczył książkę "Mąż z Nazaretu"- autor Szalom Asz.
To ciekawy przypadek Żyda, który zupełnie odstawał od pokutującego stereotypu.

"Autor czerpie zarówno z Ewangelii jak też z różnych żydowskich źródeł, nawet przypisując Jezusowi czyny innych znanych żydowskich mędrców i rabinów.
Ukazuje głębię i piękno Jego człowieczeństwa przedstawiając Go jako oddanego Bogu, pełnego wrażliwości dla ludzkiego cierpienia i głęboko kochającego swój naród Izraelski, a równocześnie doświadczającego ludzkich uczuć lęku i cierpienia. (przejmująca jest scena w Ogrodzie Oliwnym, gdzie Jezus woła: „wszystko kwitnie, a ja mam umierać?”
(fragm. recenzji z portalu Lubimy czytać)

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1561489

Ratowanie Żydów było błędem. Nie dość, że zginęło z tego powodu bardzo wielu Polaków to jeszcze zwiększyliśmy liczbę potencjalnych oszczerców plujących na Polskę. Smutne i brutalne ale prawdziwe.

Vote up!
7
Vote down!
-8

M.I.Onuckina

#1561507

Serwus Maria I. Onuckina absolutnie nie zgadzam się z Twoją tezą Przykro mi niewymownie, iż zmuszony jestem zaczynać od ostrej krytyki Twojej wypowiedzi. Sprawdziłem i wiem że właśnie zagościłaś na naszym portalu niepoprawnych blogerów. Witam Cię zatem i życzę wszystkiego, co najlepsze, połamania pióra. Niemniej jednak uważam za kargodne wygłaszanie takich tez, iż: "Ratowanie Żydów było błędem". Dużo by o tym pisać, wszak b. dużo już napisano! Otóż podłe błędy dzisiejszych Żydów, którzy oczernieją nas w oczach świata, jakoby współwinnych zbrodni niemieckich, absolutnie nie mogą przekładać się na nasze zboczenia, upadki i poważne błędy. Możemy być dumni i jesteśmy dumni, iż ratowaliśmy niewinnych ludzi z diabolicznych szponów nazizmu u hitleryzmu i tego nikt i nigdy nam nie odbierze. Pozdrawiam

Vote up!
11
Vote down!
-2

Sławomir Tomasz Roch

#1561508

Z punktu widzenia chrześcijańskiej etyki ma pan może trochę racji. Jednak dobry ojciec rodziny powinien wpierw troszczyć się o własną rodzinę a nie wystawiać ją na niebezpieczeństwo.
Również pana pozdrawiam.

Vote up!
10
Vote down!
-4

M.I.Onuckina

#1561511

......spytał z buta butny żołdak niemiecki, ledwie kiedy próg domu przekroczył. Przestraszona gospodyni ledwie zdołała z siebie wykrztusić: "A gdziesz tam u nas partyzanty, toż to śmierć nas wszystkich gotowa". Młody hitlerowiec rozejrzał się szybko po małej chatynce i zniknął tak szybko, jak się był pojawił. Za chwilę zrobiło się we wsi cicho, a zza dużej, starej szafy wyjrzał łeb jednego z leśnych i cicho tylko szepnął: "Zosia czy już sobie poszli?!" To bynajmniej nie fabuła!

Naturalnie Mario I. Onuckina Ty byś tego partyzanta na kwaterę do siebie nie przyjęła, bo przecież Twoje dzieci, mąż i cały Wasz majątek. I nic to że w następnym roku i tak by wszystko Niemcy wzięli, a Was wywieźli na Majdanek, ważne aby Wam póki co było dobrze, bezpiecznie i przytulnie. Widać, iż masz nosa, jak się dobrze ustawić, nawet w tych najgorszych czasach. Tak trzymaj, a zapewniam Cię, iż w życiu nie zajedziesz mimo wszystko daleko! Jezus Chrystus bowiem się nie mylił, gdy już 2000 lat temu, odkrywał przed nami,tę złotą zasadę: "Kto chce swoje życie zachować, ten je straci, a kto je straci z mojego powodu, ten je znajdzie". Dobra rada nie jest zła, mawiają dobrzy ludzie! Pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1561561

Pański idealizm jest dla nas bardzo niebezpieczny...

Idealizm sam w sobie nie może być nośnikiem niczego innego niż głupoty...tzn. w aspekcie całego Narodu.Polskiego Narodu... Takie poglądy,  które Pan wyraża mogą definiować jedynie Pana samego.Proszę tego nie oczekiwać od każdego Polska, bo... nas na to już nie stać... Jeżeli jest Pan lub będzie ojcem rodziny, to poświęcenie na śmierć własnej żony i dzieci, musi Pan sam odpowiedzieć przed Panem Bogiem... lecz proszę nie ryzykować uśmiercenie całego polskiego Narodu... jest to bowiem objawem głupoty ...

Vote up!
9
Vote down!
-5

chris

#1561528

Szanowny Panie Zdecydowany amatorze zwykła przyzwoitość wymaga, by swoje opinie popierać mocnymi argumentami, tym mocniejszymi im większego kalibru są zarzuty. Posądzł mnie Waszmość na tym zacnym portalu niepoprawnych blogerów o idealizm, to przytocz Pan jakieś konkrety i fakty, które za tym lub o tym świadczą. I nie chrzań mi tu proszę o jakimś z księżyca wziętym poświęcaniu narodu polskiego, bo to zakrawa na oszczerstwo, tyle że jest tak absrdalne, śmieszne i wprost nierzeczywiste, iż trudno to wogóle jakoś zakwalifikować. A kimże ja jestem Panie Zdecydowany amatorze, bym miał naród cały uśmiercać?! Mówiło się niekiedy o niektórych: "Wyskoczył, jak Filip z konopii"

Zatem widzisz Jegomościu, iż o głupocie to trochę inaczej trzebaby tu potraktować! A na odchodnym to jeszcze dobrodusznie podpowiem, iż niezliczoną ilość na swoim blogu pisałem, tę złotą sentencję, która jest jednym z najważniejszych filarów mojej duchowości, a co za tym idzie i osobowości, a zatem: wiara i rozum. Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
-2

Sławomir Tomasz Roch

#1561562

Proszę czytać ze zrozumieniem. Jako argument posłużył mi Pana komentarz.Jednak Jako, że jesteśmy skrajnie różnych zdań,  To Pan tego nawet nie zauważyłeś,  możliwe, że również przez roztargnienie. Będąc przy ratowaniu Żydów, to proszę bądź Pan sobie dumny, jeno na własny koszt. Na taki czym każdy może jedynie sam się zdobyzdobyć i nie może to być wykładnią dla każdego i żadną zachętą...na którą chętnie by Pan oczekiwał ... Tak można zrozumieć Pana tekst.Wiec, gdyby powszechniej niż to czyniono za ratowanie Żydów mordowano Polaków,  to demograficzne nie dobrze by to wpłynęło na naszą przyszłość...i jeżeli tak zachęca Pan tą Pana powyższą aprobatą,  To i takie wnioski można z tego wyciągnąć...czy teraz Pan zrozumiał? 

Poza tym do nowej Koleżanki użył Pan brzydkiej manipulacji. Mianowicie zamiast żydów postawił Pan partyzantów... jest to czyn nie godziwy i chwyt " poniżej pasa"... 

Również pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
-1

chris

#1561617

Chłopie, weż swoje onuce, zawiń sobie w nie swój lunch i powiedz swoim pracodawcom na kremlu, że ostatnie prawdziwye wasze onuce na tej ziemi  zostały zakopane razem z truchłem kiszczaka na cmentarzu prawosławnym w Warszawie, w razie czego jakby chciel wiedzieć  gdzie się mają udać w celu oddawania czci gumofilcom.
BTW, Dukaczewskiego najprawdopodniej pochowają w jego śmierdząych wsiowych skarpetkach, tak że nie ma sie do czego przychodzić modlić.

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1561509

Skąd w panu tyle agresji i nieuzasadnionych oskarżeń?

Vote up!
11
Vote down!
-5

M.I.Onuckina

#1561510

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika e.dudek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1561572

Cały czas nie rozumiem skąd tyle agresji? Nie potrafi pan dyskutować z większą kulturą? Każdy ma prawo do własnego zdania, ja też.

Vote up!
7
Vote down!
-3

M.I.Onuckina

#1561575

Komentarz osoby onuckina, obojętnej dla mnie płci, jest bezczelną prowokacją na równi z nazwą użytkownika, pod którą się tu zakamuflowała.
Nie nam osądzać decyzje czcigodnych naszych przodków, którzy w odruchu ludzkiego współczucia, tak powszechnego w tym narodzie, pomagali jak mogli ofiarom prześladwań.
Jednak piętnowanie teraz takich godnych szacunku postaw pod pozorem "żałowania za błędy" to nic innego jak woda na młyn Sanhedrynu siedzącego sobie od lat w mięciutkich nowojorskich fotelach z nogami wywalonymi na ich nowojorskie biurka i orzekającego w imieniu międzynarodowego żydowstwa co jest antysemityzmem a co nim nie jest, co jest prawdziwą ofiarą godną światowego uznania, a co tylko wypadkiem przy wykonywaniu psiego obowiązku. Tym bezwzglęnym geszefciarzom tylko zależy na tym, by Naród Polski pozbawić w oczach świata nawet tej resztki humanitaryzmu i wykrzyczeć przez ich propagandowe tuby: "Patrzcie! Chwalili się ratowaniem nas! Nawet święto sobie na to konto zafundowali! A teraz mówią że tego żałują. Obłuda - oto ich prawdziwe oblicze!"

Przyzwoitej jednostce soś takiego do głowy by nie przyszło. Więc dla osoby rzeczywiście NIEPOPRAWNEJ to oczywista prowokacja; chyba że???

No chyba że pani Maria I. rzeczywistego nazwiska nomen omen Onuckina gorzko tutaj żałuje za grzech osobistego pomagania tym kanaliom, co to ze strachu przed Hitlerem u bram Moskwy czmychali aż za Ural, a potem przyszli tutaj za "wyzwoleńcami" by wymordować resztki tych, krórzy Hitlerowi z bronią w ręku stawiali czoła. Wtedy to się zgodzę, że jak najbardziej - błąd był to ogromny.

Vote up!
7
Vote down!
-3
#1561563

"Onuckina gorzko tutaj żałuje za grzech osobistego pomagania tym kanaliom, co to ze strachu przed Hitlerem u bram Moskwy czmychali aż za Ural, a potem przyszli tutaj za "wyzwoleńcami" by wymordować resztki tych, krórzy Hitlerowi z bronią w ręku stawiali czoła. Wtedy to się zgodzę, że jak najbardziej - błąd był to ogromny."

Czyli jednak zgadza się pan ze mną?

Vote up!
8
Vote down!
-4

M.I.Onuckina

#1561574

Możecie dzisiaj gdy to Wasze mędrkowanie nic nie kosztuje udzielać rad do woli i jeszcze jeden dzień dłużej, ale Krzysztof ( Amator) ma niepodważalną rację. Dzisiaj można bez żadnej odpowiedzialności grać bohatera. I grajcie sobie, ale na własny rachunek. Bez połajanek i uczonych pouczanek zwłaszcza, iż to nic nie kosztuje, ale prawda jest taka, iż najważniejsza jest rodzina, Ojczyzna i własne życie każdego człowieka. Jeśli ojciec rodziny skazuje rodzinę na śmierć nie jest godzien nazywać się ojcem. 

Pozdrawiam podobnie myślących.

Vote up!
8
Vote down!
-1

Apoloniusz

#1561633

Dokładnie to samo napisałam.

Vote up!
7
Vote down!
-2

M.I.Onuckina

#1561634

Dziękuję za pozdrowienia i odwzajemniam. Myślę podobnie.

Tamci - młodzi, muszą się jeszcze dużo nauczyć, żeby tylko chcieli chcieć-

Vote up!
5
Vote down!
-2

Verita

#1561636

Kiedyś sam się dziwiłem dlaczego są Polacy którzy ratowali Żydów, a nie ma Żydów ratujących Polaków. Tak się dziwiłem do czasu, gdy przeczytałem na Np, iż Żydzi mają zakodowane poprzez swoją religię, że każdy ma przeede wszystkim obowiązek, święty obowiązek ratować samego siebie choćby kosztem innych ludzi, innych Żydów czy nawet własnej żony czy dzieci. I to jest ich racja. Racja nie pozbawiona racji, a skoro tak to bierzmy z ich "racji" przykład. Przestańmy sobie mydlić oczy, bo tak wypada, bo jesteśmy narodem szlachetnym bo ... itd itp. Każdy naród ma przede wszystkim obowiązki wobec swego narodu ( i nie chodzi mi o to, co diaspora żydowska wypisuje na nasz temat, to jest nikczemne) ale nauczmy się od "lepszych". Wreszcie. Obawiam się, iż nikt z nas piszących na NP nie żył w czasach II W. Ś., i dzięki Bogu, stąd tak łatwo jest wypinać piersi do medali a łepetyny do pogłaskania. I medalu nie dadzą i na łepetyny n....ją.

Vote up!
4
Vote down!
0

Apoloniusz

#1561639

masz 100% racji.

Vote up!
1
Vote down!
-1
#1561637

Apoloniuszu a co powiesz w takim razie o Bogu Ojcu, który własnego syna wydał na śmierć, by ratować każdego z nas?! Czy wierzysz że Jezus Zmartwychwstał i żyje, a z Nim zmartwychwstają do życia, wszyscy owi Ojcowie, którzy wydali za innych, niewinnych, często obcych, wydali swoich najbliższych, czy w to wierzysz, że Oni teraz żyją w Chrystusie Panu?! Oto jest pytanie! Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-3

Sławomir Tomasz Roch

#1561638

Nie przenoś hipokryzji na płaszczyznę wiary. Zwłaszcza tuż po Świętach. Ufam, iż jesteś rzetelnym katolikiem, lecz nie daję wiary, iż mógłbyś wydać na śmierć swoje dzieci, żonę, matkę i swych najbliższych. Tyko tyle mam do powiedzenia. Jeśli się mylę, to wsiądź w samolot i leć do Jerozolimy bronić praw do życia Palestyńczyków, a jeśli nie to stań w proteście pod izraelską ambasadą. Ryzyko w zasadzie to samo.

Vote up!
7
Vote down!
-1

Apoloniusz

#1561640

......nadto akt heroicznej woli, potem cierpienie i śmierć, lecz ostatnie słowo to właśnie Zmartwychwstanie, a potem jeszcze wieczne królowanie. Dlatego Apoloniuszu nie uciekaj od pytania ale jeśli masz okazję, to złóż świadectwo wiary, chyba że jednak nie chcesz, to już wtedy Twoja sprawa z której w swoim czasie na pewno zdasz sprawę. Nie potępiaj jednak Tych wszystkich, którzy by ratować niewinne życie, gotowi są poświecić własne, którzy by ratować inne rodziny, choćby żydowskie, gotowi są zaryzykować życie swoich rodzin. Nie potępiaj, byś sam nie został potępiony! Tym bardziej nie przenoś tego na poziom naszego narodu bowiem choćby tylko słowami Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia: "Tylko pod krzyżem tylko pod tym znakiem Polska jest Polską a Polak jest Polakiem", bo jak widzisz choćby tylko tymi słowami, wiele Ci jeszcze nie dostaje. Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-3

Sławomir Tomasz Roch

#1561643

jest podzielona bo i temat nie jest prosty.

Ratowanie o ludzki odruch chrzescijanina tak obcy zydom.

Zydzi w czasie wojny nie ratowali gojow malo tego nie ratowali swoich zydow, ba nawet poswiecali swoich bliskich nawet swoje dzieci ,aby sie ocalic na jakis czas - bo tak od nich wymaga ich wiara i kultura.

Polacy nie ratowali zydow dlatego ze oni byli zydami, tylko dlatego ze byli ludzmi i sasiadami  potrzebujacymi pomoc.

Zydzi o nas nie moga powiedziec ze jestesmy ludzmi tylko dla nich jestsmy zwierzetami, ktore Bog upodobnil do czlowieka ze wczasie kiedy im mamy sluzyc zebysmy nie byli odrazajacy -tak jest napisane w Talmudzie.

Czy Polacy by ratowali zydow jesli by wiedzieli ze po wojnie zydokomuna wymorduje w swoich kazamatach 200tys. najlepszy polski kwiat patryjotyczny? smiem watpic.

Ratowanie zydow czy kogokowiek jesli sie samemu badz jeszcze swojej rodzinie gotuje zaglade jest nie tylko glupie, ale sprzeczne z nasza religia i porownywanie tutaj przez Rocha idacych na zaglade Polakow za ratowanie zydow  do Jezusa to jakas abercja.Rodzina Ulmow nie byla Jezusami czy Rochu mozesz soie wyobrazic oczy ciezarnej Ulmowej i jej dzieci kiedy ich prowadzono na smierc, oczy pelne przestrachu skierowane ku swojemu mezowi i ojcu ktory, im zgotowal ten los ile bylo podobnych przypadkow ze za jednego zyda Niemcy mordowali cale rodziny czasem i sasiadow czy cala kamienice. I jak nam za to odplacono teraz widac tak ze pytanie czy warto bylo narazac sie w taki sposob -  absolutnie NIE.

Tu jest link na podobny temat sprzed 5 lat  do mojego blogu, jak jeszcze tutejsza  cenzura tutaj  pozwalala mi pisac.

http://niepoprawni.pl/blog/2243/przepraszam-zydow-za-to-ze-polacy-ratowali-zydow-jak-sie-bronic-przed-antypolonizmem

 

 

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1561650

Serwus Wilku to coś dla Ciebie i myślących podobnie do Ciebie, jak Apoloniusz, Zdecydowany Amator i Maria I. Onuckina. Nadto podając się za wilka, jak widać konsekwentnie rozwijasz w sobie wilczą naturę dlatego uważaj byś pewnego dnia nie stał się wilkiem, już nie tylko dla kacapów, Żydów ale i dla swoich najbliższych. Zło ma bowiem to do siebie, że nie znosi próżni, nudy, przestojów i dlatego rośnie. Poza tym praktyczny ateizm, który w jakimś sensie Ci zagraża to b. gorzki chleb. Na razie masz jednak jeszcze czas, nie zmarnuj go! Zacznij poniżej od św. Marka. Pozdrawiam

Mk 12,18-27

18 Przyszli do Niego również saduceusze, którzy mówią, że nie ma zmartwychwstania, i postawili Mu pytanie: 19 "Nauczycielu, Mojżesz napisał nam tak: "Jeśli umrze czyjś brat i zostawi żonę, a nie zrodził dziecka, niech tę żonę weźmie jego brat i wzbudzi potomstwo swojemu bratu". 20 Otóż było siedmiu braci. Pierwszy wziął żonę i nie wydawszy potomstwa, umarł. 21 Wziął ją drugi i umarł, nie zostawiwszy potomstwa; tak samo trzeci; 22 i siedmiu nie wydało potomstwa. Wreszcie po wszystkich umarła i kobieta. 23 Kiedy więc wstaną przy zmartwychwstaniu, którego z nich będzie żoną? Przecież siedmiu miało ją za żonę". 24 Jezus im rzekł: "Czy nie dlatego błądzicie, że nie rozumiecie Pisma ani mocy Boga? 25 Przecież kiedy zmartwychwstaną, ani się nie żenią, ani za mąż nie wychodzą, lecz są jak aniołowie w niebie. 26 Czy o tym, że umarli zmartwychwstają, nie czytaliście w księdze Mojżesza, tam w związku z krzakiem, jak Bóg powiedział do niego: "Ja, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka, Bóg Jakuba"? 27 Nie jest Bogiem umarłych, lecz żyjących. Bardzo się mylicie".

Vote up!
3
Vote down!
-4

Sławomir Tomasz Roch

#1561653

Niestety zwrot PiS w stronę Żydów i Izraela od razu obniżył wyniki sondaży...

Vote up!
15
Vote down!
0

Yagon 12

#1561523

PiS był i jest " ramieniem" żydostwa i to ma swoje konsekwencje i to jest cała tajemnica...

Vote up!
8
Vote down!
-9

chris

#1561529

Och  Mośki,  tak was to boli ? To dobrze, to znaczy, że trafiłem i to znaczy na ile ten portal jest zażydzony...

Vote up!
6
Vote down!
-4

chris

#1561620

Sieją "popelinę", że jest ich u nas tylko garstka, a tak na prawdę trzymają w swoich łapach gospodarkę, finanse, politykę a nawet kulturę w Polsce.
Znów ta "zaraza" opanowała nasze życie, w wielu przypadkach wysługując się sprzedajną (niestety) polską hołotą niesłusznie zwaną polskimi politykami.
Portal "Niepoprawni" jest tylko odzwierciedleniem sytuacji w Polsce, a "zażydzenie" nie ominęło również tego miejsca... o czym piszę od dawna i co nie jest trudno zauważyć.

Vote up!
6
Vote down!
-3
#1561651

Ta garstka, to jakieś 5 do 10 milionów...różne opcje...wszyscy umocowani i wielu śpiochów...tych ostatnich szacuje na jakieś 3 miliony...ci to nam jeszcze pokażą... gdy przyjdzie na nich czas... wyskoczą z kapelusza... na prezydenta lub inną tego typu " posadę " ... zresztą jak obecnie...parafrazując piosenkę... fack who is Duda ?

Pzdr.

 

Vote up!
4
Vote down!
-2

chris

#1561656

Wszystko, co Mirek Kokoszkiewicz, mądry człowiek, napisał jest słuszne i smutne. I nie dokonał cięć. Bo gdyby podał tekst prof. Osęki w takiej postaci:

"...cierpienia Polaków w czasie wojny nie były w żaden sposób mniejsze od cierpień Żydów. A były nawet jeszcze większe, ponieważ w czasie okupacji Polacy wykazali się ogromnym heroizmem, w przeciwieństwie do Żydów. […] Są narody, które maja ropę, takie, które mają przemysł, a my Polacy mamy nasze cudowne cierpienie! I nie pozwolimy na to by ktoś nam to cierpienie odebrał albo próbował umniejszyć, bo jest ono częścią nas jak terytorium państwowe! Takie rozważania się za tym kryją. To takie „jesteśmy kimś”. Polska nie jest w końcu ani potęga gospodarczą, ani nie ma silnej armii. Nie może tez wykazać szczególnie wysokiego poziomu życia. Wręcz przeciwnie: Polscy chętnie emigrują na Zachód w poszukiwaniu lepszego życia."

to byśmy to jak najbardziej zaakceptowali. Jednakże on dodał początek i zakończenie i tym ubliżył nam. Profesor Piotr Osęka, to gówniarz, syn Andrzeja Osęki, kompletnie otumaniony michnikowszczyzną. Czyli wiemy czym - pogardą
dla polaczków i supremacją pierwiastka żydowskiego, narodu wybranego, nad wszystkimi ludźmi na świecie.

A tak, po prawdzie, jak oni mogą być lepsi od Boskiego Stworzenia, jak nawet są pozbawieni napletka?

 

Dzisiejsze nasze kontredanse zwane polityką ze światowym żydostwem są rezultatem tego, że niestety ciągle jesteśmy dużo słabsi. I pohukiwanie i podskakiwanie na niewiele się zda.

A drugi element rozgrywki jest taki, że w dyskusji na prawdę nie wiem, czy rozmawiam z Polakiem, cz rozmawiam z żydem, który jakoś Polakiem się stał, nazwany Poniedziałek, Środa, czy Piątek i mnie czaruje swoim podchwytliwym antysemityzmem.

Więc cały ten temat jest zastępczo rozpętaną hucpą, abyśmy nie patrzyli na istotne sprawy.
 

Vote up!
12
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1561534

Ostatnio u Kazimierza Satyr jasno i konkretnie określił swoje stanowisko. Teraz jazgdyni pisze po ludzku... czekamy więc na Gawriona, by jako szef " tego przybytku" jasno określił azymut dla Niepoprawnych... by znowu tym się stali czym byli przed laty... bowiem na tym Portalu Rzeczpospolita stoi na pierwszym miejscu , a nie polityczne przepychanki. Rozumiem, że cały Portal jest rozczarowany PiSem i Dudą , bo nie po to żeśmy ich wybierali... i to nie za naszą zasługą są obecne zmiany... więc nie ma się czego wstydzić tylko trzeba ubolewać nad naszą naiwnością... Prawda moi Drodzy musi być naszym azymutem i nic innego...

Vote up!
5
Vote down!
-4

chris

#1561536

Synu, nie jesteś arbitrem, by oceniać i osądzać. Masz zanadto wysokie mniemanie o sobie.

I znowu mieszasz,mącisz i szczujesz. Trzeźwe spojrzenie i realizm bierzesz za uczucia.

Rozumiem - PIS ci się nie podoba. Prawdopodobnie nigdy ci się nie podobał, bo było nie po drodze. Jeżeli jednak leży ci na sercu dobro kraju i Polaków, o czym nie jestem bardzo przekonany, to pokaż nam wszystkim alternatywę - coś, czym PIS zastąpisz. I to teraz, gdy ważą się losy, a nie za sto lat. Tak jak nam zawsze obiecywali komuchy i liberały: róbcie to i tamto dla dobra waszych dzieci i wnuków. Czyli na święty nigdy.

Vote up!
6
Vote down!
-3

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1561568

Jako więc syn tej polskiej Ziemii, jak najbardziej jestem arbitrem i mogę osądzać. Wszystko inne to demagogia, na którą tak chętnie i zawsze się silisz. PiS rzeczywiście mi się nie podoba i to nie tylko dlatego, że jest zażydzony, ale przede wszystkim pamiętam te " gierki" w 2005 roku...Pisałem już o tym. Kamiński został zniszczony psychicznie, a to jest bardzo porządny człowiek ...Jeden przykład  ( jakże ważny)  z wielu...Zamach Smoleński do dzisiaj nie wyjaśniony.... A alternatywa o którą pytasz jest, tylko trzeba pozwolić,  by doszła do głosu.Kim jest ? To nasz Naród jazgdyni...po prostu nasz Naród...potrafi jeszcze dzisiaj pokazać swoich rzeczywistych kandydatów,  tyle że na to nie ma przyzwolenia...Dzisiaj pisać pozytywnie o PiSie , to tak samo jak pisać pozytywnie o PZPR...i jeżeli tego nie rozumiesz, to znaczy, że nic nie rozumiesz...Jesteś paradoksem samym w sobie i zaplątałeś się we własne domniemania. Z Bogiem i nic bez Boga i Naród... mamy dosyć światłych Polaków i nie ubabranych w partyjniactwo i szemrane układy...

Vote up!
5
Vote down!
-4

chris

#1561578

Raz piszesz po ludzku, by znowu pisać jakieś dyrdymały... co się z Tobą dzieje? Czy nie potrafisz jasno się samemu określić? Poczytaj własne komentarze póki wyślesz...

Moja rodzina po 39 roku straciła ziemię po horyzont, a Ty zarzucasz mi jakąś sympatię do komuchów , postradałeś zmysły?...i to Twoje pieprzenie o PiSie... partyjniactwo rozbija nasz Naród,  czy tego nie widzisz? Ślepy? Czytam, żeś człowiek inteligentny, przestań więc pisać głupoty,  bo doprowadzasz mnie do szału...mam duszę ułańską , a nie żydowskiego grizipiorka...

Vote up!
5
Vote down!
-5

chris

#1561580

... pozwoli Polsce przetrwać!!!

A PiS tylko udaję katolików, bo gdy przyszło pokazać swoje credo wiary, gdy żydzi nieustanie opluwają naszego Boga i Króla Jezusa Chrystusa i naszą wiarę, to PiS z podkulonym ogonem siedzi cicho.

To jak to się ma do głoszonych haseł, Bóg Honor Ojczyzna, ani nie ma Boga, ani nie ma honoru, ale jest za to budowany twór o nazwie Polin.

Setki milionów jest wydawane dla żydów, a już obiecują znowu 320 milionów na żydowskie nowe muzea, co potwierdza do kierunku w jakim PiS idzie i zmierza.

Obrona Judy czerwonych morderców w mundurach i zero reakcji Kaczyńskiego, przelała czarkę goryczy wśród patriotów Polskich.

Co widzimy w notowaniach PiS.

Pokonamy żydo-komunę, bo ludzi dobrej woli jest więcej, a PiS nie jest już żadną alternatywą.

Pozdrawiam

 

Vote up!
7
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1561585

To bardzo smutne co pan pisze ale niestety prawdziwe. Najgorsze jest to, że Polacy zostali znowu oszukani a teraz są na dodatek okradani. Prawdziwa kradzież ma się dopiero jednak zacząć. Dlaczego PiS milczy w sprawie ustawy senatu USA? Przyjdzie nam się przygotować na powrót PO? Nie sądzę, żeby w następnych wyborach PiS zdobył tyle miejsc w Sejmie, żeby rządzić samodzielnie.

Vote up!
7
Vote down!
-1

M.I.Onuckina

#1561591

Zdecydowanie szybko ulegasz pozorom i naiwnie wierzysz w zmianę drapichrustów.

"Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim.Raz się skurwisz – kurwą zostaniesz” George Orwell – Folwark zwierzęcy

Vote up!
5
Vote down!
-4

Verita

#1561606

Ależ nie, ja ciągle jeszcze staram się tworzyć platformę porozumienia ;-))))

, nawet jeżeli jest to tak kruche i mało widzialne...

Poza tym jestem tu nie bezustannie, ale wiem raczej z kim mam do czynienia...tzn. kto jest kto...

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
-3

chris

#1561619

Jeszcze wczoraj mogłam oceniać komentarze a dziś już nie. Co się stało? Czy mógłby mi ktoś to wyjaśnić?

Vote up!
8
Vote down!
-1

M.I.Onuckina

#1561594

Możesz oceniać za plus 1 lub minus 1, bo na swoim koncie masz +47, a to daje prawo do oceniania.

Tylko ujemna punktacja na twoim koncie, nie pozwoli Ci oceniać, ale komentarze będziesz mogła pisać.

Vote up!
5
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1561597

Niestety nie mogę.

Vote up!
7
Vote down!
0

M.I.Onuckina

#1561608

...albo zapiąć pod szyję, jeżeli się da.

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
-2

Verita

#1561603

Zmieniłam sukienkę na skromniejszą. Myślisz, że to coś da?
Nie wiedziałam, że tu tacy purytanie :)

Vote up!
8
Vote down!
-1

M.I.Onuckina

#1561609

...jeżeli nic nie da....to trzeba będzie pójść w drugą stronę. Tu właściwie nic nie jest pewne.Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
-1

Verita

#1561610

W drugą stronę???
Myślisz, że topless wystarczy? :)

Vote up!
7
Vote down!
-1

M.I.Onuckina

#1561614

Ja zdecydowanie byłbym za topless :).

PS.Ty Onuckina nie narzekaj na brak możliwości oceniania innych, ja tu "tkwię" od półtorej (a może i znacznie dłużej :) ) roku i też takiej możliwości nie posiadam :).
Troszkę pokory :).
A poza tym, witam na portalu :).

Vote up!
6
Vote down!
-3
#1561615

No jeśli tak to się nie będę skarżyła. Tylko, że to jakieś dziwne, że są równi i równiejsi.

"Ja zdecydowanie byłbym za topless :)"

Świntuch :P

Vote up!
5
Vote down!
-1

M.I.Onuckina

#1561621

Po prostu mężczyzna...

:-))))))

Pozdrawiam i witam na portalu

Vote up!
6
Vote down!
-2

chris

#1561622

Oj tam, nie świntuch, a esteta :).

PS. Co do "równi i równiejsi"... życie Onuckina, życie :).

Vote up!
5
Vote down!
-2
#1561623

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika e.dudek został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

zstły kmnstyczn ppłczyny, bystr jk wd w klzc.

Vote up!
0
Vote down!
-3
#1561628

już chyba możesz oceniać. Topless ci nie grozi. Wystarczyło zapiąć sukienkę :-)

Vote up!
4
Vote down!
-1

Verita

#1561635

Żeby oceniać komentarze... zaloguj się... :-)

Vote up!
6
Vote down!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1561624

Ja jestem zalogowany, a i tak d...pa :).

PS. A jednak Onuckina, to spory talent, ledwie weszła, a już 101 plusików :).
Ja jestem tu półtorej roku i nadal "odrabiam" minusy :).

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1561626

...już bociany do nas lecą. U mnie odrabianie trwało chyba ze 3 lata. Dopiero jak satyryczni, stowarzyszeni towarzysze ze swoimi konkubinami,dyletantami  i potrójnymi nickami się znudzili, zaczynam wychodzić na prostą....zobaczymy na jak długo.

A Gawrionowi to wszystko "wisi". Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
-2

Verita

#1561627

Wiesz... jak zapewne zauważyłaś, mam własne zdanie na sytuację Polski i w Polsce, którego nigdy nie zmieniłem, a mimo to, ubyło mi około 2000 (!!!) "minusów"...
Wniosek... To ja miałem rację i świadczy to o tym, że wielu "Niepoprawnych" tę rację mi przyznaje...
Mnie to cieszy niezmiernie...
Zaczynamy "przeglądać na oczy"...

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1561629

Dostawać plusy, i to w tym " kontekście ",  to byłaby obraza , to wstyd !

Podobnie jak od czasów bolka i obamy otrzymanie nagrody Nobla to jak kara :-))))

Niech no sobie " oni" stawiają wzajemnie te plusy... jakieś zboczenie zawodowe :-)))) 

Plusy dodatnie i ujemne :-))))

Przecież nie plusy są istotne, a zawarta w komentarzach treść i prawda . Cóż komu po tych ICH naukowo opakowanej   głupocie  : -))))))))

To już zaczęło się w początkach lat 80 tych, tzn. wielu moich znajomych akademików pracujących na uczelniach w kraju po prostu zwariowała... całkowity odjazd... nie wytrzymali nadchodzącej " transformacji"... A dzisiaj ...?

No cóż?  Panowie odpowiednio utytuowani w swoim wieku, którzy wyedukowali już mnóstwo studentów uważają się za alfa i omega i wzajemnie np.tutaj wymieniają swoje dyrdymały...  Inni znowu " pogrążeni " w technice czy wirtualnym Świecie np.cybernetyki wypowiadają się na tematy filozoficzne. Trzeba bowiem wiedzieć , iż istnieje pewna maniera, pewne natręctwo, mianowicie ludzie wykształceni uważają,  że uprawnieni są wypowiadać się i to autorytatywnie w innych dyscyplinach naukowych jednak na kanwie własnego wykształcenia. Ludzie " nowej generacji" ,  jak również " wolno myślący " , którzy nie są obciążeni " sztywnym gorsetem" owych wszechwiedzacych czy też lepiej lub " na pewno "wiedzących  potrafią myśleć co prawda na skróty,  ale w sposób rzeczywisty. I dlatego właśnie tyle zamieszania po tej naszej nieszczęsnej tzw. Prawej Stronie, która w rzeczy samej prawą nie jest. A czym jest ? A jest barometrem  dla Żydostwa... oni " czeszą " prawicę,  a ja czeszę ICH :-))))  Dlatego w dupie mam te ich parchate minusy  

:-)))))))

Vote up!
8
Vote down!
-2

chris

#1561657

przeczytania wszystkich dotychczasowych komentarzy pod tym "sznurem". Przyznaję rację autorowi w wielu stwierdzeniach o żydowskiej nagonce na Polskę. Wyraźnie gryzą podaną im kiedyś rękę, ze wszystkich stron. I mają ułatwione zadanie, bo trafiają na polskie piekło. Piekło, które obsługują sami Polacy, lub produkty polakopodobne. Te produkty to ci, którzy gryzą najmocniej, zajadle, bez litości. Świadczy o tym wiele komentarzy, często prowokacyjnych w tym samym celu. Sytuacja wydaje się beznadziejna - czy zdołamy się podźwignąć i wyzwolić z tych trujących, pajęczych sieci, niszczących z premedytacją polską tkankę narodową?

Vote up!
3
Vote down!
-2

yenom

#1561595

To niech ci żydzi dalej plują w twarz, a ty mów ze deszcz pada, przynajmniej ominie cię piekło patriotów Polski, którzy za ciebie staną w obronie dobrego imienia Polski.

Vote up!
6
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1561598

Zastanów sie człowieku, co piszesz. Przeczytaj dwa razy, jesli raz nie wystarczy. I nie oceniaj swoich chorych skojarzeń,jako moje stwierdzenia, rzekomy patrioto.

Vote up!
0
Vote down!
-1

yenom

#1562106

https://demotywatory.pl/4840191/Taki-napis-widnieje-w-Muzeum-Historii-Zydow-Polskich-POLIN-w

https://demotywatory.pl/4840181/Kazdy-Polak-ktoremu-na-sercu-lezy-dobro-Ojczyzny-zlapie-sie

Muzeum Polin: " PiS gorszy od Gomułki?"

https://twitter.com/R_A_Ziemkiewicz/status/973086022446743553?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fnatemat.pl%2F232475%2Cwystawa-o-antysemityzmie-w-muzeum-polin-co-oburzylo-magdalene-ogorek

PS

https://niepoprawni.pl/blog/civilebellum/goje-moga-nas-pocalowac

 

Vote up!
4
Vote down!
0

casium

#1561989

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika e.dudek został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

koniec mydlenia oczu.

Vote up!
0
Vote down!
-2
#1561990

Tę na zdjęciu?

Smok z siedmioma...

Vote up!
3
Vote down!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1561995

. (nie ma jak tego skasować)

Vote up!
2
Vote down!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1561997

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika e.dudek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

uwolnisz świat od głupoty.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#1562001