Kardynał Dziwisz-zły wybór JPII

Obrazek użytkownika Anonymous
Kraj

Kardynał Dziwisz nie jest hierarchą kościelnym, który budzi moje zaufanie. Związany z PO , popiera ludzi, którzy walczą z wiarą chrześcijańską. Brak mu charyzmy, wiary w Boga i ludzi. Według mnie nadaje się co najwyżej na proboszcza wiejskiej parafii( przepraszam wielu księży , wiejskich proboszczy, którzy swoją wiarą i pracą umacniają w wierze swoich parafian). Może kardynał Dziwisz byłby dobrym proboszczem bo kardynałem jest fatalnym.
Jednak ostatnie posunięcie kardynała Dziwisza , według mojej oceny, powinno doprowadzić do usunięcia jego osoby z piastowanej funkcji. Kardynał Dziwisz sprzeciwił się woli Papieża Jana Pawła II. Nie wykonał woli spisanej w testamencie JPII i opublikował prywatne zapiski Papieża.
Trudno mi powiedzieć dlaczego to zrobił. Czy to głupota czy też chęć zabłyśnięcia w mediach czy też może pieniądze.
Dlaczego kardynał Dziwisz nie wykonał ostatniej woli Papieża, który pokładał w nim wiarę, który zrobił z niego kardynała i dostojnika kościelnego, który tak po ludzku mu zaufał. Czy człowiek wierzący może teraz zaufać kardynałowi, który sprzeniewierza się woli zmarłego Papieża. Niech pamiętają o tym ci , którzy będą się spowiadać w konfesjonale księdzu Dziwiszowi!!!
http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-ks-isakowicza-zaleskiego/72382-kard-dziwisz-powinien-spalic-notatki-jana-pawla-ii-jest-to-swiadome-zlamanie-zapisu-dokonanego-w-testamencie

Ocena wpisu: 
0
Brak głosów

Komentarze

Zatrzymanie dokumentów Papieża, który wyraźnie nakazał je zniszczyć!. Jeśli ktoś nie spełnia woli zmarłego, w dodatku przyjaciela, to jakich niegodziwości mógł się dopuszczać wcześniej?...Chciałem dać starym zwyczajem 10, ale mam tę usługę nie aktywną. Dlaczego?.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#400830

 Uwazam, ze Dziwisz nie nadaje sie nawet na ksiedza, co sie tyczy wiejskich proboszczy to uwazam, ze wielu z nich mogloby  byc biskupami i kardynalami. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#400834

Jest tu kilka rozbieżnych kwestii.Po pierwsze,czy JPII rzeczywiście to zdecydowanie nakazał ? Po drugie, należy wziąć pod uwagę,że JPII był człowiekiem niezwykle skromnym i mógł nie przywiązywać większej wagi do swoich notatek. A jego refleksje mogły być rzeczywiście interesujące i szkoda byłoby je zniszczyć.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#400842

Jan Paweł II w testamencie, który zaczął pisać w 1979 r. napisał m.in. takie słowa: „Nie pozostawiam po sobie własności, którą należałoby zadysponować. Rzeczy codziennego użytku, którymi się posługiwałem, proszę rozdać wedle uznania. Notatki osobiste spalić. Proszę, ażeby nad tymi sprawami czuwał Ks. Stanisław...".

Jednoznaczne.To był NAKAZ!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Jerzy Zerbe

#400919

Prowadzi drogą do piekielnych odmętów
Spełnienie woli zmarłego to obowiązek
Widać kardynał zapomniał z czym to ma związek
Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#400848

 Szczególnie jednoznaczności i wyrazistości  wymaga się od biskupa. Niestety tego nie spełnia Kardynał Dziwisz., zresztą podobnie jak biskup Pieronek, obecny Prymas Polski itp. Trzymanie z władzą, dwuznaczność w wypowiedziach sieje wśród wiernych zamęt, budzi wątpliwości i podejrzenia szczególnie róznorakie podejrzenia. Chrystus w w kazdej sytuacji był jednoznaczny, podobnie jak Kardynał Stefan Wyszyński. Szkoda, ze dzisiaj w czasach ogólnego zamętu brakuje takiej jednoznaczności w Kościele. .

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#400894

Alexola

jednoznacznosci bowiem jak sie zastrasza księzy i morduje ich to trudno by ona była Pan Dziwisz nigdy mi nie 'leżał" jako młodzienic i jako stary juz moze z demencją pan nie tytułuję go jestem szczera i jak kogos nie lubię to tak naprawdę jest. Nie spełnił woli Ojca Swiętego to czyste chamstwo.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Alexola

#400912

Myślę, że ks. Dziwisz był dla Jana Pawła II bardzo dobrym kamerdynerem. Nic wiecej. Papież w swojej dobrotliwości przecenił możliwości intelektualne swojego sekretarza.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Jerzy Zerbe

#400920