O co chodzi z tym sprzedanym złożem ?? Zanosi się na megaaferę z udziałem KGHM i WSI

Obrazek użytkownika Anonymous
Kraj

Zawziąłem się i dokładnie policzyłem, tylko miedź i złoto, srebra nie bo nie podano szacunkowo ile jest jego zasobów. "Wprost": Ministerstwo Środowiska oddało złoże miedzi warte miliard dolarów. 'Znajdujące się pod powierzchnią Głogowa złoże Bytom Odrzański trafiło w ręce kanadyjskiej firmy reprezentowanej przez byłego prezesa KGHM. Bytom Odrzański zawiera 8 milionów ton miedzi wartej od 700 milionów do ponad miliarda dolarów'. Nie mam co robić, nudzę się, sprawdzam... Tona miedzi to jakieś 10.000 dolców według Gazety.pl Dopiero później trafiam na portal money.pl na którym wykazane są aktualne ceny plus zmiany jakie zachodziły w cenach surowca. Anyway cena miedzi to jakieś 7.200 dolców za tonę. Na tym samym portalu dowiedzieć się mogę, ze aktualna cena dolca to 3.0250 zł. Mianowicie 3zl. jak łatwo policzyć 8.000.000 x 7.200 = 57.600.000.000 58 miliardów dolców. 174 miliardy złotych. Złoto na dziś to cena pomiędzy 1400$ a 1550$ za uncję, biorę tę pierwszą do obliczeń, jako na dziś minimum, przyjmuję 100(choć mowa jest i o 150 tonach wzwyż) ton, czyli 1400$ za uncję/33gr, daje to ok. 6000$ za 100 gram x 10= 1 kilogram = 60000$ x1000kg =60000000$ x 100 = 6000000000$ czyli 6mld$ x 3.0250 zł = 19 mld zł!!!, czyli daje to tylko w wypadku miedzi, złota przekręt na ok. 200mld zł!!! reszta pozostaje do wyliczenia. A więc Tygodnik "Wprost" nie odkrył przekrętu. On tylko niezbyt umiejętnie TUSZUJE jego rozmiary myśląc, że ma wyłącznie z lemingami do czynienia. Amber Gold, Fin Royal, etc.. przy tym to mały pikuś. THIS IS THE WAKE UP CALL ! Ps. Próbowałem umieścić takie sprostowanie na portalu "Wprost". Natychmiast to zbanowali.Tak więc podejrzenie, że ten "jeden miliard USD" jest przykrywką do znacznie większej skali przekrętu może być uzasadnione. A polskie złoża zawierają oprócz miedzi znaczne ilości srebra, złota i innych bardzo cennych a rzadkich metali. A więc do tego potrzebna im ta ustawa: SKANDAL !!! TUSK ŻĄDA DOŻYWOTNIEJ OCHRONY B.O.R u !!! oczywiście dla siebie.

WIADOMOŚĆ SENSACYJNA KURIOZALNA ?
NOWY PROJEKT USTAWY AUTORSTWA KLUBU PLATFORMY OBYWATELSKIEJ
informacje poufna z wiejskiej !!

źródło posłowie !!!! P.O !!!!!
OTÓŻ CHODZI O NOWELIZACJE USTAWY O BOR A KONKRETNIE ROZSZERZENIE
KRĘGU OSÓB PODLEGAJĄCYCH DOŻYWOTNIEJ OCHRONIE BOR
KOLEDZY TUSKA WNIOSKUJĄ O DOŁĄCZENIE DO GRONA OSÓB KTÓRE NA TERYTORIUM R.P
( na dzień dzisiejszy ochrona dożywotnia przysługuje tylko byłym prezydentom)
KTO BĘDZIE MIAŁ PRAWO PO NOWELIZACJI USTAWY P.O DO DOŻYWOTNIEJ OCHRONY BORU !!!
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej
Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej
Prezes Rady Ministrów
Wiceprezes Rady Ministrów
Minister właściwy do spraw wewnętrznych
Minister właściwy do spraw zagranicznych
Byli Prezydenci Rzeczypospolitej Polskiej
Okres objęcia ochroną BOR – przepisy aktualnie obowiązujące

Początek objęcia ochroną ważnych osób przez BOR i ustanie tej ochrony na ogół nie pokrywają się z okresem pełnienia danej funkcji państwowej. Oto wykaz początku i końca sprawowania ochrony przez Biuro Ochrony Rządu nad najważniejszymi osobami w państwie.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – od momentu podania oficjalnych wyników wyborów przez Państwową Komisję Wyborczą do momentu zaprzysiężenia na urząd Prezydenta RP (jako prezydent elekt) oraz od momentu zaprzysiężenia na urząd Prezydenta RP – dożywotnio (po zakończeniu kadencji prezydenckiej ochrona BOR przysługuje byłemu prezydentowi tylko na terytorium Polski)
Prezes Rady Ministrów – od momentu nominowania przez Prezydenta RP do chwili uzyskania wotum zaufania przez Sejm RP oraz od momentu uzyskania wotum zaufania – przez 6 miesięcy od chwili zakończenia pełnienia funkcji Prezesa Rady Ministrów
marszałkowie izb parlamentu oraz ministrowie – od momentu powołania/wyboru, przez okres ok. 1 miesiąca po zakończeniu pełnienia funkcji

NOWELIZACJA MA BYĆ PO CICHU PRZEPCHNIĘTA W PAKIECIE MAŁO ZNACZĄCYCH PROJEKTÓW 

TAK JAK Z ACTA LUB USTAWĄ O BRATNIEJ POMOCY

/Kula lis/

]]>http://bombardier.neon24.pl/post/106240,gdzie-szukac-motywow-i-sprawcow-smolenskiego-zamachu]]>

W pale się nie mieści sq....syny wszystko sprzedają i chcą jeszcze ochrony!!!

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)

Komentarze

Niedługo zostanie tylko powietrze, a i za oddychanie też trzeba będzie płacić.
Polscy patrioci natomiast zamiast bić na larum w Polsce, podniecają się Majdanem i sprawami Ukrainy - z przywódcą głównej partii opozycyjnej na czele. Brak słów.

Vote up!
19
Vote down!
-10

Lotna

 

#417783

o własny tyłek. Mnie również na ich miejscu strach by obleciał. A że pobrali właściwe nauki od Okrągłostołowców, to się zabezpieczają. Wówczas dano zielone światło dla wszelkich przekrętów likwidując Wydział Przestępstw Gospodarczych KG MO, to teraz chcą dla siebie Borowików.

Pozdrawiam

Vote up!
20
Vote down!
-2

Szpilka

#417791

No proszę. Pan się jakoś tego złoża i projektu ustawy dokopał a Jarosław Kaczyński (wielki opozycjonista) i jego partia nie.

Wielu ludzi pyta mnie, : Jeżeli nie Kaczyński, to kto na jego miejsce?

A wiec teraz odpowiadam. Tymczasowo Pan :)

Pozdrawiam

Vote up!
15
Vote down!
-5

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#417796

tylko czy ten pan zechce ? I tu zaczynają sie problemy.

Vote up!
8
Vote down!
-1

Verita

#417819

I jak zwykle wszystkiemu winien Jarosław Kaczyński. Winien że PO+PSL + inni wprowadzili ustawę o bratniej pomocy. Winien , ze Ministerstwo Środowiska podlegle D. Tuskowi oddalo "cudzym" zloża miedzi. To przecierz jasno dowodzi , ze winien jest J. Kaczyński

Vote up!
8
Vote down!
-5
#417825

W dużej mierze masz rację. To przecież on zgotował nam ten los oddając pokomuchom i złodzieją władzę.

 

Vote up!
8
Vote down!
-5

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#417831

On oddał wladze , bo nie mial wiekszosci takiej by rządzić , a nie tylko trzymać się władzy . A potem  "naród" wybral PO, Tuska, Komorowskiego i jeśli źle rządza to ocz. winien jest Kaczynski.

 

Vote up!
8
Vote down!
-4
#417839

Powinien przewidzieć, kto po nim przejmie władzę. Miał przeciez cały aparat do dyspozycji, żeby dokładnie poznać społeczne nastroje i preferencje wyborcze.

To pierwszy taki  przypadek w świecie,  gdzie jeden z braci jest Premierem a drugi Prezydentem i nie potrafią utrzymać władzy. Nieudacznicy czy zdrajcy ? Jak myślisz ?

Vote up!
6
Vote down!
-4

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#417846

Tam jest nie 8 milionów ton miedzi tylko 8 milionów ton rudy miedzi do wydobycia. Zawartość czystej miedzi w rudzie to około 2%.

Vote up!
10
Vote down!
-4
#417852

Dziekuje za sprostowanie. Sedno problemu jednak nie w zawartosci procentowej miedzi w rudzie, a w tym, ze zloza lezace na terenie Polski i nalezace do wszystkich Polakow zostaly sprzedane jakiemus kanadyjskiemu koncernowi, ktory je kupil z intencja zyskania profitow, a nie strat; profitow, ktore powinny zostac w Polsce, a nie dostac sie w obce rece. Koncerny kanadyjskie maja wiele kopaln w krajach trzeciego swiata - jak widac Polska, lezaca w sercu Europy, a nie w Afryce czy Ameryce Poludniowej, do tych krajow dolaczyla.

Vote up!
9
Vote down!
-2

Lotna

 

#417884

Fachowcy od jebania wszystkiego, czyli normalni... Polacy.
Tak to jest jak ktoś pisze o rzeczach o których pojęcia bladego nie ma, a dzisiaj to codzienność. Nawet rachunki na dowód przedstawi a motłoch klaszcze bo jeszcze mniej w temacie kumaty więc po sznur poleci bo trzeba winnych wieszać.
Kiedy ktoś pisze o rzeczach na których sie nie zna, to normalnym jest że rudę miedzi weźmie za miedź. Potem se tą rudę policzy po cenie czystej miedzi i mu normalnie wyjdzie że to kopalnia złota albo i diamentów. A potem już tylko pytanie: kto zabił lektryczny samochód? No jak to kto? Wiadomo - kartele paliwowe...

A tak dla ścisłości, to trzeba by kwotę w artykule pomnożyć przez ilość lat działania kopalni, bo nawet tu autor błąd popełnił. Nie 8 mln ton, tylko 8 mln ton ROCZNIE! No to panie Polska drugim Kuwejtem...
Ino szkoda że to ruda a nie miedź. No ale co za różnica? Najważniejsze to żeby coś na kogoś nasmarować... a ciemny lud to i tak kupi.

Vote up!
8
Vote down!
-8
#417880

Zdaje się że na salonie już ci kiedyś kota pędziłem, więc uważaj abym ci na nie poprawnych nie poprawił. przeczytaj uważnie co tam jest napisane  a potem zacznij szczekać bo ci tak przyjebię że cię rodzona matka nie pozna ośle dardanelski.

Vote up!
9
Vote down!
-3
#417889

Przeczytałem jeszcze dwa razy i wciąż widzę: "Bytom Odrzański zawiera 8 milionów ton miedzi..." a potem idą wyliczenia jej wartości. Wartości tej MIEDZI.
Ja natomiast radzę zapoznać się ze źródłem, a dodatkowo poczytać czym się różni miedź od rudy miedzi. Może wtedy kilka tych zer ci samo odpadnie. Źródła podają ilość rudy miedzi w zasobach, a nie miedzi osiołku dardanelski.
To byłoby na tyle, bo twój chamski język nie napawa ochotą na żadną merytoryczną dyskusję.
.
Och, zapomniałem - nie mam pojęcia co to jest salon, więc nie mogłem tam być i kotaś nie mógł tam popędzić mnie. Mam też nadzieję że nie będziesz sie przechwalał w przyszłości że tym razem mi jakiegoś kota popędziłeś, bo najwyraźniej obliczasz rzeczy które nijak sie mają do rzeczywistości. Dokształć się najpierw w tym temacie a potem pędź ludzim kota.
Moja rada na koniec - nigdy nie pisz o rzeczach w których nie jesteś ekspertem. Zawsze trafisz na kogoś kto się na temacie doskonale zna i ci powie Sprawdzam! Karty na stół proszę!

Vote up!
4
Vote down!
-2
#417990

Madrych i uczciwych ludzi jest zawsze mniej niz głupich i łajdakow . I to dzisiaj jest tak samo jak wczoraj . Dlatego Kaczyński ma poparcie 30 %, a reszta PO, SLD, PSL, ruch Palikmiota i inne 70%. I Kaczyński chce rządzic dla Polski , a nie rządzic , żeby rzadzic i mieć władze . Ale sadze , ze raczej nie zblizymy naszych pogladów , więc kończę i to by bylo na tyle w temacie. 

Vote up!
8
Vote down!
-3
#417916

Tyn trynd, jak mawiał nieodżałowanej pamięci tow. Dycymber, myślisz że nie warto spróbować??  

Vote up!
4
Vote down!
-2
#417930