Co obalił Lech Wałęsa?

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Zacznę od stwierdzenia, że to nie Lech Wałęsa obalił komunę. Lech Wałęsa – a w gruncie rzeczy agent bezpieki TW Bolek – uratował w Polsce komunę, zgodnie ze scenariuszem szefa komunistycznej bezpieki gen. Czesława Kiszczaka. Wielu z nas a także hierarchowie Kościoła dało się nabrać na „pokojowe” przejęcie władzy od komunistów. Wkrótce jednak – bo w 1992 roku okazało się, że jest to niemożliwe: Lech Wałęsa dokonał jedynego, udanego obalenia: obalił pierwszy, prawdziwie niekomunistyczny rząd premiera Jana Olszewskiego.

Od tego czasu komuna tak się umocniła, że wychodzi na to, że w 2019 roku będzie trzecią siłą w Parlamencie. Komuna wszystko może zawdzięczać agentowi Bolkowi, którego wsparcie dla „lewej nóżki” sprawiło, że komunistyczna hydra znowu się odrodziła. Ona się odrodziła we wszystkich tzw. opozycyjnych partiach – poczynając od Platformy Obywatelskiej, zjednoczonej pod nazwą Koalicji Obywatelskiej – przez PSL, SLD a także Konfederację. Lider tej ostatniej formacji opowiada się otwarcie za sojuszem z Rosją, a jego częste wyjazdy do Moskwy sugerują, że stamtąd przywozi miłość do odwiecznego wroga Polski.

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że rozpad ZSRR i Bloku Socjalistycznego był dziełem prezydenta Stanów Zjednoczonych Ronalda Reagana. Doprowadzenie Związku Radzieckiego do upadku zajęło Ronaldowi Reaganowi zaledwie kilka lat. I to w czasach, gdy żaden polityk nie zakładał, że jest to możliwe. Kiedy pierwszy raz zebrała się Rada Bezpieczeństwa Narodowego (National Security Council – NSC), jej przewodniczący Richard V. Allen oświadczył członkom gremium, że „prezydent jest zdecydowany zrobić wszystko, co możliwe, by zniszczyć blok sowiecki i zwycięsko zakończyć zimną wojnę”.

Rozprawa gen. Jaruzelskiego z NSZZ „Solidarność” i wprowadzenie stanu wojennego dały prezydentowi USA znakomity pretekst do ogłoszenia sankcji uderzających bezpośrednio w Związek Sowiecki. Pomimo oporu Niemiec i Francji - natychmiast zakazał samolotom Aerofłotu lądowania na terytorium USA, zerwał negocjacje w sprawie nowych dostaw zboża do ZSRR i przede wszystkim zabronił dostarczania urządzeń oraz materiałów potrzebnych do budowy gazociągu z Półwyspu Jamalskiego. Zaskoczył tym nie tylko Kreml, ale też sojuszników...

Stany Zjednoczone zaczęły też radykalnie zwiększać wydatki na zbrojenia, inwestując ogromne kwoty w nowoczesne technologie. Aby dotrzymać kroku przeciwnikowi, Kreml musiał wydawać na armię już nie 19 proc., lecz ponad 40 proc. budżetu!  Najbardziej jednak zabolał pomysł Inicjatywa Obrony Strategicznej (SDI), na który wpadł Reagan pod koniec marca 1983 roku. Prezydent postanowił, że USA stworzą system obrony zdolny niszczyć sowieckie rakiety balistyczne tuż po starcie. Elementem SDI miały być laserowe działa ulokowane na orbicie okołoziemskiej. Ponadto w Europie Zachodniej NATO zaczęło rozmieszczać pociski Cruise i rakiety Pershing II, pomimo licznych protestów i demonstracji zwolenników rozbrojenia w Niemczech, Włoszech i w Wlk.Brytanii.

Na Kremlu panowały nastroje defetystyczne. Sowiecka gospodarka waliła się w gruzy i całą nadzieję pokładano w nowym I sekretarzu. W marcu 1985 r. objął to stanowisko Michaił Gorbaczow - który wkrótce otrzymał od Reagana cios nokautujący. Gwoździem do trumny ZSRR a zatem i do trumny Bloku Wschodniego stały cię ceny ropy. Reagan doskonale wiedział, że gospodarka ZSRR utrzymywana jest dzięki wysokim cenom za eksport ropy. Na skutek nacisków Reagana w lipcu 1985 roku do Waszyngtonu dotarła dyskretna wiadomość, że Arabia Saudyjska planuje gwałtowne zwiększenie wydobycia ropy naftowej z 2 mln baryłek dziennie do 6 milionów. Jesienią wydobycie wzrosło do 9 mln baryłek dziennie, a cena za baryłkę ropy nagle spadła z 31 do zaledwie 9 dolarów.

Ten cios znokautował Związek Radziecki. Mający zawsze nadwyżkę w handlu z Zachodem kraj musiał nagle radzić sobie z deficytem, którego nie miał z czego pokryć. Trzeba było wstrzymać dziesiątki rozpoczętych inwestycji przemysłowych, wyprzedawać zapasy złota, aby kupić zboże na Zachodzie. „Obniżka cen ropy była rujnująca, po prostu rujnująca. Była to katastrofa” – zapisał Jewgienij Nowikow, członek Komitetu Centralnego KPZR.

Gdy koniec ZSRR był bliski, postanowiono przynajmniej w Polsce uratować komunistów. Zrobiono to przy pomocy agenta Bolka, którego gen.Kiszczak internował w Arłamowie. Jak ciężka była to kaźnia przyznał sam Wałęsa: utył w Arłamowie 15 kilo, gdzie codziennie obalał z esbekami wódę, szampany i piwo i obżerał się czym tylko chciał. Gdybyśmy już wtedy wiedzieli, że Wałęsa to agent Kiszczaka (który zostawił w spadku po sobie teczki swojego najwierniejszego agenta Bolka) i gdybyśmy nie uwierzyli w „pokojowe oddanie władzy” przez PZPR – komunistyczni zbrodniarze skończyli by na wygnaniu, tak jak przywódca NRD Erich Honecker, lub skazany w Bułgarii na więzienie Teodor Żiwkow. Nie wspominam o końcu Nicolae Ceaușescu - sekretarza generalnego Rumuńskiej Partii Komunistycznej. W Polsce zbrodniarzy pochowano z honorami wojskowymi, a agent Bolek był w gronie żałobników po twórcach postkomunistycznej Polski.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:16)

Komentarze

- tylko nie patrzcie bo to jest żenujące i upokarzające.

Tu link:

https://www.youtube.com/watch?v=XD13WA02O0Y

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1605749

Obalił beczkę gorzały... czego są dzisiaj efekty...

Do zobaczenia przy urnie 13. Targowiczanie na śmietnik historii, razem ze stalinowcami.

Serdecznie pozdrawiam

 

.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1605751

Dokładnie. Jedyne co obalił Wałęsa to jest sam Wałęsa. I to mu się udało :)

Pozdro

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1605756

spirytus - 2 but., wódka - 289 but., wino - 158 but., winiak i koniak - 59 but., szampan - 238 but., piwo - 1115 but.

Mało na 11 miesięcy? ;)

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1605753

Poza tym dziś widać jak na dłoni, iż celem był dużo znacznieszy projekt, niż tylko sama niepodległość naszej ojczyzny. Był to mianowicie mega projekt zjednoczonej UE. Zatem globaliści byli gotowi zapłacić dużo więcej, znacznie więcej. Byleby tylko jak najszybciej do tego doszło! Po co jednak skoro tak chętnie i ofiarnie zapłacili za to sami tubylcy znad Wisły, Odry, Warty i Buga. Naturalnie by i to się udało z zyskiem, potrzebni byli dyspozycyjni i spolegliwi, a zarazem znani i ambitni ludzie na miejscu, jak właśnie niejaki Lechu Wałęsa ze Stoczni Gdańskiej na Pomorzu. Zacząło więc wiać ostro z tzw. Zachodu. No i tryby ruszyły, ku szczerej uciesze miejscowej esbecji, który miała już od dawna wielkie apetyty na wielkie, rodzime, państwowe biznesy. Dalszy scenariusz znamy wszyscy doskonale, a dziś jest już dawno pozamiatane. Pozdrawiam b. serdecznie

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1605830

Obecnie jest nowoczesnym jewropejskim Midasem i głównie Ezopem -  po 13 października nie zdziwi mnie gdy oświadczy, że to on dla Kaczyńskiego obalył całą opozycję!

Pozdrawiam.

PS. źródło - TT.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1605867