Popularne treści blogera

Obrazek użytkownika kokos26
Gospodarka

Dla uzmysłowienia Czytelnikom tragicznej sytuacji, w jakiej znalazła się Polska i dramatycznego stanu naszego narodowego ducha oraz zanikania instynktu przetrwania, jako narodu, zacznę od zadania zdawałoby się niepotrzebnego pytania, na które odpowiedź wydaje się nie tylko dziecinnie prosta, ale i wyjątkowo oczywista.

Czy my Polacy, w przeszło 90 procentach ochrzczeni katolicy, mamy prawo, a...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (42 głosy)
Obrazek użytkownika kokos26
Blog

 Dzisiejszy program Janka Pospieszalskiego zaowocował „sensacją”. Był nią wyszperany w aktach Stasi szyfrogram ambasadora NRD w Warszawie świadczący o zdradzie Bronisława Geremka.

Bronisław Wildstein stwierdził, że nasza demokracja-cytuję z pamięci- „jest ułomna gdyż wolność słowa polega w niej na tym, że prawda dysponuje tysiącem egzemplarzy, a kłamstwo milionami. „

Jest świetna okazja aby tę...

4.1
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.1 (3 głosy)
Obrazek użytkownika kokos26
Blog

   Jeżeli umiera blisko 90 letnia kobieta to trudno mówić o powalającej, niesłychanej tragedii i dramacie. Ot zadziałała biologia i to ze statystycznie i miłosiernie opóźnionym zapłonem.

Poeci, jak wiemy, często strzelali sobie w łeb lub wyskakiwali przez okna, produkując nieświadomie późniejsze legendy o nich samych.

Jednak, jeśli chodzi o Wisławę Szymborską, to jej dzisiejsza śmierć w tak...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Nie jest rzeczą przyjemną pełnienie roli Kasandry. Żadnej satysfakcji nie przynosi mi dzisiaj stwierdzenie – a nie mówiłem! Jeżeli jacyś wyjątkowi naiwniacy wierzyli jeszcze do niedawna, że Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN będzie uczciwą placówka historyczną to ostatnie dni powinny być dla takich osób kubłem lodowatej wody wylanej na ich prostoduszne łatwowierne głowy.

 

I tak debata w muzeum...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (24 głosy)
Obrazek użytkownika kokos26
Kraj

„chciałby znać powód, dla którego Prezydent jedzie do Gruzji"

Jeszcze przed chwilą z ironią w głosie mówił Radek Sikorski. Teraz widząc na horyzoncie ewidentny sukces międzynarodowy Lecha Kaczyńskiego w ostatniej chwili spakował szczoteczkę do zębów i wsiadł do samolotu, którego parę godzin temu nie chciał udostępnić.

Słupki, słupki i jeszcze raz słupki. Może dziesiątki kamer, które będą...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Pierwsza zła wiadomość to taka, że jak się dowiadujemy, po osobistej interwencji Papieża Benedykta XVI przyspieszony został proces beatyfikacyjny księdza Jerzego Popiełuszki.
J
est jeszcze inna, gorsza.
Istnieje duże prawdopodobieństwo, że stać się to może jeszcze w tym roku w październiku w 25 rocznicę męczeńskiej śmierci kapłana.

Przed III RP i jej mieszkańcami stoi odpowiedzialne zadanie...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Ktoś czytając tylko sam tytuł może zapytać – jak to? Dlaczego Tusk, a nie Putin i Rosja?

Otóż dlatego, że to sprawowane przez tego szkodliwego i niebezpiecznego polityka rządy doprowadziły polskie państwo do takiej sytuacji, w której stajemy dzisiaj niemal bezbronni naprzeciw  zagrożeń dla naszego narodowego bytu. Zagrożeń, których na dodatek ciągle i w zastraszającym tempie przybywa.

Ręka w rękę...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (13 głosów)
Obrazek użytkownika kokos26
Historia

„Gen. Wojciech Jaruzelski chciał się zabić na wieść o planach inwazji ZSRR na Polskę - mówił były szef MSW gen. Czesław Kiszczak”

Taką wstrząsająca informację podaje od rana portal onet i odsyła do strony internetowej stacji TVN24. Póki, co nie znamy szczegółów, a scenariusze mogły być różne. Być może generał w czasie rozmowy ze swoim przyjacielem nagle wstał i wykrzyknął:

-Czesiek, ja się...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Czerwiec 56, Marzec 68, Wybrzeże 70, Ursus i Radom 76, Solidarność 80, to wydarzenia, które mają dowodzić naszego bohaterstwa i odwiecznego dążenia Polaków do wolności i niepodległości.

Tak naprawdę, to wyjałowieni przez totalitaryzmy z prawdziwych elit i bohaterów Polacy, posługują się tymi datami by zakrzyczeć i zagłuszyć własną małość, tchórzostwo i coraz bardziej widoczny upadek.

Nie ma już...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Bronisław Komorowski

 

Poległ z kretesem latem tego roku. Postać tak prostacka jak i tajemnicza. Polityk przez lata strzeżony medialnym kordonem przed zadawaniem mu kłopotliwych pytań. Uczestnik „afery marszałkowej”, czyli próby nielegalnego dotarcia do treści raportu o likwidacji WSI. Urząd prezydenta przejął po zamachu smoleńskim łamiąc konstytucję. Odszedł również w atmosferze skandalu...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (28 głosów)

Strony