Joe Chal: - Dlaczego Polacy nie lubią Niemców?

Obrazek użytkownika Joe Chal
Historia

Polacy i nasz język nie cieszą się wysokim statusem w europie zachodniej. Często oparte jest to na nieporozumieniach i nieuczciwych stereotypach, ale to nie my ponosimy za to winę. Zdarza się, że Polacy głośno i niesympatycznie wyrażają się o Niemcach, ale dlaczego tak bardzo ich nienawidzimy?

Prawie każda dyskusja jaką prowadzą obywatele naszego kraju w różnych sytuacjach i miejscach np : w pociągu, na dworcu czy restauracji zaczyna się niewinnie od technologii, egzystencji, rodzinie, emigracji a kończy na Niemcach.

Rozmowy o godnym życiu poza granicami własnej ojczyzny często przeciągają się no i czas szybciej ucieka, ale koniec dyskusji między przypadkowo spotkanymi Polakami kończy się wyrażaniem złych opinii o Niemcach po czym dyskusja się urywa i następuje milczenie połączone ze smutkiem.

Polacy nie lubią Niemców i to uczucie jest prawie obopólne a pytanie w tej sprawie można zadawać w kółko.

Dlaczego Polacy tak bardzo nienawidzą Niemców?

Odpowiedź leży oczywiście w historii.

"Kogo wiec Polacy bardziej nienawidzą: Niemców czy Rosjan?"

Część odpowiedzi nasuwa się sama, ponieważ Polacy i Rosjanie należą do tej samej grupy etnicznej i używają języka słowiańskiego, więc mają ze sobą pewien związek a nie ma takiej więzi z Niemcami. Relacje między Polską a Niemcami od 1990 roku powoli się poprawiały, ale po tym jak rząd niemiecki nawiązał bliskie stosunki gospodarcze z Rosją w wyniku czego nasz kraj potraktowany został jakby go wcale nie było na mapie i na dodatek w szkodliwej sytuacji co w konsekwencji uwsteczniło tą relację.

Oczywiście mieszkańcy byłej DDR różnią się nieco w opiniach na ten temat od typowo germańskiego narodu jakim jest RFN, ponieważ taka była polityka Ericha Honeckera - zacieśniania dobrych stosunków między krajami RWPG. Niemcy ze wschodu mówią o sobie, że to właśnie oni są - prawdziwymi Niemcami.

Polacy jednak nie dzielą Niemców na lepszych i gorszych i oceniają ich negatywnie wrzucając do jednego „brudnego worka”.

Wydaje się, że cała nienawiść do Polaków zapoczątkowana była dużo wcześniej a za Kajzera Wilhelma osiągnięto apogeum w poniżaniu tamtego pokolenia i spychaniu do przysłowiowego „rynsztoka europy”.

Kiedyś rozmawiałem z moim bratem mieszkającym niedaleko Hamburga i zadałem pytanie;

-„Henio! Jesteś jednym z najlepszych spawaczy i Twoich spawów już nie sprawdza nikt badaniem radiologicznym spoin to dlaczego Niemcy nie uważają Ciebie (nas) Polaków za wzór do naśladowania i kogoś od kogo oni powinni się uczyć, przecież era Made in Germany już dawno się skończyła?”.

„Nawet takie maszyny produkowane przez Bosh-a praktycznie różnią się od chińskiej tandety jedynie użyciem lepszych materiałów”, próbowałem tym podpuścić brata.

Brat skwitował mnie w ten sposób:

- Jeszcze do tej pory Niemcy uważają nas za złodziei i krętaczy a sami nie kradną - „Oni tylko zabierają to co im w łapy wpadnie do domu!”.

Niemcy z nosem zadartym do góry zawsze za swoje niegodziwe czyny i chcąc uniknąć odpowiedzialności zwalają historyczne winy na kogoś innego np: winni za II wojnę światową są Polacy, ponieważ rząd premiera Beka nie pozwolił połączyć III Rzeszy z Prusami wschodnimi i rzekomo polscy żołnierze dokonywali na pograniczu zbrojnych prowokacji mordując ludność germańską ( radiostacja Gliwice) co skrupulatnie wykorzystywał Adolf Hitler w swojej propagandzie.

Prawdę o tych faktach można przeczytać w poniższym linku:

]]>https://pl.wikipedia.org/wiki/Prowokacja_gliwicka]]>

Naziści = Niemcy

Każdy polityk niemiecki, gdy mówi o ostatniej wojnie światowej to celowo oddziela Niemców od nazistów jakoby naród niemiecki nie miał z nimi nic wspólnego. Polacy jednak nie widzą tej różnicy i stawiają znak równości - Naziści = Niemcy.

W świadomości Polaków tkwi jakiś czuły alarmujący dzwonek, ilekroć ktoś mówi po niemiecku, Polacy automatycznie myślą o Hitlerze (który nawiasem mówiąc był Austriakiem), więc miał nieco inny akcent.

Dla mnie niemiecki wcale nie brzmi ciężko, a nawet może wydawać się bardziej miękki niż język polski z przewróconym "R" i wszystkimi tymi dźwięcznymi "sh". Również w Niemczech różnice regionalne w akcentach są ogromne, więc wrażenie  jakie można uzyskać z języka, może zależeć od tego, skąd rozmówca pochodzi. Tak naprawdę język niemiecki jest językiem uczuć, językiem wielkich poetów, takich jak: Goethe, Schiller, Holderlin, Brecht etc.

Dlaczego premier Angela Merkel chce przyjmować u siebie imigrantów z Afryki i obdarowywać nimi nas a nie chce nawet myśleć o pracowitych i zdolnych sąsiadach zza Odry a jeżeli już taka polska rodzina się tam znajdzie to dawna forma germanizacji dzieci polskich za pośrednictwem urzędu Jugendamt prawie natychmiast po przekroczeniu przez taką rodzinę granicy jakiegokolwiek landu rozpoczyna proces przejmowania i zabierania polskim matkom dzieci w celu przekazywania ich niemieckim rodzinom zastępczym.

Więc gdzie znajduje się podłoże nienawiści Polaków do kraju z wielką niemiecką historią i kulturą?

Myślę, że Niemcy od wielu wieków robią Polakom wiele zła i kiedy historia ich poddaje karze za ich zbrodnicze czyny wobec naszego narodu to oni sami „podwijają ogony, zwalają na kogoś innego i nie robią nic, aby te stosunki naprawić, poprawić i zreperować.

Wiele zła w relacji dokonały organizacje ziomkowskie, które były i są legalnie wspierane przez rząd niemiecki i  lokalne landy.

Do najśmieszniejszych i pożałowania godnych postaci „ziomkostwa” należy Frau Erika Steibach, parlamentarzystka z CDU w Bundestagu, ur. w 1943 roku w Rumi, gdzie rodzice jej wynajmowali mieszkanie przy ul: Sobieskiego (w czasie okupacji  Adolf Hitler Strasse) od lokalnego Kaszuba Pawła Obersiega a przed wkroczeniem Rosjan uciekli przez Szlezwik-Holsztyn do Niemiec ma czelność mówić o wypędzonej przez Polaków z jej ziemi?

"Historia zdrady niemieckiej"

Polska niechęć do Niemców wywodzi się z historii, zwłaszcza z okresu II wojny światowej i należy jawnie nazwać ją "historią zdrady niemieckiej".

Czy jest możliwe aby Polska miała dobre stosunki z Niemcami - kraju, który powinien być bardzo ważnym partnerem? Myślę, że młodsze pokolenie będzie widziało Niemcy i Niemców w bardziej pozytywnym świetle - pomimo ciągłej nieprzyjaznej i agresywnej polityce rządu A. Merkel.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i zapewne niejedna rodzina polsko-niemiecka siądzie razem przy wigilijnym stole i podzieli się opłatkiem - oby takich wieczerzy było jak najwięcej.

Wesołych Świąt!!!

Życzy:

Joe Chal vel Chalubowicz z rodziną i cała Polsko-Australijska Fundacja.

Twoja ocena: Brak Średnia: 3.9 (5 głosów)

Komentarze

Z moich obserwacji wynika: nie mozna generalnie stwierdzic, ze Polacy nienawidza Niemcow, a Niemcy Polakow.

Chyba jest tak, ze "bezinteresowna" nienawisc ma miejsce, gdy konkretny Polak czy Niemiec nie znaja zadnej konkretnej osoby z przeciwnego narodu.

Podobnie w wielu innych przypadkach Autor mija sie z prawda.

Twierdzi, ze "nawet maszyny produkowane przez Boscha roznia sie od chinskiej tandety jedynie uzyciem lepszych materialow"...

Otoz wiekszosc "maszyn produkowanych przez Boscha" jest wytwarzana w calosci w Chinach (nawet te "Made in Germany" - sa pewne tricki pozwalajace na taki proceder), a nawet (to z mojego doswiadczenia) wiele narzedzi chinskich jest dzisiaj wyzszej jakosci niz te Boscha...

Niemcy - to nie tylko "nazisci" i czlonkowie "organizacji ziomkowskich" - to w wiekszosci ludzie zyjacy w dobrobycie, zapatrzeni we wlasne sprawy, ktorych polityka nie bardzo obchodzi - ale coraz bardziej ... "dotyka" - chocby w postaci muzulmanskiego zalewu...

PS. Merry Christmas dla wszystkich ... dla Niemcow takze...

A Autorowi zycze... przyjazdu do Polski na kilka miesiecy - zrozumie wtedy, ze jego poglady pochodza... z lat 50-tych i niewiele wspolnego maja z dzisiejsza rzeczywistoscia. 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

mikolaj

#1554922

Nie czas przy Wigilii roztrząsać, ale także uważam, iż nie lubimy Niemców i chyba przez następne pokolenia to się nie zmieni zwłaszcza po tym jak Polska wystąpi oficjalnie z żądaniem reparacji wojennych.

Pozdrowienia dla wszystkich i życzę Wesołych, zdrowych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia!

Vote up!
0
Vote down!
0

Apoloniusz

#1554951