Niepoprawni jako koncern multimedialny

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Blog

Nie pytaj, co „Niepoprawni” mogą dać Tobie. Zapytaj, co TY możesz dać „Niepoprawnym”.

Co jakiś czas pojawiają na Niepoprawnych postulaty poszerzenia formuły portalu (ostatnim razem, o ile niczego nie przegapiłem, były to notki Błędu w systemie o telewizji i gazecie), tak by z platformy blogerskiej przekształcił się w coś na kształt, że tak huknę z grubej rury, blogerskiego koncernu multimedialnego. Dorzucę i ja swoje trzy grosze.

I. Telewizja.

Spójrzmy jak robią to inni: „Niezalezna.pl”, „Rzepa”, „Fronda” itd. dysponując o wiele większymi możliwościami logistyczno – finansowymi ograniczają się do „okienek” w których można obejrzeć kilkuminutowe materiały. Radziłbym zacząć od tego. Jeżeli taka konwencja zacznie funkcjonować, będzie można pomyśleć o rozwoju.

Istnieją serwisy typu „You Tube”. Nic nie stoi na przeszkodzie, by każdy z nas, kto czuje się na siłach, wrzucał swoje, autorskie materiały wideo. Mogą to być krótkie wideofelietony, jakie nagrywa np. Jan Pietrzak, jakieś wywiady, teledyski... (polecam tu blog muzyczny Radka K.). Materiały opatrzone byłyby logiem „Niepoprawnych”, a odnośniki do nich mogłyby widnieć w stosownym „okienku” na Stronie Głównej, tak jak jest to na innych portalach (ew. w dziale „Multimedia”).

Drobny szkopuł: potrzeba „tylko” 1-2 osób, które systematycznie koordynowałyby projekt, aktualizując „okienko” na SG w miarę napływania kolejnych (podkreślam jeszcze raz – autorskich!) nagrań.

Ważne! Niezbędne jest, niestety, korzystanie z zewnętrznych serwisów „YouTubo-podobnych”, gdyż z tego co się orientuję, umieszczanie większej ilości materiałów multimedialnych kompletnie „zamuliło” by serwer.

No, chyba, że wśród licznych Niepoprawnych blogerów znalazłby się dobry wujek gotów zasponsorować oddzielny serwer na potrzeby Niepoprawnej.tv... i wziąć odpowiedzialność za powodzenie projektu ;)).

II. Gazeta.

„Niepoprawni” mają zaczątek darmowej gazety – jest nim Biuletyn zawierający najciekawsze teksty, który każdy z nas może pobierać w PDF, wydrukować i kolportować we własnym zakresie. Potencjalny zasięg takiego biuletynu to Polska i nie tylko, bo wszak pisują tu również blogerzy mieszkający za granicą.

I znów, jak z telewizją – nic nie stoi na przeszkodzie, gdyby kilka osób mających pojęcie o grafice zadeklarowało pomoc, tak, by biuletyn z tekstami ukazywał się w formie, powiedzmy, „Niepoprawnego Tygodnika”. A kolportaż – tu trzeba polegać na nas samych. Wnosząc z ilości przychylnych komentarzy pod notkami Błędu w Systemie nie powinno być problemów, prawda? ;))

Gdy ta formuła zacznie funkcjonować – będzie można pomyśleć o rozwoju.

III. Nie obciążać Administracji!

Ważne jest, żeby zarysowanymi projektami nie obciążać Administracji na zasadzie „weźmy się i zróbcie”. Admini i bez tego mają od groma roboty i doprawdy nie wiem, jak znajdują czas na życie prywatne między obowiązkami w „realu” a „portalową” mrówczą pracą. Dlatego trzeba nowych osób, które „pociągnęłyby” Niepoprawną.tv i gazetę.

Osoby, które byłyby chętne, muszą jednak zdawać sobie sprawę z tego, czego się podejmują. Zadeklarowanie się oznacza bowiem żmudną, systematyczną, nieodpłatną orkę, kosztem własnego wolnego czasu – nawet gdy się nie chce, nawet gdy początkowa oglądalność/poczytność niewielka itd. Dotyczy to także tych, którzy zobowiążą się dostarczać własne materiały do Niepoprawnej.tv, czy drukować i kolportować Niepoprawny Tygodnik (tu wchodzą w grę dodatkowo koszty własne – papier, toner).

Krótko: zadeklarowałeś jeden materiał wideo tygodniowo – to rób i nie kwękaj! Zadeklarowałeś kolportaż gazety – jak wyżej.

Innymi słowy: nie wystarczy dobry pomysł. Trzeba konsekwencji w realizacji.

IV. Co mogę dać z siebie?

Zresztą, opiszę to na własnym przykładzie. Nie płodzi mi się tekstów lekko, na dodatek nie lubię pisać byle jak i byle czego, zatem staram się, by moje notki miały przejrzysty układ graficzny, zajawkę, linki, tagi, ilustrację itd. Powód? Męczy mnie czytanie niechlujnie zredagowanych wpisów (zwłaszcza takich pisanych „ciurkiem” - bez podziału na sekcje, akapity, z literówkami, błędami stylistycznymi...), więc sam staram się dbać o formę. Ma to jednak swój koszt – czas.

Napisanie i auto-redakcja notki, włącznie z końcowym „dopieszczeniem” na blogu zajmuje mi kilka godzin, czyli... całe popołudnie (wieczór). Narzuciłem sobie rygor dwóch notek tygodniowo, więc są to już dwa popołudnia (wieczory). Prócz tego, nagrywam 2-3 teksty dla Radia, co łącznie z obróbką dźwięku zajmuje każdorazowo kolejne godziny. Audycje są dwa razy w tygodniu, zatem blogowanie, plus nagrania to... od pyty czasu.

Nie chwalę się, ani nie uprawiam tu „blogerskiej martyrologii”, obrazuję jedynie, czego będą musieli podjąć się chętni do wzięcia udziału w telewizyjnym, bądź gazetowym projekcie. Dzień w dzień. Tydzień w tydzień. Przez miesiąc... kwartał... rok... dwa lata...

Dlatego zastanówmy się: co każdy z nas może dać od siebie?

Od jakiegoś czasu mam kamerę internetową. Jeżeli okaże się, że za jej pomocą można nagrywać „na twardzielu” materiały wideo (nie wiem, nie próbowałem) i opanuję resztę technikaliów, byłbym w stanie nagrywać na potrzeby Niepoprawnej.tv jeden krótki (ok. 2 minut) wideofelieton tygodniowo. Prócz tego, służę swoimi tekstami do gazety.

Tyle mogę ja. Dopraszam się o przelicytowanie.

Najważniejsze: Nie pytaj, co „Niepoprawni” mogą dać Tobie. Zapytaj, co TY możesz dać „Niepoprawnym”.

***

Nie chcę, broń Boże, komukolwiek podcinać skrzydełek. Staram się po prostu unaocznić konsekwencje podjęcia się realizacji blogerskiej telewizji czy gazety. Na początku jest entuzjazm, potem zaś monotonna rutyna i – ewentualnie - satysfakcja z dobrze wykonanej, nikomu niepotrzebnej roboty ;)).

Niczego tak bym nie pragnął, jak tego, by Niepoprawni stali się blogerskim „koncernem multimedialnym”.

Do tego trzeba ludzi, ludzi i jeszcze raz ludzi. Są chętni?

Gadający Grzyb

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)

Komentarze

Kto stoi w miejscu, ten się cofa! Więc trzeba się ruszać!!! Mam nadzieję, że Twój pomysł będzie punktem wyjścia do dyskusji pt. "Co dalej z Niepoprawnymi?". Liczba Czytelników rośnie - jest o czym myśleć!

Pozdrawiam serdecznie
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
1
Vote down!
0
#104669

Że tak to ujmę , cholernie potrzebny wpis . Poruszyłeś temat jak najbardziej na czasie . Zastanawiam się skąd "przylazła" ta niska punktacja ..Zresztą to nie ważne .

Każde działanie które przyspieszyłoby choć o moment upadek tej POrąbanej formacji zasługuje na pochwałę .

/10 pkt/

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/
/Klub GP w Opolu/

Vote up!
1
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#104679

musza sie wykazać

_________________________________________________________ „Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Vote up!
0
Vote down!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#104749

Czytam niemal systematycznie niepoprawni.pl od dłuższego już czasu (pół roku?). Zarejestrowałem się jako gaj123 po raz pierwszy na tym serwisie dopiero wczoraj. Czytając regulamin dowiedziałem się, że ocena dostępna jest takiemu nowemu użytkownikowi od poziomu 50 posiadanych punktów. Do tego czasu aparat forum ocenia za mnie 'automatycznie', cokolwiek ma to znaczyć. Na razie więc musi Gadającemu Grzybowi wystarczyć moje pisane poparcie. Pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
0
#105014

te wszystkie nowinki są dla młodych zdolnych, będę kibicować, ja tu tylko komentuje.....10

Vote up!
0
Vote down!
0

Marika

#104681

Pan ma znaczne parcie na szkło. Panu w głowie cytuję: "koncerny multimedialne". Oryginalny tekst zdaje się brzmiał: "Coś TY zrobił dla realizacji planu?" (wszystkie znaki w tym CASE zachowałem).

Vote up!
0
Vote down!
-1
#104687

Ja? Parcie na szkło? Bardzo konstruktywna krytyka, że tak się wyrażę... i tak, wiem jaki był oryginalny tekst, bo sam przerabiałem ;)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
1
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#104696

A plakat pochodzi z czasów pięciolatki, którą przed terminem w sześć lat zrealizowano. Jedyna przedterminowa.

Vote up!
0
Vote down!
0
#104743

[quote=gaj123]Pan ma znaczne parcie na szkło. Panu w głowie cytuję: "koncerny multimedialne". Oryginalny tekst zdaje się brzmiał: "Coś TY zrobił dla realizacji planu?" (wszystkie znaki w tym CASE zachowałem).[/quote]

Nie chcę wyręczać GG ale pozwolę sobie na małą wkrętkę . Otóż nawet tym "zamulistym atriadnym bajcom" zdarzało się popełniać w przypływie szaleństwa jakieś mądre w miarę sentencje ..

Tą można ze spokojem zaadoptować na nasze potrzeby , jest w sam raz .

Z drugiej strony co za czujność ...

;-)

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/
/Klub GP w Opolu/

Vote up!
1
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#104700

Dzięki za słowa poparcia. Są chętni do pracy przy projektach TV lub gazety? Palec pod budkę...
Jak ktoś nieśmiały, to może zgłaszać akces na privie lub mailem do Administracji;)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
1
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#104690

to gosudarstwiennyj awiacjonnyj je...łop - adin, dwa tri.

faktycznie czujni są !

GG pomysł swietny, trzeba tylko ludzi ochotnych. _________________________________________________________ „Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Vote up!
0
Vote down!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#104748

bardzo sprawnie.

Ja się zgłaszam do Biuletynu. Faktycznie - powinno się zacząć od czegoś małego. Pomysłami rzucać łatwo (mi przyszło łatwo :-( Kiedy jednak zaczynasz drukować takie Karty Prawdy dla przykładu (pomysł Szuana) to dociera do Ciebie, że jest to np. koszt typu 100 zł. Który ponosisz ze swoich pieniędzy, które musisz zarobić. Bo pomocy z Zachodu nie będzie :-)

Jednak kiedy powiedziało się A, trzeba powiedzieć B.

Faktycznie, zacznijmy może od osobistej deklaracji (przysięgi? :-), że każda podpisująca się pod tym osoba będzie drukować i kserować taki Biuletyn np. w ilości 500 sztuk i rozprowadzać u siebie na kwadracie (skrzynki pocztowe, tablice ogłoszeniowe itd.). To koszt około 150 zł plus wolontariat typu łażenie z ulotkami. Kto jest gotów?

Druga sprawa: skoro udało się z Krzyżykami Smoleńskimi - zbiórka, wysyłka itd. Skoro serwis utrzymywany jest z pieniędzy darczyńców to może udałoby się zebrać jakieś sumy także na druk? Grunt to przejrzystość - coś jak w Trwam - cotygodniowe lub comiesięczne podziękowania dla darczyńców, sprawozdania finansowe z terenu - faktury za toner lub druk. Wszystko jest do zrobienia. Pytanie jednak - czy wychodzimy na powierzchnię? Co prawda nie wątpię, że jesteśmy inwigilowani, jednak czy jesteśmy gotowi na porzucenie pozorów anonimowości?

Pozdrawiam.

Ps. Proszę o polemikę - najlepiej pocieszającą i pełną ciekawych pomysłów :-)

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Vote up!
0
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#104752

Druga część, krótka:

Telewizja faktycznie musiałaby istnieć na oddzielnej platformie. Ja osobiście myślałem raczej o wykorzystaniu potencjału wielu niepoprawnych twórców na youtube. Jeden z nich wkurzony cenzurą na tym portalu, założył własną stronkę o podobnym profilu:
http://crusadenr.com/

Połączenie talentu tych przeważnie młodych ludzi z liczbą wejść na portal niepoprawnych plus komentarz ciekawych blogerów "na żywo" mógłby okazać się ciekawą platformą multimedialną nazwaną na wyrost "telewizją".

Pozdrawiam.

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Vote up!
0
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#104753

Właśnie - warto by dotrzeć do tych twórców i jeśli spodoba się nasz portal - namówić do współpracy.
Dobra, idę spać. Pogadamy jeszcze jutro. Dzięki za odzew:)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
1
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#104758

Jednak może się tym zająć tylko osoba, która już zajmuje się tworzeniem takich filmów na youtube. JEST KTOŚ TAKI WŚRÓD BLOGERÓW? Chyba Ponury Wtorek robił jakieś filmiki?

pozdrawiam

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Vote up!
1
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#104790

Wreszcie konkretna deklaracja :) Co do ilości - niech każdy kolportuje ile może, bez ustanawianie twardych norm - to i tak będzie więcej niż dziś. Formy kolportażu mogą być różne - wśród znajomych, rozklejanie na słupach ogłoszeniowych, zostawianie po kilka, -naście sztuk na ladach w "znajomych" sklepach. Łażenie po domach, czy rozdawanie na ulicy - nie wiem. Ludzie mogą potraktować nasz biuletyn jako reklamowy śmieć i bez czytania wyrzucać do kosza. Ale gdyby jeden czy drugi Niepoprawny miał "chody" w parafii, może dałoby się kolportować w kościołach...

Główna potrzeba, to ludzie jako tako obeznani z grafiką, którzy co tydzień (lub dwa)dokonywaliby selekcji najciekawszych tekstów (i rysunków)i "składali" je w gazetową formę łatwą do druku w PDF. Dałbyś radę?

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
1
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#104757

tzn.

a) z chęcią wziąłbym się za to

b) potrzebuję trochę czasu, żeby przypomnieć sobie jakiś program do składu (LaTeX?)

c) kto mógłby zrobić nagłówek NIEpoprawny Tygodnik? ja się tego nie mogę podjąć :-)

d) jak już pisałem, uważam, że obecnie stać nas na dwustronne A4 - tylko jak to robimy? na A5 i składamy na pół, żeby troszkę poważniej wyglądało?

czekam na twórcze rozwiązanie moich wątpliwości

pozdrawiam

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Vote up!
0
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#104796

nie trzeba wyważać otwartych drzwi. czy zawsze
trzeba wszystko zaczynać od nowa? biuletyn jest
opracowany - wystarczy wypełniać go treścią.
na razie starczy 1 kartka A4. zamiast dyskutować
trzeba robić przynajmniej to.

Vote up!
0
Vote down!
0
#104837

i mówią mi, że optycznie kartka A4 słabo wygląda. Lepiej, żeby to chociaż na raz było "złożone".

Po drugie - jednocześnie, gdyby było troszkę kaski, można robić takie "półplakaty" z jednym, dwoma tekstami plus reklama mediów blogerskich - żeby to wieszać na tablicach informacyjnych w blokach. Masz cztery kartki i blok "zrobiony". Zaznaczam jednak - wszystko zależy od ciecia :-) Ja np. robiłem coś takiego i zawsze mi zrywali. A teraz jak eseldówa się reklamuje bezprawnie w ten sposób przy wyborach - to wisi :-(

Żeby przyspieszyć proces klejenia wystarczy zamiast zszywek i taśm wcześniej przygotować sobie kartki z taśmą dwustronną (na obu końcach A4). Robota idzie wtedy jak po maśle i spacer po kwadracie przyjemny :-)

Przepraszam, że piszę takie pierdoły, ale czasem najprostsze rzeczy techniczne nie mogą jakoś wpaść do głowy.

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Vote up!
0
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#104840

może wygląda źle, ale jest funkcjonalne -
nie trzeba jej składać, na A5 trzeba użyć mniejszej czcionki, bo więcej marginesu i duże bukwy źle wypadają, dobrze zaplanowana pierwsza strona A4 daje nam "plakat".
poza tym nie zaczynajcie tworzyć GAZETY... od nowa. kto wybierze materiały do nowego biuletynu, kto poprawi błędy przed i po składzie, kto złoży do formatu .pdf, kto chętny do drukowania i kolportażu, kto dołoży się do druku i rozprowadzania przez pocztę? korzystajcie z tego co jest, a nie zastanawiajcie się nad winietami, nagłówkami i innymi szczegółami. ja już to przerabiałem wiele razy przy różnych okazjach "projektów".

gazetka A5 to ulotka
A4 to biuletyn
o gazetce można mówić przy składanej A3

Vote up!
0
Vote down!
0
#105098

niepoprawne teksty, dla tych, co przyjda po mnie.

_________________________________________________________ „Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Vote up!
0
Vote down!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#104858

Dobosz

ja mogę przygotowąc winietę

Vote up!
1
Vote down!
0

Dobosz

#105001

ze z zachodu pomocy nie bedzie? Jak bedzie trzeba to tez , ile bede mogla, to pomoge.Mysle ze inni tez. Ziarnko do ziarnka......

Vote up!
1
Vote down!
0
#104759

Ja też pomogę ile będę mógł (jako zachód).
Myślę, że trzeba założyć na ten cel osobne konto i znaleźć jedną odpowiedzialną osobę (wiem, że admini niepoprawnych mają wiele pracy, ale skoro na tym portalu się spotykamy to może oni)
Moim zdaniem musimy zbierać pieniądze bo bez tego nic nie ruszy.
germario

Vote up!
1
Vote down!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#104952

Bo najlepsze zabawki jej nie zastąpią.
Ponadto pragnę, by na forach było mniej funkcjonariuszy partyjnych bez wizji i marionetkarzy, a więcej ludzi wolnych i myślących.

Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
0
#104764

wydawanie biuletynu/gazety, żeby ukazywał się często, wymaga dodatkowych kadr.
ale jeszcze ważniejsze są kadry do drukowania i rozprowadzania. bez tego sens składania gazetki jest praktycznie żaden. może, w przyszłości wprowadzilibyśmy własny druk i rozprowadzanie przez pocztę... ale na to trzeba mieć środki.

Vote up!
0
Vote down!
0
#104774

No właśnie.

Patrząc na to realnie, stać nas obecnie (i to tylko niektórych) na druk dwustronnej gazetki. W moim przypadku wszystko zależy od nakładu - jeżeli dwutygodnik to nakład 250. Jeżeli tygodnik - to 125 (śmiesznie troszkę).

Moim zdaniem kluczem jest rozpropagowanie idei druku i kolportażu. Jak promocja akcji Intuicji? Jeżeli to zostanie odpowiednio rozpropagowane, to istnieje szansa, że będę mógł na druk zbierać drobne datki u siebie. Tak, jak było z Krzyżykami. Muszę mieć jakąś podkładkę, że to się dzieje także w innych miastach Polski.

Potem przychodzi czas na rozliczenie. Tutaj mogłoby to być np. zdjęcie rozłożonego nakładu na dany tydzień? U mnie w mieście to raczej jasne - fakturka :-)

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Vote up!
0
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#104789

Może by tak włączyć biuletyn NP do czytania obciachowych gazet? Ale to zależy nie tylko od Niepoprawnych, ale też organizatorów akcji Intuicji...

Pozdrawiam
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
1
Vote down!
0
#104823

Dzięki.

I oto chodzi - słowa wsparcia są wspaniałe, ale świetne pomysły jeszcze lepsze! :-)

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Vote up!
1
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#104827

Nie byłoby tego pomysłu, gdybyś nie wspomniał Intuicji! To się nazywa burza mózgów...

Co Ty na no Intuicjo?

-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
1
Vote down!
0
#104833

poczekamy na odzew? :D
czy będziemy prosili?

Vote up!
0
Vote down!
0
#104834

Więc lepiej bezpośrednio u niej na blogu lub na priva.

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Vote up!
1
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#104842

ja tam nienawykły do proszenia jestem...
chociaż uważam, że włączenie biuletynu byłoby naturalne, a to ze względu, że Ob-Ciach rozwija się także na nppl.

ciekawe czy Rzepa zostanie włączona po "ciekawostce" w felietonie Zaremby.

Vote up!
1
Vote down!
0
#105138

ale jeszcze się nie odezwała :-)

pozdrawiam

ps. mam nadzieję, że Rzepa nie! o Allahu! z tekstem Wołka na pierwszej stronie??? :-) :-) :-)

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Vote up!
1
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#105219

..zamiast płacić abonament RTv,wpłacać te kwoty na abonament "Niepoprawnych" ?  Telewizory można wyrzucić...paskudnie jonizują powietrze...

Vote up!
1
Vote down!
0
#104829

mamy w internecie...

Wystarczy, żeby Ci którzy wchodzą na NP (podobno około 20 tysięcy miesięcznie) i używają netu (więc tele im niepotrzebne) wpłacili złotówkę!

To byłoby coś!

Początki są zawsze trudne. Pamiętajmy. Ale o. Rydzykowi się udało, prawda?

Pozdrawiam.

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Vote up!
1
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#104831

Jestem za.Sama chętnie wpłacę jakąś kwotę.

Vote up!
0
Vote down!
0

Janowa

#104835

powiedzmy, że mamy dostępne 4 strony A5. To niewiele miejsca.

Teksty na NP są różne co do ilości znaków, więc powinniśmy to jakoś podzielić sensownie, żeby zmieścić jak najwięcej treści. Żadnych wierszy po pierwsze :-) Po drugie Blogerzy muszą godzić się na cięcia niestety :-(

Na jedynce oczywiście główne wydarzenie tygodnia - teraz np. Marsz Niepodległości.

Na 2 stronie temat polityczny (międzynarodowa też!) - najlepiej o jakieś manipulacji merdiów.
Na 3 stronie powinny być (wg mojej opinii) sukcesywnie umieszczane materiały dotyczące Smoleńska.

Strona 4 to promowanie akcji obywatelskich oraz Kącik Manipulatorów: z wymienionymi w punktach manipulacjami merdiów z danego tygodnia (najlepiej z podaniem linków do tekstów obnażających manipulację)

Plus darmowa reklama takich mediów jak blogpress blogmedia niepoprawni.

Teksty uzpełnione przez rysunki Deszowego lub Dobosza (niestety - najlepiej wersja czarno biała :-(

To na początek.

Ktoś ma lepsze pomysły? Bo wiem, że to "słabo" wygląda - ale realia staram się szanować :-)

Pozdrawiam.

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Vote up!
0
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#104836

chetnie pomogę

Vote up!
0
Vote down!
0

Dobosz

#104852

Jestem za,deklaruję stałe wpłaty,drukowanie i rozpowszechnianie biuletynu.

Vote up!
0
Vote down!
0

dopalacz

#104855

na ile kogo stać.

Ja deklaruję 20,- miesięcznie( emerytura), płatne do kazdego 5-go dnia miesiąca.Być może w porywach wiecej.

Konto jak przy krzyżykach?

Prosze o informacje, bo zacząć chce dzisiaj. To bedzie stałe zlecenie bankowe. _________________________________________________________ „Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Vote up!
0
Vote down!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#104856

no cóż GG, bez administracji się tutaj nie obędzie :-) - skoro są już deklaracje to powinien być stworzony nowy wątek typu: akcja :-)

ciekawe, czy umrze śmiercią naturalną :-(

pozdrawiam

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Vote up!
0
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#104896

No - burza mózgów jak się patrzy! :) I konkretne deklaracje - to jeszcze lepiej :))) Dobrze!
Jak na złość w ten weekend mam najmniej czasu. Za jakąś godzinkę muszę wyjechać :(
Słuchajcie - zgłaszajcie pomysły, dyskutujcie, ja odezwę się jutro wieczorem!
Nie pozwólcie, by pomysły "wystygły"! Do jutra!

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#104873

Grzybie, wieki szacun za to co robisz...

Vote up!
0
Vote down!
0

mirek603

#104885

proponuję działać chałupniczo.

Wydrukować coś istotnego i podrzucać w różne miejsca. Nie każdy ma internet.

Dzis wydrukowałam sobie (?) ITI powstało na zlecenie służb. Brzmi oszołomsko,prawda? Sprawdź

Informacje o produktach ITI :  ]]>http://pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_ITI]]>

(telewizja, prasa,  platformy cyfrowe,  rozrywka, nowe media) m.in. TVN, TVN24, Onet, Pascal, SilverScreen, cyfra „n” …       to samo podesłałam e-mailami. 

Ostatnia strona z uwagą "PODAJ  DALEJ" 

Dlaczego wpisują sie te głupie informacje ???

Pomóżcie ! Co robie " nie tak" ?

_________________________________________________________ „Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Vote up!
0
Vote down!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#104904

format danych -
musi być pełny html, żeby wyświetlać skopiowane treści, w których znajdują się przeróżne znaczniki.
zmieniłem format

Vote up!
0
Vote down!
0
#105093

CZY MOGĘ NA COŚ SIĘ PRZYDAĆ? JESTEM EMERYTEM, WIĘC MAM TROCHĘ WOLNEGO CZASU. CZEKAM NA JAKIEŚ ZADANIE, ZADANIA.

PS.Przepraszam, że dużymi literami, ale chciałem być zauważony.

Pozdrawiam serdecznie autora i wszystkich prawdziwych patriotów.

Vote up!
0
Vote down!
0
#104930

Ano są !

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#104986

Namówię męża do pomocy.Jest on byłym redaktorem gazety lokalnej.Umie składać i korzystać z odpowiednich programów.Ma dużo czasu,jest na emeryturze.Jeśli by się przydał to byłoby miło.kobieta pracująca

Vote up!
0
Vote down!
0

kobieta pracująca

#105011

1. Telewizja jest konieczna lecz czy stać nas na nią ? Zacznijmy od polecania w wyeksponowanym oknie na głównej stronie to co zostanie uprzednio wrzucone na YouTube( to co niepoprawni niejednokrotnie polecają swoim czytelnikom bloga

Na YT był popularny słynący z doskonałej jakości i profesjonalizmu tz.LeoneFilms . Ten gość prawdopodobnie miał dostęp do archiwów TV bo wykorzystywał migawki z rożnych wypowiedzi i zawsze było to w doskonałej jakości ! Jakieś dwa miesiące temu jego wszystkie filmy zniknęły .... http://blogmedia24.pl/node/3494 Gdyby udało się namierzyć tego pana to by rozwiązało wiele problemów .Pytanie tylko czy pracował społecznie czy za talarki ;)

2. Gazetki: pierwsza sprawa jaka mnie nurtuje od jakiegoś czasu to czy takie tytuły jak Nasze Państwo czy Gazeta Polska czy portal Niezależna.pl nie powinny bez łaski przynajmniej reklamować niepoprawnych ??! Tu generalnie kiełkuje świadomość dla czytelników tych mediów !
My promujemy ich promujemy <-> a oni nas . To chyba czytelne i uczciwe ...
Wracając do gazetek reklamowych proponuje formułę która ma za zadanie tylko zaciekawić i zszokować , a adres który skieruje ciekawskiego na nasze strony np . Ciąg dalszy na stronie (www.niepoprawni.pl-> blog Gadający Grzyb -> (temat artykułu )
Oszczędzamy miejsce i cześć kartki można wykorzystać na takie rozcinane reklamy z wieloma adresami niepoprawnych . Gazetkę przyklejamy np. na przystanku a cześć z adresami dynda sobie swobodnie ! Ktoś poczyta i oderwie adres by nie zapomnieć . A nawet gdy zapomni to kartka pałęta się po jego kieszeni :)

3. Od siebie mogę zaproponować jakieś regularne datki i może coś jeszcze .....

4. W takich dyskusjach jak te powinniśmy spróbować zaufać sobie wzajemnie skoro tworzymy tak zwane społeczeństwo obywatelskie i prowadzić burze mózgów przez skype , poprzez połączenia konferencyjne podobno może rozmawiać piec osób jednocześnie ! Zaletą tego rodzaju komunikacji jest podobno
trudność w podsłuchiwaniu takich rozmów ! Nie musimy się oglądając przez kam wystarczy ze najnormalniej w świecie podyskutujemy ! Ktoś chętny do dyskusji namiary podam przez PW

Pozdrawiam serdecznie wszystkich zaangażowanych ;)

Vote up!
0
Vote down!
0
#105071

Wracając do gazetek reklamowych proponuje formułę która ma za zadanie tylko zaciekawić i zszokować , a adres który skieruje ciekawskiego na nasze strony np . Ciąg dalszy na stronie (www.niepoprawni.pl-> blog Gadający Grzyb -> (temat artykułu )
Oszczędzamy miejsce i cześć kartki można wykorzystać na takie rozcinane reklamy z wieloma adresami niepoprawnych . Gazetkę przyklejamy np. na przystanku a cześć z adresami dynda sobie swobodnie ! Ktoś poczyta i oderwie adres by nie zapomnieć . A nawet gdy zapomni to kartka pałęta się po jego kieszeni :)

ok pomysły. dzięki.

Vote up!
0
Vote down!
0
#105094

W każdym z podpunktów odnosiłem się do głównego wątku , wyraziłem swoje zdanie i jednocześnie podaje jakieś rozwiązania . Po to by wskazać inne możliwości, nie tylko zbiórka pieniędzy które jeszcze dokładnie nie wiemy na co wydamy ! Strategia małych kroków wydaje się być rozsądniejsza szukajmy oszczędności , bo nie jestem pewny ze drukowanie gazetki którą będziemy wpychać przypadkowym ludziom nie jest zbyt bezpośrednim działaniem ??? Wykazuje ze można uzyskać podobny efekt cztery razy mniejszym kosztem !
Oczywiście to sprawa wolnej woli każdego z nas ! Oczywiście konieczne jest takie wzmożone działanie reklamująco - uświadamiające tuz przed każdymi wyborami !
Ktoś może lada moment zarzucić niepoprawnym ze jest finansowana przez jakaś opcje polityczna . Kto uwierzy ze wszystko to niektórzy robią za własne pieniądze ? Jestem za dyskretnym , nienachalnym i przemyślanym działaniem . Jeden nieprzemyślany ruch może dać argumenty dla tych którzy tylko czekają na nasze potkniecie !

Zadeklarowałem wpłaty ale niestety nie posiadam wolnego czasu , rodzina , obowiązki i normalny brak doświadczenia w
redagowaniu czy nagrywaniu filmów ! Dlatego podsyłam mniej lub bardziej trafione pomysły to wszystko co na dziś mogę wam ofiarować ...mało ? Jeśli to komuś przeszkadza to chętnie swój wolny czas przeznaczę wyłącznie dla siebie ....

Vote up!
0
Vote down!
0
#105244

weźta i się poobrażajta na siebie :-) a Owsik z Rezydentem będą zacierać rączki...

pozdrawiam wszystkich :-)

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Vote up!
0
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#105245

Znam cenę wolności słowa ...ale czasami ręce opadają .

Vote up!
0
Vote down!
0
#105280

o co chodzi? pomysły mi się podobały - podziękowałem i zapamiętałem. moje intencje zostały źle odczytane?

Vote up!
0
Vote down!
0
#105370

Wiec nic się nie stało..... doprecyzowałem i może teraz będzie bardziej czytelnie dla innych !

Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
0
Vote down!
0
#105385

Strona od razu stała się trendy :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#105295

Plakat reklamowy Niepoprawnych by się przydał do powieszenia na bezplatnych słupach ogłoszeniowych.

Vote up!
0
Vote down!
0
#105580

Moje mozliwosci sa ograniczone, glownie czytam, pisac nie bardzo mam czas,chociaz troche mi sie po glowie kolacze... Ale wole Was czytac niz pisac. Czytanie mi lepiej wychodzi. A powazniej: jesliby trzeba bylo kogos do korekty czy redakcji tekstow do ewentualnej przyszlej gazety,to sie polecam. Jestem polonista pracujacym jako redaktor i korektor,latwiej tez znajduje czas na czytanie i poprawianie niz autorskie pisanie, no i jak sie zobowiaze, to robie. Sorry za tym razem edycje bez polskich znakow,ale pisze chwilowo z telefonu,co nie daje takich mozliwosci jak komp. Polecam sie,pozdrawiam i trzymam kciuki za rozwoj portalu - enklawy wolnosci slowa - jednej z niewielu... Argentum

Vote up!
0
Vote down!
0

Argentum

#107475