Bilans otwarcia!

Obrazek użytkownika Jurand
Kraj
W przypadku wygranej do Sejmu i Senatu na jesieni 2015 roku, najdalej do 2 miesięcy od inauguracji nowego Sejmu i Senatu oczekuję  BILANSU OTWARCIA.
Proszę, błagam, walę pięścią w stół, tupię nogami i przeklinam niczym szewc, ale domagam się, wręcz żądam BILANSU OTWARCIA!
 
Mamy prawo i obowiązek wiedzieć jak wygląda Rezczypospolita Polska po ośmiletnich rządach Platformy Obywatelskiej. Mówię tu zarówno o Polakach za granicą jak i zamieszkujących w Kraju. Proszę i żądam jak wyglądał BILANS ZAMKNIĘCIA w 2007 roku i BILANS OTWARCIA w 2015 roku. Chcę i muszę mieć skalę porównawczą, niezależnie od tego na czyją korzyść ona wypadnie.
 
Musimy wiedzieć gdzie stoimy, co zostało zniszczone i ile czasu zajmie aby dojść choćby do stopnia z 2007 roku. BILANS OTWARCIA musi odpowiadać na pytania co i jak zostało zniszczone, którzy z ministrów PO odpowiadali za resorty gdzie zostały poczynione szkody  na przestrzeni tych ośmiu lat.
 
Proszę i żądam jednocześnie o ukaranie winnych i w jaki sposób Nowy Sejm i Senat ma zamiar to zrobić. Tylko proszę mi nie odpowiadać, że dostaną wielominowe odprawy.
 
 
Tak zaczynałem następną notkę około 3 tygodni temu. Zacząłem i odłożyłem na później. Na czas przed wyborami, ale w tym tygodniu czytałem list otwarty do Pana Andrzeja Dudy Prezydenta -elekta RP napisanego przez Władysława A. Terleckiego, a zamieszczonego w tygodniku  "Nasza Polska" nr 25 z dnia 23 czerwca 2015 roku, gdzie część tego listu była poświęcona właśnie bilansowi otwarcia. Pozwólcie, że zacytuję fragmenty bowiem uważam, że nic więcej nie można dodać, a to co ja dodałbym byłoby tylko słabą kopią tego co napisał Pan Władysław A. Terlecki. Polecam zresztą cały list i nie tylko.
 
 
"...Najważniejszą sprawą obecnie jest rozpoczęcie opracowania RAPORTU O STANIE PAŃSTWA - BILANSU OTWARCIA.  Powinny powstać raporty o o stanie polskiej gospodarki, o zadłużeniu Polski, o stanie polskiej obronności, o stanie służby zdrowia, o stanie oświaty, o sytuacji kultury, o sytuacji młodzieży.
10 lat temu, w w 2005 roku prosiliśmy PiS o przygotowanie takich raportów. Niestety tak się nie stało, co było oczywistą przyczyną naszej przegranej w 2007 roku....."
"....Ludzie mają krótką pamięć, zresztą nie znają prawdy o stanie polskiej gospodarki. Łudzono ludzi wzrostem gpspodarczym, nie mówiąc, że jest to wzrost głównie obcych przedsiębiorstw, które wywiozły z Polski w 2014 roku 84 milirdy złotych..."
"....Powstrzymać ich może tylko BILANS OTWARCIA , pokazanie Polakom bardzo trudnej prawdy o stanie polskiej gospodarki. To będzie szok dla wielu Polaków, ale będzie to szok uzdrowieńczy...."
 
 
Pan Terlecki pisze między innymi , że trzeba odebrać PO/PSL/SLD i reszcie targowicy monopol na informacje. Moim zdaniem, należy wydziedziczyć ich z TVP, zlikwidować tą radę, a tym samym zlikwidować możliwości otumaniania społeczeństwa. Rząd musi mieć swoją gazetę, aby przkazywać ogłoszenia rządowe bez płacenia jakimś szmatłacom i oczywiście utrzymywania tychże. 
 
Jeżeli to nie zostanie zrobione natychmiastowo rok 2007 powtórzy się szybciej niż myślimy. Mało tego otumanienie społeczeństwa spowoduje że powtórzenie roku 1992 będzie o wiele łatwiejsze niż się komukolwiek wydaje. Ostrzegałem w 2005 i 2006 i ostrzegam teraz.
 
Tylko rozpędzenie zakonu Targowicy pozwoli na rozmowę z resztą Polaków. Rozmowę prowadzącą do szybkiego opanowania sytuacji w Kraju. Rozmowę, że 90% Polaków pociągnie wóz zwany Polską. W innym przypadku......
Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:18)

Komentarze

Oprócz bilansu otwarcia czyli pokazania riuny państwa i społeczeństwa po ośmiu latach trzeba tez przykładnie ukarać sprawców tego procederu. Nie wystarczy "polityczna odpowiedzialność", tylko wyroki i więzuienie może próżniaków - polityków czegoś nauczyć...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1486550

ja bym im nie dawal wielominowych odpraw,to marnotrawstwo.jedna mina na kazdego wystarczy.

<Proszę i żądam jednocześnie o ukaranie winnych i w jaki sposób Nowy Sejm i Senat ma zamiar to zrobić. Tylko proszę mi nie odpowiadać, że dostana wielominowe odprawy.

>

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

marekpolo

#1486557

zadaniem nowego parlamentu powinno być uchwalenie stosownej ustawy w tym obszarze. Inaczej  się nie da. Chyba, że o odprawach decyduje rząd. Tego nie jestem pewna.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#1486585

tego nie zrobi to wykaże się wielką naiwnością , a także może być posądzone o swego rodzaju "współpracę"  i  grę na podtrzymanie tego chorego systemu.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

hobo

#1486560

Bilans otwarcia (fotografia stanu istniejacego ) niezmiernie ważna rzecz!!!. Bilans zamknięcia w 2007r również.To muszą być fakty, tak by wszystkie dyskusje o podstawowych problemach Polski mogly sie oprzeć o suche fakty i mataczenie nie miało by szans.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1486569

to trzeba i bilans 2005, aby rozliczyć tych co zastali Rzeczpospolitą, a zostawili kondominium.

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2
#1486856

to po prosru konieczność. Gdy w 2005 roku PiS doszedł do władzy, był wzywany do sporządzenia bilansu otwarcia. Wielokrotnie wzywał ich do tego m.in. prof. Jerzy Robert Nowak w TRWAM. Nie zrobiono tego i to się zemściło. Społeczeństwo nie miało pojęcia jaką schedę przejęli i było podatne na przeróżne manipulacje.  Walono w PiS jak w przysłowiowy bęben. Należy mieć nadzieję, że tego błędu PiS nie powtórzy.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#1486586

Czy ktoś  nie ma jakiejś uzasadnionej tremy

Sprawdza się dokładnie ,  łącznie z saldem na koncie

Nie siedząc na minie przy zapalonym loncie

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1486598

W ostatnich dniach pozarządowa amerykańska organizacja "Global Financial Integrity" opublikowała wyniki swoich badań, których przedmiotem było - w skrócie "kto się dał najwięcej wydoić". Jeśli chodzi o Polskę to jesteśmy na pierwszym miejscu z pośród wszystkich państw UE co daje nam miejsce w pierwszej dwudziestce najbardziej okradanach państw. Nawet Rumunia jest za nami !!! Badania dotyczyły okresu 2003 - 2012 i odpływ zagranicznego kapitału w tych latach wyglądał następujco:

2003 - 1.96 mld USD,

2004 - 0,42 mld,

2005 - 0,79 mld

2006 - 0 mld (ciekawe co to się stało wtedy ?)

2007 - 3,3 mld

2008 - 12,16 mld

2009 - 10,04 mld,

2010 - 10,46 mld,

2011 - 9,92 mld,

2012 - 4,06 mld.

Jak widać w latach 2008-11 łupiono nas bez "żenady". Jeśli dobrze podliczyłem to daje nam w sumie 53,14 mld USD. Rzecz jasna za ten stan żeczy możemy winić tylko nasz rząd, który ustanowił takie, a nie inne prawo, ktore bardziej jest przychylne obcemu biznesowi niż rodzimemu. Proceder wypływania pieniędzy z Polski jest prosty bowiem zazwyczaj opiera się on na wypłacaniu dywident spółkom - matkom, które znajdują się poza granicami naszego kraju. W taki sposób wyparowała z Polski przynajmniej połowa tej kasy. Komantarz niezależnych ekonomistów jest taki, że badania te pokazują iż wbrew oficjalnej tezie, w której to kapitał nie ma narodowości sprawa wygląda zupełnie inaczej. Jak się okazuje kapitał ma jaką narodowość i jakiś "paszport" i wcześniej czy później ale zawsze wraca na swój bazowy rynek.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1486605

Gołym okiem widać jak się mają aktywa do pasywów na wszystkich poziomach aktywności ekonomicznej RP (to konieczny skrót aby nie popadać w eseistykę). Fundamentalne pytanie - mamy bilans - i CO DALEJ ? Księgowi w swoim zawodowym slangu posługują się pojęciem tzw. szubienicy. Otóż to : czy ten INSTRUMENT, w pełnym tego słowa znaczeniu, znajdzie zastosowanie w równoważeniu rzeczonego BILANSU ?!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Racjonał

#1486620

aktywa do pasywów widzisz gołym okiem i ty i ja. Ale za nami jest jeszcze ogromna liczba ludzi którym trzeba to wszystko pokazać i przetłumaczyć co to oznacza. Bez tego trudno będzie o sukces gdy przeciwnik włączy swój czarny PR.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#1486621

Ludzie wiedzą jak się liczy pieniądze własne, cudze i publiczne. Ludziom trzeba powiedzieć jaki "kształt" ma sprawiedliwość, gdy pieniądze liczy się źle; zwłaszcza te publiczne. Ludzie chcą też wiedzieć jaki los spotka SZULERNIĘ, zwaną pięknie przez Ciebie przeciwnikiem,

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Racjonał

#1486624