Polski szlachcic do wyrżnięcia przez polskiego chłopa

Obrazek użytkownika jazgdyni
Historia

.

 

 

 

 

  
Mojemu dobremu koledze Trybeusowi, który nagle zwariował, co m.in. wyraża się zwierzęcą nienawiścią do Ukrainy i Ukraińcom dedykuję ten tekst.
 
Może on nie wie, wagarując na lekcjach historii, lub mając nędznego nauczyciela, bądź też świadomie o tym milczy, zbyt zaangażowany w agitacyjną putlerkę, więc ja mu tutaj opowiem o Jakubie Szeli i o Galicyjskiej Rabacji.
To się działo na jego podwórku, bo to wtedy była Galicja.
Słowo =rabacja=, czyli zbrojny napad,  na szczęście nie pochodzi od miasta Rabka, gdzie Trybeus zamieszkuje. Wiadomo też, że nazwa Rabka, też nie pochodzi od rabacji.
Z wstydliwych momentów tego miasta, to tylko w czasie okupacji niemiecka szkoła służby bezpieczeństwa SD (Sicherheitsdienst des Reichsführers-SS).
 
Lecz dajmy spokój dygresjom i pokrótce przypomnijmy o Rzezi Galicyjskiej.
 
 
Posłuchaj więc Trybeusie gorzkiej opowieści o tym, co działo się w twoich stronach, może nawet na twoim podwórku, o tym, o czym może wiesz, a może nie wiesz.
Babcia, która swoimi strasznymi opowieściami wpoiła ci głęboko nienawiść do Ukraińca, rezuna, który przyjdzie i pokroi ciebie na kawałki, chyba nie opowiedziała o twoim sąsiedzie Jakubie Szeli. Za to pewnie wpoiła ci dumę ze słynnego rozbójnika Janosika. Pewnie też nie mówiła ci o księciu, który panował na ziemiach, gdzie mieszkasz, o Karolu Stefanie Habsburgu? Polskim Habsburgu z Żywca, który nawet miał zostać królem Polski, a jego syn Wilhelm królem Ukrainy a który, bądź co bądź arcyksiążę, odparł hitlerowskim oprawcom, że jest Polakiem i tak go mają traktować.
 
Niestety nie opowiedziała ci za dużo o ziemi na której mieszkasz z żoną dziećmi i przyjaciółmi – nie opowiedziała ci o Galicji.
 
Galicja to nie tylko Kraków. Stolicą Galicji został ustanowiony Lwów. Anektowane w I rozbiorze  ziemie Rzeczypospolitej , które przypadły austriackiej monarchii Habsburgów obejmowały ]]>Tarnów]]>, ]]>Rzeszów]]>, ]]>Nowy Targ]]>, ]]>Jaworzno]]>, ]]>Nowy Sącz]]>, ]]>Sanok]]>, ]]>Krosno]]>, ]]>Przemyśl]]>, ]]>Lwów]]>, Stanisławów i ]]>Tarnopol]]>. I Rabkę też – jak najbardziej.
Ukraińcy, których tak nienawidzisz, byli twoimi współobywatelami. Stanowiliście jedność. Dosyć specyficzną i różnorodną, lecz byliście poddanym tego samego Królestwa Galicji i Lodomerii.
Wołyń również był jego częścią.
 
Wstręt i nienawiść, którą odczuwasz do potwornej Rzezi Wołyńskiej miała jednak z czego brać przykład. A przykład ten urodził się na twoim podwórku. Twoi sąsiedzi dokonali równie potwornej rzezi. Też rżnęli piłą żywych ludzi. Też rozcinali brzuchy kobietom i gwałcili. I też rozbijali główki dzieci o ściany i drzewa.
Więc pamiętaj o tym dobrze, że ta ukraińska dzicz była tylko nędznym naśladowcą tego co czynili ludzie z tarnowskiego, bocheńskiego, sądeckiego, wielickiego i jasielskigo. Z twoich okolic.
I jak jakiś zły omen Rzeź Wołyńska zdarzyła się prawie dokładnie sto lat, po tej polskiej, czy galicyjskiej rzezi, która miała miejsce w lutym 1846 roku i przeszła do niechlubnej historii Polski jako Rabacja Galicyjska, choć komunistyczni historycy i propagandziści tą masakrę nazywali z dumą powstaniem ludowym.
Groźnym i ponurym symbolem tego bestialstwa, jak sto lat później na Ukrainie Bandera, został polski chłop – Jakub Szela.
Nie zamierzam tu analizować przyczyn i motywów tej zbrodni, bo to nie miało żadnego znaczenia dla przebiegu rzezi, okrucieństwa i zezwierzęcenia.
Fakty są jednoznaczne – sto lat przedtem, zanim ukraińska dzicz w krótkim czasie wyrżnęła ponad 60 tysięcy Polaków, tylko dlatego, że Polakami byli, polska, chłopska dzicz praktycznie w ciągu jednego miesiąca wyrżnęła 5 tysięcy polskiej szlachty, tylko dlatego, że byli szlachcicami – "polskimi Panami".
Ktoś skrupulatny powie, że ogrom rzezi wołyńskiej jest wielokrotnie większy, bo zamordowano 60 tysięcy ludzi, a nawet jak niektóre niepotwierdzone źródła mówią, prawie 100 tysięcy Polaków.
Odpowiedź jest prosta – w rzezi galicyjskiej wymordowano 5 tysięcy szlachty, bo więcej nie było! Wymordowano wszystkich, co do jednego! Starca, niemowlę, dziewczynę, wiekową matronę i mężczyzn.
Gdyby szlachciców było 100 tysięcy, to też w tym "ludowym powstaniu" wymordowano by ich wszystkich. Co do jednego.
 
Znając Trybeusie twoje przekonania odnośnie Żydów podam ci jedną ciekawostkę: na terenie objętym rebelią Żydów żyło wówczas też kilkadziesiąt tysięcy. I ani jeden z nich nie zginął. Żydów zbuntowani chłopi nie tykali. Ciekawe dlaczego i ciekawe dlaczego teraz ich, tak jak i Ukraińców nienawidzisz.
 
Jakub Szela, jeden z paru przywódców krwawej rebelii, miał w tym pamiętnym 1846 roku 59 lat. Był średniozamożnym wolnym kmieciem.
O jego charakterze niech świadczą takie fakty, że podobno w napadzie szału spalił ojcu dom. A potem, żeby uniknąć służby wojskowej, odrąbał sam sobie siekierą dwa palce. Nienawidził "polskich Panów" będąc przecież również Polakiem.
Wyspiański przedstawił tego krwawego i okrutnego chłopa w "Weselu".
 
Ten tekst, to przypomnienie tragedii, o której jest dziwnie cicho, kieruję do ciebie Trybeusie, bo wiem, że jesteś człowiekiem rozsądnym, który zbłądził, ale mam nadzieję, który powróci na ścieżkę rozumu.
Lecz jest to taki trik, który zastosowałem, żeby uświadomić wszystkim tym zapiekłym wrogom Ukrainy, którzy nadużywają argumentu Rzezi Wołyńskiej, tylko w jednym celu – by wzbudzić nienawiść do sąsiada Polski. Takie zadanie i taki cel został precyzyjnie opracowany na Kremlu, aby doprowadzić do izolacji narodu walczącego o niepodległość i wyrwanie się spod kacapskiego wpływu.
Jak się dobrze zastanowić Rabacja Galicyjska i Rzeź Wołyńska mają bardzo dużo wspólnego – ten sam obszar działania, identyczny modus operandi, były tak samo krwawe i okrutne. I w obu ucierpieli niewinni Polacy. Naród i państwo, które nigdy nie brało za pysk swoich poddanych, jak również różnorodnych osadników obcokrajowców, którzy licznie do Rzeczpospolitej przybywali, znajdując tu schronienie przed prześladowaniami u siebie – czy to z powodów etnicznych, społecznych, czy religijnych.
Może to nasz dziejowy błąd?
 
Kiedyś Trybeusie pięknie opisałeś, jak twoje Podhale, chciało się przyłączyć do hitlerowskich Niemiec, z "królem" Krzeptowskim, jako dumny Goralenvolk.
Może teraz rozejrzysz się po okolicy, popytasz mądrych sąsiadów, jak to było u ciebie z tą galicyjską rzezią. Czy w Rabce też stały dworki szlacheckie, które doszczętnie spalono, a ich mieszkańców okrutnie wymordowano. Czy w Rabce też ludzi rżnięto żywcem piłami, dzieci nadziewano na widły, a kobiety gwałcono i rozcinano im brzuchy.
Życzę ci owocnej pracy.
 
 
.

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.1 (19 głosów)

Komentarze

"Fakty są jednoznaczne – sto lat przedtem, zanim ukraińska dzicz w krótkim czasie wyrżnęła ponad 60 tysięcy Polaków,"/ na pewno wiesz , że zgineło z rak ukraińców znacznie wiecej Polakow bo za Ewą Śiemaszko było to ponad 130.000 ofiar.
I nie pieprz ,że miałeś na myśli ofiary z Wołynia bo czy inne ofiary ukraińców nie zasługują na pamięć.

Vote up!
10
Vote down!
-7

Pozdrawiam

Lutek
Tankuję na Łukoilu

#1470582

który przeczytał jedną książkę i myśli, że posiadł wiedzę.

Żeby mieć prawo się tak wymądrzać, jak ty, niestety trzeba przeczytać znacznie więcej. I trzeba wiedzieć co przeczytać.

I wiedzieć czym różni się Rzeź Wołyńska od mordów w całej Wschodniej Małopolsce.

Takie głupoty są propagowane przez niedouków i byłoby to do wytrzymania, bo tępych jest po równo wszędzie, gdyby nie wrzeszczeli histerycznie: - Ja wiem lepiej!

Otóż nie - guzik wiesz.

 

"Według badań przeprowadzonych przez Władysława i Ewę Siemaszków, na Wołyniu liczba udokumentowanych ofiar polskich wyniosła 36.543–36.750 znanych z nazwiska Polaków[1], oraz dalsze od ok. 13.500 do ponad 23.000 ofiar, których okoliczności śmierci nie są znane, co daje szacunkową liczbę 50–60 tys. zamordowanych Polaków[2]. Analogiczną wielkość podają Grzegorz Motyka i Jan Kęsik[3].

Inni historycy i badacze szacują polskie ofiary rzezi wołyńskiej odpowiednio: Ryszard Torzecki - 30 000–40 000 osób, Aleksander Korman - 68.700 ofiar, Tadeusz A. Olszański - 60 000-80 000 ofiar], Józef Turowski - 60 000 ofiar, Wincenty Romanowski - 70 000 ofiar, Paweł Wieczorkiewicz - 40 000-70 000 ofiar

W 2010 roku Ewa Siemaszko podwyższyła szacunki polskich ofiar rzezi wołyńskiej, włącznie z fazą pregenocydalną, do 60 tysięcy[4]  "

++++++

[1] Dane te, dotyczące strat ludności polskiej, obejmują 1.642 miejscowości na 3.260 miejscowości w których zamieszkiwali Polacy. Por. W. Siemaszko, E.Siemaszko, Terror ukraiński i zbrodnie dokonane przez OUN-UPA na ludności polskiej na Wołyniu w latach 1939-1945, Warszawa 1998, s. 4-5

[2] Władysław Siemaszko, Ewa Siemaszko, Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej Wołynia 1939–1945, Warszawa 2000, Wydawnictwo "von Borowiecky"; ISBN 83-87689-34-3

[3] J. Kęsik, Ogólny bilans strat ludności w wyniku ukraińsko-polskiego konfliktu narodowościowego w latach II wojny światowej [w:] Polska-Ukraina. Trudne pytania, t.9, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Warszawa 2002, ISBN 83-915111-5-4, s. 41

[4] Ewa Siemaszko: Bilans zbrodni, s. 85; [w:] Biuletyn Instytutu Pamięci Narodowej nr 7-8/2010.

 

NO I GDZIE SĄ MĄDRALO TE TWOJE LICZBY? 

Następnym razem przygotuj się lepiej, jak zabierasz głos.

 

 

Vote up!
8
Vote down!
-6

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1470584

/ / który przeczytał jedną książkę i myśli, że posiadł wiedzę //.

Dośc optymistyczne stwierdzenie, raczej na wyrost, on jest w trakcie czytania tej pierwszej i stąd takie przemyślenia i wnioski

Vote up!
7
Vote down!
-6
#1470589

Być może on przeczytał jedną książkę, ale Ty dopuszczasz się wręcz potwornej manipulacji. Sprowadzasz wszystko do rzezi tylko na Wołyniu. Oprócz Wołynia rzezie odbywały się planowo w Lubelskim, Lwowskim, Poleskim, Stanisławowskim, Tarnopolskim plus w różnych odosobnionych miejscach, o których dzisiaj już nikt nie pamięta, bo nie uratowali się nawet świadkowie mordów.

Tylko prawie 6500 Polaków zostało wymordowanych w TYLKO 10 miejscowościach sztandarowych, jeśli chodzi o zbrodnie OUN/UPA, a wszystkie one były dokonywane z pomocą miejscowych chłopów, niejednokrotnie przez mordowanych Polaków uważanych za PRZYJACIÓŁ! Pozwól, że Ci przypomnę te tylko 10 miejscowości:

  1. Huta Pieniacka
  2. Chodaczków Wielki
  3. Wola Ostrowiecka
  4. Podkumień
  5. Gaj
  6. Ostrówki
  7. Kołodno
  8. Górowo
  9. Janowa Dolna
  10. Polikrowy

To tylko 10, a takich miejscowości szło w setki i tysiące. Z wielu nie pozostał kamień na kamieniu, nie mówiąc już o żywej duszy.

Dla przypomnienia i odświerzenia.

 

Lp. Województwo Minimalna liczba ofiar Maksymalna liczba ofiar
1. Lubelskie 14000 15.000
2. Lwowskie 40000 (ponad)
3. Poleskie 3000 7.000
4. Stanisławowskie 22.000 (ponad)
5. Tarnopolskie 40000 50.000
6 Wołyńskie 60.000 100.000
________________________________________
 
Razem       179 000 234.000 (ponad)
 
 
W liczbie tej nie ma: 
 
1 ofiar kolaboracji Ukraińców z Sowietami w latach 1939 - 1941, w wyniku czego około dwóch milionów Polaków zostało: 
a) aresztowanych i większość z nich została zamordowana przez Sowietów 
b) deportowanych na Syberie i tam kilkaset tysięcy z nich zmarło z głodu, mrozu i wycieńczenia;
2. ofiar kolaboracji Ukraińców z Niemcami, w wyniku czego pewna liczba Polaków została:
a) aresztowana i zamordowana przez Niemców, oraz przez gestapowców ukraińskich
b) zesłana do obozów koncentracyjnych i obozów pracy i tam poniosła śmierć – czasami z rąk strażników ukraińskich
c) wywieziona na przymusowe roboty do III Rzeszy (decydowali o tym sołtysi – Ukraińcy) i tam zginęła;
3. polskich ofiar poniesionych z rąk rożnych formacji ukraińskich będących na usługach niemieckiego okupanta, a działających poza terenem Kresów Wschodnich (np. w Warszawie, na Mazowszu, w woj. kieleckim), 
4. polskich ofiar spośród uciekinierów przez tzw. „zieloną granicę” na Słowację, Węgry i Rumunię, zamordowanych przez ukraińskich chłopów lub przekazanych policji ukraińskiej, co kończyło się okrutnym śledztwem, rozstrzelaniem lub zsyłką na Syberię (na terenie okupowanym przez ZSRR), czy do obozów koncentracyjnych (na terenie okupowanym przez Niemcy). Działo się tak w całym paśmie granicznym od Beskidu Niskiego, przez Bieszczady (Zachodnie i Wschodnie), Gorgany i Czarnohorę – czyli od Krynicy do Zaleszczyk. Część Legionu Ukraińskich Nacjonalistów (sotnia pod dowództwem por. Jewhena Noryn-Hutowyna) pod koniec września 1939 roku Niemcy skierowali do wsi Wołkowyja i Cisna, powiatu Krasnystaw. /.../ Do Izbicy ta władza często zajeżdżała, robiąc podobne wrażenie, jak kiedyś SS w łapankach. Na rynek zajeżdżały samochody pełne uzbrojonych „mołojców”, niemal wszyscy pochodzili z terenu gminy Czajki. Szefowie paradowali po Izbicy z pistoletami gotowymi do strzału zatkniętymi za pas munduru. Następnie ci „utrwalacze” władzy ludowej wyjeżdżali do pobliskich wsi, gdzie poszukiwali broni i ukrywających się ludzi (Ryszard Adamczyk: Izbicy dni powszednie, wojna i okupacja. Lublin 2007, s. 268 – 269). 
W obozie zagłady w Treblince zginęło około 20 tysięcy Polaków i 800 tysięcy Żydów. Obsadę „polskiej” części obozu stanowiło 10 Niemców i 60 Ukraińców. Obsadę „żydowskiej” części obozu stanowiło 50 Niemców i 125 Ukraińców (Katarzyna Pregowska: Zapomniany heroizm; w: „Nasza Polska” z 2 lipca 2002). W obozie w Sobiborze obsadę stanowiło 30 Niemców i 150 Ukraińców. Obsadę obozu w Bełżcu stanowiło 30 Niemców i 100 Ukraińców (Czesław Madajczyk: Polityka III Rzeszy w okupowanej Polsce). 
Szkołę Ukrainische SS Wachmanschaft w Trawnikach pod Lublinem ukończyło około
15 tysięcy młodych ukraińskich esesmanów. 
 
Jazgdyni miałem Cię za uczciwego człowieka, tymczasem dopuściłeś się niesamowitego wręcz przekrętu. Co do Jakuba Szeli. Chcesz znać jego następców? Popatrz kto wstępował w szeregi MO, UB czy innych zbrodniczych organizacji, kto mordował "ślachte". Chcesz znać teraźniejszych następców Jakuba Szeli? Popatrz na resortowe dzieci. Rozprzestrzenili się po całym polskim organiźmie niby komurki rakowe. To oni są przyczyną tego że Polska umiera i tylko radykalne leczenie będzie w stanie pomóc.
 
Wszyscy popierający czynnie i bezkrytycznie Ukrainę, wyobrażają sobie, że popierają właśnie Ukrainę, a tak naprawdę, czy aby napewno popierają Ukrainę? Czy może całe poparcie zgarnia tylko jedna opcja na Ukrainie i przekształca w poparcie dla siebie na Ukrainie. Przyjrzyjcie się dobrze, ilu Ukraińców tak naprawdę chce walczyć za Ukrainę? ILu grzecznie wyrzuciło rączki do góry, włącznie z dowódctwem na Krymie? Ilu jest na Ukrainie "zielonych Ludzików"? Tylko armia ukraińska jest kilkaset razy większa i powinna zrobić porządek z nimi w ciągu tygodnia, na samym początku. Ale być może ta Armia Ukraińska wcale nie jest gotowa umierać za Ukrainę. A jeżeli tak, to dlaczego? Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym?
 
I jeszcze jedno. Wielu zapomniało, że mamy rok 2015, a nie rok 1920. W roku 1920 ten kordon był sprawą życia i śmierci. Niestety nawet wówczas nie udało się go zbudować, a to w ogramnej mierze dzięki ukraińskim nacjonalistom, z malą pomocą endecji. Te same siły, ktore nie dopuściły do powstania państwa ukraińskiego wówczas, próbują budować państwo ukraińskie teraz, na zagrabionych ziemiach, na morzu krwi i oceanie ludzkiego, nie tylko polskiego, bo i ukraińskiego nieszczęścia. Jazgdyni zastanów się i popatrz czy nie chcesz czasami cholery wyleczyć dżumą. Obawiam się, że wynik będzie taki sam.
Vote up!
16
Vote down!
-4

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1470643

Wybacz, ale to ty właśnie w tej chwili dokonujesz manipulacji. I jest to bardzo wredne, albo bardzo głupie.

Piszę wyraźnie od dwóch sprawach: o Rzezi Wołyńskiej i Rzezi Galicyjskiej. I tylko o tym.

A ty mi chcesz całą II Wojnę Światową wpie#dolić do sprawy. Już tu taki jeden sięgał po Humiany w XVIII wieku, a ty teraz bierzesz się za tak zwany całokształt.

Sorry, kompletnie nie rozumiesz o czym ja piszę i gadasz bzdury. To tak, jakbym ja analizował Treblinkę, a ty byś krzyczał: - zaraz, zaraz, był jeszcze Auschwitz!

Zastanów się zanim napiszesz, albo się zapytaj o co chodzi. To ci wytłumaczę. Ja potrafię być cierpliwy.

 

Że też z takimi nieporozumieniami nie muszę się borykać na innych portalach, tylko jakoś tutaj, grupa dziwnych osób.

 

Ps. I bardzo cię proszę nie używaj moich tekstów do popisywania się swoimi nacjonalistycznymi fobiami. W kółko, bez przerwy piszesz to samo, co się nauczyłeś na przyspieszonych kursach ksenofobii. To jest nudne i jałowe. Ja wiem, co ty myslisz, i nie mam zamiaru bez przerwy wysłuchiwać tego samego stękania. Jak mi się pod twoim tekstem coś nie podoba, to go omijam. Lecz ty masz kompulsywną potrzebę wyartkułowania swojej nienawiści.

Vote up!
6
Vote down!
-7

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1470645

Mam odpowiedź dla Ciebie, być może kiedyś ją opublikuję. Z tym, że to nie będzie odpowiedź dla Ciebie.A teraz  zgodnie z Twoją sugestią, nigdy więcej nic nie napiszę pod Twoim wpisem. Żegnam.

Vote up!
5
Vote down!
-4

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1470823

Dlaczego wy - przeciwnicy Ukrainy i "badacze historii najnowszej" staracie się wszystko zwulgaryzować i zochydzić?

CZY JA CHOĆ JEDNYM SŁOWEM ZAPRZECZYŁEM PODANYM PRZEZ CIEBIE FAKTOM???  NIE!

Lecz jak one się mają do tego, co ja piszę? Bądź uczciwym - to spam i trollowanie.

Podczas, gdy ja dokonuję mojego własnego, wymyślonego przeze mnie porównania dwóch okrutnych ludobójstw, ty nie dyskutujesz z tym, co ja piszę, tylko dodajesz propagandę, żeby zakrzyczeć moje rozważania.

To mi dokładnie przypomina komunistyczną odpowiedź na amerykańską krytykę: - A u was murzynów biją!

 

Bo co chciałeś powiedzieć w kontekście mojego artykułu?

Vote up!
5
Vote down!
-4

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1470824

Tacy nie czytają i nie zastanawiją sie nad tekstem, nad przesłaniem etc.. Putlerowskie trole szukają wyłącznie haseł, np. w mojej notce: "Polska i Ukaraina niegdyś jagiellońska rodzina" wystąpił jasny przekaz dla putlerków: Ukraińcy i Polacy  mogą być wyłącznie wrogami. Co było dalej dobrze wiesz: oszczerstwa Juranda przypisujące mi wszytkie zbrodnie banderowców i ich wybielanie, brak odpowiedzi na pytania, klasyczne putlerowskie odwracanie kota ogonem, bluzgi i pałowanie przy wsparciu całej sfory putlerków.

Podobnie jest w Twojej notce.

 

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
-4
#1470858

"...Te relacje chłopów spisał ks. A. Ruminowski, proboszcz siedliskiej parafii w latach 1885−1922, budowniczy obecnego kościoła w Siedliskach. Niżej podamy kilka szczegółów z protokołu Ruminowskiego, spisanego w 1905 roku. Andrzej Szydłowski, urodzony w 1821 roku, mówił: „Niech Bóg broni, jak się panowie z ludźmi obchodzili ... panowie byli wtedy źli jak strach, męczyli niewinnych ludzi”. W innym miejscu ks. Ruminowski opisuje jak Piotr Śliwa we dworze w Smarżowej zrzucił w oborze część gnoju z wozu – widać miał słabe konie. Zobaczył to ekonom i Śliwie wymierzyli tyle kijów, że „na raczkach jak pies poszedł do domu i był kaleką aż do śmierci”. A leśniczy Stradomski to nie tylko bił, ale nawet strzelał do ludzi. Wiktor Bogusz krzywdził chłopów nawet przy obliczaniu dni pańszczyźnianych. Wspomniany już wcześniej A. Szydłowski przepracował na pańskim 30 dni za J. Szelę. Bogusz nie zaliczył tych dni, twierdząc, że Szela powinien osobiście odrabiać pańszczyznę. Innym razem Wiktor Bogusz nie oddał chłopu Sarnie wyłudzonych pieniędzy. I zamiast zwrotu długu kazał mu wymierzyć 50 kijów i jeszcze dodał: „Ty hyclu! Toś jaśnie panu nie chciał pożyczyć, a Żydowi pożyczył”. W 1839 J. Szela wrócił ze Lwowa, a mandatariusz dominikalny zamknął go do więzienia na sześć tygodni. Mało tego, w dzień Nowego Roku zapędzili skutego Szelę do kościoła i na środku świątyni stał boso pod strażą przez całe nabożeństwo, aby go ośmieszyć i poniżyć. Według obowiązującego wówczas prawa panowie nie mogli wymierzać kary śmierci. Jednakże w „państwie Boguszów” karano śmiercią przez zamęczenie. O tych morderstwach także pisze ks. Ruminowski: Michał Bartosik spóźnił się z mąką do dworu. Za to osadzono go w piwnicy: „Stał po pas w wodzie, aż mu nogi gniły, a on cały zapuchł” i zmarł. Michał Sokół z Głobikówki wszedł w czapce do pokoju pana. Za co przywiązali go „na jodle i zapalili ogień pod nim i tak palili, aż mu brzuch pękł i umarł”

 W Lubczy, na pańskim urlopnik pracował wolniej niż inni. Rano rządca kazał wymierzyć mu 20 kijów. Po południu rządca znów zauważył, że pracuje wolniej przy żniwie i dał mu raz, a on mówi „Ej, trza do pary” – tak mu dał; „trza poprawić” – powiedział urlopnik. Rządca skoczył, zacisnął mu ręce na szyi i „na stojaka udusił”. Za zabójstwo chłopskiego syna Bogusz skazał rządcę na 49 godzin aresztu..."

 Dla porównania, warto wspomnieć o skrajnie odmiennym podejściu do "dobrych panów". 

"...W siedliskiej parafii byli dziedzice – krwiopijcy, ale byli również dziedzice – miłosierni. Do tych drugich należała Eufrozyna Chwalibóg, siostra Apolonii Bogusz. Eufrozyna od 1799 roku w wyniku kupna od Józefa Stojowskiego, stała się właścicielką dworu w Grudnej Dolnej. Wówczas, według A. Bogusza, dwór ten odznaczał się elegancją. Eufrozyna zapisała się chwalebnie w pamięci włościan, kiedy to w 1805 roku zapanowała epidemia. Z narażeniem własnego życia ratowała poddanych. Nie oszczędzała pieniędzy na medyków i lekarstwa, sama odwiedzała chorych w ich chatach. Oprócz tego w czasie głodu we wsi rozdawała zboże potrzebującym, a było ich wielu. Za te szlachetne czyny otrzymała pisemne najwyższe uznanie od cesarza. Jeszcze przez długie lata w Grudnej wspominali „dobrą panią” Chwalibogową. Być może, to właśnie pamięć o Chwalibogowej sprawiła, że w czasie krwawych dni rabacji z dworu w Grudnej Dolnej nikt nie został zamordowany, ba, nawet nie ma wzmianki o rabunku dworu..."

 Wniosek z tego taki, Jazgdyni, że kierwano się zemstą. Uzasadnioną zemstą.

Nie ma tu porównania z Rzezią Wołyńską. Nie ma i być nie może.

Vote up!
15
Vote down!
-3
#1470587

Kompletnie się z tobą nie zgadzam - mylisz się okrutnie.

Podajesz argumenty "strony chłoposkiej" więc musisz też podać te "strony pańskiej". Bądź uczciwa.

 

Poza tym... mnie kompletnie nie interesują klasowe, socjalne, ekonomiczne powody rebelii. Takie rozważanie, to dobra szkoła leninowska.

Mnie interesuje i o tym tylko piszę, amok, brutalność i okrucieństwo krwawej masakry. I nie zaprzeczysz, że zarówno w 1846 jak i w 1943 były identyczne.

Początkowo naukowcy twierdzili, że nacjonaliści ukraińscy nauczyli się metod czystek etnicznych od niemieckich nazistów. Lecz to nie tak. Oni właśnie nauczyli się od swoich ojców i dziadów z ówczesnej Galicji

 

Ps. Czy wiesz ile i dlaczego Austriacy płacili chłopom za uciętą głowę "Polskiego Pana" ?

Vote up!
6
Vote down!
-5

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1470593

Niestety, Jazgdyni, choćbyś szukał podobieństw i tak nie zdołasz postawić znaku równości. Rzeź Wołyńska nie miała odpowiednika. To wyjątek w skali świata. Haniebny wyjątek.

Przed Szelą byli hajdamacy i Humań, pamiętasz? Ukraińcy mieli własnych nauczycieli.

 

Jeszcze niedawno,zanim banderowska propaganda przyćmiła umysły, Fronda tak pisała:

Ukraińcy postanowili promować swój trunek historią XVIII-wiecznej rzezi Humania. Chwalą się, że po wypiciu Piwa Lwowskiego powieszono na kościelnej wieży "Lacha, Żyda i psa – bo ich wiara jednakowa".

 

 

- Ukraińscy piwowarzy dziarsko reklamowali swoją produkcję w nader oryginalny sposób. Opowiadali, jak sławny Maksym Żeleźniak, napiwszy się, trzeba rozumieć, lwowskiego piwa i sławno pohulawszy ze swoimi chłopakami w Humaniu, powiesił na kościelnej wieży “Lacha, Żyda i psa – bo ich wiara jednakowa – opisuje w "Gazecie po ukraińsku" publicysta Mykoła Riabczuk.

Skoro te motywy pojawiają się w reklamie, widać, muszą do kogoś przemawiać. Zdaniem członka Kolegium IPN dra Mieczysława Ryby, hasło wpisuje się w specyficzną politykę historyczną, uprawianą na Zachodniej Ukrainie. - To próba budowania tożsamości narodowej na bazie właśnie tak pojmowanej historii, oczywiście nastawionej antypolsko – mówi "Naszemu Dziennikowi" historyk.

Powstanie hajdamaków, któremu przewodzili Maksym Żeleźniak i Iwan Gonta, wybuchło w 1768 roku. W czerwcu w ukraińskim Humaniu Kozacy zamordowali ok. 20 tysięcy Polaków, Żydów i innych ludzi, którzy uciekali przed okolicznymi rzeziami.

 

sks/Kresy.pl/Nasz Dziennik

9.11.2009, 8:51

Vote up!
10
Vote down!
-3
#1470607

Po pierwsze:

- nie ma sensu dyskutować z kimkolwiek, kto poglądy sobie kształtuje na podstawie portalu kresy.pl. To dla mnie kategoria typu Neon24.ru, "Mity i fakty" i jeszcze parę proputinowskich wynalazków.

Dlaczego powstały kresy24.pl? Nie ciekawi cię to?

Podajesz propagandowe wrzutki o idiotach i starasz się uczynić winnym za to cały naród.

Albo to rozumiesz, to wtedy jesteś perfidna.

Albo tego nie rozumiesz, to wybacz, nie mamy o czym dyskutować.

 

Żegnam

Vote up!
6
Vote down!
-6

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1470627

MTC to że ten obrońca rezunów [jzg] zapomniał  że Siemaszkowie piszą nie tylko o ofiarach z Wołynia ale też z Małpolski wschodniej w niemniejszej liczbie.

Vote up!
11
Vote down!
-4

kazikh

#1470594

I dokładnie przeczytał.

W odróżnieniu od ciebie. Bo pewien jestem, że nawet "Murzynka Bambo" nie przeczytałeś w całości.

Vote up!
5
Vote down!
-5

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1470625

.... Janusz, z kim ty rozmawiasz ? z ruskimi onucami ? po jasną cholerę ?

M.

Vote up!
8
Vote down!
-5
#1470629

Banderowską?

Pytam "Marusia"

Vote up!
8
Vote down!
-7

kazikh

#1470632

Bądz jednak pewien że za umnieszanie odpowiedzialności UPA za rzeż odpowiesz.

Vote up!
9
Vote down!
-6

kazikh

#1470630

Nie wiem jaka była różnica mędzy zbrodnią na Wolyniu a np. w Małopolsce Wschodniej czy na lubelszczyźnie .
Może inny banderowiec wydał rozkaz , może inny pop pobłogosławił , może na Wołyniu przecinali piłą a w Małopolsce tyko rozrywali końmi ?

Wiem natomiast ,że z tobie znanych przyczyn próbujesz wybielać te zbrodnie.

Vote up!
12
Vote down!
-7

Pozdrawiam

Lutek
Tankuję na Łukoilu

#1470598

Krowy znowu w szkodę wlazły.

 

EOT

Vote up!
6
Vote down!
-8

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1470601

zabrakło argumentów to atak personalny.

Vote up!
10
Vote down!
-8

Kazek

#1470602

Ile płacą teraz putlerkom za anty - ukraiński komentarz?

Vote up!
6
Vote down!
-6

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1470624

A może by podobny zabieg bez bólu przeprowadził jazgdyni na holokauście Żydów. Uprzedzam tylko, że akurat w tym szczególnym przypadku może to zalatywać negacjonizmem. 

Vote up!
9
Vote down!
-6

jan patmo

#1470623

Czy ty musisz wszędzie za mną chodzić z tym swoim pokrętnym rozumowaniem?

Nie mam cierpliwości do ciebie.

I nie chce mi się.

 

Żegnam

Vote up!
6
Vote down!
-5

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1470628

Zacznij prostować swoje ścieżki, a nie chodzić meandrami.  Ponieważ nie ma i nie może być zgody na jakiekolwiek próby wybielania ludobójców z OUN-UPA!  

Vote up!
9
Vote down!
-7

jan patmo

#1470631

Witaj

Nie wiem, czy taki był twój cel, ale dokonałeś dużego dzieła.

Pierwotnie napisałem komenta do tej notki, ale go wcięło "na łączach".

Za to zacząłem obserwować przebieg "dyskursu".

I tak mi na myśl przyszło, że oto właśnie dokonałeś przeglądu całokształtu

trąbek, tubek i piszczałek putasa na tym portalu...

I nie wnikam, czy świadomych czy "profilowanych", ale aktywnych narzędzi

propagandy waciaków.

Tak na marginesie, to sądzę że gdyby z równym zaangażowaniem zaczęli

zwalczać rodzimych komunistycznych katów, to już nawet smród by już po nich

nie został...

Dlatego - dziękuję i pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
-6

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1470636

Witaj

 

To są zazwyczaj ci sami, zionący służbową nienawiścią do bolesnych prawd.

Autentyczna menażeria.

Możesz im twarde fakty i niezbite dowody czarno na białym podawać, a oni i tak będą powtarzać tą swoją śpiewkę:-

Sziroka strana maja radnaja, mnoga w niej liesow, poliej i riek, ja takoj drugoj strany nie znaju, gdie tak wolno dyszyt' cziełowiek

 

Serdeczności

Vote up!
6
Vote down!
-5

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1470640

Dlaczego ja nie mam złudzeń, skąd się wzięli?

Polak nigdy nie miał w zwyczaju kopać leżącego.

Dobijanie konających to specjalność sowiecka.

Dlatego własnie uważam, że nasze animozje z Ukraińcami powinniśmy

wyjaśniać w czasie POKOJU.

Vote up!
6
Vote down!
-5

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1470642

Niby leżący a ma siły i pieniądze na liczne nowe pomniki Bandery i innych ludobójców z OUN-UPA czy na wysławianie morderców  nawet w parlamencie. Ale już sił i pieniędzy braknie na uczczenie choćby tylko na początek ukraińskich ofiar rezunów!

 

 

Vote up!
10
Vote down!
-6

jan patmo

#1470647

O, na takie cele pieniędzy nie zabraknie.

Usłużna rosja poprzez swoją agenturę, wpompuje każdą kasę, aby skłócić

sąsiednie narody.

Dało się poszczuć banderę, to i na potomków liczą.

Tylko dlaczego rosja sądzi, że i Polacy dadzą się tak wy...mać?

Vote up!
6
Vote down!
-4

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1470648

Ani diaspora ukraińska w warunkach pokoju nie zburzyła choćby jednego pomnika poświęconego ludobójcom z OUN-UPA, tam gdzie są jej największe skupiska na świecie, ani tego nie uczynią Ukraińcy w swoim kraju po wojnie, jeśli nie będzie się im mówiło wprost i jednoznacznie o ludobójstwie nacjonalistów ukraińskich. To leży w najżywotniejszym interesie nie tylko Polski, lecz także Ukrainy. Bez tego nigdy nie będzie żadnego autentycznego pojednania! 

 

Vote up!
9
Vote down!
-7

jan patmo

#1470656

To dlaczego nie pisałeś o tym PRZED wojna sowiecko - ukraińską?

Bo władza tam była z nadania sowietów?

Dlaczego nie napiszesz tego PO wojnie?

Bo Ukraińcy mogliby ją wygrać, pogrążyć putasa i urwałyby się granty gazproma?

Wybacz, ale zmień zagrywki.

Te są zbyt prymitywne.

Vote up!
6
Vote down!
-5

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1470659

To twoje i jazgdyni zagrywki są wyjatkowo odrażające, bo świadomie i bezczelnie usiłujecie wybielać zbrodnie nacjonalistów ukraińskich. A prymitywne przykrywki, których używacie są dla naiwniaków. Podobnie bezczelny proceder wycinania wszelkich krytyków zbrodni ludobójców z OUN-UPA trwa w najlepsze na "Niezależnej" (patrz choćby ostatni przypadek wyrzucenia blogera Ewarysta Fedorowicza).

 

 

Vote up!
9
Vote down!
-6

jan patmo

#1470661

To płyta gazpromu - to już znamy.

A teraz odnieś się do moich pytań.

Vote up!
6
Vote down!
-4

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1470679

Uprawiacie z jazgdyni prymitywną propagandę, która ma na celu rozmycie, a najlepiej całkowite zanegowanie zbrodni nacjonalistów ukraińskich z OUN-UPA. A wykrętną przykrywką do tego ohydnego procederu ma być niby potrzeba bezkrytycznego popierania Ukraińców i Ukrainy. Iście bolszewicka ekwilibrystyka!

Pośród największej swołoczy, którą sowieci przywieźli na tankach w celu totalnego zniewolenia Polski wyjątkowo dużą grupę stanowili ukraińscy degeneraci, co zresztą widać słychać i czuć!

Vote up!
10
Vote down!
-6

jan patmo

#1470701

Sam wkładasz u usta "jazgdyni" rzeczy których NIE NAPISAŁ!

A potem to - z wprawą nazistowsko-bolszewickiego propagandzisty czy politruka - komentujesz!

Typowy i ulubiony zabieg najprzeróżniejszej maści różnych propagandzistów...

Albo wierutnych głupców, nie potrafiących ani przeczytać tekstu, ani go logicznie przeanalizować!

Vote up!
6
Vote down!
-5

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1470707

Znowu przekalkowałeś gazprom, a pytania zbywasz milczeniem.

Odpowiem za ciebie tym:

http://niepoprawni.pl/polecanka/wreszcie-razemkomunisci-wszystkich-krajow-lacza-sie

Vote up!
6
Vote down!
-5

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1470708

Nie jest to wyłącznie moje "przywidzenie", gdyż przeciwko wyjątkowo obrzydliwym i podłym zabiegom rozmywania, a wręcz negowania zbrodni ludobójców spod znaku OUN-UPA, protestowało na tej stronie bardzo wiele osób. Niestety pochód ślepców, prowadzonych przez ślepego przewodnika, posuwa się dziarsko do przodu ku widocznej gołym okiem przepaści!

Vote up!
9
Vote down!
-6

jan patmo

#1470712

Stój więc Przewodniku, po stronie komucho-faszysty, przeciw ludziom

których on eksterminuje jak stalin Polaków.

EOT

Vote up!
6
Vote down!
-6

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1470713

zero

 

jak żeś

jest z Banderą

z ciebie

ludzkie zero!

 

PS I żadne wykręty nie pomogą!

Vote up!
8
Vote down!
-6

jan patmo

#1470716

Mało odkrywczy jesteś.

Wszyscy tu jesteśmy tylko zbiorem literek na zimnym ekranie.

A w głębszej warstwie - zbiorem zer i jedynek przetwarzanych w procku.

Liczą się tylko myśli, słowa i czyny.

A w tym wypadasz blado, jako harcownik ludobójcy, terrorysty i zaopatrzeniowca islamistów.

Vote up!
6
Vote down!
-5

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1470718

Ano czas najwyższy skończyć z probanderowskimi gierkami!

Vote up!
6
Vote down!
-6

jan patmo

#1470721

Czas skończyć?

Zaprosisz w tym celu kumpli ze specnazu?

To już ten etap, czy najpierw Ukraina?

Wychyl się z informacją, bo masz je widzę, z pierwszej ręki.

Wyraźnie zapomnieliście już , jak wypadaliście stąd w 1920.

Ale wróci wam pamięć!

Vote up!
6
Vote down!
-4

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1470725

Jak żeś jest taki żarliwy obrońca rezunów to dołącz do banderowców na Ukrainie!

Vote up!
7
Vote down!
-7

jan patmo

#1470727

Tu cię zawiodę.

Pozostanę w Polsce, aby zgotować wam gorace powitanie.

Jako zupełnie świeży na NP, nie wiesz że obiecałem.

Polska ziemia zapali się wam pod stopami.

Mam zwyczaj dotrzymywać słowa.

Vote up!
5
Vote down!
-3

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1470738

Ґринджоли - Разом нас багато...

 

Vote up!
8
Vote down!
-4
#1470728

Cała ta miejscami ordynarna wymiana ciosów pomiędzy ludźmi rozumiejącymi polską rację stanu, a oczadzonymi ruską propagandą, plus oczywiście stała agentura Kremla, oparta jest na bezczelnym fałszu i obłudzie. Albowiem:

NIKT NIGDY NA PORTALU NIEPOPRAWNI.PL NIE NEGOWAŁ OGROMU TRAGEDI I OKROPIEŃSTWA ZBRODNI UPA, JAK I W SZCZEGÓLNOŚCI RZEZI WOŁYŃSKIEJ.

NIKT NIGDY NIE POWIEDZIAŁ, ŻE MAMY O TYM ZAPOMNIEĆ I OPRAWCOM PRZEBACZYĆ.

TO WŁAŚNIE SĄ BEZCZELNE SŁOWA WKŁADANE NAM W USTA PRZEZ ŚWIADOMIE, CZY NIEŚWIADOMIE WYTRENOWANYCH PROPAGANDZISTÓW DĄŻĄCYCH DO ZOHYDZENIA POLAKOM UKRAINY I POZOSTAWIENIA SĄSIADA, BY NIGDY NIE WYRWAŁ SIĘ ZE SZPONÓW KACAPII.

ŻADEN ZARZUT PRZECIWKO ZWOLENNIKOM SUWERENNOŚCI UKRAINY NIE JEST PRAWDZIWY!

DOWODY PROSZĘ A NIE DURNE INWEKTYWY !

GDY BIEDNY SĄSIAD WALCZY, CIERPIĄC I SIĘ WYKRWAWIAJĄC Z IMPERIALNĄ DZICZĄ, KTÓRA NIE PRZYPADKIEM JEST RÓWNIEŻ NASZYM ODWIECZNYM WROGIEM I CIEMIĘŻCĄ, TO MY, ZAMIAST ŻYCZYĆ MU POWODZENIA I POMAGAĆ W MIARĘ MOŻLIWOŚCI I POLSKIEJ RACJI STANU, MAMY GO ZMUSZAĆ DO POKAJANIA SIĘ I PRZEPROSIN, ZA ZBRODNIE NACJONALISTÓW UPA, KTÓRZY PRZECIEŻ WRAZ Z OUN, W NAJLEPSZYM DLA SIEBIE MOMENCIE NIE PRZEKRACZAŁA 50 000 ŻOŁNIERZY, WOBEC 40 MILIONOWEGO NARODU. PRZYPOMNĘ, ŻE ARMIA KRAJOWA TO BYŁO DZIESIĘĆ RAZY TYLE I NAWET AL LICZYŁA 100 TYSIĘCY ŻOŁNIERZY.

I TERAZ SIĘ ŻĄDA, W TAKIM KRYTYCZNYM DLA UKRAINY MOMENCIE, ŻEBY TERAZ, NATYCHMIAST ROZLICZYLI SIĘ Z POLAKAMI.

DLACZEGO DZISIEJSI KRZYKACZE I PUTLERKI MILCZELI PRZEZ TYLE LAT I NICZEGO NIE ŻĄDALI OD UKRAINY, JAK TA NIE WALCZYŁA Z MOSKWĄ? CAŁE DŁUGIE ĆWIERĆ WIEKU?

 

WNIOSEK MOŻE BYĆ TYLKO JEDEN - TO JEST ŚWIADOMIE, CZY W SWEJ GŁUPOCIE NIEŚWIADOMIE PRZYJĘTA POSTAWA MAJĄCA TAK, JAK TO ROBIĄ ZAWSZE WROGOWIE, SKŁÓCIĆ POLAKÓW STWORZYĆ SZTUCZNĄ LINIĘ PODZIAŁU I WZBUDZAĆ NIENAWIŚĆ I INNE ZŁE UCZUCIA. A O MIŁOSIERDZIU JUŻ FAŁSZYWI KATOLICY KOMPLETNIE ZAPOMNIELI, BĄDŹ NAWET NIE ROZUMIEJĄ TEGO SŁOWA.

 

 

PRZYJDZIE  CZAS POKOJU. SĄSIAD POWRÓCI DO NORMALNOŚCI - WTEDY POPROSIMY GO O ZADOŚĆUCZYNIENIE ZBRODNIOM POPEŁNIONYM NA POLAKACH.

Vote up!
6
Vote down!
-6

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1470735

Pytasz gdzie byli krzykacze i putlerki przez ostatnie 25 lat ... nie wiesz ?

Legendowali się w różnych środowiskach, właśnie na taką okazję !

 

Vote up!
8
Vote down!
-4
#1470741

Wzorem "Niezależnej" (dosłownie w cudzysłowie) znaleźliście sobie pałkę na każdego, kto śmiał wspomnieć o niewyobrażalnych zbrodniach nacjonalistów ukraińskich spod znaku OUN-UPA. Każdy taki upominający się o prawdę i pamięć stawał się automatycznie ruskim agentem Lecz ta pałka ma dwa końce: łatwo ją odwrócić, a wówczas wszyscy, którzy usiłują bagatelizować (o negowaniu nie wspominając) zbrodnie ludobójstwa stają się automatycznie banderowskimi agentami.

Nikt w Polsce (poza nielicznymi wyjątkami) nie wbija Ukrainie zdradzieckiego noża w plecy w czasie tej wojny, wręcz przeciwnie Polacy choć z dużą rezerwą - jak najbardziej zresztą zrozumiałą - wspierają Ukrainę. W porównaniu do Polaków Węgrzy czy Słowacy zachowują zdecydowanie dużo większy dystans do toczącej się na Ukrainie wojny, przede wszystkim pilnują najpierw swoich interesów.

Trzeba być jednak wyjątkowo naiwnym, by wierzyć, że na Ukrainie banderyzm zniknie samorzutnie zaraz po ustaniu wojny. Skoro bowiem nic takiego nie nastapiło na emigracji w środowiskach ukraińskich, choćby w USA czy Kanadzie w ciągu całego okresu od końca wojny aż do dzisiaj, to tym bardziej problem nie zniknie sam na Ukrainie po zakończeniu obecnej wojny.

Prawda nie może czekać na lepsze czasy! 

Vote up!
7
Vote down!
-6

jan patmo

#1470742

Zadano ci trolu pytania...

Kto i gdzie bronił  tutaj zbrodniarzy UPA i wybielał ich zbrodnie?

A ty nadal brniesz w oszczerstwa?

...więc paszoł won !

Vote up!
7
Vote down!
-5
#1470744

ula

 

niech no ula

odleci do ula

tam ją truteń

do snu ulula

 

PS Kacapska retoryka aż bzyka! 

 

Vote up!
9
Vote down!
-7

jan patmo

#1470745

Pytania pominiesz, bo odpowiedź oczywista.

Znam lepszych putlerków i tyż uciekają przed Ujejską :)

Vote up!
6
Vote down!
-5
#1470748

Dajesz sobie radę?

 

To inwalida umysłowy - nie poturbuj go za mocno ;-).

 

Serdeczności

Vote up!
5
Vote down!
-6

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1470750

Nawet nie muszę się zbytnio wysilać bo ...

Mam w domu małe stadko, gdzie bryluje niejaki Ogryzek. Zwykle śpi z wnukami i czasem prowadza je na spacer. Niesamowicie spokojna psina, pod jednym warunkiem: Budzi się w nim tygrys kiedy ktokolwiek próbuje być agresywny wobec jego podopiecznych :)

 

 

Vote up!
9
Vote down!
-4
#1470754

łańcuchowa

 

kolejna na łańcuchu

niezależna wiejska

o kacapskiej mentalności

niejaka ula ujejska

 

PS A może ty jesteś jeszcze lepsza niż jazdgyni i ten z nasionami, który w eksplozji bufonady uznał się za mądrzejszego i wszechstronniejszego niż Waldemar Łysiak!

Vote up!
10
Vote down!
-8

jan patmo

#1470753

pałkowniki

 

jedno co was podnieca

co wam rusza grdyki

to zomowskie pałowanie

niezależne pałkowniki

 

PS W najlepsze wzory żeście się zapatrzyli nadęte jak balony bufony!

Vote up!
8
Vote down!
-7

jan patmo

#1470757

Nie obnażaj się amorku.

Podciągnij majteczki i idź się poskarżyć tatusiowi.

Papierowemu tygrysowi w waciaku.

I nie zapomnij podrzucić mu łysiaka do lektury.

No chyba, że czekista nie musi umieć czytać.

Vote up!
7
Vote down!
-3

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1470763

leniwiec

 

w tym leniwcu

zaległa się obleśna glista

co jest gorsza

niźli banderowiec i faszysta

 

PS Na drzewo i korę obgryzać w australijskim buszu!

Vote up!
5
Vote down!
-8

jan patmo

#1470768

I znów mnie zawiodłeś.

Spodziewałem się odpowiedzi w stylu

"a mój tato to ma samochód"

a ty się okazujesz nerwowy rocznik.

A fe...

Ale ta GRU zatrudnia prymitywy

Vote up!
7
Vote down!
-3

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1470772

Nie do wiary, ze tak mozna nawet pomyslec a co dopiero pisac...Ten wpis to jest nic innego jak kolejna i nie wiadomo która próba rozmycia zbrodni Banderowców!To sie staje widze niestety coraz bardziej zalosne. Zastanawiam sie tylko czy to jest zwykla niewiedza/glupota czy dzialanie celowe( sam nie wiem co gorsze?) Tragedia to jest. Ludzie tak bardzo milujacy Ukraincow a nie bedacy potomkami zbrodniarzy-zastanowcie sie! Poczytajcie co proponuja przedstawiciele mniejszosci ukrainskiej w Polsce, jakie pomysly maja w Kanadzie!Oni sie szczyca tymi mordami!

W Polsce mamy nawet popularny zespol o nazwie Enej-nazwy tutaj nie trzeba chyba nikomu wyjasniac (jak sie tlumacza zalosnie "muzycy" to prosze znalezc na necie) Wystepuja sobie czesto zupelnie przypadkowo w barwach UPA...Nagrywaja jakies dziwne teledyski a tlumek sobie skacze. Mysle,ze autor tego wpisu jesli nie jest celowo oddelegowany to pasuje do takiego tlumku podskakujacych w rytm muzyczki tego zespoliku. Szkoda sie dalej rozpisywac bo juz pare osob przedstawilo sprawe. Prosze tylko o odrobine rozsadku.

Vote up!
10
Vote down!
-5

Sabatom

#1470789

Dlatego trzeba koniecznie ostro reagować na tego typu teksty, bo o żadnej ignorancji w tym akurat przypadku nie może być mowy. Ten tekst jest jawną kpiną z ofiar straszliwych zbrodni popełnionych przez nacjonalistów ukraińskich spod znaku OUN-UPA. Niestety nie jest to pierwszy tego rodzaju tekst, a sądząc po wyjątkowej bezczelności i chamstwie broniącej go watahy, z całą pewnością nie ostatni. 

Vote up!
8
Vote down!
-7

jan patmo

#1470800

Gdzieście to towarzysze: Patmo i Sabatom wyczytali ? Ja tu nic takiego nie widzę... no ale ja nic nie biorę i nie piję przed wejsciem na forum.

Już nie będę pytała czy może gdzieś na forum ktokolwiek napisał coś, co by was upoważniało do takiej trzęsionki, bo za chwilę o białych myszkach banderowskich zaczniecie pisać  - i wtedy będzie cyrk :))))) Chociaż, kto wie czy tak właśnie nie będzie ?

Towarzysze, z halucynacjami nie da sie dyskutować. Rozumiem, że niejaki Ruszkiewicz czy jak mu tam, przeżywa traumę odsunięcia od koryta ... ale żeby przynosić te omamy tu na forum, to już szczyt szczytów :) Moja propozycja: zmieńcie kumpla do picia, bo czytając to co wypisujecie, to nie wiadomo czym was gostek częstuje :)))))

 

Papa !

 

Vote up!
7
Vote down!
-5
#1470805

Widze poziom onetu i innych portali...Wyslac do psychiatryka czy jak mowi nasz wspanialy prezydent "to sa odmety szalenstwa". Ja nie jestem towarzyszem a juz zdecydowanie nie Twoim :):) Myszek banderowskich jeszcze nie widzialem ale slyszalem, ze takie sie udzielaja na polskojezycznych stronach czesto. Nie bedziesz pytala piszesz...Nie pytaj wiec tylko zacznij czytac!Zobacz co sie dzieje na Ukrainie i kto tam ma wplywy,dowiedz sie co kombinuja w Kanadzie i Polsce Twoi przyjaciele. Czy to tak trudno zobaczyc?! Powtarzam -czy glupota czy celowe dzialanie jest to? Dlaczego kazdego kto nie idzie za stadem proukrainskim od razu wyzywacie od agentow czy towarzyszy?Serio az tak brakuje argumentów i nic juz sie nie da napisac innego? Jak napisalas o halucynacjach-to nie myszki ale marsze banderowcow widzialem wiele razy i sa to materialy nie tylko z Ukrainy ale i z Polski...Wiesz Urszulo czy jak Ci tam na imie-mamy takie cos jak wyszukiwarki i nawet youtube :) Masz wszystko wystarczy poszukac. Zdrowia i rozumu zycze oraz pozdrawiam( jesli jestes potomkiem banderowcow i celowo siejesz zamet to oczywiscie juz nie pozdrawiam):):)

Vote up!
6
Vote down!
-6

Sabatom

#1470819

A czytać umiecie ?

Bo zaczynam mieć wątpliwości, skoro nie odpowiadacie na pytania w tej dyskusji, tylko jak towarzysz Patmo znów lecicie z białymi banderowskimi myszkami. A tak w ogóle towarzyszu Sabatom, wiecie jaki jest temat tej dyskusji, czy może wam wszystko się z myszką kojarzy ?

Vote up!
5
Vote down!
-4
#1470847

Radzę mniej pić alkoholu pochodzącego z niewiadomych źródeł!

Vote up!
6
Vote down!
-6

jan patmo

#1470812

Oooo, widze że kulega doświadczony :)

No to jak z tymi banderowskimi myszkami ... teraz zaraz czy zaraz potem się nam objawią w kolejnym wpisie kulegi ?

Vote up!
7
Vote down!
-5
#1470813

kule

 

kule 

to podpierają

ślepą

ujejską ulę

Vote up!
7
Vote down!
-5

jan patmo

#1470815

Komsomoł dobrze wyszkolił putlerowskich stróży. Są tematy, których tykać nie wolno, bo Kreml czuwa.

Wspomnij tylko Ukrainę, Wołyń, czy Banderę, a już wściekłe putlerowskie pieski przyskoczą do płota histeryczznie ujadając. Zadanie mają jedno, twardo wdrukowane przez prowadzących oficerów: - nie dopuścić by w stosunku do Ukrainy i Ukraińców szerzono dobrą opinię i budzono sympatię.

Przekaz dozwolony jest tylko jeden: - wszyscy Ukraińcy to byli mordercy, są nadal mordercami i zawsze będą nienawidzieć Polaków i przy najbliższej okazji dalej mordować.

Takie stanowisko wypracował Departament Polski (VII) Wydziału Propagandy i Walki Informacyjnej kierownictwa FSB.

Tak trzymać putlerki! A każdego, kto się z tym nie zgadza, kąsać po łydkach.

I szczekać, szczekać, szczekać...

Wszystkie śpiochy budzić się! Agenci - zgodnie z rozkazem! Idioci sami wiedzą co robić.

 

Bądź czujny jeden z drugim!

Vote up!
5
Vote down!
-5

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1470821

W odróżnieniu od was, którzy jak wściekła sfora psów rzucacie się na każdego kto śmie słowem się odezwać przeciwko panoszącemu się na Ukrainie (i nie tylko)  banderyzmowi, nie zamierzam posługiwać się tego rodzaju iście kacapskimi metodami. Coś mi się wydaje, że podobnie jak na "Niezależnej", zapatrzyliście się w bezgranicznym zachwycie na te właśnie metody sowieckie czy putinowskie  (jedna to przecież swołocz) i weszły wam one już głęboko w krew. Z całą pewnością z niepoprawnością to nie ma nic wspólnego!

Czy to wy teraz należycie do tego nowego klubu pałkowników? Jeśli tak - to moje serdeczne gratulacje!

Vote up!
5
Vote down!
-4

jan patmo

#1470840

 znów lecicie z białymi myszkami ? To już jest i śmieszne i nudne :)))))

 

Vote up!
5
Vote down!
-4
#1470844

To prymityw i to wyjątkowo tfurczy - ja o wściekłych psach, on za mną też. Żeby chociaż krokodyle wymyślił, lub inne stworzenia.

Tak, jak mu się w tych częstochowskich rymowankach na siłę nie składa, tak samo proza mu nie wychodzi.

Rzuciłby człowiek to stukanie w klawiaturę, ale już się uzależnił.

 

3msię

Vote up!
5
Vote down!
-4

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1470849

.... witaj Janusz !

Wybacz za ten off-topic, ale jestem pewny, że Opara przestawił wajchę, całkiem na serio .

Ten tekst mogłem przeczytać na Neonie pod wpisem Alfonsa :

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

@Jarek Ruszkiewicz SL 10:05:59
''A ja już cię zdzichu kiedyś wywaliłem...
I wracasz jak śmierdzący bączek... wasza klasa :))))''

Takimi tekstami wobec Zdzicha udowadniasz, że nie nadajesz się na prowadzącego portal. Właśnie dlatego nazwałem Cię, trochę żartobliwie, lumpenblogeriuszem. Zbitka trzech słów: lump, bloger i parweniusz, w nawiązaniu do marsistowskiego lumpenploretariatu.

Zwróć uwagę jak kulturalnie wyraża wyraża się pan Opara.

A co do tekstu jazgdyni, to nie ma w nim nic , co nie jest zgodne z prawdą. W czasie Rzezi Galicyjskiej polski bandycki motłoch podżegany wcześniej przez zaborcę , wymordował okrutnie polskich patriotów, nie atakując ani Żydów ani Niemców. Atakował tylko ziemiaństwo i oddziały powstańcze zmierzające do Powstania Krakowskiego i księzy. Na terenie rabacji nie został ani jeden polski dworek.

Pamięć o Rzezi Galicyjskiej ze wstydem ukrywano, bo ona pokazała, jakimi okrutnymi mordercami mogą być Polacy, a to się nie mieściło w kanonach polskości, zwłaszcza w trudnym czasie pod zaborami. Polska bandycka swołocz działała na rzecz okupanta wtedy i nie tylko wtedy.

Prawda jest taka, że są dwa narody: szlachetny naród polski i polskojęzyczni zwyrodnialcy, czy to w postaci ''reakcji pogańskiej'', czy rabacji galicyjskiej, czy utrwalaczy władzy ludowej.

Pisałem o tym, że największą zbrodnią PRL jest takie przekonstruowanie narodu, które w najważniejszych jego strukturach zgromadziło to ciemne polskie skurwysyństwo, ten etniczny odpad.

Klasyk wspólczesnego antysyjonizmu - Moczar, jest właśnie przedstawicielem tego polskojęzycznego antynarodu. Mordował dla okupanta najlepszych synów Polski.

Nazywając za ten artykuł jego autora ''żydobanderowskim śmieciem'' - sam wystawiasz o sobie świadectwo. Właśnie śmieciami byli dla reakcji pogańskiej w różnych formach, najlepsi Polacy.

A Wojtas płodzi pokraczne brednie mające podważyć fundamenty autentycznej polskości. Mające podważyć, bo nigdy nie nastąpi tak głęboki umysłowy regres, aby te brednie były poważnie brane pod uwagę. Wojtas jest ciemniakiem - ciemnym ideologiem ''reakcji pogańskiej''

Skoro zdecydowałeś się odejść, to nie wracaj ''jak śmierdzący bączek''. ''Mały rycerzu'':)))))))))))))))))))))))

Lord of Admiralty 24.03.2015 11:46:46

 

 

NeOn24.

 

Vote up!
8
Vote down!
-4
#1470855

Ta gnida tak szybko nie odejdzie, musi jeszcze smrodu wiecej zrobić , a takie apele jak ten przez Ciebie cytowane były juz wcześnie.

Ten prostak nie ma za grosz ambicji i " Chonoru" i jak to mówią pluj świni w oczy a on na to że tylko ciepły deszcz pada. W tej chwili leży zapewne pod drzwiam domu Opary i jak ten Rejtan błaga o powrót do pełnych praw i przywrócenia mu "godności"

Ale to tylko taka lumpenblagerska gnida i tyle. Picie dentki spowodowało to że wyprostowały mu zwoje mózgowe ot i w tym rzecz

Vote up!
7
Vote down!
-3
#1470866

....cześć Joe !

Ja ten tekst wkleiłem u nas, bo za chwilę ta łajza żydowska  będzie robił kipisz :-))

Jestem pełen podziwu dla Lorda.....fajny Gość !

pozdr.

Vote up!
7
Vote down!
-4
#1470869

I ja odkąd Lord powrócił, to czytam wszystkie jego wpisy i naprawde to facet przerastający o głowe tego idote S.L a i z innymi radzi sobie wspaniale. Widać inteligencje , wykształcenie, wiedze, znakomicie dobrany sarkazm a i "przywalić" jakiemuś debilowi potrafi. A takich tam jeszcze sporo zostało.

Vote up!
7
Vote down!
-3
#1470871

Witaj Marku

 

Aż musiałem tam pójść i wszystko sobie ułożyć. Tego lorda morskiego obserwuję od pewnego czasu, bo wybitnie odstaje intelektualnie, erudycyjnie i kulturowo od reszty zastępu. Dokładnie mnie zrozumiał. Jak niestety nie patmo, jurand i M3C tutaj.

Lecz jest jeszcze jeden wniosek - ludzie tam coraz bardziej zdają sobie sprawę z potwornej tandety, gruchy, wojtasa, wrzodaka et consortes. Może tam też idzie na lepsze?

Aż nie chce mi się wierzyć....

 

Serdeczności

Vote up!
4
Vote down!
-3

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1470877

....qurczę, jestem w miłym szoku.

Facet nie dosyć, że obronił Twój tekst , uzasadniając go swoją  gruntowną wiedzą, to z tego debila zrobił  - wiatrak! ,

ps.

.... już teraz wiesz dlaczego Anglia ma najlepszą Marynarkę Wojenną ? Bo w sztabie pracują Lordowie.

Józek wiedział gdzie emigrować :-))))

pps.

....Skoro jestem "przy głosie".... Jeśli masz mocne cojones, to ten Klub Dyletantów, powinieneś reaktywować na Neonie :-)) !!

pozdrawiam,

M.

Vote up!
6
Vote down!
-3
#1470882

Dali mi cojones do skosztowania w Argentynie... Ja mogę dużo zjeść, za wyjątkiem robaków i stawonogów. I dużo nietypowych pyszności jadłem. Lecz bycze jaja tak są naładowane hormonami (podejrzewam, że przeważa testosteron), że nie mogłem przełknąć.

 

A na NEonie, to ja mam prawdopodobnie wieczysty ban i raczej nie zanosi się, że to się zmieni. Może byłem zbyt blisko prawdy odnośnie Ricardo?

Nie wiem....

 

3msię

Vote up!
4
Vote down!
-3

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1470886

.... Janusz daj spokój, nie mów mi o Argentynie.

Jak byłem w Paryżu- będąc pacholęciem - to pewien Frankon/ Ekspert - radził :

....Młody, jeśli chcesz mieć twarde cojones, to musisz, choć raz-  pocałować , pachnące brzoskwiniami, pionowe usteczka

Dziewczyny :-))))

.... 3mam się tej wiedzy :-))))

MIŁEGO....

Vote up!
8
Vote down!
-3
#1470887

Ulo Ujejska czy jak tam Cie wabia...Nie napisalas doslownie nic sensownego-nic poza belkotem o bialych myszkach i putlerkach. Jak juz zabierasz glos to przynajmniej troche wysil watpliwy intelekt! Jest szansa(bardzo mala) ze cos w miare mniej belkotliwego napiszesz.Nie widzisz swego ponizenia wcale?Pisanie na takim poziomie to jest jak wyzywanie sie dzieci z podstawowki na portalach spolecznosciowych. 

Ludzie o nickach Ula czy Ktos tam z Gdyni to zwykle internetowe pseudocwaniaczki -cale zycie ze spusczonym lbem ale w koncu sie udalo i mamy internet!!!Pisac mozna ile sie chce i obrazac kazdego!W zyciu realnym balby sie spojrzec w oczy...Zero wlasnych przemyslen i refleksji, jest czas na popieranie Ukrainy przez tak zwany glowny nurt to popieraja. Te zalosne "argumenty" o przyjazni z Ukraina. olecam film z hapeningu Waszych znajmych gdzie podawano tort na fladze banderowskiej i tort to bylo...Coz niewazne bo to przeciez zapewne prowokacja:) Nie ma ludzi glupich a sa tylko nieszczesliwi. Idzcie pokrzyczec Slawa Gierojom i inne haselka bo nic innego i tak nie zrobicie. Pozdrawiam wszystkich co nie ida za stadem!

Vote up!
8
Vote down!
-6

Sabatom

#1470906

Marny z ciebie trol. Nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytania, więc jak mały kundelek próbujesz obsikać. A wiesz że tylko możesz próbować - nic więcej. A w kwetstii tego co piszę ... Czytania moich tutejszych notek ci nie polecam - to zbyt trudne tematy dla ciebie.

Natomiast pytam kolejny raz:

1. Potrafisz czytać?

2. Czy wiesz jaki jest temat tej notki ?

3.  Gdzie ktokolwiek na Niepoprawnych pochwalał lub wybielał zbrodniarzy UPA ?

I jeszcze jedno, ja rozumiem że dla GRUchacza przeczytanie ze zrozumieniem tekstu dłuższego niż jedno zdanie, to problem zbyt trudny, więc poproś o pomoc kogoś mądrzejszego na Neonie, np. Lorda :) On już zabrał tam głos w sprawie tej notki, więc poproś ponownie o wykład :)

 

Papa.

 

Vote up!
8
Vote down!
-3
#1471011

Odpowiem Pani na pytanie nr.3: tak wybielał!

Około roku temu w dyskusji z blogerką MTC,na Niepoprawnych.

Nie chce mi sie szukać jego bluzgów i udowadniać Pani kim jest ten "pan".

Myslę że to wie Pani lepiej ode mnie.

A więc:proszę poszukać:blog MTC.odpowiedz kazikh i chamskie recenzje dyskusji przez "jazgdyni"

Vote up!
4
Vote down!
-6

kazikh

#1471035

Cienko GRUchasz.

Jak dotychczas, to Twój jedyny argument to jest:

JA WAM MÓWIĘ, ŻE MÓWIĘ.

A o tym, ze to było rok temu, to wiesz dlatego,

że właśnie wtedy rzucili was "na front dywersji ideologicznej"?

Vote up!
5
Vote down!
-3

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1471041

Najpewniej coś przeczytał i tępak nie zrozumiał.

A teraz cham jeszcze każe szukać.

 

Pokaż dowód palancie!

Vote up!
5
Vote down!
-4

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1471042

Z tym nie będziesz miał trudności!

Czy Kamiński szef Ostlegion jest jakąś twoją rodziną?

 

Chciałbym przypomnieć tobie,twoim przyjacioło że bluzgi personalne są na NP zabronione!

Ale co można wymagać od obrońcy rezunów?

 

Vote up!
4
Vote down!
-6

kazikh

#1471054

Nie szukam a znajdę.

Ty także.

Zajrzyj rano, znajdziesz i swoją historię:)

Vote up!
5
Vote down!
-3

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1471064

Ulo Ujejska czy jak tam Cie wabia...Nie napisalas doslownie nic sensownego-nic poza belkotem o bialych myszkach i putlerkach. Jak juz zabierasz glos to przynajmniej troche wysil watpliwy intelekt! Jest szansa(bardzo mala) ze cos w miare mniej belkotliwego napiszesz.Nie widzisz swego ponizenia wcale?Pisanie na takim poziomie to jest jak wyzywanie sie dzieci z podstawowki na portalach spolecznosciowych. 

Ludzie o nickach Ula czy Ktos tam z Gdyni to zwykle internetowe pseudocwaniaczki -cale zycie ze spusczonym lbem ale w koncu sie udalo i mamy internet!!!Pisac mozna ile sie chce i obrazac kazdego!W zyciu realnym balby sie spojrzec w oczy...Zero wlasnych przemyslen i refleksji, jest czas na popieranie Ukrainy przez tak zwany glowny nurt to popieraja. Te zalosne "argumenty" o przyjazni z Ukraina. olecam film z hapeningu Waszych znajmych gdzie podawano tort na fladze banderowskiej i tort to bylo...Coz niewazne bo to przeciez zapewne prowokacja:) Nie ma ludzi glupich a sa tylko nieszczesliwi. Idzcie pokrzyczec Slawa Gierojom i inne haselka bo nic innego i tak nie zrobicie. Pozdrawiam wszystkich co nie ida za stadem!

Vote up!
7
Vote down!
-5

Sabatom

#1470907

Nie wpadnij w ekstazę, bo se majtki zamoczysz.

Choć u was się przecież czci fallusa.

Albo te nową odsłonę w mauzoleum.

Vote up!
7
Vote down!
-3

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1471047

komsomołka

 

niech no tylko

towarzyszka ula

nie wypisuje się

z komsomolskiego ula!

 

PS Za żadne skarby świata!

 

 

Vote up!
5
Vote down!
-8

jan patmo

#1470851

bluzgi

 

popędzać ich nie trzeba

są zbędne liktorskie rózgi

bo sami z siebie ochoczo

płodzą nieustannie bluzgi

 

PS Wot... kulturnyj narod!

Vote up!
3
Vote down!
-5

jan patmo

#1471073