Wena

Obrazek użytkownika Gawrion
Blog

W ostatnich dniach odwiedziła mnie Wena. Wiedząc, że w przypadku odwiedzin tego zacnego gościa nie można przewidzieć czasu trwania wizyty (Wena lubi zmykać po angielsku, zostawiając rozgrzebaną robotę) zabrałem się czym prędzej do pracy. Tym razem natchnienie skierowane było w stronę szeroko rozumianego, tak zwanego SEO. Wielu z nas zetknęło się z SEO. Wielu z nas wie, że SEO to coś ważnego, wiemy że do zadań SEO można wynająć firmy, które wykorzystują swój tajny know-how, wielu z nas SEO kojarzy z wyścigiem popularności i pogonią za najlepszą indeksacją treści. Co to jest SEO? To ani nic tajemnego, ani strasznego. To także nic złego. To konieczność.

SEO to skrót od angielskiego search engine optimization - po polsku: optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych. Ściśle więc rzecz ujmując jest to zbiór praktyk, standardów zmierzających do jak najlepszego pozycjonowania w wynikach wyszukiwania, oparty o wiedzę dotyczącą mechanizmów indeksacji i ogólnie działania sieci.

Po co pozycjonowanie?

Większość doskonale wie. W związku jednak z tym, że nie dalej jak dziś - tu na niepoprawnych - zetknąłem się z dość dużą nieznajomością tematu, a nawet z zarzutami (sic!) dotyczącymi moich działań, napiszę kilka zdań.

Można powiedzieć: "nie ma Cię w Google, nie istniejesz". Czy nam się to podoba, czy nie podoba: Internet to rozproszona po całym świecie sieć komputerów - serwerów i maszyn klienckich. Od samych początków istnienia Internetu ludzie starali się porządkować według różnych reguł porozrzucane po różnych serwerach treśći przyznając im pewne kategorie, wagi i porządkując według wielu innych kryteriów. Tak się składa, że światowy monopol w tej branży - czy nam się to podoba, czy nie - należy do giganta Google oraz kilku innych podmiotów, którzy zasadniczo wzorują się na Googlu i są raczej tzw. smart followerami, niż pionierami. Wyszukiwarki są najważniejszym i największym źródłem czytelnika. Więc - czy nam się to podoba, czy nie podoba - chcąc zyskiwać czytelników, oddziaływać na zewnętrzny Świat i zmieniać go (a wiemy że jest wiele do zmiany), musimy walczyć (dosłownie, ponieważ wszystko się szybko zmienia) o dobre pozycjonowanie.

Drugą, troszkę młodszą od wyszukiwarkowej branżą - jest branża sieci społecznościowych. Czy nam się to podoba czy nie: fakty mówią same za siebie. Sieci społecznościowe są drugim (biorąc pod uwagę wielkości generowanego ruchu) źródłem odwiedzin na niepoprawni.pl. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że współczynnik tzw. odrzuceń (ang. bounce - ruch zupełnie przypadkowy, błędnie skierowany) dla wyszukiwarek jest zdecydowanie wyższy (nawet "najmądrzejszy" algorytm Google nie będzie tak dobry jak wymiana informacji pomiędzy ludźmi na Facebooku, Twitterze, nk, Google Plus), sieci społecznościowe stają się równorzędnie ważnym obszarem działań SEO. Chcąc zmieniać ludzi - musimy wpychać się w ich tłumy i szerzyć nasze opinie. Czy nam się podoba, czy nie podoba - największe na Świecie wirtualne skupiska ludzkie nastawione na bezpośrednią komunikację, połączone regułami relacji i wzajemnego oddziaływania opartego na tych relacjach to Facebook, Twitter - czy lubimy Zuckerberga, czy go nie lubimy. To niepodważalne założenia.

Co więc nowego dla Niepoprawnych?

1. Promocja przycisku polubień na Facebooku. Wielu z nas facebookowe wtyczki społecznościowe wydają sięstrasznie oklepane. Mi także. Miałem duże opory aby wynieść ten przycisk na górę. Fakty jednak są bezlitosne. Od momentu umieszczenia przycisku na górze zdecydowanie wzrosł przyrost polubień. Przy okazji proszę wszystkich, którzy przeczytają te słowa, którym zależy na propagacji Niepoprawnych i którzy posiadają konta na Facebooku, Twitterze, aby sprawdzili czy lubią/obserwują już niepoprawnych. To zaledwie kilka kliknięć, ale za to niesamowita promocja niepoprawnych blogerów.

2. Promocja ikonek do sieci społecznościowych. Każda strona, portal, firma, dbająca o swoje SEO posiada ikonki (linki) do swoich profili w sieciach społecznościowych. Nie jest to przypadek. Dzięki nim ludzie trafiają na profile takich portali, polecają, obserwują. Ja na początku dodałem same ikonki, następnie dodałem parę efektów, później zagłębiłem się w funkcje popularnej biblioteki javascript - jQuery - wyciskając z ikonek programistycznego soku na miarę moich możliwości. Efekt widzicie u góry.

3. Ochrona praw autorskich blogerów, komentatorów. Stworzyłem mechanizm, który do kopiowanych z portalu treści dodaje informacje o źródle z prośbą i podziękowaniem za nie usuwanie tej informacji. Większość z nas (o ile nie wszyscy) pisze za darmo, jednak większość także (o ile nie wszyscy) szanuje swoje prawa autorskie. Niestety niewielu użytkowników Internetu szanuje prawa autorskie innych osób, a wszczególności prawa autorskie blogerów. Dodatkowo - wyszukiwarki (a co za tym idzie spece od SEO) bardzo cenią linki do źródła. Im więcej w internecie linków do niepoprawnych, tym wyższy tzw. page rank, czyli ranga strony, co przekłada się wprost na pozycję w wynikach wyszukiwania. 

4. System wykrywający AdBlock Plus. Na niepoprawnych mamy kilka bannerów promujących inne internetowe inicjatywy. Bannery obsługiwane są przez osobny serwer stosowany najczęściej dla celów reklamowych. Najpopularniejszy program do blokowania reklam niestety blokuje nasze bannery. Dlatego stworzyłem mechanizm, który wykrywa AdBlocka, wysyła prośbę o odblokowanie oraz umieszcza zastępczy tekst na miejscu zablokowanych bannerów. Przez kilka godzin system zliczył około pół tysiąca akcji blokujących bannery. Jeśli tylko część ludzi zrobi wyjątki w AdBlocku - będzie bardzo dobrze.

Jak widzicie stawiam na skuteczność i promocję Niepoprawnych - Nas wszystkich! Naszych przemyśleń, opinii, diagnoz. 

Troszkę się napracowałem, a teraz odpocznę. Konstruktywne uwagi i opinie mile widziane :)

Wszystkie zmiany opisane są w historii zmian w przewodniku.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:13)

Komentarze

Właśnie zdjąłem blokadę "niepoprawnym" na AdBlocku..

 

Pozdrawiam...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

cornik Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#1453791

Impulsem był ten artykuł czy jeden z komunikatów? Jeśli nie to pierwsze to czy wszystko jest czytelne i działa jak należy? Częstotliwość wyskakującego okienka to 1/10.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1453809

Impulsem był ten artykuł czy jeden z komunikatów?
-------------------------------------------
 
Artykuł..
- Komunikat(y?) miałem wcześniej.. Zareagowałem na to, co napisałeś..
 
Pozdrawiam..
Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

cornik Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#1453878

Rozumiem. Fakt, że automaty są mało przekonywujące. Starałem się aby jednak teskst powiadomienia przekonywał :)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1453943

Bardzo cenna inicjatywa.

Jako, że obsluguję nasze łącze na Facebooku, natychmiast zauważyłem nagły wzrost zainteresowania niepoprawnymi. Liczba polubień strony, tzw. lajków wzrosła o kilkadziesiąt z dnia na dzień, wobec poprzednich kilku na tydzień i zbliżamy się do 500 polubień. Obszar zainteresowania stroną powiększył się z kilkuset do dwóch tysięcy w porywach.

Te parametry przenoszą niepoprawnych z obszaru niszowego, do obszaru stron popularnych. Jest to duży sukces, bo niepoprawni jest głównie stroną blogerską, a mniej dziennikarsko - informacyjną.

A jaki ostateczny cel sobie nakreślamy, jaki jest wzrost nowych użytkowników i powrotów starych blogerów, to wiesz tylko ty Gawrionie.

 

Pozdrawiam

 

Ps. Warto by, powiedzmy raz na kwartał, zrobić głębszą analizę statystyczną.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1453794

Ty mnie zainspirowałeś do pracy nad popularyzacją facebooka. Miałem zrobić tylko to i tak jakoś wyszła akcja łańcuchowa :) Dziękuję. Jest to przykłąd tego, jak utrzymywanie wzajemnych relacji wogóle, utrzymywanie ich na odpowiednim poziomie jakościowym, insiruje i motywuje do pracy :)

Widziałem - polubienia na FB wzrosły kilku, kilkunastokrotnie. To bardzo dobry wynik. Masz rację zbliżamy się do psychologicznej bariery 500 polubień :) Musimy pamiętać że Niepoprawni mieli już ponad 6 tysięcy ale nie mamy dostępu do tamtego konta.

Cel - ilość oczywiście, ale msuimy pamiętać w tym wszystkim o jakości. Jakości blogów, jakości komentarzy - to przekłada się na jakość czytelnika. Wartości tych poprzeczek? Jak najwyższe! :)

Analizy - ja w sumie obserwuję to na bieżąco. Notujemy stały, niski ale stabliny wzrost zainteresowania. Wzrost rejestracji, stałe powroty starych nicków blogerów i komentatorów. Jest dobrze. Przez 6 lat obserwuję stałą rotację i wypalanie się piór - zdaje się że to bardzo normalne zjawisko. Wielu blogerów, odchodzi z przyczyn naturalnych.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1453812

Odblokowałem wczoraj, natychmiast po otrzymaniu informacji o blokadzie.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1453799

Czyli działa :) Dzięki!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1453813

Wyłączyłam blokowanie zgodnie z Twoja instrukcją ale za to zniknęły mi wszystkie teksty postów. Nie mam zielonego pojęcia czemu.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#1453832

Ja dziś naprawiałem inną dodaną funkcję związaną z generowaniem meta tagów (Open Graph, tagi "og") dla facebooka. Chwilowo mogły być problemy z wyświetlaniem strony. Teraz już działa sprawdzony kod - powinno być ok.

Jeśli nadal nie jest ok: włącz spowrotem blokowanie reklam - sprawdzimy czy jest tu jakiś związek.

Jeśli problem nadal występuję proszę prześlij mi PW ze szczegółowym opisem błędu.

Pozdrawiam

EDYCJA: faktycznie była mała usterka związana z konfiguracją widoku pola treści. Naprawione! Dzięki za info!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1453833

Widocznie w nieodpowiednim momencie weszłam ze swoją radosną twórczością w usuwaniu blokady. Teksty już są.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#1453899

Piszesz: "zetknąłem się z dość dużą nieznajomością tematu, a nawet z zarzutami (sic!) dotyczącymi moich działań",



Źródło: http://niepoprawni.pl/comment/reply/96448#comment-form

© Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :) <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

To zapewne do mnie. 

Obszerne wyjaśnienie do @jazgdyni napisałem już na moim blogu:

"Już pozamiatane?"

Źródło: http://niepoprawni.pl/blogi/miarka
© Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :) <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

Tu dodam jeszcze:

To już się dzieje. Weźmy takie wpisy @jazgdyni. Trzeba by wszystko totalnie krytykować – tak bardzo są przesiąknięte poprawnopolitycznością, zapewne z fejsbukowej inspiracji.

A że całe to zbliżenie do FB to jego wniosek, to źle to rokuje.

Druga sprawa, która źle rokuje, to że już zadecydowano o nas bez nas.

Nadto mówi się, że to tylko nasza reklama. Bezpłatna? Ciekawe.  I to tylko w jedną stronę, świecąc światłem naszych  idei, natomiast bez wzajemnego przenikania na nasz grunt ich ideologii? Kto w to uwierzy?

Czyż to nie „pokłon szatanowi”?

Pozdrawiam

miarka

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1453881

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Prorok cy co? Pozdrawiam:-)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1453891

Wybacz mi ale Twoje insynuacje, że promuję portal po to żeby podstępnie i intencjonalnie dzielić, kłócić ludzi, żeby walczyć z prawymi wartościami, odbieram jako podłe, bezpodstawne oszczerstwa. Tym jest Twój wpis. To co robisz jest podłe i bezczelne - bo jak można nie zauważać tego, że masę czasu poświęcam na portal, po to aby promować równieć to co piszesz Ty (sic!). Piszesz o wielkich wartościach a sam jesteś podłym egoistą z zanikami empatii i szacunku do pracy innych osób.

Jeśli nie chcesz być tu promowany i korzystać z mojej pracy i innych osób z Redakcji czy stowarzyszonych z Redakcją. To załóż sobie bloga gdziekolwiek i pisz w swojej pustelni. Będziesz sam ze swoimi filozofiami.

Twój komentarz do Jazgdyni to masa filozoficznego słowotoku.. Nic z tego nie można zrozumieć. Zamiast silić się na tak "madry" wydźwięk, zakasaj rękawy i po cichu, bez poklasku innych coś zrób. Samodzielnie coś zrób i nam pokaż.

Nawet jeśli Ci nie wyjdzie to będzie bardziej pożyteczne niż sianie fermentu i podważanie zaufania do ludzi którzy tracą wiele prywatnych godzin, weekendów aby utrzymać i obsługiwać portal.

I niech Cię nie dziwią moje ostre słowa - akcja rodzi reakcję. Nie byłoby moich słów gdyby nie Twoje insynuacje i oszczerstwa. Bierz odpowiedzialność za swoje słowa - stawiasz je publicznie.

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1453892

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

wybacz,z całym szacunkiem do Ciebie,..ale nieco  inaczej odebrałam wpis miarki.Dziwię się że tak nerwowo zareagowałeś. Nikt nie podważa Twojej troski o portal , Twojego wkładu czasu i pracy w jego utrzymanie na dobrym poziomie.Jeżeli dopatrzyłeś się tam dwuznaczności,które cIę tak zbulwersowały,  to dotyczyły one zapewne współpracownika,który Cię skierował na Facebook.Moim również to nie był dobry pomysł,bo nie rzuca się pereł między wieprze.Ale Twój portal, Twoja wola i Twój dobór współtowarzyszy,A że obniżają Twój autorytet...to już całkiem inna sprawa.Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1453896

wpis był skierowany do mnie, także odebrałem do chyba najlepiej ze wszystkich. Rozumiem go zgodnie ze znaczeniem słów - ich desygnatami i semantyką - w języku polskim. Między wierszami także się sporo czyta choć w wierszach wszystko jasne.

Do Jazgdyni można mieć różne zastrzeżenia - dotyczące jego porywczości - ale ten jego pomysł jest bardzo dobry.

Wyznacznikiem przydatności współpracowników jest ich skuteczność, lojalność, ofiarność, poświęcenie. O potrzebie pomocy piszę przy wszelkich okazjach - kieruję apele do wszystkich. Jazgdyni jako jedna z niewielu osób napisał do mnie że jest w stanie pomagać i postanowił poświęcać swój prywatny czas aby wspierać Redakcję w realizacji misji. Należy się mu moja wdzięczność i szacunek. I ten szacunek i wdzięczność ma. A każdy ze swoimi wadami i zaletami jest sobą i odpoiwada sam za siebie.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1453907

... ten pomysł jest bardzo dobry?

Był taki skecz Laskowika, kiedy to diabeł handlował z aniołem. Anioł zyskał, bo dostał dwa rogi za jedno skrzydło... tylko drobiazg - nie mógł już latać.

Brudnemu w kontakcie z czystym chodzi przede wszystkim o to, by czystego ubrudzić choć trochę...

A więc to oni nas będą promowali, czy my ich?

Pozdrawiam

miarka

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1453916

Rozumiem iż wierzysz, że Twoja praca przyniesie dobre owoce. Rozumiem, że Cię uraziłem osobiście, bo traktujesz swoją tu pracę jak swoje dziecko. A więc przepraszam.

Niemniej jednak zrozum i moją troskę o portal, o to byśmy pozostali niepoprawni, o to byśmy zmierzali do bycia wspólnotą. Może jednak przyznasz mi rację.

Pozdrawiam

miarka

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1453898

Przeprosiny przyjmuję.

Wspólnota i tożsamość - mamy konta na Facebooku, Twitterze, nk, G+. Obsługuję te konta i nie zauważayłem aby w jakikolwiek sposób zmieniło się moje poczucie tożsamości, świadomości. Oberwuję za to wzrost zainteresowania naszym portalem.

Naszym celem powinno być przekonywanie nieprzekonanych. Jeśli nie będziemy naszym myśleniem oddziaływać na innych to będziemy nieskuteczni. Jeśli będziemy nieskuteczni, to filozofować o potrzebie zmian będą i nasze dzieci, jak nie wnuki.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1453905

Wybacz, ale ja nie udzielę ci obszernej odpowiedzi.

 

Kompletnie ciebie nie rozumiem i oświadczam, że nie będę się starał ciebie zrozumieć.

Reprezenujesz głebie absolutu niedostępną dla normalnych ludzi.

 

Ps. Może zaczniesz studiować filozofię, to coś ci się uprości

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1453897

Obok pan Mojsiewicz podaje:

"Strona o charakterze pedofilskim nie narusza „standardów Facebooka „....”"Najseksowniejsze 4 5 i 6 latki" - tak nazywa się strona Facebooku, na której regularnie wrzucane są zdjęcia małych dziewczynek, a użytkownicy oceniają ich urodę. Bardzo często w bardzo niewybrednej formie. Mimo licznych zgłoszeń, administracja Facebooka. Ten sam profil wielokrotnie blokował użytkowników i treści krytyczne wobec homolobby. „...” Zapoznaliśmy się ze stroną zgłoszoną przez Ciebie, ale nie stwierdziliśmy, by naruszała ona Standardy Społeczności - taki komunikat od szefostwa amerykańskiego serwisu otrzymuje wielu użytkowników, którzy postanowili zgłosić stronę na Facebooku, publikującą zdjęcia kilkuletnich dziewczynek. Mimo ewidentnego jej charakteru (jeden z podpisów zdjęcia z oblaną mlekiem dziewczynką brzmi "wiek nie ma znaczenia"), strona nadal funkcjonuje.  ….(więcej 



Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/marek-mojsiewicz/korwin-mikke-o-seksedukatorach-zabic-kurwa-tych-ludzi

© Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :) <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

miarka

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1453903

Ja zamiast biadolić nad takim stanem rzeczy dodałem na wszystkie nasze 4 kanały w sieciach tę skandaliczną informację odpowiednio ją komentując. Uważam to za o wiele bardziej skuteczne działanie od izolowania sięi biadolenia że Facebook to szatan..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1453911

... że w świat poszło że nie informacja jest skandaliczna, tylko skandaliczne jest to, co ona opisuje, gdzie to opisuje  i o skandalicznych standardach fejsbuka :-)

Tylko czy jesteśmy w stanie ich korygować na każdym kroku? Czy można zawracać Wisłę kijem? Przecież to moloch.

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1453912

Strona już jest zablokowana dzięki reakcji ludzi, dzięki nagłaśnianiu tego w mediach (w tym społecznościowych), dzieki zgłaszaniu strony jako naruszającej prawo.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1453919

Zwróć jednak uwagę, na to, że było to "dzieki zgłaszaniu strony jako naruszającej prawo"!

A jakby prawo w tym temacie nic nie mówiło? Czyż nie uprawialiby swojego procederu dalej?

Standardy prawne to stanowczo za mało dla życia publicznego. Bo przyszło by czekać z reakcją na zło, aż moralne prawo zostanie uchwalone.

A wtedy już zło by się stało, bo niemoralny, demoralizator, nawet zbrodniarz już by swoje zrobili, a ich długotrwała bezkarność zachęciłaby innych do czynów podobnych. Byłoby już wiele faktów dokonanych, wiele precedensów. Mogliby nawet uzyskać wpływ na prawodawców, psychiatrów, czy autorytetów i blokować uchwalenie prawa.

Zwróć uwagę, że gdyby nie priorytet moralności, to prawo mogłoby być dowolne - według widzimisię aktualnego kacyka - czyli patrząc szerzej byłoby to bezprawie.

Pozdrawiam

miarka

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1453922

Nieliczne witryny mogą zaistnieć bez seo - pozycjonowania. Trzeba mieć ekskluzywne, niesamowite treści żeby uczynić witrynę znaną. Większość musi pozycjonować a szczególnie w branży finansowej, w której różne kombinacje http://www.proseo.edu.pl/pozycjonowanie-stron-finansowych-z-malo-atrakcyjna-trescia/ pozycjonerskie uskuteczniają, byle nie podpaść Google który karze spadkiem za pozycjonowanie niezgodne z wytycznymi. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1558455