Złoto dla zuchwałych...czyli kto zajumał polskie złoto...

Obrazek użytkownika trybeus
Kraj

 

W grudniu 2002 roku na portalu ]]>bankier.pl]]> ukazała się informacja, że w Polsce są największe złoża złota w Europie...Zespół geologów pod kierownictwem prof. Stanisława Speczika ( prezesa KGHM) odkrył złoże złota w rejonie kopalni Polkowice-Sieroszowice, należącej do miedziowego koncernu. Jego zasobność specjaliści oceniają na ponad 80 ton. To europejski rekord. – Zasoby występują wraz z platynowcami poniżej horyzontu miedzionośnego, głęboko pod powierzchnią. Jest to najbogatsze złoże na naszym kontynencie, ale nie jest jeszcze eksploatowane – mówi Dariusz Wyborski, rzecznik prasowy KGHM. Sięgnięcie do skarbów ziemi nie jest jednak łatwe. Wydobywanie złota z dużej głębokości jest po prostu drogie.
Tymczasem Sprawa przekazania złóż miedzi znalazła się pod lupą ABW. Agencja zbada dlaczego Ministerstwo Środowiska oddało w niejasnych okolicznościach obcemu kapitałowi złoże warte miliard dolarów – dowiedział się tygodnik “Wprost”.
Sprawę bada Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego
Znajdujące się pod powierzchnią Głogowa złoże Bytom Odrzański trafiło w ręce kanadyjskiej firmy reprezentowanej przez byłego prezesa KGHM. Bytom Odrzański zawiera 8 milionów ton miedzi wartej od 700 milionów do ponad miliarda dolarów. W kwietniu 2012 roku miedziowy kombinat złożył w resorcie środowiska wniosek o koncesję na poszukiwanie złóż. Ministerstwo długo nie dawało jednak odpowiedzi, mimo że prośba powinna być rozpatrzona w ciągu maksymalnie dwóch miesięcy. Rozprawa administracyjna nie przyniosła rozstrzygnięcia.
Tymczasem w sierpniu konkurencyjny wniosek złożyła firma Leszno Copper. Spółkę kontroluje kanadyjski fundusz Lumina Capital Limited Partnership. Zarejestrowana jest w Luksemburgu, a jej dyrektorem generalnym jest Stanisław Speczik, do 2004 roku prezes KGHM, wcześniej między innymi dyrektor naczelny Państwowego Instytutu Geologicznego, a obecnie członek jego Rady Naukowej.
Z dokumentów złożonych w resorcie, do których dotarł “Wprost”, wynika, że Leszno Copper chciało poszukiwać miedzi dokładnie na tej samej działce co KGHM. Oba wnioski leżały w szufladach ministerstwa do grudnia 2012 roku.
Zarządzona w resorcie rozprawa administracyjna nie przyniosła rozstrzygnięcia. Następnie resort zdecydował się więc zasięgnąć opinii Komisji Zasobów Kopalin. Komisja jednoznacznie rekomendowała wybór KGHM-u. Pomimo tego, resort pod koniec stycznia tego roku wydał decyzję korzystną dla Kanadyjczyków. Władze KGHM postanowiły powiadomić o sprawie ABW. Zarzut? Działanie na szkodę interesu państwa przy wydaniu koncesji.
Ale czy chodzi o miedź ? Na pewno nie... tu chodzi o złoto, prawie sto ton, które będą wydobywać Kanadyjczyki. (sic!!!)
To następna afera, po grafenie (
]]>link Rosjanie przejęli grafen!!! ]]>]]> ]]>), nad którą ten rząd chce rozciagnąć zasłonę dymną po postacią taśm prawdy...a my murzyny sprzedaliśmy to złoto za szklane paciorki...

literatura :

]]>http://miziaforum.wordpress.com/2014/02/18/zloze-miedzi-warte-1-miliard-oddane-ale-nie-o-miedz-chodzi-to-zloze-zawiera-100-ton-zlota-najwieksze-zloze-w-europie/]]>

]]>http://www.bankier.pl/wiadomosc/W-Polsce-znajduja-sie-najbogatsze-zloza-zlota-w-Europie-582652.html]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (15 głosów)

Komentarze

"a my murzyny sprzedaliśmy to złoto za szklane paciorki..."

Sprzedały pachoły gubernatorów kondominijnych za ich wiedzą i przyzwoleniem. Choć tu bardziej widać polecenie rozgrabiania  Polski by został ch..., dupa i kamieni kupa. Choć qrczę... kamieni kupę też sprzedadzą.

Dziwne były nagłe decyzje względem stanowiska głównego geologa kraju pod koniec zeszłego roku, widać Tusk długo szukał odpowiedniego człowieka na ten urząd. "Technicznego", jak to określił Belka w podsłuchach.

Czarna księga przekrętów aferałów pęcznieje z dnia na dzień, a o ilu dopiero się dowiemy.

Pozdrawiam.

 

PS. A'propos zdjęcia wprowadzającego kawał mi się taki nasunął na myśl...  Przychodzi Kulczyk do dentysty, siada na fotelu, otwiera paszczę, a tam wszystkie zęby złote. Dentysta pyta go co mu dolega, a Kulczyk mówi :

- Nic, durniu ! Alarm szybko instaluj !

Vote up!
6
Vote down!
-2

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1429598

...może nieprecyzyjne ostatnie zdanie, niemniej jedni (pachoły) sprzedały czynnie, a inni (też sprzedały) biernie się przyglądają, bo cenniejszy jest grill...przecież sztabki złota nie da się zjeść ...no nie :))??

...nie no z Kulczykiem przednie ...a wiesz, że zanim alarmu nie założy, to warto by takiemu dać w zęby,he he he...pozdrawiam niepoprawnie

 

ps odnośnie tego polskiego złota ...zauważ nieocenioną rolę imć pana Speczika...wpierw znalazł, pochwalił się komu trzeba, a potem wspomógł kogo trzeba...normalnie jak kolędnik...warto byłoby zobaczyć jaki ma majątek :))pozdr 

Vote up!
5
Vote down!
-1

http://trybeus.blogspot.com/

#1429600

A zauważa się, zauważa ! Pan Speczik sprawdził się  jako  wyjątkowo "techniczny" dlatego w nagrodę  został wysłany na "strategiczne pozycje" jako pewniak, że z tego będą złote konfitury.

Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
-2

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1429602

zwiedzić poskom kopalnię złota i na własne oczy uwidić skarbiec ze sztabkami

http://www.polska.pl/Prawdziwa,kopalnia,zlota,12853.html

A może my tu jaki zorganizowany napad zmajstrujem? Wie ktchtuś jak alarmy oszukać?

Vote up!
2
Vote down!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1429599

...trzaby pewnie się zgłosić do braci Daltonów he he...pozdrawiam niepoprawnie

 

Vote up!
4
Vote down!
-1

http://trybeus.blogspot.com/

#1429601

... już drugi przykład trwonienia naszych złóż kopalnych przez ekipę mafiozo Tuskoliniego.
Nie tak dawno "rozprawili się" z gazem łupkowym. Już nie jest nasz, choć na naszym terytorium.
Co on sobie k**wa wyobraża? Myśli, że złoża są jego prywatną własnością i może robić z nimi, co chce?
Szlag mnie trafia!!!
To jest zdrada Rzeczpospolitej, za którą powinien być postawiony przed Trybunałem Stanu!!!

 

Pozdrawiam,

     

Vote up!
5
Vote down!
-4

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1429603

..takich kwiatków pewnie jest jeszcze parę, ale nie wydaje mi się, żeby Tusiu sam decydował o złożach...to raczej miedzynarodowy gang kolekcjonerów złota :))...pozdrawiam niepoprawnie

Vote up!
3
Vote down!
-2

http://trybeus.blogspot.com/

#1429616

 

trybunał stanu ???!

 

wolne żarty !

A kto tam zasiada ?

W każdym trybunale i w każdym sądzie

POLSKI NASZEj

umęczonej,

zasiadają przydupasy i mendy

z sitwy

Don Alda

i tego drugiego

s...s...na

spod

żyrandola  !!!

 

Tylko pod ścianę albo stryk !

żadne trybunały !!!

 

Jeśli już to Trybunał dokładnie taki i wyrok dokładnie taki

i wykonanie wyroku dokładnie takie

jak

WTEDY,

przed 220 laty

na Rynku Starego Miasta w Warszawie

28 czerwca 1794 roku.

 

Amen !

 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1429624

Moim zdaniem zasłony dymne nic nie dają. Polacy mają pełną świadomość, że dokonano skoku na nasze złoża.
Przemysł już zlikwidowano, potem złoża, ziemia... i jeszcze my Polacy, my też jesteśmy do zlikwidowania, czytaj wypad na zmywaki.
Ktoś ma tutaj przyjść i mieszkać zamiast nas.Pytanie za 100 pkt kto? :((
Zapewniam Cię, że wielu ludzi jest tego świadomych i ... bezradnych.
Ta mafia żuli obsiadła nas jak robactwo, wyprzedaje nie tylko dla pieniędzy, ale z nienawiści do Polski.
Wygląda na to, że nasz hymn "póki my żyjemy" przyjdzie nam przetestować jeszcze raz, kolejny...
pozdrawiam jak zawsze :)

Vote up!
6
Vote down!
-2

Astra - Anna Słupianek

#1429619

...wielu już wie, kto się chce osiedlać w Polsce, ale wielu jeszcze nie, a inni nie widzą problemu...byłem na spotkaniu PIS z posłanką, przygotowują się do złożenia wotum nieufności dla rządu Tuska, spytałem z kim chcą przeforsować to wotum, stwierdziła, że sami, więc widzę, że nic z tego nie będzie...impas :(( ...to nie napawa optymizmem...pozdrawiam niepoprawnie

Vote up!
3
Vote down!
-1

http://trybeus.blogspot.com/

#1429630

 

Nie my !

k....a

ich mać !!!

 

     
 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1429620

..masz racje... k*rwa ich mać... jesteśmy świadkami rozbiorów...ale innych niż tamte, tamte są już przestarzałe, te rozbiory są ekonomiczne...jesteśmy w globalnej matni :(...pozdrawiam niepoprawnie

Vote up!
4
Vote down!
-1

http://trybeus.blogspot.com/

#1429623

Rok 2005

Od kilku tygodni drugą osobą w Ministerstwie Skarbu jest Stanisław Speczik, człowiek współodpowiedzialny za utratę kilkudziesięciu milionów dolarów przez państwową spółkę KGHM. Sprawa tej gigantycznej afery, mimo obietnic kierownictwa prokuratury, nie została wyjaśniona.

Tajemnicza spółka z Wysp Dziewiczych

Stanisław Speczik należy do SLD-owskiej elity menedżerów, był między innymi członkiem rady nadzorczej PGNiG. W połowie lat 90. został członkiem rady nadzorczej KGHM Polska Miedź, był jej wiceprzewodniczącym. Do Polskiej Miedzi powrócił w 2001 r., kiedy to rząd Leszka Millera obsadził go na stanowisku prezesa KGHM. To właśnie z działalnością w Polskiej Miedzi wiążą się oskarżenia kierowane pod jego adresem.

W 1996 r. Speczik jako wiceprezes rady nadzorczej miedziowej spółki wybrał się do Demokratycznej Republiki Konga, by zbadać możliwość pozyskania nowych złóż miedzi. Polskie złoża nie są niewyczerpane i ich eksploatacja będzie coraz droższa i coraz trudniejsza. Poszukiwanie miedzi w Afryce było więc uzasadnione. Kongo zaś to istna tablica Mendelejewa – są tam złoża ropy, gazu, metali rzadkich, miedzi. Z niewiadomych do dziś powodów pośrednikiem w interesach KGHM stała się nieznana nikomu spółka Colmet Ltd International zarejestrowana na Wyspach Dziewiczych. Na jej czele stał Polak, Krzysztof Pochrzęst. Colmet sprzedał KGHM rudy miedzi w Kongo. Okazało się, że przynajmniej część tych złóż była całkowicie nieużyteczna. Pojawiły się też ogromne problemy prawne wynikające z tego, że Colmet i KGHM nie znały dobrze kongijskiego prawa. Mimo to KGHM zaczął płacić Colmetowi ogromne pieniądze – około 350 tys. dolarów miesięcznie, oprócz tego inwestował w samo wydobycie. Nie wiadomo, ile rzeczywiście stracił, ale w 1999 r., kiedy władzę w spółce przejął AWS, mówiło się już o 70 mln dolarów. 1 października 1999 r. Prokuratura Okręgowa w Lubinie rozpoczęła śledztwo w sprawie „niekorzystnego dla spółki kontraktu z Colmet International Ltd. co spowodowało znaczną szkodę majątkową w wysokości nie mniejszej niż 32 mln USD”.

 

czytaj dalej :http://media.wp.pl/kat,1022939,title,Awans-za-marnotrawstwo,wid,6916171,wiadomosc.html?ticaid=112fee

Vote up!
3
Vote down!
0

http://trybeus.blogspot.com/

#1429633

 

Szok i niedowierzanie! KGHM nie dostał koncesji na wydobycie złóż rudy miedzi i srebra w okolicach Głogowa i Bytomia Odrzańskiego. Zamiast tego pozwolenie trafiło w ręce spółki Leszno Cooper, należącej do firmy Miedź Copper Corp, wchodzącej w skład kanadyjskiego konsorcjum Lumina Copper Corporation. W zarządzie obu spółek zasiada były prezes Polskiej Miedzi, Stanisław Speczik.

„Kanadyjczycy sprzątnęli KGHM dwie koncesje” – rozpisują się dziś wszystkie ogólnopolskie media. W szoku jest też miedziowy holding. Bo jak obwieściło Ministerstwo Środowiska, koncesje na poszukiwanie i rozpoznanie złóż miedzi i srebra w obszarze Bytom Odrzański, położonym na terenie miasta Głogów i gmin Głogów, Kotla i Żukowice oraz Bytom Odrzański i Siedlisko, otrzymała spółka Leszno Cooper.

– Decyzja organu wydającego koncesje jest dla nas całkowicie niezrozumiała i będziemy się od niej odwoływać – komentuje lakonicznie Dariusz Wyborski, rzecznik miedziowego holdingu.

Polska Miedź wyraźnie liczyła na te koncesje. I, jakby przeczuwając, że coś może się wydarzyć, szukała wsparcia. Kilka miesięcy temu prezes Hebert Wirth zaprosił do siebie samorządowców z lubuskiego oraz z Zagłębia Miedziowego. Chciał, by wójtowie, burmistrzowie i prezydenci z tamtego regionu mogli usłyszeć od naszych jak dużym dobrodziejstwem dla regionu jest KGHM. To przede wszystkim nowe miejsca pracy, ale też podatki płynące do budżetów poszczególnych gmin.

KGHM uzyskał poparcie samorządowców z okolic Bytomia Odrzańskiego. Ministerstwo wciąż jednak zwlekało z podjęciem decyzji. Ta w końcu zapadła, ale bardzo niekorzystna dla lubińskiej firmy. Co takiego wydarzyło się w stolicy, że dla rządu ciekawsza okazała się oferta Kanadyjczyków i byłego prezesa Polskiej Miedzi? Dlaczego przegrał KGHM, który de facto wciąż zasila budżet państwa? Dziś trudno odpowiedzieć.

Kopalnie w tym rejonie trzeba będzie budować od zera. Jak podaje „Parkiet”, inwestor jest gotowy wybudować kopalnię za 4-5 mld dolarów. Na razie firma prowadzi wiercenia, na które wyda w tym roku ok. 100 mln dolarów. Na przeszkodzie może jednak stanąć podatek od kopalin. – Przy obecnej formule podatku od wydobycia kopalin inwestycja w budowę kopalni byłaby mocno utrudniona – powiedział „Parkietowi” Stanisław Speczik, dyrektor generalny Miedź Copper i były prezes KGHM.

http://www.lubin.pl/aktualnosci,29216,speczik_wygral_z_wirthem.html

Vote up!
3
Vote down!
0

http://trybeus.blogspot.com/

#1429634

Ano bufotetowa Gronkowiec - Waltz, kiedy wyjeżdżała z Polski na intratną pozycję V-ce prezydent a Jewropejsatego Banku Gospodarki i Rozboju w Londynie. Ano wtedy to buchnęła 8 -słownie - osiem kotenerów ze skarbca polskiego wszytskiego co było.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1429644

zamknięta w słowach Sienkiewicza. "Ch.....du...i kamieni kupa".

Jednakowoż nawet z tej nędzy potrafią wyrywać ostatnie "klejnoty koronne Rzeczpospolitej".

Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
0

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1429683

będą u Polaków poszukiwać kolejnego policzka do uderzeń?

DOŚĆ !!!!

Najwyższy czas na zapłatę zaprzańcom za wszystko to, co uczynili.

OKRADLI 38 milionów Polaków!

Mało, że okradli z zapasów - to wzięli nawet to, czego nie ma - ZADŁUŻYLI KRAJ po to, żeby wyprowadzić pieniądze, których nie widzieliśmy, a będziemy oddawać.

Dziękuję, "trybeusie" za ciekawy artykuł.

Pozdrawiam.

 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1429691