TEATR, CZYLI CHLEW POWSZECHNY

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Miarą postępu, który zżera świat i oczywiście zżera także Polskę jest totalny upadek sztuki. Bo jak można kupę narobioną na ulicy nazwać „sztuką” ? Oczywiście, że nie można ! Kupę można nazwać sztuką, gdy ją narobi „artysta” na scenie teatru, a najlepiej przy symbolu religijnym…

Ale też musi tę kupę narobić "artysta" nie przy byle jakim symbolu religijnym ! To musi być symbol Boga miłosiernego – a więc tego, którego wyznawcy nie obetną głowy „artyście”, który się publicznie wypróżnił. Bo autorzy „postępowych” sztuk i podobni im „artyści” nie są aż tacy odważni, by zadrzeć z Żydami lub muzułmanami. Charlie wystarczył, by utemperować postępowych „artystów”……

Polacy jednak nie gęsi, więc rodzimi lewacy powielają szambo zachodniego świata. Performersi „postępu” na deskach Teatru Powszechnego w Warszawie stali się tak bezczelni nie dlatego, że są silni, lecz dlatego, że my – wyznawcy Jezusa Chrystusa – nadal tolerujemy bluźniercze eksperymenty, które prezentowane są za nasze pieniądze. I to w teatrach!  A więc w dawnych „świątyniach” sztuki, zamienionych przez lewactwo w bolszewicki chlew.

Ktoś im jednak na to pozwolił i nadal pozwala, skoro gnój z tego chlewa rozlewa się na ulice, dociera do mediów, w tym do telewizji. Widok świni lub wieprza na ekranie już nikogo specjalnie nie szokuje, gdyż wiadomo, że ktoś ten chlew sponsoruje!

Wątła jest więc nadzieja, że uda nam się powstrzymać kolejny po bolszewizmie marsz „postępu” - bez Bożej interwencji. Ale jak często się mówi: „Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy”, więc i ten postępowy chlew czeka prędzej lub później zagłada...

W tym momencie przypominają mi się dwie historie zza Oceanu. Pierwsza dotyczy światowego zjazdu gejostwa w Nowym Orleanie: Miasto to zostało zniszczone dzień wcześniej w wyniku katastrofalnego huraganu i fali tsunami…

Druga historia dotyczy właściciela sieci klinik aborcyjnych w Stanach Zjednoczonych, który wybrał się z rodziną ( w tym ze swoim wnuczkami) na wakacje nad ocean. Jego samolot spadł na cmentarz katolicki i rozbił się przy pomniku nienarodzonych dzieci. Wszyscy zginęli…

Czytając posty „postępowców” na tweeterze na temat nagonki Ciemnogrodu na siły postępu nie martwię się o nich. Martwię się, że ktoś niewinny znowu zapłaci za drwiny z Boga, z Ojczyzny i zwyczajnej moralności. Bo taki jest sens krwi niewinnej  Baranka Bożego….

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:24)

Komentarze

nazwałeś rzeczy po imieniu. Użyłeś właściwych określeń i porównań. Wielkie brawo i duża dycha za tekst. Wczoraj z mediów dowiedziałem się, iż prokuratura z urzędu podjęła czynności o obrazę uczuć religijnych, i słusznie. Nurtuje mnie jednak jeden wątek. Mianowicie chodzi o aktorów bądź "aktorów", odtwórców tej rynsztokowej sztuki. Decyzję o wystawieniu tego czy innego przedstawienia podejmuje dyrekcja teatru. Natomiast czy aktorzy mają wybór. Czy chcą grać w tym przedstawieniu, czy muszą. Ponieważ jesli chcą, to degrengolada totalna, ale jeśli muszą, to może i dla nich była by potrzebna jakaś klauzula sumienia. Mają wybór, czy są zmuszeni. Może ktoś z niepoprawnych zna temat głębiej.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
0
#1533638

Nie wiem czy mozna cos co podobne jest do człowieka a w dalszym ciagu zwane jest aktorem teatralnym nazwac aktorem jesli wypróznia sie publicznie na scenie.Kiedys widziałem dwóch meneli,którzy pili w lasku denaturat z butelki.Jeden z nich w pewnym momencie powiedział do drugiego;popatrz ja ide sie zesrac i poszedł w pobliskie krzaki.To był zwykły zdegenerowany człowiek zwany potocznie menelem ale z klasą osobistego zachowania.Wiec jak mozna nazwac to cos co wyprózniało sie na scenie teatralnej?Pominąwszy dewiacje tego czegos bardziej interesujaca jest publiczność,która to oglądała.Czym sie kierowali idac na to przedstawienie?

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1533640

Osobiście zrezygnowałem z pisania na ten temat, ale jestem wdzięczny za każdy tego typu post, w tym Pana. To jest coś obrzydliwego, bluźnierstwo w czystej postaci. Mi nawet słów brakuje. Jest też działanie podlegające Kodeksowi Karnemu.

Oczywiście jest to zamierzona prowokacja w naszym kraju, ojczyźnie św. JPII i jednego z najbardziej katolickich krajów na świecie. Ale to w sumie coś więcej niż prowokacja - to celowe obrażenie naszego narodu, celowe przekroczenie kolejnej granicy a już nawoływanie posrednio do zabójstwa J. Kaczyńskiego przekracza wszystko.

Czytałem artykuł Piotra Zaremby w wpolityce.pl (Cyniczna operacja, ale i amok, Wrażenia z Klątwy". Pan Zaremba miał odwagę pójść na spektakl, po to aby go opisać z autopsji a nie z drugiej ręki. I dobrze i tylko potwierdził, że to już jest po prostu amok a aktorzy "grają" niemal z szatańską pasją... i chyba naprawdę potrzebny jest tu egzorcysta i modlitwa rózańcowa, co już się dzieje.

I własnie tak na marginesie: gdyby tak w spektaklu pocięto piłą mechaniczną Menorę lub spalono Koran... oj sądzę, że najłagodniejszą formą "kary" byłby koniec zawodowy reżysera i aktorów a wersji brutalniejszej - po prostu smierć tego towarzystwa.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1533641

patrzac na zyciorysy tych "aktorow"to zostali dobrani jak w korcu maku..bywalo, ze artysta czegos nie chce zrobic ,czy wziac udzialu w jakiejs kompromitacji,ale tylko niewielu ma sile odmowic.czesto kredyty zniewalaja dusze.jednak w tym konkretnym szambie udzial wzieli lewaccy aktywisci.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1533642

Przecież wykonawcy "Klątwy" (nazwanie tej dziczy aktorami to oczywista profanacja aktorstwa) to nie są nawet menele, to po prostu psychopaci obdarci z jakichkolwiek znamion człowieczeństwa na których szkoda śliny aby ich opluć. To jest z ich strony oczywista prowokacja, aby uderzyć w Polskę i jej największe świetość jaką jest Świety Jan Paweł II. Nie wiem dlaczego, ale od razu pomyślałem, że za tą prowokacją  stoi Soros wraz z wodzami Eurokołchozu Timmermansem i Schulzem. Znamienne jest milczenie bufetowej i jej przydupasów z warszawskiego ratusza. Coś w tym musi być.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1
#1533644

Chcecie się taplać w tym gnoju które sami zrobiliście wy świńskie lewackie ryje, w tym swoim POwszechnym chlewie, proszę bardzo, ale w Niemczech czy Brukseli, ale za ich POdatki.

A w Polsce wara wam wy kanalie POwszechne i takich obscenicznych szatańskich bezeceństw za nasze podatki.

Te lewackie bezeceństwa można jedynie POrównać do Markiza De Sad, który już od wielu lat skwierczy na rożnie w piekle, co i was czeka w niedługim czasie.

Zwolnić wszystkich co brali udział w tym urągającym wszelkim zasadą etyki i moralności gniocie lewackim, z wilczym biletem.

By nikt nie śmiał ich przyjąć, tych plugawców, do innych teatrów, niech wypier**lają do Sodomy i Gomory na zachodzie, i tam taplają się w gnoju, za własne pieniądze.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0
#1533645

Bardzo trafne, Kapitanie, bardzo trafne.

Na marginesie komentarzy. Od Aktorów wiele zależy. Ten chorwacki przybłęda, miał coś reżyserować w Staraym Teatrze w Krakowie u Klaty. Ale nie wyszło, bo część aktorów odmówiła gry w spektaklu. To są ednak rzadkie przypadki, bo dyrektor ma instrumenty na wywarcie presji. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1533648

Pytasz kapitanie kto zapłaci?
Równa Babka za wszystko zapłaci, bo jest oczywiście najgorsza , chciała uprzątnąć choć trochę ten bajzel to ja zbanowano.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

W koronie królów wyglądam pięknie.

#1533658

"równa babka", to prymityw czystej wody.
Gratuluję troski :).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#1533947

Po temu nigdy nie wolno oddzielać Bożego Miłosierdzia od Bożej Sprawiedliwości. Bo one są nierozłącznie ze sobą splecione i jeśli dla przykładu ktoś zatwradziale odrzuca Boże Miłosierdzie, no to właśnie już czeka na niego Boża Sparwiedliwość. Po temu nasz Pan zawsze wzywał cierpliwie zagubionych do nawrócenia, ale zarazem przestrzegał, że nad tymi którzy żyją świadomie i dobrowolnie w grzechach śmiertelnych i nadto nie chcą się uparcie nawracać, nad tymi wisi miecz Pański. Serdecznie pozdrawiam Kapitanie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1533687

Bardzo słuszna zatem jest decyzja Pana J.Kurskiego i dobrze że natychmiastowa dotycząca wykluczenia z występów w TVP jednej "aktorki" , której nazwiska przez szacunek dla czytelników nie wymienię, a która szczególnie "wyróżniła się" w tym chlewie. Ta pani ma wszelkie predyspozycje nie tyle aktorskie co kurewskie, a zatem pewne zatrudnienie w burdelu. Co do sztuki szkoda komentarza ! To haniebna prowokacja! Oczywiste że w tej sytuacji Teatr Powszechny do czasu trwania obecnego kierownictwa będę omijał szerokim łukiem. Niechby "twórcy" w zamian za hańbiony krzyż hańbili gwiazdę żydowską , a w zamian Jana Pawła II postawili by Mahometa to zapewne byłoby już dawno po problemie, a "odważni i bezkompromisowi" kreatorzy "wolności i nowoczesności " spoczywali by w urnach dwa metry pod ziemią.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1533710