Thank you Radek, czyli dyplomacja dyktatora Tuska

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

„Nikt się na świecie nie liczy z dyplomacją PIS-u” – to zdanie powracało jak bumerang na wszystkich wiecach przedwyborczych obecnej junty 13 Grudnia. Także obecny dyktator Tusk, chętnie wyśmiewał na swoich wiecach – wraz z powtarzającym jego tezy chórem klakierów - „nieudolną” dyplomację pisowską.

W tym chórze klakierów Tuska wyróżniał się „tygrys” Kosiniak i jego dwór w osobach Siekierskiego i Krajewskiego podnosząc, że PIS nie potrafi rozmawiać z Unią w sprawie wstrzymania napływu bezcłowej ukraińskiej pszenicy i kukurydzy na polski rynek. Dziś Siekierski wraz z Krajewskim ( czyli minister i wiceminister rolnictwa) gdzieś się ukryli – a zboże z Ukrainy jak waliło, tak wali do Polski, zaś ministrowie z PSL-u bojąc się Unii - nawet strajku rolników nie potrafią ugasić. Paradoksem jest, że całe ministerstwo… popiera strajk rolników, potwierdzając kompletną niemoc wybrańców WSI…

Przedsmak nowej – reżimowej dyplomacji pokazał niedowiarkom przyszły wiceminister rolnictwa – watażka Kołodziejczak z AgroUnii. Ten wybitny fachowiec od zadym (m.in. pod Ambasadą Stanów Zjednoczonych) – udał się po wyborach do twierdzy UE wraz z ciężarówką bochenków chleba. Oprowadzany przez Halickiego po brukselskich korytarzach – każdego kto się nawinął zatrzymywał ze słowami:„ Hände hoch! Guten Tag! Das ist polnisches brot von polnischen Bauern! Sehr gut! Jawohl! Danke schön! - i wręczał bochenek chleba…

Kołodziejczakowi udało się nawet Ursuli von der Leyen wdusić bochenek chleba, kiedy Ursula wychodziła z jakieś sali - co potwierdza  wielki talent dyplomatyczny Kołodziejczaka. Ten sukces uzmysłowił wyborcom junty 13 Grudnia, że skończyły się czasy „nieudolnych rządów PIS-u” i nadchodzi era prawdziwych fachowców. Także od robienia dyplomacji...

Takim niewątpliwym fachowcem był nieodżałowany Radek Sikorski (znany też jako "Radsik") – recydywista, który ożył za arabskie pieniądze i znowu został powołany przez Donalda Tuska na ministra spraw zagranicznych. Wraz ze skromnym gronem 7 darmozjadów z junty 13 Grudnia.

O Sikorskim można by godzinami mówić, gdyż znane są jego dyplomatyczne wyczyny z czasów, gdy Tusk wraz teoretycznym rządem PO-PSL liczyli się na całym świecie, a zwłaszcza zaś na Kremlu. Także Amerykanie do dziś nie zapomnieli dokonań Radka w relacjach ze Stanami Zjednoczonymi. Dyplomacja Radsika nie polegała bowiem tylko na „robieniu Amerykanom laski” czy na „murzyńskości” naszego kraju wobec Stanów Zjednoczonych - co Radsik wyznał Vincentowi Rostowskiemu w nagranej rozmowie. Dyplomatyczna ofensywa byłego mudżahedina wobec USA trwała bowiem i za rządów PIS-u, gdy Radsik opublikował na twitterze wpis po awarii rosyjskich gazociągów Nord Stream i Nord Stream 2. Choć przyczyny uszkodzenia gazociągów były nieznane, Radsik zamieścił wpis o treści: „Thank you, USA”. Choć Sikorski ten tweet usunął - odbił się on szerokim echem na świecie – a zwłaszcza zaś w USA.

Teraz Stany Zjednoczone jako pierwsze powiedziały ministrowi Radsikowi „Thank you”, gdy ten zapowiedział swoją 6-dniową wizytę w USA w dniach 6-11 lutego br. Okazało się bowiem, że Departament Stanu USA nie znalazł dla szefa polskiej dyplomacji 1 godziny na spotkanie z A. Blinkenem! I tak minister Sikorski po wizycie w Berlinie i ostentacyjnej demonstracji uległości wobec RFN – nie odwiedzi już Waszyngtonu: ze względu na to, że „pilne obowiązki Antonego Blinkena nie pozwalają mu na spotkanie”. Te słowa w dyplomacji oznaczają: jesteś Sikorski personą non grata! Thank you!

Tak więc na naszych oczach – przy całkowitej ślepocie „niezależnych” mediów i żurnalistów – Polska „zaczęła się liczyć” na świecie tak samo, jak w Stanach Zjednoczonych liczą się z Kosowem czy Albanią!

Jednak dodatkowy grzybek do dyplomatycznego barszczu junty 13 Grudnia - dorzucił sam Gauleiter na Polskę. Tusk w dyplomatycznej furii napisał bowiem na portalu X: „Ronald Reagan, który pomógł milionom z nas odzyskać wolność i niepodległość, musi dziś przewracać się w grobie. Wstydźcie się” - odnosząc się do środowego głosowania w Senacie Stanów Zjednoczonych, gdzie głosami głównie republikanów odrzucony został projekt ustawy łączącej pomoc dla Ukrainy, Izraela i Tajwanu z restrykcjami imigracyjnymi.

Niezwłoczna odpowiedź na tweet Gauleitera potwierdza, że Donald Tusk liczy się już na całym świecie! „Jestem za wsparciem Ukrainy, ale najpierw musimy pomóc Ameryce” - powiedział PAP republikański senator Marco Rubio i równocześnie odpowiedział Tuskowi na portalu X: „Drogi Premierze, czy możemy zacząć wysyłać do Pana co miesiąc 300 000 migrantów, którzy nielegalnie przedostają się do Ameryki? Naprawdę pomogłoby nam to uporać się z inwazją na nasz kraj i znacznie przyczyniłoby się do przyjęcia ustawy pomocowej, którą mamy zatwierdzić”.

Jak bardzo dyktator Tusk zaczął byc popularny na całym swiecie potwierdza kolejna wypowiedź, dotycząca szarży dyktatora z Polski na republikańskich senatorów USA: „Jako osoba, która pracowała dla Margaret Thatcher, uważam, że Reagan zdecydowanie potępiłby antydemokratyczne posunięcia podejmowane przez rząd Tuska w Polsce, w tym wsadzanie do więzień polityków opozycji/zamykanie stacji telewizyjnych. Żelazna Dama też byłaby przerażona” - napisał w serwisie X Nile Gardiner, ekspert waszyngtońskiego think tanku Heritage Foundation i były doradca brytyjskiej premier Margaret Thatcher, dodając: Możesz być pewien, że kiedy Joe Biden opuści Gabinet Owalny, Donald Tusk nie będzie mile widziany w Białym Domu. Ten człowiek jest chodzącą katastrofą dla Polski i stosunków amerykańsko-polskich".

Cóż więc pozostaje „chodzącej katastrofie dla Polski” i jego specjaliście od „dożynania watah” i „robienia laski”? Nic innego, jak jedną uchwałą przemianować Ministerstwo Spraw Zagranicznych na Ministerstwo Spraw Germańskich…

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (16 głosów)

Komentarze

     Nie dość, że uczniom ukradli laptopy, to dzisiaj minister Gancarz skradł Polakom 100 obwodnic parodiując Rostowskiego "piniendzy nie ma..." i... pewnie na nic nie będzie. Gniew się wzbiera, aby przewietrzyć radykalnie Polskę, bo coraz duszniej w naszym kraju.

Vote up!
9
Vote down!
0

ronin

#1658772

6. Dług Tuska wobec Berlina i Brukseli

Minęło dziewięć lat od ucieczki z Polski i dziś Tusk musi spłacić długi zaciągnięte u brukselskich i berlińskich sponsorów, którzy sterowali jego karierą i dzięki którym utrzymał się na powierzchni.

On jest ich inwestycją: Tusk został wybrany do wykonywania brudnych zadań przez swoich sponsorów, ponieważ jest sprawdzonym w praktyce – powiem to wprost – zdrajcą i można mu zaufać, że znów wyprzeda Polskę bez żadnych wyrzutów sumienia.

Tusk jest dziś zwykłą marionetką brukselskiej biurokracji i niemieckich planów imperialnych.

Cytat za: https://wpolityce.pl/polityka/657601-top-10-cytatow-z-wywiadu-prezesa-pis-dla-sieci

Vote up!
6
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1658774

  Za solidarności było nas ponad 10 milionów. Teraz tylko czekać, jak się ruszą górnicy, co już zapowiadają, to ta czerwona zaraza nie zdąży się spakować. W TV Republika widzimy tysiące ciągników na ulicach, prawie w każdej miejscowości. Przewidywałem upadek tych rządów lucyperów za dwa miesiące, a to może być już za 2 tygodnie. Ta banda obcych wypowiedziała Polakom wojnę i szybko polegnie.

Vote up!
5
Vote down!
0

ronin

#1658781

Słyszałem od zwolennika obecnie rządzących, że trwa wyprowadzanie pieniędzy na zagraniczne konta żeby się zabezpieczyć. "Piniendzy" znowu nie będzie i będziemy musieli nadrabiać zaległości

 

Pozdrawiam wszystkich zdrowo myślących

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Roman Pniewski

#1658782

   złota już szczury nie zachapią, bo zostało przewiezione do Anglii.

Vote up!
3
Vote down!
0

ronin

#1658784

przytoczę słowa piosenki z sobotniego warszawskiego Spotkania Wolnych Polaków:"

"Jeszcze jedna nocka, jeszcze jeden dzionek i do pierdla pójdzie Donek !!" 

serce rośnie, gdy widzi jak budzi się Polska, Nasza Polska

 

Ogladaliśmy  z wielkim wzruszeniem  w TV Republika sobotnie "spotkanie  Wolnych Polek i Polakow w Warszawie ,to się dzieje na prawdę

 dziwne ,ze w tym samym czasie TV Republika była jedyna, która nadawała transmisję z tego Wydarzenia  a reszta? 

Reszta milczała i udawała, ze nic takiego się nie dzieje ,podobnie było w "internetach" 

znamienne i niosące nadzieję,to ,to ,że "one" są po  prostu przerażone

Mnie się jeszcze marzy spotkanie donka wracającego z nart,ze  strajkującymi Rolnikami  :)

Dobrego Nowego Dnia,

Dnia Nadzieji i Wiary , Wiary ,ze damy Radę ,że zwyciężymy  ten koszmar ,i zrobimy TO kolejny raz z Bożą Pomocą 

TAK nam Dopomóż Bóg

Vote up!
2
Vote down!
0

gość z drogi

#1658808

Czekałem i czekałem aż się odezwiesz. Nie było Cię tu, u Swojaków prawie 200 lat. Pomyślałem sobie, że widocznie wyjechałaś do ciepłych krajów, pod palmy.

A tu taka niespodzianka!

Witaj Kochana Zosieńko. Wiem, że nieustannie myślisz i modlisz się za Ojczyznę i dobrze, bo zobacz sama : idzie wiosna. U mnie na Mazowszu słychać żurawie jak sobie klangorzą, więc może wreszcie wiosna będzie nasza.

Marzy mi się to samo co Tobie, ale oprócz tego marzy mi się, abyś częściej zaglądała na Niepoprawnych, jesteś takim naszym Aniołem, bez którego Niepoprawni są tylko blogiem, a nie Rodziną.

Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
1
Vote down!
0

Apoloniusz

#1658866

super ,

a mnie się wydawało ,ze dłuższą Chwilę" ale już się poprawiam

Byłam ,tylko nie chciałam ranić naszych Polskich Wolnych  Serc swoim oburzeniem ,więc starałam się trochę przeczekać, by ochłonąć 

Dzisiaj Środa Popielcowa, posypię głowę "Popiołem ' .... i uśmiechnę się do Naszej Wolnej Polski i Wolnych Polek i Polaków :)

@ Apoloniuszu słoneczne pozdrowienia dla Ciebie ,dla Twoich Bliskich  i dla tych gaworzących mazowieckich Zurawi :)

Polska jest piękna ,że zadne wojarze ,TU jest najlepiej i najSłoneczniej,,,mimo,że gnębią nas 

co niektóre "dziwy "ale jak sam piszesz,Wiosna już blisko i MY Wiemy ,że Wiosna jest Nasza, Nasza i Boża , nie lewacka ,nie POganska , tylko Nasza  Nasza Polska,

z Bogiem zawsze po drodze  :) drodze do Wolności serc i ducha

 Tak nam dopomóz Bóg, śpiewaliśmy niegdyś ,śpiewamy i Dzisiaj

Vote up!
3
Vote down!
0

gość z drogi

#1658914

W Panu ufajmy, ducha nie gaśmy.

Pozdrawiam serdecznie, gdyż tylko Ty Zosieńko, ciepło o mnie piszesz, stąd moje niepokoje gdy nie piszesz. :-)

Vote up!
1
Vote down!
0

Apoloniusz

#1658928