Czy Bronisław Komorowski zawiesi kampanię wyborczą ?

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Nie trzeba udowadniać, że tzw. liberałowie oprócz polskiego przemysłu zniszczyli także polską bankowość, oddając prawie wszystkie polskie banki w obce ręce. Dzisiaj, gdy ich kandydat na prezydenta słabnie w oczach – Platforma Obywatelska – dziedziczka KLD, rozpętała wojnę propagandową przeciwko SKOKOM z zamiarem pognębienia PIS-u i Andrzeja Dudy. Wojny tej nie powstydził by się Goebbels i wczesna komuna z czasów Bieruta. Członkowie PO wymyślili nawet „aferę Andrzeja Dudy”, zaś zdaniem posła Adama Szejnfelda  "Duda powinien zawiesić też swoją kampanię wyborczą do czasu wyjaśnienia, kto napisał wniosek do Trybunału Konstytucyjnego", zaskarżający część ustawy o nadzorze finansowym, dotyczącą bankowości spółdzielczej...

Członkowie PO zastanawiają się nad powołaniem komisji śledczej, podczas gdy odpowiedź na ich pytania jest prosta: wniosek ten napisał ś.p. prezydent Lecz Kaczyński, a Trybunał Konstytucyjny podzielił wątpliwości prezydenta. Mimo to poseł PO Rafał Grupiński stwierdził, że widać, iż „lobbyści” w kancelarii prezydenta Kaczyńskiego pracowali nad zablokowaniem ustawy, która – jak wyraził się polityk PO - miała ochronić oszczędności 2,5 mln Polaków. – Wyłania się z tego ciemny obraz, wyłania się afera Dudy – mówił Grupiński.

Dlaczego jednak ani Szejnfeld, ani Grupiński ani żaden inny poseł z obozu rządzącego nie zada pytania: kto chciał zablokować ochronę oszczędności 20 milionów Polaków, ulokowanych w zagranicznych bankach, które to banki przejęły w okresie rządów liberałów polską bankowość ? Kto lobbował za tym, aby zagraniczne banki, działające na terenie III RP były pozbawione wszelkiej kontroli ? Kto w końcu doprowadził do powstania Komisji Nadzoru Finansowego ?

I na to jest odpowiedź i na to są dokumenty. Otóż rządowy projekt ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym powstał w okresie rządów….PIS – a przeciwnikami ochrony oszczędności Polaków w zagranicznych bankach byli m.in. posłowie Platformy Obywatelskiej, w tym: Grupiński Rafał, Szejnfeld Adam, Tusk Donald, Gronkiewicz-Waltz Hanna, Kopacz Ewa i… Komorowski Bronisław ! Łącznie – aż 120 posłów Platformy Obywatelskiej sprzeciwiło się w głosowaniu nr 51 z dnia 21-07-2006 poddaniu nadzorowi zagraniczne banki oraz ochronie oszczędności Polaków, ulokowanych w tych bankach !

http://orka.sejm.gov.pl/proc5.nsf/opisy/654.htm

http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/InfoForPPIDec?OpenAgent&26465&PO&Przeciw

A kto podpisał ustawę o o nadzorze nad rynkiem finansowym przegłosowaną 228 głosami, przy sprzeciwie 171 posłów ( w tym 120 posłów PO) ? Oczywiście – podpisał ją ś.p.Lech Kaczyński, zaskarżając niektóre zapisy do Trybunału. Nic więc dziwnego, że od tego czasu ś.p. Lech Kaczyński znalazł się na celowniku PO i ówczesnego marszałka sejmu, który wyraził nadzieję, że „prezydent gdzieś poleci i wszystko się zmieni”…

Jaki więc tytuł mają wszyscy ze 171 posłów, w tym Grupiński Rafał, Szejnfeld Adam, Tusk Donald, Gronkiewicz-Waltz Hanna, Kopacz Ewa i Komorowski Bronisław, aby dzisiaj w ogóle mówić o nadzorze nad całym rynkiem finansowym , skoro byli temu nadzorowi przeciwni ?

Czy w związku z tym faktem nie mamy do czynienia z kolejną aferą Platformy Obywatelskiej oraz aferą Bronisława Komorowskiego, który głosował przeciwko ochronie oszczędności Polaków we wszystkich bankach ?

Czy w związku z tymi faktami, Komorowski nie powinien zawiesić swoją kampanię wyborczą do czasu wyjaśnienia, kto lobbował w Platformie na rzecz pozostawienia zagranicznych banków, w których ulokowali swe oszczędności Polacy – bez jakiejkolwiek kontroli ?

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:25)

Komentarze

szabrownicy

 

krzyczeć wniebogłosy

żeby łapać złodzieja

ta się jedynia ostała

szabrownikom nadzieja

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

jan patmo

#1471686

Witaj

Twój logiczny wywód, oparty przecież na ogólnodostępnych faktach niestety nie jest szerzej znany, a co gorsza nie używa podo bnej argumentacji PiS i komitet wyborczy Dudy.

Zaraz postaram się to podesłać do TV Republika, a jesli pozwolisz, przekopiuje to na niezależni/ naszeblogi.

 

Serdeczności

 

Ps. Na Facebooka idzie od razu

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1471692

Niestety, skutkiem braku zdolności do logicznego myślenia totalna głupota wdziera się do życia wielu Polaków. Stają się zaprogramowanymi robotami. Dotyczy to także tzw. inteligencji, która w dużej części przeistoczyła się w III RP w ćwierćinteligencję…

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1471694

Mechanizm właściwie jest znany od dawna. Nazywa się konformizm i jako taki nie wiąże się z brakiem inteligencji. To bardzo silna potrzeba uzgodnienia z otoczeniem, a w sprawach publicznych naszym otoczeniem są media. I to jest ta nowoczesność, która nas zabija. Nie tylko nas. Produkcja absurdu jest globalna. Masy postępowego świata spod ekranów z jednej strony zwalczają jako przeżytek zawieranie małżeństw i związane z tym przywileje, a z drugiej domagają się małżeństw dla pederastów i lezbijek. Takich przykładów jest bez liku, ale prawdziwe spustoszenie wyrządza dopiero jednolity przekaz w krajach postkomunistycznych, a zwłaszcza w Rosji, na Białorusi i w Polsce, gdzie nie wymieniono od czasów komunistycznych obsługi mediów.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

JW

#1471779

Rewelacja!

 

W te parę godzin twój tekst ma prawie 3 000 wejść u Targalskiego, oraz - słuchaj! - ponad 13 000 wejść na Facebooku!

 

Wnioski dwa:

 

- pierwszy samolubny - mam redaktorskiego czuja i wiedziałem, że to bomba

- drugi pochwalny - napisałeś to świetnie - zwarte i logiczne.

 

Zobaczymy po 24 godzinach

 

Serdeczności

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1471746

Rządzącym pali się grunt pod nogami więc robią wszystko żeby ogłupić naród, dlatego przez oszustwa i manipulacje chcą odwrócić uwagę od afer w jakie wdepnęli. Ale to nie wszystko. http://www4.rp.pl/artykul/1184257-Postepowanie-cywilne--zastrzezenie-do-protokolu-budzi-watpliwosci-RPO.html

Rzecznik Praw Obywatelskich ma wątpliwości, co do przepisu, który daje stronom postępowania cywilnego uprawnienie do zwrócenia uwagi sądu na uchybienia regułom procedury. Dlaczego wprowadzono takie prawo,które zakłada że to strony muszą wykazać i podać podstawę prawną by mieć prawo do odwoływania się w dalszym postępowaniu? Na nadmierne ograniczenie prawa do sprawiedliwego wyroku wskazuje Rzecznik Praw Obywatelskich. Sprawiedliwy wyrok to również wyrok skazujący. A jeżeli prokurator coś nie dopatrzy to później nie będzie mógł się odwoływać. Czyżby chcieli uniknąć odpowiedzialności karnej za oszustwa i afery poprzez wykorzystanie prawa a właściwie procedur sądowych?
 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

trzeźwy

#1471786

B. Komorowski nie zawiesi swojej kampanii wyborczej. On musi atakować A. Dudę. Takie ma zadanie, by wygrać te wybory. Tak przynajmniej myśli. Jeśli tego nie uczyni, czekają go... białe niedźwiedzie, bo popsuje plany cara Władimira.

 

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1471845

Uważam p. Grzegorza za najlepszego kandydata na prezydenta wszystkich Polaków choć jestem od 30 lat korwinowcem. 

Tym razem chciałbym jednak o sprawach arcyważnych, bo trafiła się okazja tak rzadka jak kometa Kohoutka. 

Te wybory po raz pierwszy od 25 lat można wygraćMOŻNA WYGRAĆ

A Propos poparcia dla Grzegorza Brauna i pozostałych czterech prawicowych kandydatów to należy przyjąć, że jak Pan Bóg dopuści to i z kija wypuści a co dopiero z pp. Grzegorza Brauna czy Janusza Korwin-Mikke. 

Na wstępie dobrze będzie zauważyć, że np. co do tych kilkudziesięciu minut czasu antenowego jaki dostanie np. Pan Braun to (obstawiam), że ubowcy sobie poradzą z nim w prosty sposób tak jak kiedyś postąpili z Leszkiem Bublem: oskarżą go szerzenie antysrulizmu i zablokują jego materiały w państwowej TVP. Sam więc nie zdzierży. Jak zatem "dopomóc" Panu Bogu żeby mógł z tego kija wypuścić. Pójść z Nim na współpracę i też coś zrobić, o czym piszę niżej. 

A teraz sedno wpisu - jak to przeprowadzić? Jak wygrać te wybory po raz pierwszy od 25 lat? 

Janusz Korwin-Mikke bardzo mądrze powiedział, że głosując na Dudę lub Komorowskiego to zwiększa szansę na III wojnę światową. Pan JKM ma rację, że grozi nam III wojna światowa. Święta racja. Jankesi próbują zacząć ją z terytorium Polski i najlepiej z Polakami, bo inaczej od strony technicznej się praktycznie nie da. Poza tym mają nas za debili, którzy wezmą chętnie udział w kolejnej ruchawce „za naszą i waszą” a szczególnie za „waszą”. 

Dlaczego jest to takie ważne, co mówi JKM? Co w związku z tym należy czynić? 

To proste – należy eksponować ten jakże ważny wątek JKM, wielokrotnie w każdej wypowiedzi pp. Brauna, JKM, Wilka, Kukiza i Kowalskiego. 
Szanowni kandydaci, weźcie się w końcu namówcie i ZACZNIJCIE DZIAŁAĆ JAK WILKI, W STADZIE. Jednego pana Brauna mogą wyeliminować ale pięciu na raz - raczej nie. 

Po raz pierwszy nadarzyła się taka okazja, że strach w wypadku tych wyborów to jest nasza broń termojądrowa na tych wyborców, którzy nigdy na tych pięciu naszych kandydatów nie zagłosują. W ten sposób można im (Komorowski, Duda) odebrać masę emerytów i innych tchórzliwych jestestw. 

Należy tylko eksponować ten jakże ważny wątek JKM wielokrotnie w każdej wypowiedzi pp. Brauna, JKM, Wilka, Kukiza i Kowalskiego. Jednym chórem! 
Zróbcie panowie kandydaci Dudzie i Komorowskiemu Blitzkrieg. Zamiast walczyć nawzajem o ten sam w gruncie elektorat to odbierzcie go Dudzie i Komorowskiemu. Resztę co nie da się odebrać to należy sparaliżować strachem tak aby zniechęcili się do Komorowskiego i Dudy nie poszli na wybory. 
To zadziała na 100%. Ludzie to w większości tchórze ale są jednocześnie na tyle bystrzy, że zapewne wiedzą, że nie uśmiecha się im kopać studnie jak w Powstaniu Warszawskim i chłeptać z nich błotka. Wojny nikt nie chce. Po co więc komu ta wojna do której tak prą? 

Panowie,oprzyjcie się na tym, że żadne obiecanki już nie działają na prosty lud od którego zależy wynik wyborczy. Co więcej to bardzo odstraszająco działa na tenże prosty lud ośmieszony przez PO i PiS „wolny rynek” i „kapitalizm” propagowany przez naszych 5 kandydatów. Ale strach przed III wojną zadziała na miliony. Może być nawet „efekt Tymińskiego”. To pewne. Załatwmy ich, ich własną bronią. 
Jako piękny przykład do zilustrowania ich zamiarów jest Ukraina i to, co z nią zrobili. Przykład jak to w parę tygodni obrócili Bogu ducha winnym, prostym ludziom, życie w koszmar a paru tysiącom nawet odebrali. 

Proszę pp. Brauna, JKM, Wilka, Kukiza i Kowalskiego: zacznijcie działać wspólnie na emocje w opisany sposób. Strach przed śmiercią (III wojną światową) to najpotężniejsza z sił. 

Szczęść Boże Wam Wszystkim naszym pięciu Kandydatom i do dzieła!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

panMarek

#1471981