Zlikwidować seniorski absurd!

Obrazek użytkownika Jerzy Mariusz Zerbe
Kraj

Do cenionych innowacji wprowadzonych przez rząd PiS zaliczyć trzeba baz wątpienia bezpłatne leki dla osób które ukończyły 75 rok życia. Lista tych leków jest stopniowo poszerzana i dzisiaj liczy już ponad 1000 pozycji.

Jest jeden szkopuł, powodujący rozgoryczenie seniorów. Receptę na lek bezpłatny może wypisać tylko lekarz rodzinny. Uprawnienia takiego nie mają lekarze specjaliści. którzy odsyłają steranych życiem pacjentów z kwitkiem.

Kompletny absurd!

Na każdej recepcie lekarz ma obowiązek wpisania numeru pesel chorego. A tam w pierwszych kilku cyfrach jak wół widnieje data urodzenia pacjenta, z której bez najmniejszego kłopotu odczytuje się jego wiek. Każdy lekarz znajduje więc tam niezbędne potwierdzenie uprawnienia chorego do bezpłatnego leku.

Biurokraci z Ministerstwa Zdrowia! Opamiętajcie się proszę i jednym krótkim rozporządzeniem ministra zmieńcie ten absurdalny stan rzeczy. Niech każda seniorska recepta stanie się dokumentem wystarczającym do otrzymania bezpłatnego lekarstwa. A lekarze rodzinni mają wystarczająco dużo zbędnej mitręgi administracyjnej i taką zmianę bez protestu zaakceptują.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)

Komentarze

Toż chodzi o to, że bezpłatne to są nie wszystkie leki dla pacjenta po 75 , ale tylko te, które leczą starość, czyli takie dolegliwości wynikające ze starości - tylko niektóre leki. A tak naprawdę, to, jak mówi moja Ciocia, darmowe są te leki, które kosztują pięć groszy z dziurką, a te naprawdę drogie są PEŁNOPŁATNE, nawet bez ulgi. To wszystko pic na wodę, byle się nazywało, że leki darmowe. Proszę zapytać ludzi starszych po  interwencjach kardiologicznych.

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Niueste

#1552334

Ciocia nie do końca ma rację! Są także leki kosztujące kilkadziesiąt złotych i więcej.

Vote up!
2
Vote down!
0

Jerzy Zerbe

#1552343

Ale musi kupować leki w cenie powyżej 100 zł pełnopłatne. Te nie mają zamienników a musi je brać. A w jej przypadku darmowe są te naprawdę za"5 groszy z dziurką", jak mówi.

 

Vote up!
0
Vote down!
-1

Niueste

#1552347