Dlaczego Światowe Dni Młodzieży, a nie Światowe Dni Chrystusa?

Obrazek użytkownika trybeus
Kraj

Coraz większy niesmak mam patrząc jak robi się wielki geszeft na Osobie Jezusa Chrystusa...nie mogę zrozumieć, dlaczego ktoś, kto chce być wolontariuszem i chce pomagać musi za to płacić, przecież pielgrzymi, którzy rozmieszczani są po domach śpią nieodpłatnie, to dlaczego młody wolontariusz musi wysupłać trzysta złotych, aby pomagać? To podważa całą ideę wolontariatu...kto będzie chętny pomagać, jeśli musi za to płacić? Tak samo jest z wyżywieniem...przecież pielgrzymi musieli zapłacić za swoje pielgrzymowanie, tutaj dostają talony na posiłki, więc nie pożywiają się za darmo...a przecież podczas swego nauczania Chrystus sam wyżywił tłumy, czy nie tak powinniśmy robić? Wyżywić, a Pan odda nam jako błogosławieństwo Swoje? Wszystko tu jest wyrachowane, nawet Stowarzyszenie Autorów ZAiKS chce od Komitetu Organizacyjnego ŚDM opłat za publiczne wykonywanie utworów podczas spotkania młodych w Krakowie. To może oznaczać wydatek rzędu kilku, a może nawet kilkunastu milionów zł]]>http://www.gazetakrakowska.pl/swiatowe-dni-mlodziezy-2016/a/sdm-zaiks-chce-oplat-nawet-kilkanascie-milionow-zl,10438073/]]>

Gdzie tutaj jest "darmo otrzymaliście, darmo dawajcie"? 

Jakie będą tego owoce? Zatroskany katolik zadaje pytanie papieżowi Franciszkowi w liście otwartym:

"Za kilka dni, wielka liczba tych młodych ludzi z całego świata, (ja ich prawie nie widzę w kościołach) ma się spotkać ze sobą i z Tobą w Krakowie, w Polsce.
Co im powiesz ? To bardzo ważne. To Twoja wielka odpowiedzialność przed Bogiem.
Należy zadać to pytanie – po co ci młodzi ludzie tam przyjadą i z czym odjadą do swoich domów po tych spotkaniach i naukach. Czy przyjadą szukać umocnienia w wierze w Boga w Trójcy Św. Jedynego, czy usprawiedliwienia w swoich własnych wizjach boga uniwersalnego, lansowanego przez dzisiejszy świat i modernistyczny Kościół ?
Czy wyjadą umocnieni, rozmodleni i radośni ze spotkania z żywym Chrystusem, czy tylko rozśpiewani i roztańczeni, z milionami zdjęć i adresów ?"

Cały list bardzo ciekawy i warty przeczytania...pod linkiem

]]>http://www.ekspedyt.org/redakcja/2016/07/27/52146_list-otwarty-mocno-zaniepokojonego-katolika-do-glowy-kosciola-katolickiego-papieza-franciszka.html#comment-58784]]>

To nie jest odosobnione pytanie...Lusia Ogińska też wyraża swój niepokój w artykule Islamskie Dni Młodzieży, według mnie całkiem uzasadniony:

"Świat się zmienia! Z jednej strony dusi nas poprawność polityczna, z drugiej maczetami asymilują się z nami islamiści! Komu uwierzyć? Tym z Unii Europejskiej, którzy stracili kontakt z rzeczywistością, czy tym islamistom, którzy na nowo piszą historię krwawymi literami na europejskiej mapie? 
Najlepiej udawać, że problemu nie ma. 
Polacy! Siedźcie przy grillu! Świętujcie rocznice, powstanice, miesięcznice! Za granicą naszego państwa łby ucinają „niewiernym”, ale nas to nie dotyczy, bo przecież mamy Macierewicza! On nas, jak nie własną piersią, to amerykańską tarczą osłoni!
Politycy obroniliby nas, gdyby mogli z miejsca wstać, nie mogą stołki im do zadków zbyt mocno przyrosły! Może obroniliby nas opiniotwórczy publicyści, ale im obroże za mocno wrzynają się w karki! Obroniliby może księża, biskupi, kler odważny i pobożny – ale wolą swoje owieczki uspokajać gitarami w kościołach niż uczyć, niż ewangelizować!!! 
Stajemy przed wyborem! Czy poprawnie politycznie wybierzemy islam w którym nie ma miejsca na „niewiernych”, więc będą nas wyrzynać, tratować ciężarówkami, zabijać… Albo? Albo wybierzemy współczesną Europę ów zlepek relatywistów, hedonistów, niedowiarków i biedoty otumanionej, ugniatanej przez tchórzliwych, sprzedajnych propagandzistów.
Zaczęły się Światowe Dni Młodzieży, szkoda, że to są tylko „dni młodzieży” a nie dni Chrystusa… Przy dźwiękach metalowej kapeli, która charczała: „Szalom” - przed Świątynią Opatrzności Bożej w Wilanowie przypomniały mi się słowa Księdza z dramatu „Zmartwychwstanie”:
„(… )Trzeba światu dać… niech biegnie,
zginie ten kto nie ulegnie, 
kto ze światem wojnę wszczyna…
świata nic dziś nie zatrzyma!
Ja to wiem,
i tę wiedzę wódką poję,
łzy osuszam gorzkim smakiem! (…)”
A może jest jeszcze czas, by wybrać Chrystusa, który zwyciężył wszystko - nawet śmierć?
Z uszanowaniem
Lusia Ogińska"

]]>http://lusiaoginska.pl/index.php?m=6&p&id=165]]>

A może plan jest taki, aby jakaś część tych pielgrzymów pozostała w Polsce w ramach korytarza dla uchodźców? Przecież biskupi wyrazili na to zgodę:

"Zgodę na organizowanie w Polsce przez Caritas korytarza humanitarnego dla uchodźców z krajów ogarniętych wojną wyrazili biskupi podczas 373. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski."

]]>http://www.fronda.pl/a/polscy-biskupi-wyrazili-zgode-na-otwarcie-korytarza-humanitarnego-dla-uchodzcow,73067.html]]>


Brzmi niedorzecznie? Niesądzę...

 

Tekst ukazał się także w Kurniku Politycznym...

]]>http://trybeus.blogspot.com/2016/07/dlaczego-swiatowe-dni-modziezy-nie.html]]>

 

 

 

 

 

 

 
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.3 (10 głosów)

Komentarze

Moje przemyślenie, Europa spływa krwią, to dla czego Franciszek chce, by krwawe żniwo było jeszcze większe, namawiając by tych kozi synów przyjmować.

Izrael ma być bezpieczny, a Europa niech się martwi i przyjmuje jak najwięcej tych bandytów.

Vote up!
7
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1517411

...problem jest gdzie indziej, to władcy tego świata chcą, żeby to wyglądało na wojnę religijną, ale tak nie jest...to działanie na wyniszczenie ludzi...zwłaszcza w Polsce...bo w Izraelu brakuje wody...

http://www.fzp.net.pl/spoleczenstwo-i-gospodarka/susza-i-problemy-z-woda-w-izraelu#

, więc żydki chcą się tutaj osiedlać, ale potrzebują i Polski z wodą i Ukrainy z ich czarnoziemami w ramach Międzymorza, które forsują Pisowcy (sługusy żydobanksterii)...gdy czas się dopełni i ukraińców będzie tutaj multum wtedy ktoś wznieci zarzewie aby wyniszczyć ludność i zrobić miejsce pod następną ziemię obiecaną...tego dotyczy moja notka "Strzeżmy się siewców nienawiści"...pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
0

http://trybeus.blogspot.com/

#1517419

Polin i wiadomo kto i co nam szykują, starsi bracia w wierze.

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1517421

Tu jest dokładnie opisane, jak ten korytarz zadziała

http://att.neon24.pl/post/132946,wizyta-nasz-dobry-pasterz-czy-der-waise-angel

Vote up!
6
Vote down!
-1

Lotna

 

#1517442

Dziekuje za tego linka na neon24.

Wiem, ze tutaj na Niepopkach wielu ma awersje do neonu i wiesza na nim wszelakie tragedie naszego kraju, jak rowniez sympatie do Putina i Rosji.

Nie rozumiem jednak dlaczego ci wszyscy nasi lokalni PiS-iorowcy jako pierwsi nie podali tego linka ?

I dlaczego nie ma dyskusji w tym temacie ?

Bo co ? bo Lotna napisal/ la ?

ta/ ten okropny slugas Moskwy ?

jak tu czesto czytalem i inne wyzwiska...

Skupmy sie na tym co podano nam do wiadomosci, a nie kto to uczynil i z jakimi intencjami ?

W Polsce rzadzi PiS, a nie Episkopat ! wiec to wszystko co poprzez kuchenne drzwi jest praktykowane dzieje sie pod calkowita kontrola i koordynacja PiS-u. 

Wiec mamy taki obraz tematu, zazydzony PiS i skazony Episkopat...

Trzeba sie zastanowic jak z tego wyjsc..., a czasu malo...

Przeprowadzaja sekcje zwlok na zywym organizmie panstwowym i to musi byc wszystkim swiadome !

I moze w koncu uslyszymy komentarze tych wszystkich , ktorzy tutaj agidowali o wybor Andrzeja Dudy i PiS-u i to od

Szefa Gawriona,   poprzez Satyra,  Jozka z Londynu,   Jjj, i wszystkich pozostalych.

Podobno Rzeczpospolita jest dla Was najwazniejsza , a nie politykowanie zwasnionych stron. Co zamierzacie uczynic w tej sytuacji. Przymykac oczy nie sposob.

Naturalnie mozna nadal pisac o KOD-ach, Popluczynach, komuchach , Kumorowskim itd., tylko ze rownolegle zapadaja decyzje, ktore zmieniaja oblicze naszego kraju...i to pod przewodnictwem " swietego " PiS-u...

Narobiliscie ogolnokrajowej internetowej zadymy na korzysc PiS-u, to teraz prosze z taka sama intensywnoscia podjac naprawe tej sytuacji...,a tematow duzo...sprzedaz ziemi,sprzyjanie  homosiom, najezdzcy, prowokowanie wojny z Putinem,rozwalanie polskiego spoleczenstwa- dzieci, starcy, zabieranie jednym by dawac innym, tragiczna sytuacja w podatkach- okradanie polskiego spoleczenstwa w imie szabesowych socjalistycznych wartosci, sluzalczosc wzgledem USA, nieustanne straszenie Putinem i wprowadzanie odczucia ciaglego zagrozenia, celowe uspienie Narodu polskiego odnosnie realnego zagrozenia zydowska ekspansja i to ekonomiczna, spoleczna, medialna, prawna, powrot PiS-u do socjalistycznego systemu naszej panstwowosci, oszukiwanie spoleczenstwa pod przykrywka patryjotyzmu i " jechanie " na narodowych uczuciach Polakow, nie rozwiazanie kwestii Jedwabnego i nie rozwiazanie zydowskiej LOZY ! Na tym chwilowo skoncze, bo i to prowadzi o zawrot glowy !

 

 

 

 

Vote up!
6
Vote down!
-3

chris

#1517457

"Szefa Gawriona,   poprzez Satyra,  Jozka z Londynu,   Jjj, i wszystkich pozostalych."

jeśli już to Jozio z Londynu, ewentualnie Ziuteczek z Londka :-))))

 

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1517460

... na co Ci to było ? Agitowałeś za PiSem , to teraz jak amen w pacierzu, będziesz się smażył w piekle .

No "pacz pan", następna maseczka opadła !

W tym przypadku: jest mi żal i przykro....bardzo lubiłem tego Gościa .

Kompletnie się nie znam na ludziach.? !

pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
-2
#1517462

"No "pacz pan", następna maseczka opadła !"

tak mnie zatkało że nie wiem co mam napisać
 
serio
Vote up!
4
Vote down!
-1
#1517467

Marku,

ja sie nigdy za kosze od smieci nie chowalem... ,mnie PiS-y POpluczyny i inne nie bardzo interesuja, o ile nie pracuje na rzecz Rzeczpospolitej i to tym od ...zawsze pisalem. Jak rowniez nie lasy na internetowe przyjaznie i poklepywanie  po ramieniu. Ja patrze co obecny rzad praktykuje i wlosy mi sie jerza...i dlatego prosze, byscie Panie i Panowie " oswiecili mnie " co to ma wszystko znaczyc...Wybralismy i co ? i co dalej ? Bedziemy jeszcze miesiacami popisywali jaki to " Komurowski " wstretny byl , jaki to Tusk itd....Ja 68 ` przezylem i na powtorke nie mam wiekszej ochoty...Wszyscy jestesmy w " odpowiednim " wieku i co ? mamy zostawiac Rzeczpospolita w takim stanie ? Po co stukamy w te klawisze ? czy jedynie tak dla checy? Poprosilem Marku o wyjasnienia i nic poza tym...i pisz co myslisz, calkiem poprostu, bo albo jestesmy miedzy swoimi, albo nie...i wlasnie to pragne wyjasnic...Mnie jakies przyczolki nie interesuja, albo RZeczpospolita, albo wrog...calkiem poprostu...

pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-1

chris

#1517502

pozwala sobie palowac Jozia z Londynu ?

i za co, pytam sie ? za co ?

za jego wspaniale " fotki " ?

Kto tu tak swintuszy i stawia paly ?

Ja tu probuje na powaznie, a tu takie rzeczy :-)))

Vote up!
2
Vote down!
-1

chris

#1517499

No dooobra, Ziutek to co skreslisz w tym temacie ? Czy Tobie wszystko pasuje, tj. to co obecnie PiS w Sejmie produkuje ?

Co do tematu homosiow ? Powiadasz, ze przebywasz w Londynie, ale chyba az " tak " sie z homosiami nie zintegrowales, wiec ? co powiesz na ostatnie " sejmowe nowosci "

Vote up!
1
Vote down!
-1

chris

#1517534

Jestem zwolennikiem PIS ale nie fanatykiem i wiele razy daje popalić za to co obiecali, a tego nie wykonują, krytyka PIS to tylko ostrzeżenie by tego nie robili, jeśli myślą o drugiej kadencji. Bóg pozwolił rozbić POlszewie, a rząd ma te ścierwa rozliczać za zdrady i wszelakie przewały.

A jak na razie to tylko audyt zaprezentowano, a banda PO-PSL dalej bezkarna i ma się dobrze, czekam gdy wszystkie ważne wizyty się skończą, a proces kar się rozpocznie dla tych zdradzieckich mend z POlszewi. Piorytetem miało być ściąganie naszych rodaków ze wschodu i tu cisza w tym temacie, Kurski z TVP też pozostawił ludzi na stanowiskach, którzy wyrzucali dziennikarzy o poglądach prawicowych.

Jak tak dalej będzie to przebiegało, to przejdę do Ruchu Narodowego M. Kowalskiego i się wypnę na nich, jak oni na nas. Albo, albo, innej drogi nie ma, już raz grubą krechę przerabialiśmy, ale tym razem PIS-owi to nie przejdzie, a ludzie odejdą.

Ale to dzięki PIS-owi i wyborcom Polska jest  bezpieczna,  a na NEonie już nie takie fantazje wypisywano, więc podchodzimy  z  przymrużeniem oka.

Aty jesteś tego pewny, że te wiadomości są sprawdzone.

Vote up!
5
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1517461

A tutaj masz linki jak ci z NEonu są przyjaciele i patrioci.

http://zygumntbalas.neon24.pl/post/132708,co-sie-dzialo-w-nicei-16-07-2016 (link is external) (link is external)
http://zygumntbalas.neon24.pl/post/132720,jeszcze-o-tym-co-dzialo-sie-w- (link is external)... (link is external)
http://zygumntbalas.neon24.pl/post/132824,o-nicei-raz-jeszcze-23-07-2016 (link is external) (link is external)
A tu jakiego jezyka uzywaja na tym porzadnym portalu
http://wps.neon24.pl/post/132968,przeslanie-wnuka-powstanca-warszawskieg (link is external)... (link is external)

Vote up!
5
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1517470

No prosze wejdz na odpowiednie stronki i poczytaj.

I nie tam zadna krytyka, tylko to ma byc krzyk, to ma byc VETO ! Po fakcie, to moze byc jedynie dupy lizanie. tak jak po Lizbonie ! Idrugiej Lizbony byc nie moze...i to wszystko. I tak jak sam piszesz sprawy typu " Kurski " sa poprostu NIEDOPUSZCZALNE !  No chyba, ze chcemy powtorki z rozrywki. SOLIDARNOSC wyrzucona za granice, a konfidenci przy wladzy... ,to zesmy juz przerabiali...

serdecznie pozdrawiam

ps. i tak jak powyzej pisalem, kolo dupy lataja  mi internetowe przyjaznie, gdy okazuje sie,

ze szabes, albo inna komancza wsza ! Naszym zafajdaczonym obowiazkiem jest praca na rzecz RP, a tych , ktorych zesmy wybrali to juz nawet wielokrotnie i z krystaliczna czystoscia...Co z Loza ? co z Jedwabnym ? co ? co ? co?....co z podatkami ? co strach, ze nie bedzie co rozdawac ? Na co czekaja ? ja chce slyszec to i owo i to codziennie. Gdyz tyle spraw jest do zalatwienia, ze codziennie powinnismy byc o nich informowani. 

Vote up!
1
Vote down!
-1

chris

#1517564