Pozdrowienia z Blogowej Cukierni!

Obrazek użytkownika Tekstowisko
Blog

Życie pokazuje, że spora część murów między ludźmi istnieje tylko w ich wyobraźni, że w rzeczywistości łączy nas więcej niż się spodziewamy, więcej niż widać na pierwszy rzut oka.

Będę szczery - odpowiadając na inicjatywę Jacka Jareckiego - "Blogosfera polityczna. Czas na zgodę", nie liczyłem, że tak szybko znajdziemy wspólny język, a zwłaszcza wolę współdziałania, choć z poszanowaniem odrębności uczestników Konfederacji.

Dla TXT będzie to dobra okazja, by zaprezentować szerszej publiczności nie tylko nasze słynne "kawiarniane klimaty prosto z cukierni", bo w rzeczywistości nie jesteśmy tylko jakimś apolitycznym portalem towarzysko - rozrywkowym, a nasze programowe unikanie profilowania politycznego bierze się wcale nie z "prawactwa" Redakcji TXT, jak chcą jedni, ani z "lewactwa" bywalców TXT, jak chcą inni, tylko z ugruntowanej, krytycznej oceny całej polskiej sceny politycznej.

Uważamy że warto promować szerzej inicjatywy podejmowane w realu przez środowisko portalu Blogmedia24, że warto przysparzać więcej słuchaczy i uczestników Niepoprawnemu Radiu, że warto poszerzać krąg tej Konfederacji o wiele środowisk, z którymi wszyscy mamy bliższe i dalsze relacje, stąd na przykład ponawiane przeze mnie zachęty do zaproszenia POLIS MPC i innych, których znam mniej.

Jak wielokrotnie podkreślaliśmy w naszych rozmowach redakcyjnych, naszą intencją nie jest żadna "integracja", ale raczej budowanie współpracującej sieci wspierających nawzajem swoją aktywność portali i środowisk, stanowiących ośrodki niezależnej od mass mediów opinii, myśli politycznej i inicjatyw społecznych.

Tyle tytułem wstępu.

Dziś chciałbym Wam przedstawić dwie inicjatywy obecne na TXT. Jedna ma już długą tradycję a druga jest całkiem nowa. Obie prowadzą samodzielnie pojedynczy blogerzy, to ich osobista praca, którą chcemy wspierać i w pozytywnym sensie popularyzować.

"Wydarzyło się 65 lat temu" to prowadzony od dawna blog Dymitra Bagińskiego, poświęcony pamięci ofiar ludobójstwa nacjonalistów ukraińskich w latach II wojny światowej oraz pamięci bohaterów, którzy znajdowali się zarówno wśród Polaków jak i Ukraińców. To jest blog historyczny - rzetelna praca warta uwagi nas wszystkich.

"Co zmienić w Konstytucji" oraz "Osiem punktów wstępu" to jak dotąd pierwsze części cyklu konstytucyjnego, zapowiedzianego wcześniej przez referenta Bulzackiego. Rodzi nam się kolejna inicjatywa, podejmująca kluczowe dla naszej polskiej rzeczywistości i naszej przyszłości sprawy.

Na koniec pierwszej mojej wizyty u Was, słowo zachęty. Czasem każdemu z nas wydaje się, że walczymy z wiatrakami. W rzeczywistości jednak, możemy znacznie więcej niż nam się wydaje, czyta nas znacznie więcej myślących ludzi niż sądzimy, a nasz wpływ na polską rzeczywistość i przyszłość Polski jest i będzie wielokrotnie większy, niż spodziewają się nawet najwięksi entuzjaści wśród nas. Potrzebujemy jednak także naszych drogich sceptyków a nawet trolli - prześmiewców - pomagają nam dostrzec to, co moglibyśmy przeoczyć :-)

Wszystkiego dobrego od TXT!

Sergiusz

Brak głosów

Komentarze

Serdecznie witamy!

Pozdro.

Vote up!
0
Vote down!
0
#30773

Dzięki! Ale czekam na jakieś głosy sceptyczne, o widzę że są już, wcześniej u Foxxa, Super! :-)

Pozdro.
Serg.

Vote up!
0
Vote down!
0
#30779

ze zwracam sie do Textowiska, gdyby nie obawa, ze wszyscy ci zwolennicy zjednoczenia pod wspolnym sztandarem, obrzuca mnie wyzwiskami i zaczna sie domagac mojej głowy, bo jestem przeciw, i rozwalam, i bez zrozumienia, a wogole to kim on jest i czy jest na takiego teczka w IPN. Wywalic go, pewnie jakis agent.....

Oni za miesiac, czy za dwa, kiedy zaczna rozwalac, to co tutaj probujecie sklecic, beda tych samych argumentow uzywac przeciw mnie, jezeli wtedy ich zapytam, dlaczego rozwalaja.

Oni juz tacy sa.

Dlatego lepiej dla mojego zdrowia zachowac swoj sceptycyzm dla siebie.

Zycie jest za krotkie na walke z w....

Vote up!
0
Vote down!
0

arka

#30803

Mówisz o jakichś wyobrażeniach, które masz w swojej głowie. Przyjmij roboczo, że te wyobrażenia nie muszą odpowiadać rzeczywistości, a od razu Ci ulży :-) Zresztą zobacz jakich słów używasz: zjednoczenie, wspólny sztandar - już to pokazuje, że tworzysz sztuczne problemy, ponieważ ani żadnego zjednoczenia ani wspólnego sztandaru nie ma. Łączy nas co innego, na głębszym poziomie, jak sądzę i dlatego uważam, że sprawa się uda. Chętnie słucham sceptyków, ale oczekuje też elementarnej rzetelności, czyli bez przekręcania wypowiedzi innych, bez przyprawiania innym gęby takich owakich itp. cieniutkich chwytów. Rozumiemy się?

Pozdro.
Serg.

Vote up!
0
Vote down!
0
#30805

Moglbym teraz powiedziec - A nie mowilem ?

Ja o zjednoczeniu i wspolnym sztandarze tworze problemy i brak mi rzetelnosci, pan o głębszym poziomie, oczywiscie sprawe prostujesz, choc nikt nie wie, co to moze byc na tamtym poziomie.

A mowilem sobie, zeby sie do Textowiska nie wtracac, bo skonczy sie jak zwykle: pouczenia, pouczenia, pouczenia.

I jakie poczucie humoru...

 

Vote up!
0
Vote down!
0

arka

#30807

Widzę żeś się okrutnie nastroszył. Nie wszystko można tak sobie w żart obracać, swoją drogą. Życzę udanego weekendu. Obiecuję, że duch TXT nie będzie Ciebie zanadto straszył ;-)

Pozdro.
Serg.

Vote up!
0
Vote down!
0
#30824

Jestem pod wrażeniem :-))

Oczywiście Forum GRP (www.grp.org.pl) jest dla wszystkich uczestników konfederacji do dyspozycji. Kto nie ma materiału na bloga lub weny ale ma temat może tam zagaić.

Z mojej strony bedę publikował w imieniu GRP, co jakiś czas, teksty poświęcone naszym zapomnianym literatom i artystom.

Ukłony

Vote up!
0
Vote down!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#30778

O wilku mowa! Cześć! Od jutra Artur wraca online (o ile zgodnie z planem) więc temat się rozwinie. Dobrze Cię widzieć! Oczywiście zapraszam też na TXT, a docelowo pracujemy nad taką maszynerią, żeby nie trzeba było na piechotę biegać po 100 miejscach:

http://www.niepoprawni.pl/forum/viewtopic.php?f=39&t=272#p2863

Pozdro.
Serg.

Vote up!
0
Vote down!
0
#30780

... widzę że dużo czytania przede mną :) Ale to dobrze.

 

Pozdrawiam i witam serdecznie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#30786

Krzysztof J. Wojtas
Inicjatywa JJ jest słuszna, tylko nie wiem czy, a jeśli to do jakiego celu poprowadzi.
Jeśli będą to jakieś idee - jak Dymitra - to tematyka jast warta rozszerzania.
Ale na TXT jest silne towarzystwo wzajemnej adoracji, gdzie istnieje następujący sposób prowadzenia blogu:

Wstałam, słoneczko świeciło. Wypiłam ranną kawę. Zrobiłam kupę.
Świat jest piękny.
Zajrzałam na TXT. O k...
Jakiś cham, s... i zboczeniec stwierdził, że moja kotka ma za długie pazury.
Jak można coś takiego napisać. Kiedy to powiedziałam kotce, cała się nastroszyła. Zestresowana.
No jak można być takim siewcą nienawiści......."

Mam nadzieję, że nie będzie prezentowana ta opcja.

Vote up!
0
Vote down!
0

Krzysztof J. Wojtas

#30839

Ludzie z różnych powodów rozmawiają w necie. Kółka adoracji tworzą się zawsze i wszędzie - to bardzo ludzkie, naturalne i nieuniknione. Tworzy to czasem lokalny folklor, który nie każdemu musi odpowiadać, co też jest zrozumiałe i oczywiste.

Powołujemy Konfederację nie po to, by robić jakiś jeden wspólny klimat, ale po to by łączyć siły w sprawach ważnych i/lub mogących zainteresować szerszą publiczność, a jednocześnie na codzień zachować własną specyfikę każdego z uczestniczących portali, ponieważ one istnieją i żyją dzięki ludziom, którzy się w nich dobrze czują, nawet jeśli jeden portal drugiemu portalowi wydaje się czymś dziwnym, delikatnie mówiąc.

Tak to w skrócie wygląda, więc bez obaw! :-)

Pozdrawiam,
Serg.

Vote up!
0
Vote down!
0
#30867

 

Uśmiałem się prawie do łez z Twojego posta.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#30872

leże i kwicze, bo tak to wyglada, pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#30914

Pamiętajcie, że to działa w obie strony. To co jeden uważa za ważne, w innym wzbudza wesołość albo jest zwyczajnie obojętne.

Myślę jednak, że ogólnie lepiej odnosić się do innych z życzliwością i zrozumieniem, dopóki nie wejdą nam w drogę lub w szkodę.

Pozdro.
Serg.

Vote up!
0
Vote down!
0
#30917

jednak leże i kwicze, czytam tekstowisko i czasami mozna tam pokwiczeć nawet nie leżąc

pozdro

Vote up!
0
Vote down!
0
#30918

Witamy serdecznie w naszych skromnych progach. Wierzę, że mimo różnych odrębności i różnic uda nam się zrobić sporo dobrego :)

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#30845

Cześć i czołem! Też tak uważam, dzięki :-)

Pozdro.
Serg.

Vote up!
0
Vote down!
0
#30869

witajcie wszyscy, cześć i czołem ,jestem wesoły Romek.....tak to leci chyba Gawrionie mój Ty?

ps.jestem troche złośliwa ale wkurzyl mnie Jarecki, bo obrzucił mnie "jobami" na blogpress i uciekł, cos mi to przypomina jego wielkie nadęcie się na MarkaD onegdaj.

Vote up!
0
Vote down!
0
#30919

Scena 51: (w wytwórni filmowej)

[Do gabinetu Hochwandera wchodza dwie panie]
Hochwander: Słucham, po co tu panie przyszły?
Kobieta I: Noooo... Bo my jesteśmy takie podobne do siebie...
Kobieta II: ... wszyscy znajomi mówią o tym u nas w biurze.
Zastępca: Dziękujemy, dziękujemy paniom bardzo! Zadzwonimy do pań później...
[Kobiety odchodzą]
Zastępca (do Hochwandera): Nie były najlepsze.
Hochwander: Mężczyzn samych...
Zastępca: Tak jest, tylko mężczyzn!
Zastępca (do tłumu w kolejce): Tylko mężczyźni, pan proszę...
[Wchodzi Wesoły Romek i zaczyna śpiewać]
Wesoły Romek: Dzień dobry, cześć i czołem! Pytacie skąd się wziąłem?! Jestem Wesoły Romek! Mam na przedmieściu domek, a w domku wodę, światło, gaz! Powtarzam zatem jeszcze raz: jestem Wesoły Romek! Mam...
Hochwander: Zabierzcie go stąd!
Wesoły Romek: Co! Dlaczego?! Ale ja się chciałem uzewnętrznić!
[Zastępca wypycha Wesołego Romka z gabinetu Hochwandera]
Zastępca (do Wesołego Romka): Niech pan wyjdzie!
Wesoły Romek: Jak to?
Hochwander: Won! Won! Koniec przyjęć! Odesłać wszystkich do jasnej cholery! Niech im zapłacą po pół dniówki! Niech idą w diabły!

http://www.bareja.neostrada.pl/skrypt.htm

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#30921

teraz to jarecki przypomina mi takiego wesołego romka, albo z nim jestes albo jestes jobem i koniec.

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#30928

A co to takiego ten Job?

Vote up!
0
Vote down!
0
#30932

"albo z nim jestes albo jestes jobem i koniec."

Nie bardzo rozumiem?

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#30934

co ja z Toba poczne, niech Ci Jarecki wytłumaczy, obrzucil jobami tych, którzy watpili w integracje,

Pa! Gawrionie

Vote up!
0
Vote down!
0
#30954

I uciekł. Ha ha... przecież zablokowali mi nieopatrznie otwarte konto ( to przez Grzesia wszystko bo inaczej nigdy bym się o żadnym blogpressie nie dowiedział )

Tu Cię niczym nie obrzucę w ramach koncyliacji ogólnej, ale gdzieś muszę mieć miejsce do awanturowania. Po kiego mnie zaczepiał C2, że spytam?
Niech sam siebie zaczepia jak mu się nudzi.
A z MarkiemD zawsze się zdążę pokłócić, podobnie jak z Sergiem czy Igłą.

http://www.jareccy.pl

Vote up!
0
Vote down!
0
#30931

a obrzucaj mnie czym chcesz, jobami i innymi mendami a i tak lubie Cię czytać

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#30955

że najczęściej zaglądam na blog Dymitra Bagińskiego. Mam ten blog w salonie zlinkowany.

Czy nie warto również wesprzeć blog Michała Tyrpy i Jego Stowarzyszenie?
http://michaltyrpa.blogspot.com/

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#30903

TXT od początku oficjalnie wspiera akcję "PRZYPOMNIJMY O ROTMISTRZU". Michał co jakiś czas publikuje u nas zajawki tekstów i zaproszenia. Akurat ta inicjatywa jest w sieci szeroko znana, ale promocji nigdy za wiele, to prawda.

Pozdrawiam,
Sergiusz

Vote up!
0
Vote down!
0
#30915

Krzysztof J. Wojtas
Chyba nie ma wątpliwości, że potrafię być złośliwym obserwatorem. Niemniej nie chciałbym, aby moje uwagi były traktowane jako negacjonistyczne; fakt, że sporo tekstów na TXT jest powtórzeniem z innych blogów (podobnie jak i na NP), ale są też i ludzie obdarzeni ostrym spojrzeniem - wiele z tekstów Igły np. było celnych. (Fakt, że Igła "zgubił się w czasie" - jego styl był właściwy w latach dziewięćdziesiątych, kiedy "odbrązawiano" model "Polaka-patrioty". Obecnie konieczne są teksty raczej dążące do wskazania cech pozytywnych i przywracanie godności - zwłaszcza na tle "dokonań " innych nacji).
Jedyne zatem na co chciałbym zwrócić uwagę to dobór tekstów - aby stanowiły jakieś ciekawe, nietuzinkowe ujęcie problemów, a przy tym nie włączały się w zakłamany język mainstreamu.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Krzysztof J. Wojtas

#30952

Podpisuję się pod tym postem.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#30953

Taka jest właśnie wspólna intencja. Łączy nas przekonanie, że jest pole do współpracy i lepszej ekspozycji wartościowych tekstów i dyskusji, czyli ma to być takie wzajemne "Best of" plus wspólne akcje w ważnych sprawach publicznych, wykraczające poza polityczny bieżący ring, który jest często tylko tanim teatrem dla publiki.

To nie ma nic wspólnego z blogowym pitu-pitu, które w wielu odmianach można spotkać prawie wszędzie.

Szczególnie zgadzam się z podkreślaną przez Ciebie potrzebą kreowania pozytywnej polskiej rzeczywistości, przypominania naszych dokonań, pielęgnowania narodowego dziedzictwa itd. Może zdążyłeś się zorientować zresztą, że w tej dziedzinie stanowimy z Igłą dwie różne planety, bo Igła widzi wiele rzeczy zupełnie inaczej, pod innym kątem - a mimo to jakoś ze sobą, choć z trudem, tyle już wytrzymaliśmy.

W ogóle chyba mało kto ma pojęcie, jak wielkie napięcie od początku istniało w samej Redakcji TXT i ile pracy nas kosztowało przezwyciężanie różnic i wspólne działanie pomimo tych różnic. Można o tym książkę już napisać.

Pozdro.
Serg.

Vote up!
0
Vote down!
0
#30956