Ruska intryga z Izraelem, Niemcami, USA, Koreą i... aha, z makaronem

Obrazek użytkownika jazgdyni
Świat


Trzeba im to przyznać – rozmach mają. We łbie oczywiście tylko swój własny, turański interes, a tu nagle ta przeklęta (проклятыйa), Polska, która już dawno powinna zostać zmiażdżona, zaorana, wyssana i wyrżnięta, bryka i wymachuje swoją lancą, jak ten Подлый Żółkiewskij w 1610.

I wot bieda. Nie ma już naszego Феликсa Эдмундовичa Дзержинскowo, żeby zmontował jakąś poważną akcję i znając swoich rodaków, raz na zawsze porządnie dał w dupę polaczkom.
Więc trzeba kombinować i improwizować. A wyszło, jak wyszło...

A miało być tak...


Nie udało się posadzić na tronie Ameryki naszej Hillary. Mąciliśmy, jak wściekli. Senatorowie łykali nasze wieści, jak brukowce zdjęcia paparazzi teleobiektywem. Jeden głupek nawet gwałtownie pragnął zobaczyć nagiego Donalda z naszymi dziwkami w trakcie namiętnej zabawy. Chłopaki się nawet nie starały i dały mu adres do ambasady, a ten dureń to łyknął. Nieprawdopodobni są ci demokraci w amerykańskim senacie.
Ale niestety nie wyszło...

Trump usiadł w Białym Domu i zaczął rządzić. Oczywiście po swojemu.
I żeby go matka rodzona nie urodziła, szybko i kategorycznie oznajmił, że nasz najważniejszy i decydujący o naszym być, albo nie być, projekt – Nord Stream 2 ma zniknąć! Nu, zobaczymy...
Żeby było fajniej, zaczęli lokować swoje wojska na wschodzie Polski, tak by postawić nas w sytuacji, że gdybyśmy chcieli odwiedzić naszych sąsiadów tuż za zachodnią granicą, to tak, jakbyśmy zaatakowali wielkie USA.
I cały test, który wykonaliśmy na Krymie, by sprawdzić reakcje, które z resztą okazały się zgodne z oczekiwaniami, czyli darcie mordy i nicnierobienie, plus durne sankcje, poszedł się walić. Już łatwo tego powtórzyć się nie da.
Jak by tego było mało, ten parszywy blondas wizytując Europę pojechał do Warszawy i nie pojechał do Berlina! Nie było powtórki z "Ich bin Berliner!".
I oto mamy kłopot.

Dobrze szło... W Berlinie wierna Angela, która nigdy nie zdradzi. Wzorowy komsomolec. Zuch dziewczyna! Dodaliśmy jej do pomocy w Paryżu naszego młokosa, który kocha nas bardziej niż Gerard, jak mu tam, Depardieu. A wredne Angole za burtą.
W Brukseli zbudujemy drugi Kreml i będzie tak, jak nasz wielki batiuszka Lenin, chciał już w 1920 – Sowiecka Zjednoczona Europa.
Tym razem żaden Piłsudski nam nie przeszkodzi. Choć cholera człowieka bierze, że zawsze, zawsze, to polskie paskudztwo staje nam na drodze. Przekleństwo jakieś. Trzeba było nakłaść do głowy Adolfowi, żeby chrzanił żydów (mogą się nawet przydać) i wraz z nami zlikwidował polaczków i przeklętą Polskę. Raz na zawsze.
Dawno by było po kłopocie.
Oficjalnie po wojnie przywieźliśmy do PRLu, jak oni to nazwali, 70 000 naszych ludzi. Nieoficjalnie kilkaset tysięcy. Harują, pracują, ale to duraki. Mącą w głowach, robią bałagan... i nic. Cholerne paljaki już im nie wierzą. Tylko forsę się traci na tych nieudolnych agencików.


Jakieś cholerne fatum ich strzeże! Ta ich Matka Boska Częstochowska?! Kpiny. Ale... tego najniebezpieczniejszego wroga, którego teraz zrobili świętym, nie udało się zabić. Pan Karol Wojtyła, czyli ich papież Jan Paweł II, mimo starannych przygotowań uszedł z życiem. Chyba pierwszy chybiony cel w historii NKWD i KGB.
A później, w Smoleńsku, udało się załatwić tylko jednego bliźniaka, Lecha. Sukces połowiczny. Drugi, jakimś cudem się wywinął. No i teraz bruździ.

A gdyby jeszcze na tronie USA była Clintonowa, Wojtyła out, obaj Kaczyńscy out, to już wszystko byłoby pięknie pozamiatane.
A tak musimy dalej się męczyć.

No i trzeba kombinować.

Uruchomiliśmy kretyna. Kim Jong Una. Niech sobie postrzela te swoje rakietki, które mu składamy. Lecz Trump wyciągnął większe rakietki i malec się przestraszył. Z konfliktu niestety nic nie wyszło.

No to trzeba z Polaków zrobić nazistów, faszystów, zbrodniarzy, bandytów i żydożerców.
W amerykańskim Kongresie jest nadal pełno pożytecznych idiotów i jeszcze paru naszych agentów. Więc Władimir osobiście porozmawiał przez ten najnowszy, szyfrowany kodem RIS, telefon, że nawet NSA będzie potrzebowało trzydziestu lat, by rozszyfrować, z tym facetem, na którego mamy mocne haki, Binjaminem Netanjahu, by uruchomił plan – "Polska winna za Holocaust".

Miało to być planowo dopiero w marcu, w okrągłą rocznicę 1968, gdy podpuszczeni studenci zaczęli rozrabiać na uczelniach, a my, przy pomocy naszego człowieka, towarzysza Moczara, oczyściliśmy partię ze złych elementów pod pozorem walki z syjonistycznym Żydostwem. Teraz już zawsze w historii ten rok będzie symbolem polskiego antysyjonizmu.
Lecz władze w Warszawie przyspieszyły bieg historii i pani ambasador, jąkając się dokonała, czegoś, co kiedyś będzie się nazywało "Oświęcimską prowokacją". Netanjahu poprzez Berlin, wezwany został do Moskwy, by wspólnie z Putinem złożyć deklarację o zbrodniarzach (w domyśle polskich, oczywiście), którzy chcą zmienić pamięć najnowszej historii. Historii, którą świat zna tak dobrze od 70 lat. Historię tą przecież pisaliśmy my, zwycięzcy i przegrani wspólnie: Rosja i Niemcy, Francja i Włochy. Trochę Ameryka, trochę Anglia. Lecz ci głównie to, co im pasowało.

No i piekło się rozpętało.

Teraz trzeba tylko dolewać oliwy do ognia.
Niebylejaki think-tank w USA, Atlantic Council już opublikował:
"...amerykański sprzeciw wobec gazociągu Nord Stream 2 jest „marnowaniem czasu i szkodzi amerykańskim interesom”.
No jasne! Czy to nie najlepszy prezydent USA nowej ery, Ronald Reagan powiedział:
"... wszystko, co jest dobre dla Związku Radzieckiego, nie może być dobre dla Stanów Zjednoczonych".
Cholera. Ta Clinton... Lub choćby jeszcze Obama.

Tylko, że musimy działać szybko, bo inni europejscy gówniarze zaczną brać zły przykład z polaczków.
Takie zero, jak Dania już podskoczyła.
"... Przed rokiem rząd Danii zwrócił się do Komisji Europejskiej, jakimi kryteriami ma się kierować, rozpatrując ewentualny wniosek Gazpromu o zgodę na ułożenie Nord Streamu 2 na duńskich wodach terytorialnych na północ od wyspy Bornholm. Kopenhaga zwracała przy tym uwagę KE, że projekt Gazpromu jest sprzeczny z unijną strategią bezpieczeństwa energetycznego, bo wbrew jej zapisom zwiększy zależność Europy od gazu z Rosji.
KE nie odpowiedziała, więc Dania wprowadziła przepisy pozwalające ministrowi spraw zagranicznych odmówić zgody na układanie gazociągów na duńskich wodach ze względów bezpieczeństwa i polityki międzynarodowej. Ustawa wprowadzająca te przepisy weszła w życie od stycznia i dotyczy także inwestycji, które wcześniej nie zostały zatwierdzone – tak jak Nord Stream 2." [1].

Polska - za ruski gaz i ropę, z których korzystać będzie cała Europa. Już nie potrzeba krasnoarmiejców w onucach i połatanych szynelach. Wystarczą dwie grube rury na dnie Bałtyku i odwieczny cel zostanie spełniony – Zjednoczone Stany Rosji.
Polskę tak obrzuci się błotem, że nawet za sto lat nikt nie będzie chciał gadać z tymi nazistami, mordercami Żydów.
Berlin, po Moskwie stanie się drugą stolicą. A Paryż będzie miastem rozrywki – naszym europejskim Disneylandem.
Izraelowi oczywiście też coś kapnie. Może nawet... Polin? Oddalą się w końcu od tego wściekłego arabstwa.

Czy to możliwe? Pewnie. Donald Trump pod żadnym pozorem nie powinien jeździć do Dallas.
A my Polacy? Bądźmy tylko czujni i konsekwentni. I prośmy Panią, jak ostatnio na całych granicach Rzeczypospolitej, by nadal nas dobrze chroniła.

.


[1] http://wyborcza.pl/7,155287,22995503,rosja-chce-zmusic-danie-do-przepuszczenia-nord-stream-2.html (link is external)
 

 

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:21)

Komentarze

I natychmiast, za całokształt, któryś z nich przyłożył Ci pałą!

Nie tylko neon nie śpi - 24 godziny na dobę czuwa!

Niestety, chciwość i głupota wielu żydów, zwłaszcza najbogatszych, jest bezdenna. A najlepiej o tym świadczy udział facebooka w manipulacjach wyborczych w USA, za którymi stał Putin z towarzyszami z byłej KGB. Skąd my Polacy to znamy?! Pocieszające jest to, że nie uszło to całkiem uwadze co bardziej świadomych obywateli USA. Warto wskazać choćby na fakt wystąpienia znanego aktora Jim Carrey z akcją bojkotu facebooka.   

Jak widać, nie brakuje wciąż ślepców na tym świecie, którzy się łapią na te stare kacapskie kawały!

Pozdrawiam

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-2

jan patmo

#1557650

Czekałem na pierwszą reakcję, no i zareagowała "prawda wcielona".

Od pewnego czasu traktuje się nas jak rybkę o nazwie "bojownik", mamy atakować odbicie w lusterku, szybie akwarium, byle nie szukać własnych tematów, byle nie tykać Rosji !

Mam jaką taką pamięć i pamiętam, że rura miała przebiegać na głębokości 37 m, między Danią a Szwecją. Miała ! Ostatecznie leży na płytkim dnie pomiędzy zatopioną amunicją chemiczną i innymi zatopionymi wojennymi nieczystościami. Dalej biegnie po garbie, byle jak najpłycej ! Mimo protestów własnej, niemieckiej marynarki wojennej, nie zagłębiono jej w dnie, by ograniczyć zanurzenie statków płynących do Świnoujścia. Niemiecka marynarka straciła poligon morski, ale polityka i interes Rosji ważniejszy !

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0


#1557653

A makaron to nam nawijają na uszy ! 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0


#1557654

Jadą bezczelnie z tą rurą. Co to ma znaczyć? Tylko tyle, że jak Rosja jest razem z Niemcami, to mają wszystko w dupie i nikt im nie podskoczy.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1557698

Chyba nie ma mocnych ! Szwedzi i Finowie też nie dali rady.

To jest rura bez stacji tłoczących, bez zaworów bezpieczeństwa odcinających odcinki rurociągu. Jak dojdzie do rozszczelnienia, katastrofa będzie na całego, wydostanie się cała zawartość rury. Ciśnienie na wejściu ponad 180 ata !

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0


#1557767

Szwedzi i Finowie nie dali rady, bo nie były to działania skoordynowane. Gdyby wszyscy wzdłuż trasy, od Estonii po Polskę razem stanęli, to już dano by projektu nie było. Nie mówiąc o realizacji na chama.

Lecz wg. mnie, główną rolę odegrały brak woli i korupcja.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1557795

Lampki mi się zapaliły już po beznadziejnej wypowiedzi sekretarza stanu Rexa Tillersona, który po spotkaniach z Dudą, Morawieckim i Kaczyńskim, wyjechał z totalną krytyką naszej ustawy. Widać, że za nim i innymi stoi potężne lobby żydowskie, oj ciężko będzie, ale honor jest najważniejszy. Jak będzie trzeba, to pierwszy rzucę kamieniem.

I jeszcze o Nord Stream2. Obawiam się, ze powoli słąbnąć będzie opór Danii, Szewcji i Finlandii, tak że Schroder (Makrela) i Puti zrobią to co chcą zrobić. Nie raz taki pozorny opór przerabialiśmy.   

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1557657

Senatorowie, kongres, Biały Dom...

Najsmutniejsze dzisiaj, w tej całej polityce jest to, że prawda absolutnie nikogo nie obchodzi.

Tylko władza i pieniądze są ważne.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1557699

Rosjanie zawsze mieszali wszędzie i to najczęściej skutecznie...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1557660

   Witaj Panie Janusz! No i pięknie wyjąłeś mi z ust. Ja od siebie dodam, że kojarząc nasuwające się mimowolnie fakty, że temat nachodżców  islamskich został zainspirowany przez gangstera z Kremla, a realizowany rękami komunistki z Berlina. Oczywiście również przy rechocie lewactwa Unii. To miało w oczywisty sposób rozwodnić opór państw o silnych narodowych korzeniach. Ogłupionych w "gów...nym  nurcie", lepiej się steruje. Aj, waj, to ta  opluta Polska rozwala nam ten misterny plan. Polskę nie stać na następną niewolę, więc dalej będziemy walczyć z wrogami wewnętrznymi i zewnętrznymi. A ze szczurami wewnątrz, niedługo damy radę trutką dla nich, co się zowie Patriotyzm. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1557663

Jak widać, oni ciągle są wszędzie. Mają swoje macki wszędzie. Nawet na tym portalu.

dzisiaj kłamstwo jest bronią.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1557700

 Witaj! To dobry znak, że próbuja komentować na NP, ponieważ to świadczy o celności naszych wywodów. Plan wieloletniego wybielania się Niemców legnie w gruzach. Krzyczą, że próbujemy pisać nową historię. To kłamstwo! My w tej chwili odłamujemy historię. Nawet dobrze, że mleko się rozlało, bo Świat pozna tę straszną prawdę o zbrodniach szwabów i sowietów. Upadnie również mit przypisywania sobie Żydów, jako jedynych mordowanych przez Niemcy. Żydow zginęło 3 miliony, a Polaków również 3 miliony+ liczne mordy sowieckiej okupacji. Kończy się byznes grania Holokaustem przez niektóre grupy Żydostwa. Świat ma usłyszeć prawdę, którą skutecznie starano się ukryć. Prawda jest taka, że Holokaust dotknął prawie w równym stopniu Polaków i Żydów, tylko dla Żydow skończyło się to w 1945r, a nas wepchnięto z marszu pod pod wielopokoleniową okupację sowiecką. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1557708

Nawet dobrze, że mleko się rozlało, bo Świat pozna tę straszną prawdę o zbrodniach szwabów i sowietów. Upadnie również mit przypisywania sobie Żydów, jako jedynych mordowanych przez Niemcy.

 

Oczywiście, że tak! Pan Aszkenazy, którego już cytowałem uprzednio, powiedział, że przez ostatnie 7 dni, w sprawie roli Polski w II WŚ, zrobiono więcej niż przez poprzednie 70 lat.

Debile i manipulatorzy z totalnych, wyją w TV, że za ich rządów było tylko tysiąc przypadków rocznie pisania o "polskich obozach koncentracyjnych", a teraz jest czterdzieści milionów! Durnota nie rozumie, że to właśnie dobrze. Bo jest nareszcie dyskusja i choćby połowa tych wpisów jest za Polską. Ja sam na hasztagu #polish_death_camps, chyba z trzydzieści razy stawałem w obronie. A oni to liczą do tych 40 mln wejść. Niech durniom będzie na zdrowie.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1557714

Czy końcu dowiemy się, kto zabił Kennedy'ego, dlaczego zniknęła Atlantyda, jak powstał Wszechświat, gdzie jest złoto z Amber Gold, kto jest fryzjerem Misły, dlaczego lewacy nie mają mózgów i o co tak naprawdę chodzi Żydom

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1557678

... Mickiewicz mial racje... lecz rownoczesnie pisal. ze Polacy to... Narod Wybrany...

Historycznie - oprocz klesk i przesladowan niewiele z tych romantycznych wizji sie zmaterializowalo... a to co sie zmateializowalo bylo raczej wynikiem "pracy u podstaw" niz romantycznych wzlotow.

Pamietajmy o tym... pamietajmy tez, ze nie tylko my - Polacy mielismy trudna historie (wezmy jako przyklad - chocby historie Korei - i to nie tylko po II wojnie swiatowej, ale takze od... 2000 roku p.n.e. w ktorej istotne miejsce obejmuje brutalna okupacja japonska (1910-1945)), pamietajmy, ze mamy sasiadow, z ktorymi coraz wiecej nas dzieli niz laczy... pamietajmy, ze jeszcze nie jestesmy swiatowym ( a nawet lokalnym) mocarstwem. Robmy swoje, pracujmy i dorabiajmy sie starajac budowac uczciwe i sprawiedliwe panstwo - a nie walczyc z (czesciowo) wymyslonymi wrogami.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1557694

To niby kpiące i żartobliwe. Lecz nie zapominajmy, że ruscy, pijani i z uśmiechem na ustach, strzelali w tył głowy.

Iskandery w Królewcu są 192 kilometry od mego domu.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1557697

Nie zmarnują na Ciebie Iskandera ! Tak jak do mordów używali przeterminowanej amunicji, tak teraz wystarczą pięćdziesięcioletnie zestawy o zasięgu 250 km.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0


#1557770

Myślę inaczej: Iskandery poruszają się inaczej niż zestawy SS (bodajże) z lat 70-tych.

Lecz co istotne - ważna jest równowaga w polityce zastraszania. Oni nam tamto, to my im to. No właśnie - co?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1557796

Ten bezpardonowy atak na Polskę i Polaków - haniebne i kłamliwe oskarżenia o mordowanie Żydów i udział holokauście to jednak coś więcej niż tylko spisek ruski! Trudno sobie wyobrazić, aby sama Rosja i jej watażka Putinski byli wszechmocni i dali radę zdominować wszystkich innych graczy na światowym rynku!
Oczywiście dominują tu ruskie interesy, ale nie do pominięcia są wielkie i lukratywne korzyści i interesy wszystkich innych graczy:
- Żydów - owe 65 mld dolarów albo i znacznie więcej oraz próba zafałszowania historii i ukrycia własnej haniebnej działalności przeciw Żydom z czasów II wojny i stalinowskich zbrodni m.in. na Polakach,
- Niemców - polskie roszczenia o odszkodowania za zrujnowanie, grabież Polski w każdym wymiarze i wymordowanie ponad 3 mln Polaków,
- Francuzi i wszystkie inne państwa Europy zachodniej + ci co powyżej - utrata złodziejskich korzyści z wyprowadzania miliardów z Polski, niemożliwa obecnie w związanych z uszczelnieniem VAT'u, demaskowaniem złodziejskiej prywatyzacji także z udziałem zagranicznych podmiotów i w końcu - Amerykanie, tak ci wymarzeni sprzymierzeńcy, których nikczemni i tchórzliwi politycy już kiedyś nas haniebnie zdradzili, na konferencji w Jałcie, za naszymi plecami ustalając z mordercą komunistycznym Stalinem odebranie nam 1/3 naszego terytorium i oddanie nas w ruskie łapy, co przecież skutkowało najazdem czerwonej hołoty, w tym Żydów komuchów nkwudzistów, szpionów i innych, których tysiące, jako funkcjonariusze NKWD i SB wymordowali dziesiątki tysięcy polskich bohaterów,
- ostatecznie Żydostwo amerykańskie, które w 1943 roku, kiedy wysłannik Rządu Polskiego - Jan Karski przyjechał do Waszyngtonu poinformować o ludobójstwie na Żydach, realizowanym w Europie przez Niemców - Nazistów, później nazwanym holokaustem, Żydzi amerykańscy, którzy nie zareagowali na wiadomość o mordowaniu Żydów europejskich, nie podjęli żadnych działań, mało tego statek z uchodźcami żydowskimi nie mógł dobić do brzegu i odesłano go z Ameryki do morderców niemieckich z powrotem! Ci sami Żydzi amerykańscy zareagowali na zbrodnie dopiero długo po wojnie, kiedy nic już nie miało znaczenia i wtedy w 1947 roku utworzyli fundacje mającą na celu ratowanie dzieci Żydowskich - wtedy, kiedy zbrodniarze niemiccy-nazistowscy, przynajmniej ta część która nie pojechała do Ameryki, została skazana w procesie sądowym!
Zatem reasumując jest to spisek międzynarodowy przeciwko nam, bo tak wielu przekrętów może mnóstwo zyskać jeśli nas oplują, pohańbią, skompromitują, a w efekcie zawłaszczą ukradną o uczynią z nas niewolników, jak to było prze ponad 120 lat utraty niepodległości, a potem prze kolejne prawie pięćdziesiąt lat PRL'u!
Smutne jest to, że w tej całej gigantycznej ustawce bierze udział nasz obecny niby sojusznik - Stany zawłaszczone przez Żydostwo!!!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1557762

Witam i pozdrawiam1

 

Pierwszy raz u mnie?

W pełni zgoda, To jest spisek międzynarodowy. Lecz jak każdy spisek, ma swoich przywódców. Pomysłodawcą jest krąg właścicieli Ziemi, twórców idei NWO, którego wykonawcą jest Soros, a egzekutorem Rosja. Dalej ona rozprowadza Niemcy, Izrael, kongres USA, Francję, Włochy i kogo tam jeszcze.

Takie memento:

Najbogatszym krajem Afryki było i jest Kongo. Tak, jak my teraz, zapragnęło niepodległości i wyrwania się spod barbarzyńskiego, belgijskiego buta. Na czele stanął młody marzyciel Patrice Lumumba. Rozstrzelano go po dwóch latach walki o niepodległość. Kongo to zbyt łakomy kąsek by dać mu suwerenność. Polska to też łakomy kąsek.

 

Pozdrawiam jeszcze raz

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1557797