Przywrócić Polsce ład

Obrazek użytkownika jazgdyni
Idee

Ład i porządek są przeciwieństwem chaosu. Czy przez 26 lat w III RP był chaos?

W żadnym wypadku. To był ład pozorny, sprokurowany na potrzeby czerwonego, różowego i neo-liberalnego establishmentu, w tym, wytypowanych przez służby nowo–powstających oligarchów.

Wszystko miało cenę i wszystko było do kupienia.

Tak ten niby–ład miał działać.W 1997 komuszy rząd, aby umocnić się na pozycjach (i przy korytach oczywiście) wyprodukował nową konstytucję. Dokument tak niejednoznaczny i zdatny do różnych interpretacji, że mógł wesprzeć każde działanie. Choćby jak najbardziej niesprawiedliwe i nielogiczne.

Najpełniejszy obraz tego prawnego defektu, daje półroczny spór o Trybunał Konstytucyjny.

Jest to spór fundamentalny, bo określa zasady ustrojowe państwa.Dwadzieścia sześć lat, ponad ćwierć wieku, majstrowania przy państwie w sposób to państwo degradujący, utrwaliło u wielu osób fałszywe przekonanie, że to jest właściwy sposób rządzenia i administrowania państwem i narodem.

Dzisiaj nie mogą pojąć, ba, w głowach im to się nie mieści, że popierają zbójnickie prawa, mafijny porządek i zyski niewielu, kosztem ogółu obywateli.Nie mieści się zapewne w głowie pani posłance Kamili Gasiuk-Pihowicz, ale jej szef – Ryszard Petru, z pełnym cynizmem i wieloletnią premedytacją wie, jakie porządki panują w RP.

Wielu z tych opozycyjnych polityków, ich ekspertów i sfory propagandowych funkcjonariuszy, którzy siebie nazywają dziennikarzami, wiedzą precyzyjnie co to jest Układ i System, który szybko i sprawnie stworzyli, aby właśnie nie dopuścić do prawdziwego ładu i porządku w państwie.

Jak to się już utrwaliło w III RP, Krajowa Rada Sądownictwa (KRS) wybrała z pośród swojego wąskiego grona 13 ludzi i swój wniosek przesłała prezydentowi, aby, jak mówi konstytucja – dokonał wyboru sędziów. Podkreślam, bo to bardzo ważne.

Zwyczajem quasi-ładu III RP było dotychczas, że prezydent po prostu, bez zbędnych dyskusji i fochów, zatwierdzał podsuwane nominacje. Tak przecież było przez tyle lat, może za jednym wyjątkiem z czasów śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.A tu, masz babo placek! Prezydent Andrzej Duda przyjrzał się uważnie kandydatom, przeanalizował i odrzucił dziesięciu proponowanych przez KRS.

Czołowi polscy prawnicy na stanowiskach oniemieli – jak to tak można?!

Ex-prezydent Komorowski zawsze robił to, co od niego wymagano!

A tu już trzecia poważna niesubordynacja pana prezydenta.

Raz – uniewinnił przed ostatecznym wyrokiem Mariusza Kamińskiego; dwa – nie zaprzysiągł trzech nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego; no i teraz trzy – odrzucił 10-ciu (dziesięciu!) kandydatów nominowanych przez KRS.To niesłychany skandal! I jak skowycze totalna opozycja – prezydent Duda nazbierał już sobie na trzy Trybunały Stanu.No to jak w końcu jest – może się zapytać obywatel niespecjalnie orientujący się w zawiłościach polskiego prawa.

Jest tak, że we wszystkich trzech przypadkach to prezydent Andrzej Duda ma rację

I ta racja świadczy, że rozpoczęło się przywracanie prawdziwego ładu w Polsce.Krajowa Rada Sądownicza już dawno utraciła swoją dziewiczą niewinność. To organ nepotyzmu i kolesiostwa.

Ciągle nie mogę się dowiedzieć, czy były poseł PSLu, Jan Bury, aferzysta ścigany przez prokuraturę, jest nadal członkiem KRSu?

To jedno pytanie wystarczy, nie zamierzam znęcać się nad dwudziestoma pięcioma sędziami wybranymi na czteroletnią kadencję w KRS.Przypadki Trybunału Konstytucyjnego oraz Krajowej Rady Sadownictwa,  a jeszcze bym dodał do tej listy Rzecznika Praw Obywatelskich oraz szereg organizacji pozarządowych ukazują w pełnym świetle, że ład i porządek, głównie prawny, ale także decyzyjny, jest totalnie zniekształcony.To nie prezydent, najwyższa osoba w państwie, prezydent wybierany w bezpośrednich wyborach przez naród, ma głos najważniejszy, tylko znacznie mniejszego kalibru prawnicy – nie wybierani przez kogokolwiek, tylko nominowani na stanowisko, mają więcej do powiedzenia i ich głos się liczy.

Gdyby prezydent był (przepraszam) idiotą, albo zwykłym tumanem (a takich w historii mieliśmy), to można by uczciwie przyjąć stronę TK, czy KRSu.

Lecz nie ma takiej sytuacji – prezydent sam, mając tytuł doktora prawa, ma potężny gabinet ekspertów i fachowców.

I wiedzą oni, tak jak ja wiem i wielka rzesza uczciwych obywateli interesujących się losami kraju, że racja jest całkowicie po stronie prezydenta.

Prezydent w sposób jednoznaczny i perfekcyjnie opiera się na konstytucji 1997. Co do joty.

Oczywiście jest potężna grupa prawników, od stuleci zwanymi kauzyperdami, którzy każde prawo, każdą konstytucję, czy kodeks potrafią tak nagiąć, aby zawsze ich było górą.

Jak sędzia Rzepliński, prezes TK, który z konstytucji wyrzucił paragraf 187, bo tak mu pasowało. Ja rozumiem tacy prawnicy jak posłowie Dolniak, czy Budka mogą nie rozumieć, ale prezes TK?!Sytuacja jest prosta do wytłumaczenia – wszyscy ludzie egzystują w obszarze swoich poglądów, przyzwyczajeń i utrwalonych interakcji w swoim towarzystwie. To najzupełniej normalne.

I jak się stworzy system para–mafijny, to po pewnym czasie wszyscy będą uważać to za słuszną normalność.Tymczasem wydumana nadrzędność TK, czy KRS nad prezydentem, chamskie i niegodne nawoływania pana Bodnara RPO, czy pana Rzeplińskiego, prezesa TK, pomijając już taką prostacką postać, jak Ryszard Petru, szef partii Nowoczesna, to właśnie nienormalność.

I to koniecznie musi być zmienione. Prawidłowy ład przywrócony, aby państwo mogło się rozwijać.Tak, wszyscy mamy świadomość, że polski ustrój opiera się na trójpodziale władzy: - władza ustawodawcza, władza wykonawcza i władza sądownicza. Powinna istnieć pewna równowaga pomiędzy tymi trzema elementami.Lecz pamiętajmy – władza ustawodawcza to Sejm i Senat, których członkowie są wybierani w wyborach powszechnych. Władza wykonawcza to Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej i Rada Ministrów. Tu mandat jest równie silny, jak Sejmu i Senatu. A władza sądownicza, to sądy i trybunały. Ten człon trójpodziału, nie ma mandatu wyborów obywatelskich.Tymczasem ten sądowniczy element zapewnił sobie  praktyczną nietykalność i co najgorsze – nieomylność, tak, że trójpodział władzy w Polsce stał się fikcją.

To sędziowie mogli podważyć każdą, bez wyjątku ustawę sejmową i zablokować wszystkie decyzje prezydenta.

Ba, w słynnej czerwcowej Ustawie o TK przygotowanej przez ex-prezydenta Komorowskiego, prezesa TK Rzeplińskiego oraz posłów PO – PSL, Trybunał może uznać prezydenta, jeśli tylko zechce, za niezdolnego do pełnienia funkcji i odwołać go ze stanowiska!Czy to jest równowaga? Czy może to sprytnie przygotowana przez upadły establishment sędziokracja?

Równowaga zapisana w marnej, ale ciągle ważnej konstytucji.A bez tej równowagi nie da się przywrócić niezbędnego w uczciwym i demokratycznym państwie ładu.Krokiem w kierunku prawidłowego porządku prawnego jest właśnie skorzystanie ze swoich prerogatyw i przywrócenie wyboru sędziów, zgodnie z konstytucją, przez prezydenta, a nie przez Krajowa Radę Sądowniczą, spychając najważniejszą w państwie osobę do roli notariusza, poświadczającego wybory grupy sędziów.Przekonany jestem, że krok po kroku, ład i porządek w państwie będzie sukcesywnie przywracany.

Mimo wściekłego oporu dotychczasowego systemu.

Oraz oporu sił zewnętrznych, które Polsce przeznaczyły rolę semi-kolonialną, rolę poddanych obcych władz.

.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:14)

Komentarze

-cichodajka spałował ten wpis?

I nie ma odwagi skomentować?

"To lubię, rzekłam, to lubię!"

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1515729

być może był to ktoś, kto pamięta komentarz autora tego wpisu, który takich jak Ty, ja i wielu innych określił jako tych, których "babcie straszyły rezunami" i do dzisiejszego dnia nie przeprosił za te słowa. Od tamtego czasu nie czytam niczego co jest autorstwa tego blogera, także nie oceniam ani w dół ani w górę jego komentarzy i wpisów. Nie mieści się w mojej głowie, że ktoś poważany na tym portalu mógł coś takiego napisać i to, że jest dalej szanowany przez wielu.

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1515751

Jednak kłamiesz Romanie.

Może moich tekstów nie czytasz, ale je pezegladasz.

Ja mogę ciebie przeprosić, jeżeli tak mocno poczułeś się urażony. Tylko widzisz, sytuacja nie jest taka prosta.

Bo na sprawę ukraińską wielu reaguje emocjami, a nie rozumem. I to absolutnie mając niedostatek prawdziwej informacji.

A to jest temat na bardzo długą dyskusję przy stole i pewien jestem, że przekonałbym do mojego punktu widzenia.

 

Choć nie, żebym się bardzo przejmował.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1515757

Poza tym nie przepraszaj mnie, przeproś wszystkich Polaków, rodziny pomordowanych przez bandycką nację, oraz samych pomordowanych, a w szczególności te niewinne dzieci rozrywane, nabijane na widły i wrzucane na oczach ich rodziców do płonących domów. Czy znając te fakty można nie kierować się emocjami? Czy nie widzisz co potomkowie rezunów jak i jeszcze żyjący rezuni wyprawiają na ukraine. Mojej kuzynki znajoma wróciła kilka dni temu z ukrainy, opowiadała jej o niesamowitej wrogości tej dziczy do Polaków, mówiła, że bałaby się tam mieszkać i uważa, że Polacy tam mieszkający są w dużym niebezpieczeństwie. Ty jednak tego wszystkiego nie zauważasz, uważasz, że należy milczeć o tym ludobójstwie i relacje polsko-ukraińskie budować na ukraińskich kłamstwach i być politycznie poprawnym. Mnie nie musisz przepraszać, ty mi żadnej łaski nie robisz, a twoje rozumowanie w sprawach polsko-ukraińskich jest warte tyle co funt psich kłaków.

P.S.

Twój komentarz czytałem ponieważ był skierowany do mnie, powtarzam jeszcze raz, twoich wpisów jak i komentarzy nie czytam. Czytam natomiast kometarze innych na temat tego co piszesz.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1515760

No widzisz.

Przypominasz mi bardzo posłankę Kamilę Pihowicz, która, o co by ją zapytać, to zawsze mówi to samo - winny PIS i Kaczyński..

Ty też, jak usłyszysz Ukraina, to myślisz tylko - wołyńskie ludobójstwo. To wielce uproszczony schematyzm, mocno zabarwiony nienawiścią.

Tutaj publicznej dyskusji nie zamierzam prowadzić.

Jeżeli chcesz, możesz na PW

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1515765

za wyjaśnienie.

Przypomniałeś dawny tekst JzG (ja już zapomniałam). Wszystkich nas wówczas tekst oburzył, zwłaszcza należących do pokolenia przez nikogo nie "straszonego". Jest to pokolenie (właściwie - dwa lub trzy pokolenia) które bezpośrednio doświadczyły grozy ukraińskiej agresji.

Rzeczywiście - ktokolwiek próbuje ową agresję zanegować, zminimalizować czy zlekceważyć, obrażając w dodatku osoby tragicznie doświadczone - jest abo zly, albo głupi (czasem jedno i drugie). I działa jako wróg. Czy sam jest tego świadom, czy też nie. 

Nie będę wspominała ani doświadczeń moich Rodziców, ani np. doświadczeń Teściowej jednej z moich Sióstr, czy też - wielu moich pacjentów. To są wszystko przeżycia głęboko traumatyczne. Masz rację - wszystkie negatywne opinie o osobach tragicznie doświadczonych domagają się jasnych, wyraźnych słów przeproszenia. Mamy prawo tego oczekiwać.

Jednak w obecnej sytuacji politycznej szukam, w pierwszym rzędzie, przyjaciół (nie, nie mówię o Ukraińcach!). Dlatego też, tam gdzie mogę, poszukuję tego co jest wspólne a nie tego, co dzieli. Zapewne masz rację - ze względu na imponderabilia - należy niekiedy powstrzymać się od jawnej akceptacji, a również - należy dawać wyraz własnym poglądom. Ważne jest zwłaszcza jednoznaczne "danie wyrazu". Dlatego sama, jeśli kogoś "pałuję" - to równocześnie uzasadniam.

Serdecznie Cię pozdrawiam!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1515764

Takiego tekstu się po tobie nie spodziewałem.

Sądziłem, że właśnie ty myslisz głębiej i potrafisz wyciągać własciwe wnioski.

NIKT NIGDY, TYM BARDZIEJ JA, NIE NEGOWAŁ, NIE PODWARZAŁ, ANI NIE STARAŁ SIĘ POMNIEJSZYĆ WOŁYŃSKIEJ ZBRODNI.

Walczyłem tylko z wg. mnie tępym schematyzmem, stosowanym przez wielu - Ukraina = Wołyńskie Ludobójstwo.

I już. Kropka. To jest jedyne dopuszczalne spojrzenie na Ukrainę. Bez analizy i refleksji.

A już fakt, że praktycznie przez stulecia to była Polska, że nie ma żadnego narodu ukraińskiego, że w większości to mieszanina w największym stopniu polskiej krwi, Rusinów, Chazarów i ludów karpackich, więc jacy Ukraińcy? Tak nazywacie bandytów Bandery i także obecnych Ukraińców.

Wybacz, ale to jest tak prymitywne, że nie chce się gadać.

Pozdrawiam

 

Ps. To są moje ostatnie słowa w dyskusji z wami o Ukraine. Znacznie więcej mi daje wiedza i prawda zdobyta od pani Ewy Siemaszko, córki Władysława, największego badacza zbrodni.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1515766

Janusz gdy ktoś pluje na groby twoich bliskich, to na pewno nie będzie twoim przyjacielem, a jeszcze byś mu pysk obił.

Sprawa z Ukrainą nie jest prosta, narosłe konflikty przez wiele wiele lat, podzieliły nasze państwa.

Ale Polacy nie dopuścili się takich mordów, jak to zrobili Ukraińcy w tak bestialski sposób i tak niespotykanym okrucieństwie, do dzieci kobiet i starców.

I stawianie tym katom pomników w asyście prezydenta Ukrainy Poroszenkę, budzi we mnie sprzeciw.

Jak mamy ich wspierać, gdy oni plują na groby naszych rodaków bestialsko pomordowanych i nawet wojna z kacapami, jaką prowadzą, nie pozwala by te mordy zapomnieć, w imię politycznej poprawności.

Dla mnie ważniejsi są Polacy.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1515767

jemu te  zbrodnie nie mające swojego odpowiednika w historii Świata i brak za nie przeprosin nie przeszkadzają. Zdarzały się tego rodzaju okrucieństwa i w innych częściach Świata, ale nie na tak ogromną skalę i nigdy nie na sąsiadach. Nic nie usprawiedliwia tak okrutnego ludobójstwa, ani błogosławienia narzędzi zbrodni przez ich "duchownych", ich "duchowni" nawet nie znają przykazania NIE ZABIJAJ. Oni nie mają zamiaru nas przeprosić, wypierają się tych zbrodni, a teraz bandziorom stawiają pomniki i przemianowują nazwy ulic na cześć tych "gierojów". Tacy czekają tylko na odpowiedni moment aby zbratać się z jakimkolwiek naszym wrogiem i uderzyć nożem (widłami) w plecy. JzG uważa chyba, że skoro wcześniej w histori były konflikty między Polakami a ukraińcami, to mieli oni prawo do rezania niewinnej i bezbronnej polskiej ludności, inaczej nie potrafię wytłumaczyć jego rozumowania. On jak pisze kieruje się rozumem, widocznie nie potrafi kierować się uczuciami, emocjami tak jak te ukraińskie rezuny. Co się tyczy mojego pisania ukraińcy z małej litery, to po prostu nie będę pisac inaczej, dopóki oni nas nie przeproszą.

Pozdrawiam Cię równie serdecznie!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1515769

 

Słyszałeś kiedyś o ludobójstwie Ormian? Nie? No tak, za daleko i tylko 1,5 miliona zabitych.

Poczytaj sobie:

https://en.wikipedia.org/wiki/Armenian_Genocide

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1515770

No to może słyszałeś o wujnie Hutu i Tutsi w Rwandzie. Drobnostka - w parę miesięcy wymordowano milion. No tak, ale to czarni. Kto by tam się przejmował.

Też sobie poczytaj:

https://en.wikipedia.org/wiki/Rwandan_genocide

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1515771

Herero, e.t.c. 

 

Niby nie na temat, a jednak.

 

Całkiem niedawno, bo w sierpniu 2012 roku w jednym z obozów koncentracyjnych IG Farben (BASF-Mitsubishi, Lonmin Marikana Mine plc.) rozstrzelano niesfornych niewolników. 

http://en.wikipedia.org/wiki/Marikana_killings

 

Takie reczy dzieją się wszędzie gdze dotarli androphagowie (germańcy), turcy, żydzi, sowieci lub chińczycy. 

http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Androphagi&diff=714130974&oldid=714123735

 

Wielu Polaków, szczególnie Ślązaków, pochodzi z Tocharii i Kotanu (Tokarze, Kotynowie), gdzie ok. 500 n.e. wkroczyli, pochodzący z zabajkalskiej Syberii turcy. Tak rozpoczęła się turecka okupacja Eurazji, t.zw. "wędrówka ludów", t.zw. "najazdy mongolskie" czy imperium osmańskie. W międzyczasie, zaproszeni przez germańskich okupantów jako posiłki okupują już Księstwo Kopnickie i inne Celtycko-Słowiańskie miejscowości. 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kotynowie

http://en.wikipedia.org/wiki/Islamicisation_and_Turkicisation_of_Xinjiang

http://en.wikipedia.org/wiki/Jaxa_of_Köpenick

http://pl.wikipedia.org/wiki/Imperium_Osmańskie

Piastowskie Kresy Zachodnie, pod germańsko-żydowsko-turecką okupacją: 

https://www.dropbox.com/s/oeir5pfzk8z2x0j/Sudar%C5%A1ana%20%C4%8Cakra%20in%20Perkunia-Hercynia.jpg?dl=0

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

http://sbb-music.jimdo.com

#1515838

Powróćmy więc na Ukrainę. Mówi ci coś termin Wielki Głód? Albo Gołodomor? To Ukraina, więc moze słyszałeś? Chociaż raczej nie - ty słyszałeś tylko plotki i opowieści o Rzezi Wołyńskiej. Pewnien jestem, że żadnego poważnego opracowania nie przeczytałeś. Mogę ci podać listę tytułu, albo, niech tam, mogę ci podesłać parę książek z własnej biblioteki. W tym ostatnie IPNowskie opracowania. A Wielki Głód to ludobójstwo, gdzie zamordowano w przybliżeniu 7,5 miliona ludzi.

Poczytaj sobie:

https://en.wikipedia.org/wiki/Holodomor

 

Wystarczy? Ja jeszcze długo tak mogę - Kambodża i Pol Pot, a nawet twoje obecnie ojczyste Stany i wyrżnięcie tylko w samym USA 18 milionów native Indian.

Też mogę ci coś podesłać, ale więcej znajdziesz w swojej lokalnej bibliotece na Main Str.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1515772

To jest autentycznie wqu#wiające, jak ludzie zakładają końskie klapki na oczy i mają wąską, jedynie słuszną wizję.

I się licytują - to moja zbrodnia jest największa; - moja masakra najokrutniejsza.

Tak nie jest - każde ludobójstwo, każda masakra na niewinnych to niesłychana zbrodnia. Nie ma tu gradacji, nie ma przymiotników.

Lecz niestety, ludobójstwo towarzyszy nam od pokoleń. Obecne akty terroru, niedawno w USA i Turcji, to tez zbrodnia na niewinnych, czyli ludobójstwo.

 

A jescze bardziej wqu#wiające jest to, że ja napisałem tekst na zupełnie inny temat, a tu jeden przemądrzały gostek, rozwala ewentualną merytoryczną dyskysję. Takie zacietrzewienie to schizofrenia w czystej postaci.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1515773

Cześć Janusz.

Bardzo Cię proszę - nie brnij dalej w ten temat - przynajmniej na tym etapie.

Stosunki Polsko/ Ukraińskie są nie do obrony !

Jest to odwieczna walka serca i rozumu.

Jeśli mogę coś zasugerować.....to proszę, przeczytaj jeszcze raz - oczywiście bez emocji - komentarz Pani Tarnawskiej.

pozdrawiam,

Marek

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1515778

Co tu się dzieje bez mojej nieobecności. Jakaś nawalanka i to bez mojego udziału ????.
A na serio i mnie z samego ranka Romeczek pouczał. Dupcie mu się nie spodobały.
No cóż wiek robi swoje
Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6
#1515779

Czy dlatego, że ruscy zagłodzili kilka milionów ukraińców, turcy zamordowali dwa miliony Ormian, w Afryce wrogie sobie plemiona wyrzynały się nawzajem, a w Ameryce zamordowano miliony Indian (nie native Indian, pisz po polsku) to my mamy zapomnieć o tym co robili na Wołyniu i na Lubelszczyźnie ukraińcy? Wiem, że w Afryce obcinano nawet dzieciom dłonie, ale tego nie można porównywać do tego co robili ukraińcy Polakom, ponieważ to robił ukrainiec polskim dzieciom z którymi dzień wcześniej jego dzieci razem bawiły się i chodziły do jednej szkoły. Turcy mordowali Ormian i ich dzieci, ale nie znęcali sie nad nimi tak jak ukraińcy nad polskimi dziećmi. Polki na Wołyniu całowały rezunów po butach błagając, "zabijcie ale nie męczcie". W Chinach jeden z cesarzy wyrżnął tysiące Chińczyków, a z trupów kazał zrobić górę na którą wjechał na koniu aby móc objąć wzrokiem większą część Świata, Japończycy bagnetami roznosili chińskie dzieci. Właśnie to azjatyckie okrucieństwo u ukraińców jest przerażające. Widzę, że uważasz, że skoro w innych częściach naszego globu dopuszczano się ludobójstw to my Polacy mamy w imię czegoś tam zapomnieć o zbrodniach na Wołyniu i akceptować stawianie pomników bandziorom. Mamy pamiętać o Katyniu, ale zapomnieć o 200 tysiącach bestialsko pomordowanych na Wołyniu, a czcicieli bandziorów wspierać z polskiego i tak chudego budżetu? Nie tylko ty możesz pochwalić się dużą biblioteką, mam w domu kilka tysięcy książek, które nie są tylko ozdobą. Co się tyczy mojej "obojętności" na to co dzieje się w Afryce to nie wiem skąd się bierze twoja pewność co do tej właśnie "obojętności". Przez wiele lat pracowałem z Murzynami, a mój syn do czasu przeprowadzki bawił się razem z czarnym dzieckiem w jego i w naszym domu.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1515777

co ty wyprawiasz, sluchaj Marusia on napisał "Cześć Janusz.", a tobie Murzyni w głowie.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1515786

I terror trwa nadal na terenie t.zw. Polski. 

W 1945 roku tylko z Górnego Śląska wywieziono na katorgi w sowieckich kopalniach Donbasu conajmniej 100 000 ludzi. Tylko garstce udało się przeżyć i powrócić. Z mojej najbliższej rodziny wielu zostało zamordowanych przez wkraczających ukraińców we własnych domach w styczniu 1945 roku. Kilku zmarło przed odtransportowaniem na Ukrainę w sowieckim obozie koncentracyjnym w Świętochłowicach. Tylko dwu udało się przeżyć t.zw. "marsze śmierci" i uciec z transportu na ukraińskie katorgi. Nie oszczędziło im to katorg i wywłaszczeń we własnym domu. Dodam, że byli to członkowie najstarszego Piastowskiego rodu. Ci którym udało się przeżyć zostali wypędzeni z Polski w późniejszych latach. Ich domy zamieszkiwane są przez Kresowian, ukraińców i sowieckich bandytów. Potomkowie Piastów powracający po 1990 roku do Ojczyzny są torturowani, kaleczeni i ponownie wypędzani.

Do, działających do dziś i nadzorowanych przez ukraińskich sowietów (n.p. Tuczapski, Szczynukowicz vel Komorowski, Kuczyński, Krawczyk, Drapa), Górnośląskich obozów koncentracyjnych przywieziono natomast Serbów z Serbo-Łużyc. 

Germańsko-sowieckie obozy koncentracyjne Wismut Soviet AG, jak i w Czechach koło Jachymova, czy w Polsce koło Jeleniej Góry (Miedzianka) były głównym dostawcą uranu do produkcji sowieckiego arsenału jądrowego. Bomby testowano w stepach pod Semipalatyńskiem m.in. na Polakach. W ostatnich latach niewolnictwem i eksploatacją na tych Piastowskich terenach (kolice Pirny i Drezna) zarządzał tow. Putin poznając koleżankę z Stalin Jugend (FDJ) Kaźmierczak-Wojciechowską vel Merkel. 

http://www.tvn24.pl/wroclaw,44/tajna-kopalnia-atmosfera-strachu-i-morderstwa-gornikow-jaki-sekret-skrywa-miedzianka,484280.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Wismut_(mining_company)

gdzie uprzednio w miejscu zamku Piastów Spyrów, obserwatorium astronomicznego i świątyni Peruna utworzono "ośrodek opiekuńczy" dla ofiar górnictwa. 

http://en.wikipedia.org/wiki/Sonnenstein_Euthanasia_Centre

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

http://sbb-music.jimdo.com

#1515840

Złośliwości na temet "kto, co (najgorszego) widział - słyszał" są teraz całkiem nie na miejscu.

Wszyscy mamy świadomość owych tragicznych zdarzeń w historii ludzkości.

Nie mniej - bezdyskusyjnie - "bliższa koszula ciału...". O Polskę przecież chodzi, o Rzeczpospolitą!

Wobec tego - pozwolę sobie przypomnieć, bez "straszenia", co wiemy o Bohdanie Chmielnickim. Był - z urodzenia - Polakiem. Nie wiadomo dokładnie czy "wysokiego stanu", czy - "uszlachcony". Uczono nas, że "zbuntował się przeciw Polsce", że jest bohaterem i "fundatorem" Ukrainy. Nie będę opisywać wszystkich "przerzutek" Chmielnickiego. Jego polityki, która w konsekwencji osłabiła Polskę, wzmocniła Rosję oraz - nie przyniosła wolności Ukrainie. A także - jego zbrodni ludobójstwa - np. pod Batohem. Miał zresztą, na swym koncie, i inne. Mordował ludność cywilną, zarówno Polaków, jak też Żydów.

(Późniejsze ludobójstwa, czyli rewolucje - francuską i bolszewicką - także pominę.) 

Chodzi mi o to, że tych ukraińskich (ruskich, dla ścisłości) "zbrodni założycielskich" było w historii wcale nie mało. I że Ruś Czerwona miała "pecha" do polityków. Wydaje się, że tam każdy niemal przywódca "kręcił" przede wszystkim swoje własne "lody". Inną "ciekawostką" jest fakt, że Jarema (Jeremi) Wiśniowiecki, choć Rusin - nigdy nie został uznany za ukraińskiego bohatera. Przeciwnie niż Bohdan Zenobi Chmielnicki. Chodzi też o to, że w ludowych przekazach, w podświadomości narodowej Rusinów (z Rusi Czerwonej) brak było prawdziwych, prawych bohaterów, królów, władców. Pozostał jeden "heros" (gieroj) - Chmielnicki, bardzo wątpliwego autoramentu.  I wciąż niespełnione marzenie o wielkiej, samostijnoj Ukrainie.

Nie możemy, co do Ukrainy, żywić wielkich nadziei. "Po dobroci" nic z nimi "nie ugramy". Daleka jestem od generalizowania. Było wielu Rusinów, którzy czuli się Polakami, było wielu, którzy widzieli sens współistnienia z Rzecząpospolitą, nie zaś z Rosją. I było/jest wielu rezunów, z "tradycjami" - od czasów Bohdana Chmielnickiego.

W polskim, narodowym interesie było/jest posiadanie państwa "buforowego" - na styku z Rosją. Nie mniej - na Ukrainę moglibyśmy "liczyć" tylko wówczas, gdybyśmy sami dysponowali odpowiednio wielką siłą militarną. Taką, której mogłaby obawiać się zarówno Rosja, jak też Ukraina.  Zapewne dopiero wówczas znaleźliby się ukraińscy przywódcy, którzy próbowaliby wreszcie "uzdrowić" polsko-ukraińskie relacje, "odkłamać" historię, potępić zbrodniarzy i od nich się odciąć. W chwili obecnej na żadną ukraińską wdzięczność (nie mówię o jednostkach) ani też na współdziałanie, nie należałoby liczyć. Nie zmienią tego żadne polityczne "ukłony": Ukraina, podobnie jak Rosja czy Niemcy - "liczy się" wyłącznie z silnymi.

Co chcę powiedzieć, co moim zdaniem - z tego wynika. 

Po pierwsze - nie możemy pozwalać sobie na "kopanie" tych polskich przywódców, którzy odbudowują potencjał militarny i polityczny Polski.

Po drugie - możemy oferować Ukrainie współdziałanie, ale wyłącznie na naszych warunkach.

Po trzecie - "liczmy się jak bracia", to znaczy "do, ut des":  jeśli Ukrainie pomagamy w jakikolwiek sposób - natychmiast musimy określać sposob "rozliczenia". I systematycznie przestrzegać rozliczeń.

Wreszcie - po czwarte - przestańmy myśleć życzeniowo. Nie możemy mieć złudzeń co do żadnego z naszych sąsiadów. Możemy mieć wspólnotę interesów. Sąsiadom należy mądrze uświadomić, że ten interes jest dla nich częstokroć większy, aniżeli dla nas. Czyli - że muszą zabiegać o nas, w swoim własnym, dobrze pojętym interesie. Tutaj widzę wielką rolę polskiego MSZ-tu.

I ostatecznie - Ukraińcom, Ukrainie nie możemy ufać, musimy "sprawdzać" (nie chodzi jednak o "porady" Bula dla Baraka).

Si vis pacem - para bellum. To znaczy - bez złudzeń - należy budować polską potęgę ekonomiczną i militarną, bez sentymentów podchodzić do sąsiadów, nikogo nie przepraszać za to, że żyjemy. W takim układzie konieczne jest posiadanie argumentu siły (miast siły argumentów). I nie dać się obrażać ani poniewierać, na własnym "podwórku", żadnym zwolennikom "łagodnego pojednania" czy "chrześcijańskiego miłosierdzia" lub "przebaczenia". "Miłosierdzie" czy "przebaczenie" dopiero po konfesji (a nie "z góry" i za "biezdurno"). Dopiero wtedy możemy wybaczyć i nie wspominać.

Pozdrawiam!

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1515780

Katarzyno!

 

Dałbym ci nawet dziesięc plusów za ten koncyliacyjny komentaż.

Toż ja przez cały okres mojej pisaniny nie robię nic innego, jak walczę o odbudowanie potegi Rzeczpospolitej.

Dlatego jestem taki szczęśliwy, że pan Macierewicz, jak nikt inny rozumiepotzebę wzmacniania siły militarnej. Przecież przez ostatnie lata armię rujnowano!

Musimy być silni, zarówno militarnie jaki gospodarczo. W tym ufam panu Morawieckiemu. Wyraźnie widzę, że chce on przejść do historii, jako drugi Kwiatkowski.

W tej geopolitycznej układance potrzebna nam jest suwerenna Ukraina z którą mamy dobre stosunki. Oczywiście zgadzam się z tobą - żadnych prezentów. Ma być - jak bracia i jak żydzi. Nic za darmo.

Z pewnym wzruszeniem ogladałem, jak niedawno uwolniona z ruskiego łagru Nadia Sawczenko własnie przepraszała nas Polaków za tamte zbrodnie i prosiła o przebaczenie.

Lecz wszyscy dobrze wiemy, że Ukraina nie jest jeszcze gotowa i nie wiadomo, jak długo nie będzie, do normalnej, pokojowej egzystencji. Kraj ten ciągle jest w rozsypce, a oligarchowie i korupcja mają się dobrze.

Więc żadanie, by tu i teraz nas przepraszali jest bez sensu. Ja chcę, żeby przeprosiło nas suwerenne, niepodległe państwo z pokojem w swoich granicach. Który z ich obecnych polityków u władzy jest na tyle godny, by nas przepraszać? Nie ma takiego.

Więc cierpliwości. Poczekajmy. Oni nas przeproszą. Ja ich znam i wiekszość patrzy na Polskę z szacunkiem i zazdrością.

To już to, co wczoraj zrobiły władze Poznania jest bardziej hańbiące i godne pogardy.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1515785

Szanowny Panie, nie wiem co takiegi napisał Pan kiedyś o Zbrodni Wołyńskiej. Pana teksty czytam zawsze z wielką przyjemnością i niech tak zostanie. Dlatego proszę, niech Pan nie brnie dalej w karkołomną obronę. Hutu, Ormianie, Indianie     to jednak nie to samo co Wołyń. Wołyń to my i czasem odnoszę wrazenie, ze on trwa. Pochodzę z rodziny obecnej od ośmiuset lat na Rusi Halickiej, rodziny nie rusińskiej a wołoskiej. Z tej ,bliskiej mojmu ojcu rodziny, 44 rok na ziemi przemyskiej przeżył jeden człowiek. Pod koniec lat 80-iych byłem we Lwowie. Pojechałem na Łyczaków tramwajem. Pasażerowie mówili szeptem. Nie rozmawiali, spiskowali ze spuszczonymi głowami. Bzdurzę? Być może, ale wtedy przeszedł mnie dreszcz niepokoju. Ruscy i Astriacy potrzebowali tam konfliktu. No to go stworzyli. Dziś do Ukrainki mówię "dzień dobry Pani" na co słyszę : "jaka ja tam pani, ja Ukrainka". Konflikt między  "polskimi panami" a "ukraińską czernią" to miniona epoka?

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1515806

W artykule padło określenie "Polskie prawo".

CZY COŚ TAKIEGO EGZYSTUJE ?????

Kodeks Kołodziejów (Mari) - Kodeks Hammurabiego - zmodyfikowane przez zboczeńców z rzymskiej mafii (t.zw. "Prawo Rzymskie") - zmodyfikowane przez tow. Jugaszwiliego alias Stalina (PRL) ? 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mari

Na dodatek pod całkowitą kontrolą obcego "narodu prawniczego" !!!

 

TRÓJPODZIAŁ WŁADZY ???

Absurd - bolszewiccy terroryści (t.zw. policjanci) torturując i kalecząc mojego dziadka, ojca i w końcu mnie wielokrotnie rechotali, że to ONI STANOWIĄ WŁADZĘ !!!

Listy do "komedianta", czy "rezydenta" to sobie mogę pisać, a oni ze mną zrobią na co mają ochotę.

Aktualnie trjópodział władzy polega na tym, że sowiecki agent "prezydent miasta", "prezes" wielu "spółek" jak Piotr Koj (Bytom) wywłaszcza, jego żona "prokurator" dba o likwidację poszkodowanych, a syn "ksiądz" przepuszcza zagrabione majątki przez pralnię p.t. "kościół katolicki". 

http://bytom.naszemiasto.pl/artykul/prezydent-bronislaw-komorowski-w-bytomiu-zdjecia-wideo,1870963,artgal,t,id,tm.html

Najniższa szczuropodobna postać z wąsikiem w garniturze to "prezydent", "prezes" od wywłaszczeń i mordów politycznych Piotr Koj

 

Ta sama sytuacja w Krakowie, gdzie wciąż podobnie działa bolszewicki bandyta z Sosnowca Jacek Majchrowski.

 

Stwierdzam to jako członek starego rodu przez Kołodzieja Kaspra z Sawy bezpośrednio związanego z, i błogosławionego osobiście przez Jezusa Chrystusa. 

Oprócz Kaspra do rodu należy również św. Spyra (Spyridon, Spyridonos), jeden z pierwszych chrześcijańskich biskupów, a wśród przyjaciół rodziny znajduje się wielu świętych (n.p. potomkowie Arpadów) czy Ordowążowie, ród św. Iakšy (Iazco, Jacek, Iacintho, Hiazinth), czy przyjaciele Jana Pawła II. 

http://www.slaskplus.pl/artykul/3698528,tubycie-w-swiecie-rozbarskich-paciorkow-niejednego-rozanca,2,id,t,sg.html

A tak wygląda sytuacja spolonizowanych germańców, którzy wyrośli na Polskich patriotów:

http://www.mauberg.pl/ListESmol.htm

 

Przed wprowadzeniem germańskiej wersji pseudo-"chrześcijaństwa" jako instrumentu do kontrolowania naiwnych mas na władcach ciążyła wielka odpowiedzialność. 

W kulturze Celtycko-Słowiańskiej władca działający na szkodę społeczeństwa był poddawany rytualnej egzekucji, odbywającej się zazwyczaj w okresie jesiennym. 

Mit o Popielu, którego zjadły myszy, dotyczy prawdopodobnie tego zwyczaju.  W żydo-germańsko-sowieckich systemach rozproszonej odpowiedzialności, gdzie przestępcy rządzą "demokratycznie" elitą, nikt z rządzących nie odpowiada za swe przestępstwa. To jest wyższa forma G.m.b.H  (sp. z o.o.), mianowicie G.o.H.  (spółka bez odpowiedzialności, jak, n.p. założona przez Bismarcka i Parvusa spółka CCCP, kontynuowana pod zmienionym szyldem Putinistanu).

http://niepoprawni.pl/blog/sbbwinteriapl/1289-ostatni-sejm-cywilizacji-piastow

 

Wróćmy do źródeł NASZEJ WŁASNEJ CYWILIZACJI !!!!!

Nasza cywilizacja ma już 6000 lat !!!! 

4000 lat temu zastosowaliśmy łożyska i kute żelazo, nieco wcześniej ekologiczne materiały kompozytowe. 

Od 2000 lat skandynawscy ludożercy trzymają na niej swe brudne łapy niewoląc autochtoniczną ludność Eurazji. 

Od 1500 lat czynią to razem z zabajkalskimi Turkami !!!! 

Cały przemysł "zachodu" bazuje na przejętych przez okupantów Celtycko-Sarmacko-Słowiańskich surowcach i technologiach. 

Celtycko-Sarmacko-Słowiańscy niewolnicy, stanowiący ponad 70% "zachodnich" społeczeństw, nabijają kiesy pasożytniczych germańskich okupantów i ich żydo-tureckich wspólników. 

 

Budowana przez Piastów Hagia Sophia jeszcze stoi, i mimo wielkiej ciężkiej kopuły i trzęsień ziemi jeszcze się nie rozkraczyła - żelazna obręcz jeszcze trzyma - to właśnie Piastowskie know-how ! 

 

Nie trzeba nam "kultury zachodu" ani innych kłamstw androphagów (tak starożytni Grecy nazywali południowo-skandynawskich ludożerców, potocznie zwanych Germanami lub Niemcami). 

Ci jaskiniowcy mają zwyczaj mieszkać w betonie i plastiku i pasożytować na pokojowo usposobionych społeczeństwach. Ponieważ ludożercy śmierdzą - używają dezodorantów i kosmetyków - i skoro ich zwyczaje w ciągu ostatnich 3000 lat (biorąc pod uwagę doświadczenia z genetycznie spokrewnionymi Filistynami i Albańczykami) się nie zmieniły, to nie ma co się łudzić, że Homo sapiens fosilis nagle zamieni się w Homo sapiens sapiens i należy zapomnieć o fosylnej wersji Europy. 

Prawdziwa Unia Europejska została ostatnio przygotowana przez Kołodziejów w XV wieku (w sejmie brał też udział Jan Długosz) lecz ludożercom takie pomysły nie pasują do koncepcji. Mają Afrykańczyków od wydobywania diamentów, Słowian od uranu, węgla i stali, cebulę sprowadzają z podbitej Australii i Nowej Zelandii, ziemniaki z Krety i Palestyny, jabłka z Chile i Argentyny… - a ty siedź cicho i bądź "politycznie poprawny" bo jeżeli nie "służba zdrowia" (psikhushka), to ci "bratnia armia" pomoże (ty i ci w ich użyciu oczywiście z małej litery). 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Treaty_on_the_Establishment_of_Peace_throughout_Christendom

 

Mieszkanie w przytulnym drewnianym domu, pośród pachnących lasów nie oznacza zacofania - wręcz przeciwnie, stymuluje do rozwoju i wcale nie musi to być rozwój gospodarczy, zbrojeniowy, rozmnażanie się, i.t.p. - wręcz przeciwnie - tylko najpierw trzeba zrobić porządek z pasożytami, ach wciąż te prusaki atakują ;o( 

Są piękne piosenki Czesława Wydrzyckiego alias Niemen, jak "Dziwny jest ten świat" lub "Z pierwszych ważniejszych odkryć" - warto ich posłuchać i się głęboko zastanowić. 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1

http://sbb-music.jimdo.com

#1515808

Zastawiam się, co ja bym zrobił.

Wszystkie komentarze NIE dotyczą meritum, czyli treści notki. 

Podzielić temat ?! Można, choć nie wiele to da!

Skasować?!  Chyba o to chodzi ! 

Wpis został zniszczony -............- tak miało być!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2


#1515809

Witaj

 

I tutaj w pełni ukazuje się dobrodziejstwo pisania na paru portalach. Na Niezależnej niemożliwe są takie idiotyzmy z USA, bo tam się dba o kulturę dyskusji. Nawet nie administracyjnie, po prostu ludzie tacy są. Tutaj jednakże szybko się zwiedzieli, że można bezkarnie pleść bzdury. No i plotą. Wiadomo, redakcja portalu z przyczyn obiektywnych jest bardzo ograniczona. No to mam w komentarza i o Wołyniu i o pradawnych Słowianach.

Lecz rzuca się w oczy pewien smutny wniosek - dać Polakom swobodę bez kontroli, to się pozarzynają.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1515813

"Pradawni" mimo ciągłych germańsko-bolszewickich represji ciągle żyją !!!

Słowianie to tylko jedno z ich określeń - germańska "szufladka" i zarazem metoda sztucznych podziałów w.g. dewizy: dziel i rządź !

Osobiście preferuję określenie Śaka (od Chin do Atlantyku, haplogrupa R1). 

 

Dopiero akceptując tak "radykalny", "anachroniczny", "zacofany" i "politycznie niepoprawny" punkt widzenia, można szerzej spojrzeć na świat, jasno zauważając co się dzieje.

 

Czytając z rozumem, można dostrzec wyraźne odniesienia do aktualnych wydarzeń, a nawet rozwiązania  problemów.

http://niepoprawni.pl/blog/sbbwinteriapl/1289-ostatni-sejm-cywilizacji-piastow

http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Oława&diff=726056245&oldid=726055675

http://bytom.naszemiasto.pl/artykul/prezydent-bronislaw-komorowski-w-bytomiu-zdjecia-wideo,1870963,artgal,t,id,tm.html

http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=13141&Itemid=47

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

http://sbb-music.jimdo.com

#1515820

Drogi kolego. 

To autentycznie interesujący temat, którym też się interesuję. Podeślę nawet, jak trzeba, trop obecnie największego językoznawcy Chomsky'ego (niestety lewaka), który uznał język polski i baskijski, za jedne z najstarszych na świecie.

Ale...

 

Nie o tym tutaj rozmawiamy i niestety, to co robisz, to trollowanie.

 

Pozdrawiam mimo  tego

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1515822

Asumptuję, iż traktujesz Waść me wywody jako historyę, czy plecenie o czasach zamierzchłych - lecz po szczegółowym zapoznaniu się ze wszystkimi FAKTAMI - można odnaleźć skuteczną metodę pokonania problemów, z którymi boryka się nasza Ojczyzna od zarania dziejów. 

Opisywane powszechnie, jak i w powyższym artykule, problemy i ich "rozwiązania" trącą t.zw. legalizmem i są nazbyt krótkowzroczne - sprowadzają się w zasadzie do prowadzenia i przeciągania bezowocnych, wręcz zgubnych walk różnych partii i partyjek, frakcji i organizacji o osiągnięcie Status Quo - opisał to genialny Polski analityk Teodor Kaczyński w swym t.zw. "Manifesto". 

Jedynie otwarcie podzielonym i manipulowanym społeczeństwom oczu i ich przebudzenie, co możliwe jest jedynie za pomocą alternatywnych niekonwencjonalnych, wręcz szokujących przeciętnego obywatela metod

Tak postąpili:

Bolesław Chrobry - wypędzając nawet własną zgermanizowaną rodzinę

Władysław Łokietek - tocząc walkę partyzancką, nawet z t.zw. "Polakami" 

Maciej Korwin - niestety nie wspierany przez zgermanizowanych i rozleniwionych "Polaków"

Józef Piłsudski - przykład faszysty - lecz takiego faszysty na określony krótki czas Polska potrzebuje

by wynurzyć się z bagna pełzającej okupacji. 

 

Niestety, każdemu z tych genialnych ludzi brakowało wsparcia przebudzonego społeczeństwa !!!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

http://sbb-music.jimdo.com

#1515826

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1515846